X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 9 lutego 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ja już po inseminacji, jestem padnięta...spojrzałam na wyniki męża i podali nam aż 100mln plemników w 1ml, poprzednio było 500mln, teraz mieliśmy dłuższy czas abstynencji więc może dlatego jest więcej...i tak sobie myślę sto milionów plemników i cholera mógłby łaskawie jeden wbić się do jajeczka..tylko jeden...ludzie ich jest tam aż sto milionów, to jakaś paranoja..

    mój pęcherzyk miał 18mm i po wynikach było widać, że pęknie niedługo czyli inseminację miałam na niepękniętym...poprzednio była na pękniętym więc się ciesze że teraz było inaczej, bo przynajmniej można poprawić naturalnie z trzy razy. dostałam zastrzyk na pęknięcie więc teraz pozostaje czekać i odliczać 2 tygodnie..

    Dani, ka_tarzyna, KasicaLisica, Gallina, Orbitka lubią tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Motylek23 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 9 lutego 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!już od miesiąca Was podczytuję.Szykuję się właśnie do 1-ej IUI.Jestem po stymulacji letrozolem i jutro mam pierwszy monitoring przed, ale obawiam się,że chyba moje pęcherzyki popękały(był ślad krwi w śluzie,11 dc), więc z IUI chyba nici.Któraś z Was tak miała?

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 9 lutego 2016, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MKL no to trzymam kciuki!

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 9 lutego 2016, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety się nie udało. Miesiączka przyszła nawet dni wcześniej. Jeszcze dwie inseminacje a potem ivf....czy miałyście inseminację miesiąc po miesiącu? ja chciałabym drugą zrobić jeszcze w lutym...w czwartek dzwonię do Novum bo ma dyżur moja pani dr. wtedy też powinnam zacząć stymulację. Będzie tylko problem z dokładnym monitoringiem bo owu planowo wypada w poniedziałek..

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 9 lutego 2016, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anouk nie ma Cie na liscie:( mohe wpisac jak chce, przykro mi ze sie nie udalo,wiem co czujesz:((
    ja mialam 3 po kolei IUI bez stymulacji, teraz mam nadzieje uda sie 4 zrobic ze stymulacja juz


    u5cvp2.png
  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 9 lutego 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kilka stron wcześniej pisałam swoją historię:) ale nie ma co zaniżyć i tak słabych statystyk...muszę działać zadaniowo bo psychicznie jest słabo..jestem psychologiem i szewc bez butów chodzi.

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, z tego co sie dzis wyedukowalam, to przed ivf zadnej stymulacji przy ostatnim iui. Czy rowniez mam sie bronic gdyby lekarz chcial mi dac pregnyl? Czy to nie ma znaczenia?

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 9 lutego 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Novum nie ma przeciwwskazań do robienia IUI w każdym miesiacu. No chyba, że masz miec stymulacje a torbielka np. się nie wchłonęła.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 9 lutego 2016, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anouk11 wrote:
    Kilka stron wcześniej pisałam swoją historię:) ale nie ma co zaniżyć i tak słabych statystyk...muszę działać zadaniowo bo psychicznie jest słabo..jestem psychologiem i szewc bez butów chodzi.
    statystyki sa wazne, nie zawsze budujace ale pokazujace np przy ktorej IUI zaskoczylo
    ktora to byla? wpisze Cie


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 9 lutego 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania M wrote:
    Dziewczyny, z tego co sie dzis wyedukowalam, to przed ivf zadnej stymulacji przy ostatnim iui. Czy rowniez mam sie bronic gdyby lekarz chcial mi dac pregnyl? Czy to nie ma znaczenia?
    pregnyl nie powoduje dojrzewania pecherzy tylko pekanie wiec luz


    u5cvp2.png
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 9 lutego 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    dziewczyny ja już po inseminacji, jestem padnięta...spojrzałam na wyniki męża i podali nam aż 100mln plemników w 1ml, poprzednio było 500mln, teraz mieliśmy dłuższy czas abstynencji więc może dlatego jest więcej...i tak sobie myślę sto milionów plemników i cholera mógłby łaskawie jeden wbić się do jajeczka..tylko jeden...ludzie ich jest tam aż sto milionów, to jakaś paranoja..

    mój pęcherzyk miał 18mm i po wynikach było widać, że pęknie niedługo czyli inseminację miałam na niepękniętym...poprzednio była na pękniętym więc się ciesze że teraz było inaczej, bo przynajmniej można poprawić naturalnie z trzy razy. dostałam zastrzyk na pęknięcie więc teraz pozostaje czekać i odliczać 2 tygodnie..


    Idziemy łeb w łeb. Ja miałam wczoraj. :)

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 9 lutego 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anouk- przykro mi :(

    Olencja a jakie są wskazania do symulowanego cyklu?
    Bo ja nie miałam żadnych leków oprócz Pregnylu.

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 9 lutego 2016, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wskazania sa rozne, oprocz calkowitego braku owulacji, az po brak pomyslu czemu nie wychodzi
    wtedy wlasnie wlacza si estymulacje zeby wspomoc owulacje, wyprodukowac lepsze jajka, pozwolic djrzec pecherzykom lepiej


    u5cvp2.png
  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 9 lutego 2016, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To była moja pierwsza IUI, u mnie pomimo właściwej owulacji, była stymulacja CLO pół tabletki , przez 5 dni (był tylko jeden pęcherzyk). Myślałam że to taka procedura przed IUI ale potem doczytałam , że po 35 r. ż. to norma. Nie dostałam natomiast często podawanego duphastonu lekarka stwierdziła że po pregnylu i przy dobrym progesteronie nie trzeba. Pregnyl w każdym razie miał być pomocny:) Teraz po IUI chcę jeszcze zrobić podgląd czy jajo pękło, we wcześniejszych cyklach monitorowanych pękało więc teraz sobie odpuściłam bo już miałam dość tych badań i ciężko to wszystko pogodzić z pracą. Czy przy waszych IUI wymaz z szyjki też był ważny tylko 2 miesiące? Niestety właśnie minęły. Ciekawe że wystarczyło, że powiedziałam w Novum że cytologia byłą prawidłowa i nie donosiłam nic bo badaną miałam u siebie w kwietniu zeszłego roku. Na razie kupiłam sobie odpowiedni sprzęt i wymazy będę robić w domu..

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 9 lutego 2016, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    wskazania sa rozne, oprocz calkowitego braku owulacji, az po brak pomyslu czemu nie wychodzi
    wtedy wlasnie wlacza si estymulacje zeby wspomoc owulacje, wyprodukowac lepsze jajka, pozwolic djrzec pecherzykom lepiej

    Dzieki! Tak myslalam :)

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 9 lutego 2016, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opium będziemy pewnie razem testować...

    2020 :)
    2023 :)
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 10 lutego 2016, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka - Ja nie mogę testować po Pregnylu :) od razu beta!

    Dziewczyny a jak wasze połówki reagują na te wszytskie procedury? Mój od zabiegu wczoraj chodzi przybity i nawet nie było jak poprawić po iui. Po jego stronie tez wszytsko w porządku także nie bierze tego do siebie jako osobistej porażki. Bardziej chyba fakt, ze musimy z robieniem dzieci chodzić po szpitalach, których od nie cierpi. Mi to absolutnie nie przeszkadza, ale widzę jak on to przezywa.

    Jak to u was wyglada?

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 10 lutego 2016, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anouk11 wrote:
    Kilka stron wcześniej pisałam swoją historię:) ale nie ma co zaniżyć i tak słabych statystyk...muszę działać zadaniowo bo psychicznie jest słabo..jestem psychologiem i szewc bez butów chodzi.

    Anouk przykro mi ze Ci sie nie udalo :( Pamietam Twoja historie. Wiesz ja tez dostalam dwa dni wczesniej miesiaczke niz zazwyczaj. W zwiazku z tym na nastepna IUI moj lekarz przepisal mi progesteron dopochwowo na druga faze. Na pierwsza IUI on mi tego nie zapisal bo nie widzial wskazan.

    Ja tez jestem po 35 r.z i tez wiem ze zawsze sie stymuluje w tym wieku.

    Ja jestem psychologiem z wyksztalcenia ale nie pracuje w zawodzie teraz.

    Trzymam kciuki za Twoja nastepna IUI!

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 10 lutego 2016, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opium no ja też w sumie mam na betę iść :)

    2020 :)
    2023 :)
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 10 lutego 2016, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anouk11 wrote:
    To była moja pierwsza IUI, u mnie pomimo właściwej owulacji, była stymulacja CLO pół tabletki , przez 5 dni (był tylko jeden pęcherzyk). Myślałam że to taka procedura przed IUI ale potem doczytałam , że po 35 r. ż. to norma. Nie dostałam natomiast często podawanego duphastonu lekarka stwierdziła że po pregnylu i przy dobrym progesteronie nie trzeba. Pregnyl w każdym razie miał być pomocny:) Teraz po IUI chcę jeszcze zrobić podgląd czy jajo pękło, we wcześniejszych cyklach monitorowanych pękało więc teraz sobie odpuściłam bo już miałam dość tych badań i ciężko to wszystko pogodzić z pracą. Czy przy waszych IUI wymaz z szyjki też był ważny tylko 2 miesiące? Niestety właśnie minęły. Ciekawe że wystarczyło, że powiedziałam w Novum że cytologia byłą prawidłowa i nie donosiłam nic bo badaną miałam u siebie w kwietniu zeszłego roku. Na razie kupiłam sobie odpowiedni sprzęt i wymazy będę robić w domu..
    ok, wpisam Cie.
    u mnie byl wymaz na chlamydie tylko,wazny pol roku
    jak chcesz sama zrobic sobie wymaz z szyjki?:D maż bedzie Cie wziernikowal?:D


    u5cvp2.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ