X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jatoszka wrote:
    Na plamienie implantacyjne chyba juz za pozno wiec raczej okres sie rozkreci :-(
    Jak nic sie nie zmieni to zrobie w pondzialek bete :-(

    Masz racje, że za późno, zapomniałam że Ty już tak dawno (jak ja) miałaś IUI. Ja juz właściwie @ kończe a u Ciebie dopiero plamienie. Wiesz, ja myśle że to przez niski progesteron. Moze zwiększ dawke sama ? Ile teraz bierzesz luteiny?

    Efta co Ty na to? Może Jatoszka sama powinna wziąć z jedną tabl więcej? Można tak? Przynajmniej do poniedziałku i bety.

  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak zobaczylam rano plamienie to juz dzis lutki nie bralam :-( a wczesniej bralam 2x2 wiec i tak duzo :-(
    Wy wszystkie macie jeszcze nadzieje a mnie to plamienie pozbawilo zludzen :-(

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jatoszka wrote:
    Jak zobaczylam rano plamienie to juz dzis lutki nie bralam :-( a wczesniej bralam 2x2 wiec i tak duzo :-(
    Wy wszystkie macie jeszcze nadzieje a mnie to plamienie pozbawilo zludzen :-(

    Kobieto! Nie mozna odstawiać luteiny samemu! Matko, jest jeszcze nie tak późno , leć i bierz lutke! Bądź poważna!
    Przepraszam za wykrzykniki ale sie zdenerwowałam.
    Chcesz tego dzidzia czy nie? Jak chcesz to walcz do końca!
    Marsz zapodać lutke!

  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatoszka, lutke to możesz odstawić ale w poniedziałek po becie.

    Błagam Cie weź tą lutke i przestań panikować. Wiesz ile kobiet plami na początku ciąży??? DUŻO.

    Weź sie w garść i może coś z tego jeszcze będzie. Myśl pozytywnie i walcz dla dziecka. Jak można sie tak łatwo poddawać przez plamienie?? Nie rozumiem tego... :(

  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapodalam i na aplikatorze sporo brazowej krwi :-( do tego doszedl bol brzucha :-(

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatoszka! Wichrowe też plamiła! Tylko beta prawdę Ci powie... Rozumiem, ze masz wydatki, ale to jest koszt okolo 35 zl!

    wichrowe_wzgórza, jatoszka lubią tę wiadomość

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jatoszka wrote:
    Zapodalam i na aplikatorze sporo brazowej krwi :-( do tego doszedl bol brzucha :-(


    Ważne, że sama nie przestałaś brać lutki. Teraz czekamy. Co ma być to będzie ale walczysz do końca. Ok? :) My tu jesteśmy z Tobą i trzymamy kciuki kochana.

    zohasamoha, lilka1984, jatoszka lubią tę wiadomość

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatoszka, na betę marsz!!! Musisz mieć pewność! Inaczej gwarantuję Ci, że za jakiś czas zaczniesz rozkminiać czy ciąża była czy jednak nie i dostaniesz regularnego świra! Nawet jak wynik będzie smutny, to chociaż 100%! Wsadzaj tę luteinę! Ja na luteinie plamiłam na brązowo 2 tygodnie! A przecież pierwszego dnia na IP siedziałam z myśla, że znów po ciąży i znòw w 8 tyg.

    Dla rozluźnienia - nie wiem jakim cudem, ale dziś wpadła mi luteina do cewki... brawo ja, co się namęczyłam żeby to wyjąć... i myślałam, czy w razie czego przy sikaniu wypadnie czy zatka....

    jatoszka lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:

    Dla rozluźnienia - nie wiem jakim cudem, ale dziś wpadła mi luteina do cewki... brawo ja, co się namęczyłam żeby to wyjąć... i myślałam, czy w razie czego przy sikaniu wypadnie czy zatka....


    haha :P Wichrowa ja nawet jakbym bardzo chciała to pewnie nie udaloby mi sie tam luteiny wsadzić :P jak Ty to zrobiłaś.. nie wiem nie wiem :P

  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ty to jesteś zdolna Wichrowe:p widzę, ze ciąża Ci służy;)

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jatoszka, dziewczyny mają absolutną rację! Rozumiem, że jesteś zmęczona rozczarowaniami i nie spodziewasz się niczego dobrego, ale tak długo jak masz choćby kilka procent nadziei, powinnaś robić wszystko, żeby tę ewentualną ciążę wspomóc. Tyle gadamy o różnych dziwnych plamieniach (patrz Wichrowa czy Kasia), nieudanych sikańcach, a ty co? Jeden nieudany test i się załamujesz, choć okresu nie ma i masz dużo objawów wskazujących na ciążę? Nie mówię, że ona na pewno jest, ale tak długo, jak tego nie wiesz, powinnaś walczyć! Idź w pon na betę, nawet jeśli plamienie się wzmoże.

    Przepraszam, że tak ostro, ale też się zdenerwowałam. :)

    jatoszka lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatoszka biez lutke i marsz na bete!
    Mowisz ze bierzesz 2x2 a ile mg?

    Ja dalam rade nigi na tyle zacusnac ze dopiero dzis sie @ zaczyna rozkrecac... wiedzialam ze bedzie bo robilam dzien przed rozpoczeciem plamienia test na wszelki wypadek choc wiedzialam podswiadomie ze nic z tego... Dobrze ze rozkreca sie dzis dopiero to do kliniki pojade w 3dc i moze normalnie jak zawsze od 3dc rozpoczne stymulacje od razu... Takze za jakies ok 2 tyg mniej wiecej pierwsza iui...

    jatoszka lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde nie wiem co sie dzieje :-( leci ze mnie jak z kranu i jakies spore skrzepy :-(
    Szkoda ze nie zrobilam tej bety zaraz we wtorek albo pozniej :-( moze to biechemiczna bo takiego okresu nigdy nie mialam :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2017, 17:25

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • Polawola Autorytet
    Postów: 446 579

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykto mi Jatoszka. Ale trzeba pamiętać nowy cykl to nowe szanse

    36l, 2010- naturalny cud
    starania od 03.2016,
    4 inseminacje :(
    Ona:hsg🆗histeroskopia🆗Usunięta tarczyca, era🆗cytokiny ❌
    On: 02.2018 operacja znp- brak poprawy, astenoterato.
    I hbIMSI 10.2018, dł prot, hiperstymulacja, zamrozono 7 oocytow, brak zarodkow :(
    II hbIMSI 01.2019, kr protokół ❄️❄️❄️
    01.02.19 2x 3dn zarodków ❌
    14.02.20- 1x 4aa- CB
    III IMSI- ❄️❄️❄️❄️
    26.11.20- transfer 4aa❌
    24.01.22 transfer 3AA👍♥️🍀

    Udało się :) warto próbować 👶🏼
  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatoszka, nie wiem co Ci napisać... Ja przy bioch miałam mega @ tak jak piszesz leciało jak z kranu, ze skrzepami. W kolejnym cyklu też. Prawdopodobnie nie było wtedy ciąży ale był mega wysoki progesteron i beta ok 6. A w tym cyklu nie udało się i @ była normalna.
    Nie wiem jaki jest u Ciebie powód takiego krwawienia bo nie zrobiłaś bety. Może skontaktuj sie z gin? Sama nie wiem co Ci jeszcze doradzić.
    Mi po dwóch dniach przeszła ta mega @ i trzeciego dnia była już w miare normalna..
    Trzymaj sie tam!

    jatoszka lubi tę wiadomość

  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tutaj na poprawe humoru artykuł o nas, a na pewno o mnie :P



    Zanim staniesz się mamą, a Twoje życie wywróci się całkiem do góry nogami, przejdziesz przez etap oczekiwania i starań, który też nieźle namiesza.

    1. Od tej pory Twoje życie będzie podzielone na dwa etapy: dwa tygodnie PRZED owulacją i dwa tygodnie PO owulacji.

    Będzięsz żyła od – do, wyliczając, dni godziny, obserwując swój oragnizm, sprawdzając temperaturę i śluz.

    2. W czasie dwóch tygodni „po” będziesz przekonana, że każda czkawka, mdłości lub zawrót głowy to oznaka ciąży.

    Będziesz przekonana, że zwykłe przejedzenie to już ciąża.

    3. Nawet jeśli kupisz testy ciążowe „na zapas” to i tak nigdy nie będzie dość.

    Przecież żaden test nie daje 100 proc. pewności…

    4. A jedna linia na teście, która kiedyś przynosiła ulgę teraz stanie się Twoim największym wrogiem.

    Mimo, że nie będzie widoczna i tak będziesz starała się dojrzeć tę nieobecną.

    5. Dobrowolnie zrezygnujesz z rzeczy, które kiedyś uwielbiałaś. Nie zatęsknisz za kawą, pizzą czy alkoholem.

    Później wyeliminujesz cukier, gluten, tłuszcz i sól… Zostaw przynajmniej trochę zdrowego rozsądku!

    6. Wszystkie Twoje plany będą podporządkowane owulacji.

    Wakacje, praca, a nawet zakupy czy spotkanie z przyjaciółką – wszystko będą wyznaczały dni Twojej owulacji. Do tego dojdą wizyty lekarskie i czas zażywania suplementów, a pomiędzy tym zajdziesz czas dla siebie.

    7. Seks stanie się, jak kolejna recepta…

    Nawet jeśli próbujesz go urozmaicać to myślisz o jednym, o upragnionym dziecku. Prowadzisz kalendarz, jak najlepsza sekretarka, sprawdzasz temperaturę i śluz sprawniej niż niejeden lekarz, w łóżku przyjmujesz pozycję, jak na zajęciach za akrobatyki. Nic dziwnego, że trudno o spontaniczność…

    8. Garść tabletek będzie dla Ciebie, jak drugie śniadanie

    Suplementy, zioła, hormony, witaminy – będzie tego trochę.

    9. Będziesz wolała dostać wezwanie na komisariat niż iść na imprezę z okazji urodzin dziecka Twojej przyjaciółki.

    Bo chociaż ją kochasz całym sercem to nie potrafisz przestać myśleć o własnych staraniach.

    10. Twój partner będzie lepiej zorientowany w poziomie hormonów i jajeczkowania niż w europejskiej ekstraklasie.

    Estrogeny, progestron, gonadotropina kosmówkowa, choć kiedyś nie potrafił wymówić tych nazw dziś staną się one dla niego chlebem powszednim.

    jatoszka, zohasamoha, Flowwer, Polawola, ja1986 lubią tę wiadomość

  • zohasamoha Autorytet
    Postów: 916 739

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najbardziej podoba mi się punkt 10:p ale rzeczywiście wszystko się zgadza:)

    EA lubi tę wiadomość

    Czynnik męski - mała ruchliwość, morfologia 3%
    piu3vfxmpkmz0k5w.png
    26.09 transfer 2 zarodków 8A
    8 dpt beta 19,37, 10dpt 51,88 13 dpt 198,7 17dpt 833,9
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zohasamoha wrote:
    Najbardziej podoba mi się punkt 10:p ale rzeczywiście wszystko się zgadza:)
    Hahaha mi też;p W ogóle wszystkie te podpunkty są mega. W każdym z nich jest spoooro prawdy. Tak to właśnie jest...

    EA lubi tę wiadomość

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 1 maja 2017, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Padłam hahahah aż ukradnę tekst dla poprawy humoru innym dziewczyną!!!

    EA lubi tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 1 maja 2017, 01:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama prawda, acz chyba już doszłam do etapu gdzie to bardziej frustruje niż bawi :P

    Wiecie co, zaczęłam czytać o luteinie i wpadłam w paranoję, że mam odstawić. Ok, powiedział że jak mam się martwić, to jeszcze miesiąc, tak żebym na wizytę mogła już przyjść bez. Że 2-2,5 tyg 2×100 i potem 100 i odstawic. Mam 50-tkę jeszcze w domu i pomyślałam, że po 2 tygodniach kolejne 2 przejdę na 150, 100 i 50... ale łapie mnie schiza że potem dostanę skurczów i poronię :/
    No ale z drugiej strony - lekarz chyba wie co mówi :P

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


‹‹ 671 672 673 674 675 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ