X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Na bank dr Cygal wie co robi :) będę trzymać kciuki!
    U mnie w tym cyklu pękły 2 pecherzyki, potwierdzone monitoringiem :) czekam teraz tydzień na testowanie. Jak coś to IUI wypadnie nam na walentynki ;) świetny prezent
    Uuu dwa pęcherzyki może bliźniaki hehe ;) ja mam nadzieję że w walentynki to już w ciąży będę ;) i ty też!

    Selina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MiKi23 wrote:
    Uuu dwa pęcherzyki może bliźniaki hehe ;) ja mam nadzieję że w walentynki to już w ciąży będę ;) i ty też!
    Też mam taką nadzieję :)
    Zebyś widziała minę mojego męża jak wyszliśmy z kliniki i mówię mu, że 2 pęcherzyki pękły a on z uśmiechem wielkie oczy zrobił Będą bliźniaki?! To się postukalam.po głowie, że z jednym nam wyjść nie może a ten myśli że zaraz dwa super plemniki zapłodnią dwie komórki ;) Wiadomo, nie ma rzeczy niemożliwych, no ale...jakoś nie sądzę

  • kozamonia Autorytet
    Postów: 2027 1440

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MiKi23 wrote:
    Kozamonia ty miałaś EmbryoGlue przy 3dniowcach, bo dr mi też chce zapodac ale mam się zastanowić. I mówiła że dają przy blastusiach a przy 3 dniowych nie bo to nic nie daje, a ty miałaś. Proponowała ci to ona czy sama poprosilas?
    Wiesz co, dokładnie już nie pamiętam, ale chyba dr mi o embryo glue wspomniała, że jest coś takiego. Nie mieliśmy 5 dniowych zarodków, więc sprawa była prosta.
    Mąż stwierdził, że przy całościowych kosztach te 350 zł już nas nie zbawi i die zdecydowaliśmy.

    YLkvp1.png
    29.01.18 - Joasia 2630 g <3
    05/06.17 - IMSI + crio
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozamonia wrote:
    Wiesz co, dokładnie już nie pamiętam, ale chyba dr mi o embryo glue wspomniała, że jest coś takiego. Nie mieliśmy 5 dniowych zarodków, więc sprawa była prosta.
    Mąż stwierdził, że przy całościowych kosztach te 350 zł już nas nie zbawi i die zdecydowaliśmy.
    No właśnie też tak myślę i weźmiemy ten EG, może pomaga jednak jakoś ;)

  • Meśka Autorytet
    Postów: 1542 1918

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny
    też jestem pacjentką w Invimedzie a dokładnie dr Cygal.
    Selina kojarze Cię z testowych wątków na forum i widzę że też zastanawiasz sie nad IUI. Ja własnie jestem na drugiej stymulacji Aromkiem i jak nie wypali to myślę nad IUI tylko skuteczność tego zabiegu troche mnie zniechęca.

    Selina lubi tę wiadomość

    19.11.2018 laparo - jajowody przedmuchane, bez endomendy
    Starania od lipca 2016 r.
    Synuś ❤️ 11.2014 r.
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MiKi, trzymam kciuki za powodzenie transferu, ale serio zastanów się nad transferem dwóch kropków. Ciąże bliźniacze to ciąże wysoce zagrożone, a ostatnie historie pokazały, że niestety bardzo często bez happyendu. Dr wie co mówi, żebyś się dobrze zastanowiła nad celowością transferu 2 maluchów - jej 2 pacjentki w zeszłym miesiącu straciły bliźniaki ok. 20tc. Nie lepiej wrócić się za jakiś czas po drugiego kropka?

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • oska_m Autorytet
    Postów: 330 115

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny tak z ciekawości się zastanawiam od czego zależy czy dr. Cygal daje aromek czy clo do stymulacji ?:)

    Ja dostałam clo, ale może do aromka są jakieś inne zalecenia ?

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • Meśka Autorytet
    Postów: 1542 1918

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oska_m wrote:
    dziewczyny tak z ciekawości się zastanawiam od czego zależy czy dr. Cygal daje aromek czy clo do stymulacji ?:)

    Ja dostałam clo, ale może do aromka są jakieś inne zalecenia ?

    Ja też zaczynałam z CLO u Pani dr. Przeszłyśmy potem na Aromek ale nie wiem z czego to wynikało, nie pytałam.

    19.11.2018 laparo - jajowody przedmuchane, bez endomendy
    Starania od lipca 2016 r.
    Synuś ❤️ 11.2014 r.
  • oska_m Autorytet
    Postów: 330 115

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meśka wrote:
    Ja też zaczynałam z CLO u Pani dr. Przeszłyśmy potem na Aromek ale nie wiem z czego to wynikało, nie pytałam.

    a CLO u Ciebie działało ? ile cyklów miałaś z nim ?

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oska_m wrote:
    dziewczyny tak z ciekawości się zastanawiam od czego zależy czy dr. Cygal daje aromek czy clo do stymulacji ?:)

    Ja dostałam clo, ale może do aromka są jakieś inne zalecenia ?
    Clo jest dobre na początek drogi ze stymulacjami, niestety w zależności od organizmu stymulacje nim mają sens tylko w 3 do 6 cykli, poza tym strasznie masakruje endometrium. Dr pewnie widzi jakie jest na naturalnym cyklu i jeżeli już na dzień dobry jest średnie to głupotą byłoby zalecanie clo, które uniemożliwiłoby zagnieżdżenie się zarodkowi. :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meska heej :) W sumie decyzja już podjęta, mam receptę na Aromek na następny cykl i robimy IUI koło połowy lutego ;)

    Co do tego czy Clo czy Aromek: podobno Clo to podstawowy lek stymulujący, taki pierwszego rzutu. Jeśli on nie działa lub stymulacja ma być silniejsza daje się letrozol (czyli Aromek, Lametta). Tak słyszałam, nie jest to wiedza od Pani doktor ;)
    Ja teraz mam ostatni z 3 cyklu z Clo i w lutym Aromek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2018, 17:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    MiKi, trzymam kciuki za powodzenie transferu, ale serio zastanów się nad transferem dwóch kropków. Ciąże bliźniacze to ciąże wysoce zagrożone, a ostatnie historie pokazały, że niestety bardzo często bez happyendu. Dr wie co mówi, żebyś się dobrze zastanowiła nad celowością transferu 2 maluchów - jej 2 pacjentki w zeszłym miesiącu straciły bliźniaki ok. 20tc. Nie lepiej wrócić się za jakiś czas po drugiego kropka?
    No właśnie opowiadała mi o tych "przygodach", straszne. Ale też zauważyłam, że dużo dziewczyn bierze teraz po dwa :) będzie epidemia bliźniaków.
    Poza tym jednak zdecydowałam, że wezmę jednego bąbelka :) nie ma co ryzykować, a po drugie będę mogła skupić się na bobasku i będę bardziej "mobilna" :)
    M chciał dwa, ale powiedział, że ostatecznie ja mam zdecydować bo to ja się będę nim zajmować i nosić pod sercem :)
    Mam nadzieję, że ten transfer zakończy się ciąża i będę mogła za tak ok 2 lata wrócić po rodzeństwo :) oby oby oby...Poza tym dziękuję za &&& i trzymam za ciebie również oby dzidzia urodziła się zdrowa i wesoła, bo kochana to ona już jest odkąd ją sobie wymyśliłaś <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2018, 18:20

    innamorata88 lubi tę wiadomość

  • kozamonia Autorytet
    Postów: 2027 1440

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie urodziłam a już, na ostatniej wizycie umawiałam się z Cygal na kolejny transfer :D
    Pod koniec roku lub maksymalnie na początku przyszłego wracamy do invimedu :)

    Selina, MiKi23, innamorata88 lubią tę wiadomość

    YLkvp1.png
    29.01.18 - Joasia 2630 g <3
    05/06.17 - IMSI + crio
  • Meśka Autorytet
    Postów: 1542 1918

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oska_m wrote:
    a CLO u Ciebie działało ? ile cyklów miałaś z nim ?

    Mialam jeden cykl z Clo u lekarza ktory nie mial pojecia o stymulacji- urosl jeden pecherzyk do 30mm i pan dr rozlozyl rece bo nie wiedzial co dalej.
    Potem trafilam do dr Cygal zrobilysmy jeden cykl z Clo ale endo nie powalalo ale pecherzyki urosly. Potem kolejny cykl Hsg i Aromek.

    19.11.2018 laparo - jajowody przedmuchane, bez endomendy
    Starania od lipca 2016 r.
    Synuś ❤️ 11.2014 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozamonia wrote:
    Ja jeszcze nie urodziłam a już, na ostatniej wizycie umawiałam się z Cygal na kolejny transfer :D
    Pod koniec roku lub maksymalnie na początku przyszłego wracamy do invimedu :)
    Oooo ale szybko ;) super, pewnie się cieszyła ta nasza matka chrzestna ;)
    Szkoda że nie będę miała możliwości prowadzić u niej swojej ciąży :( będzie mi jej brakowało...o ile się uda hehe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2018, 21:15

  • Klaki Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    No to wszystko jest na dobrej drodze, super :)
    Skoro nie 2 zarodki to ile, jeden? Skoro z 2ma jest ryzyko
    U mnie jeszcze po staremu, w lutym IUI mamy w planie :) Wiem jak wiele jest niepowodzeń w tej procedurze, ale a nuż może to wyjście dla nas. Może za którymś razem się uda
    Póki co jestem po owu i mam testować końcem miesiąca, ale nie nastawiam się na cud ;)


    ja też nie liczyłam zbytnio na IUI jednak... czwarta się prawie udała gdyby nie... poronienie bichoemiczne... ale hcg po 4 IUI podskoczło więc nie do końca nie jest to metoda nieskuteczna:)

    Selina lubi tę wiadomość

    klaki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaki wrote:
    ja też nie liczyłam zbytnio na IUI jednak... czwarta się prawie udała gdyby nie... poronienie bichoemiczne... ale hcg po 4 IUI podskoczło więc nie do końca nie jest to metoda nieskuteczna:)
    Oczywiscie nie nastawiam sie, ze 1 IUI i bedzie ciaza. Znam statystyki, ale nie chcąc stać w miejscu wolimy działać, a nuż się w końcu uda ;)

  • Liczka Przyjaciółka
    Postów: 118 33

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,witam Was po małym odpoczynku.
    Machina ruszyła ,zaczynam drugie podejście. Przyszła wyczekiwana @ i dziś leżę właśnie pod kroplówką. Wizyta umówiona na połowę lutego to dowiem się więcej tj jaki protokół i kiedy stymulacja.

    MiKi23, Selina lubią tę wiadomość

    Andżelika
  • Liczka Przyjaciółka
    Postów: 118 33

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Wy jak stoicie, są jakieś plany?
    A może jakieś dobre wieści?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2018, 19:46

    Andżelika
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liczka wrote:
    A Wy jak stoicie, są jakieś plany?
    A może jakieś dobre wieści?
    U mnie transfer ❄️ w środę :) do tego dowiedziałam się że 6 zarodków jakie mamy są klasy AA pozostałe AB i BB. Oby dały ciążę ❤️ trzymam &&& za udane podejście.

‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ