X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też 🥰 Czekam na same dobre wiadomości 🥰

    Lilenka, Rybka85, Natalia___ lubią tę wiadomość

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4110 1744

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    MalaMi,
    Czy masz jakąś wizytę umowiona ?
    Coraz gorszy z nią kontakt 😔

    Na razie nie..

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam taką nadzieję 🍀🍀🍀 Przecież musi się kiedyś udać🙈
    To będzie nasz 6 raz 🙄 podajemy tym razem
    2 x 3 dniowe ❄️❄️
    Oby chciały zostać z nami 🥹

    Moniatka , Atopikowa, Ada M lubią tę wiadomość

  • Rybka85 Autorytet
    Postów: 1184 1598

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilenka to też będzie mój 6 transfer.🙂 Ostatni. Wierzę w niego najmocniej jak się da.✊🍀💚

    Moniatka , Lilenka lubią tę wiadomość

    preg.png

    Ja: PAI-1 4G/4G, ANA2 +, ANA3 -, niedobór białka S, nadmiar antytrombina III, KIR AA, NK 10%, mutacja MTHFR, rozjechanego cytokiny, AlloMLR - 0%, AZS, uNK - 667/mm2 --> zbite do 120/mm2
    On: teratozoospermia, HLA C2C2
    ▪️27.06.2023 kriotransfer blastki 4BA z Accofilem, Atosibanem, embrioglue, Encorton, Prograf.
    6dpt - 27,14 🍀 prog 29
    8dpt - 54,79 🍀 prog 24
    10dpt - 162,73 🍀 prog 22
    13dpt - 981,75 🍀 prog 28
    15dpt - 2311 🍀 prog 45
    17dpt - 4651 🍀 prog 22
    24dpt - 20823 🍀 prog 27
    31/07 USG - jest 💜 !!! 🤞🍀🎉
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybka85 wrote:
    Lilenka to też będzie mój 6 transfer.🙂 Ostatni. Wierzę w niego najmocniej jak się da.✊🍀💚
    Nie no to w takim razie nie mamy innego wyjścia 🙈
    Musimy we 3 zmobilizować się i marzec to musi być TEN miesiąc 🥳🥳

    Chciała bym by nam wszystkim tu na forum udało się pisać tylko o kupkach i mleku już niedługo 🥰🥰🥰🥰🥰🥰


    Jakie suple bierzecie w przygotowaniu do transferu?

    Rybka85 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybka85 wrote:
    Lilenka to też będzie mój 6 transfer.🙂 Ostatni. Wierzę w niego najmocniej jak się da.✊🍀💚
    Wiesz już może jakie leki będziesz miała do następnego transferu ?

  • Rybka85 Autorytet
    Postów: 1184 1598

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilenka wrote:
    Wiesz już może jakie leki będziesz miała do następnego transferu ?

    Nie mam jeszcze dokładnej rozpiski, ale będzie tego spora lista.😵‍💫
    Zatem Estrofem, Progesterone Besins, Utrogestan, Crinone, Neoparin, Acard, Spasmoline, Relanium, Prolutex. Do tego Accofil wlew + zastrzyki, Intralipid, Atosiban, Encorton i Prograf. To ustaliłam z dr.
    Oprócz tego łykam folian, Wit D, Wit C, Wit E (ale tylko do momentu, kiedy zaczynam się kłuć Neoparinem), Wit B12, magne B6, L-arginina, omega 3, ampułki z żeńszeniem i mleczkiem pszczelim.
    Jak pomyślę, że będę musiał to znów wszystko łykać, to mnie mdli. Ale przyświeca mi wyższy cel bejbikowy, więc już sobie wmawiam, że to pomaga i uzdrawia moje ciało.😅🫣
    A jak u ciebie to będzie wyglądać?

    preg.png

    Ja: PAI-1 4G/4G, ANA2 +, ANA3 -, niedobór białka S, nadmiar antytrombina III, KIR AA, NK 10%, mutacja MTHFR, rozjechanego cytokiny, AlloMLR - 0%, AZS, uNK - 667/mm2 --> zbite do 120/mm2
    On: teratozoospermia, HLA C2C2
    ▪️27.06.2023 kriotransfer blastki 4BA z Accofilem, Atosibanem, embrioglue, Encorton, Prograf.
    6dpt - 27,14 🍀 prog 29
    8dpt - 54,79 🍀 prog 24
    10dpt - 162,73 🍀 prog 22
    13dpt - 981,75 🍀 prog 28
    15dpt - 2311 🍀 prog 45
    17dpt - 4651 🍀 prog 22
    24dpt - 20823 🍀 prog 27
    31/07 USG - jest 💜 !!! 🤞🍀🎉
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybka85 wrote:
    Nie mam jeszcze dokładnej rozpiski, ale będzie tego spora lista.😵‍💫
    Zatem Estrofem, Progesterone Besins, Utrogestan, Crinone, Neoparin, Acard, Spasmoline, Relanium, Prolutex. Do tego Accofil wlew + zastrzyki, Intralipid, Atosiban, Encorton i Prograf. To ustaliłam z dr.
    Oprócz tego łykam folian, Wit D, Wit C, Wit E (ale tylko do momentu, kiedy zaczynam się kłuć Neoparinem), Wit B12, magne B6, L-arginina, omega 3, ampułki z żeńszeniem i mleczkiem pszczelim.
    Jak pomyślę, że będę musiał to znów wszystko łykać, to mnie mdli. Ale przyświeca mi wyższy cel bejbikowy, więc już sobie wmawiam, że to pomaga i uzdrawia moje ciało.😅🫣
    A jak u ciebie to będzie wyglądać?
    Jake masz ampułki z żenszeniem?

    Ja mam estrofem, acard , prograf, agapurin potem
    Progesteron besisns, utrogestan, prolutex, scopolan, poproszę o papaweryne.
    Wlewu nie chce , 😞 ale chyba nie przekonam C 😞😞
    Zastrzyki z accofilu ale tylko pod warunkiem małych dawek , bo ja okropnie się po nim czuje .
    Miałam dwa transfery temu mieć ostatni raz ,ale Dr.C ciągle go daje 🙄

    Biorę prena caps , plus kwas foliowy i B12 dodatkowo ( ale ostatnio mam jakiś wstręt do tabletek 🤦🏼‍♀️ i mam małą przerwę)
    Devikap miałam już nie brać ale wezmę 2 krople.
    Metformax biorę 2000. Aha i doszło mi żelazo.

  • Ania90. Ekspertka
    Postów: 130 63

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybka85 wrote:
    Dziewczyny ja liczę, że wszystkie 3 będziemy miały ten wyczekiwany transfer w marcu i to będzie nasz miesiąc.✊🍀💚
    Ja też planuje transfer na marzec :) to będzie Nasz 7 i ostatni bo to ostatni mrożaczek.

    Rybka85 lubi tę wiadomość

    👩32l Allo-mlr 2021 - 21%, 2022-0% Kir Bx, Ana ujemne, trombofilia, NK-18%
    👨33l Oligozoospermia azoospermia
    👧 10.2016 cud❤️
    03.2019 punkcja 2❄️, jeden zarodek podany, beta 0
    04.2019❄️ beta 252 ❤️ niestety w 17tc 👼 powikłania po amniopunkcji 😭
    10.2019❄️ beta 0
    07.2020 punkcja 3 ❄️, jeden zarodek podany, beta 0
    👧 12.2023 drugi cud ♥️
    immunologia:
    Docent P. Zalecenia dwóch szczepień limfocytami i doszczepienie w ciąży
    Doktor S. Accofil,encorton i neoparin
    został ❄️
    '' Nie czekajcie, Ja nie wrócę,
    Nie spieszcie się, Ja poczekam" 👼♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania90. wrote:
    Ja też planuje transfer na marzec :) to będzie Nasz 7 i ostatni bo to ostatni mrożaczek.
    To jest już nas 4 🥰

    Mam nadzieję,że faktycznie w marcu będziemy mieć transfer, ponieważ wczoraj dostałam @ , napisałam po raz kolejny do dr i oczywiście cisza 🤦🏼‍♀️

  • Rybka85 Autorytet
    Postów: 1184 1598

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania90. wrote:
    Ja też planuje transfer na marzec :) to będzie Nasz 7 i ostatni bo to ostatni mrożaczek.

    Czyli dla nas obu będzie to wóz albo przewóz.🫣
    Życzę nam obu, żeby się udało. Bardzo mocno trzymam za nas kciuki.✊🍀🤞💚

    Ania90. lubi tę wiadomość

    preg.png

    Ja: PAI-1 4G/4G, ANA2 +, ANA3 -, niedobór białka S, nadmiar antytrombina III, KIR AA, NK 10%, mutacja MTHFR, rozjechanego cytokiny, AlloMLR - 0%, AZS, uNK - 667/mm2 --> zbite do 120/mm2
    On: teratozoospermia, HLA C2C2
    ▪️27.06.2023 kriotransfer blastki 4BA z Accofilem, Atosibanem, embrioglue, Encorton, Prograf.
    6dpt - 27,14 🍀 prog 29
    8dpt - 54,79 🍀 prog 24
    10dpt - 162,73 🍀 prog 22
    13dpt - 981,75 🍀 prog 28
    15dpt - 2311 🍀 prog 45
    17dpt - 4651 🍀 prog 22
    24dpt - 20823 🍀 prog 27
    31/07 USG - jest 💜 !!! 🤞🍀🎉
  • Rybka85 Autorytet
    Postów: 1184 1598

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilenka wrote:
    Jake masz ampułki z żenszeniem?

    Ja mam estrofem, acard , prograf, agapurin potem
    Progesteron besisns, utrogestan, prolutex, scopolan, poproszę o papaweryne.
    Wlewu nie chce , 😞 ale chyba nie przekonam C 😞😞
    Zastrzyki z accofilu ale tylko pod warunkiem małych dawek , bo ja okropnie się po nim czuje .
    Miałam dwa transfery temu mieć ostatni raz ,ale Dr.C ciągle go daje 🙄

    Biorę prena caps , plus kwas foliowy i B12 dodatkowo ( ale ostatnio mam jakiś wstręt do tabletek 🤦🏼‍♀️ i mam małą przerwę)
    Devikap miałam już nie brać ale wezmę 2 krople.
    Metformax biorę 2000. Aha i doszło mi żelazo.

    To też ładna lista.😮‍💨 Że też żołądek i wątroba to wytrzymują.🫣
    Takie ampułki mi doradziła akupunkturzystka, żeby wyeliminować kawę i walczyć z moją zimną macicą.😅

    https://naforum.zapodaj.net/3b41d257bcfe.jpg.html

    Na mnie Accofil działa tak sobie. W małych dawkach w ogóle go nie czuję np. 1/3 ampułki codziennie albo 1/2 co 4 dzień. Moja cb była jak miałam dawkę cała ampułka co 3 dni i wtedy po całej ampułce odczuwałam go bardzo. Ból lędźwi, mięśni, jakby mnie przeziębienie brało, zmęczenie, itd. Ja go muszę mieć na KIRAA, gdzie nie mam żadnych DS.

    A czemu wlewu z Atosibanu nie chcesz tylko wolisz papaweryne?

    preg.png

    Ja: PAI-1 4G/4G, ANA2 +, ANA3 -, niedobór białka S, nadmiar antytrombina III, KIR AA, NK 10%, mutacja MTHFR, rozjechanego cytokiny, AlloMLR - 0%, AZS, uNK - 667/mm2 --> zbite do 120/mm2
    On: teratozoospermia, HLA C2C2
    ▪️27.06.2023 kriotransfer blastki 4BA z Accofilem, Atosibanem, embrioglue, Encorton, Prograf.
    6dpt - 27,14 🍀 prog 29
    8dpt - 54,79 🍀 prog 24
    10dpt - 162,73 🍀 prog 22
    13dpt - 981,75 🍀 prog 28
    15dpt - 2311 🍀 prog 45
    17dpt - 4651 🍀 prog 22
    24dpt - 20823 🍀 prog 27
    31/07 USG - jest 💜 !!! 🤞🍀🎉
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybka85 wrote:
    To też ładna lista.😮‍💨 Że też żołądek i wątroba to wytrzymują.🫣
    Takie ampułki mi doradziła akupunkturzystka, żeby wyeliminować kawę i walczyć z moją zimną macicą.😅

    https://naforum.zapodaj.net/3b41d257bcfe.jpg.html

    Na mnie Accofil działa tak sobie. W małych dawkach w ogóle go nie czuję np. 1/3 ampułki codziennie albo 1/2 co 4 dzień. Moja cb była jak miałam dawkę cała ampułka co 3 dni i wtedy po całej ampułce odczuwałam go bardzo. Ból lędźwi, mięśni, jakby mnie przeziębienie brało, zmęczenie, itd. Ja go muszę mieć na KIRAA, gdzie nie mam żadnych DS.

    A czemu wlewu z Atosibanu nie chcesz tylko wolisz papaweryne?
    Ja miałam raz całą ampułkę co 3 dni i raz 1/3 codziennie za każdym razem ból głowy nie do wytrzymania, nie da się funkcjonować 😞😞😞

    Nie chce wlewu bo już miałam 3 razy i nic mi nie dało to 🙄 ja mam kir bx .
    Czytałam że ten accofil do macicy jest bardziej dawany na wzrost i że nie do końca to ma takie działanie dobre 😞 ale mojej dr nie umiem przetłumaczyć, że nie chce 😞😞

    Teraz jeszcze mi nie odpisuje 😞 już wczoraj pisałam kolejny raz 😞 trudno dziś jeszcze raz pisze 😞


    Jaką dawkę dzienną masz tych ampułek ?🙂🙂 W smaku ok ? 🙈 Kupujesz to w polskiej aptece ? Bo widzę tylko z napisem po polsku 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 10:55

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia pisałaś dziś do dr C ? Ja wczoraj i dzisiaj SMS i cisza 😞😞😞 ja już nie wiem,to się chyba nie uda 🤦🏼‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 16:01

  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilenka wrote:
    Natalia pisałaś dziś do dr C ? Ja wczoraj i dzisiaj SMS i cisza 😞😞😞 ja już nie wiem,to się chyba nie uda 🤦🏼‍♀️

    Lilenka,
    Zapomnialam napisać 🙈
    Właśnie weszłam, aby sprawdzić i zapytać czy coś się odezwała do Cb.

    Ja natomiast postanowiłam działać i napisałam do doktora ,który pomógł wielu osobom nawet po invitro . Kiedyś będąc w szpitalu na drożność jajowodów, pielęgniarka podała mi maila do doktora ,który zajmuje się naprotechnologia !
    Dziś odpisal i mamy zadzwonić na początku lutego umówić się na wizytę!
    Generalnie pisałam z nim przez trzy miesiące i zlecił mi mnóstwo badań, Miałam się umówić do niego juz dwa lata temu ale poszłam do kliniki leczenie niepłodności.
    On również polecił mi docenta Pasnika ...
    Wrócę do niego,może dowiem się, czemu nie mogę zajsc w ciaze !

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    Lilenka,
    Zapomnialam napisać 🙈
    Właśnie weszłam, aby sprawdzić i zapytać czy coś się odezwała do Cb.

    Ja natomiast postanowiłam działać i napisałam do doktora ,który pomógł wielu osobom nawet po invitro . Kiedyś będąc w szpitalu na drożność jajowodów, pielęgniarka podała mi maila do doktora ,który zajmuje się naprotechnologia !
    Dziś odpisal i mamy zadzwonić na początku lutego umówić się na wizytę!
    Generalnie pisałam z nim przez trzy miesiące i zlecił mi mnóstwo badań, Miałam się umówić do niego juz dwa lata temu ale poszłam do kliniki leczenie niepłodności.
    On również polecił mi docenta Pasnika ...
    Wrócę do niego,może dowiem się, czemu nie mogę zajsc w ciaze !
    Na czym takie leczenie polega ?
    To lekarz gdzieś z okolic Katowic?

  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilenka wrote:
    Na czym takie leczenie polega ?
    To lekarz gdzieś z okolic Katowic?

    On jest ze Skoczowa.
    Najlepsze ,że to lekarz rodzinny ale zajmuje się naprotechnologiom i pomógł wielu parom po invitro ,inseminacjach.
    Celem jest nie zajście w ciążę lecz po prostu wyjaśnienie dlaczego pojawiają się nieprawidlosci
    Na poczatek mnóstwo badań i dobranie odpowiednich leków.
    Ja już mam sporo badań za sobą.
    Wcześniej zlecił mi ich sporo i ja mu wysyłałam i on analizował.
    Generalnie ma wysłać " wywiad lekarski " i będziemy zaczynać.
    Moja ostatnia deska ratunku.

    Napisałam do dr C ale na razie cisza.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    On jest ze Skoczowa.
    Najlepsze ,że to lekarz rodzinny ale zajmuje się naprotechnologiom i pomógł wielu parom po invitro ,inseminacjach.
    Celem jest nie zajście w ciążę lecz po prostu wyjaśnienie dlaczego pojawiają się nieprawidlosci
    Na poczatek mnóstwo badań i dobranie odpowiednich leków.
    Ja już mam sporo badań za sobą.
    Wcześniej zlecił mi ich sporo i ja mu wysyłałam i on analizował.
    Generalnie ma wysłać " wywiad lekarski " i będziemy zaczynać.
    Moja ostatnia deska ratunku.

    Napisałam do dr C ale na razie cisza.
    Ja słyszałam o takim lekarzu ale on jest ginekologiem plus właśnie ma tą specjalizacje, ktoś go kiedyś polecił i sobie zapisałam na znanym lekarzu ale się nie zagłębiałam w to 🙈

    A te badania to takie też immunologiczne czy zupełnie jeszcze co innego ?

    U mnie też cisza 😞

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    On jest ze Skoczowa.
    Najlepsze ,że to lekarz rodzinny ale zajmuje się naprotechnologiom i pomógł wielu parom po invitro ,inseminacjach.
    Celem jest nie zajście w ciążę lecz po prostu wyjaśnienie dlaczego pojawiają się nieprawidlosci
    Na poczatek mnóstwo badań i dobranie odpowiednich leków.
    Ja już mam sporo badań za sobą.
    Wcześniej zlecił mi ich sporo i ja mu wysyłałam i on analizował.
    Generalnie ma wysłać " wywiad lekarski " i będziemy zaczynać.
    Moja ostatnia deska ratunku.

    Napisałam do dr C ale na razie cisza.
    Chyba wiem co to za lekarz. Znajomi się u niego "leczą", kazał próbować, bo wyniki mimo iż odbiegają od normy, to dają nadzieję, a żeby nie tracić czasu, to zdecydować się na adopcje, że może to otworzy ich na własne dziecko.

  • Rybka85 Autorytet
    Postów: 1184 1598

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilenka wrote:
    Ja miałam raz całą ampułkę co 3 dni i raz 1/3 codziennie za każdym razem ból głowy nie do wytrzymania, nie da się funkcjonować 😞😞😞

    Nie chce wlewu bo już miałam 3 razy i nic mi nie dało to 🙄 ja mam kir bx .
    Czytałam że ten accofil do macicy jest bardziej dawany na wzrost i że nie do końca to ma takie działanie dobre 😞 ale mojej dr nie umiem przetłumaczyć, że nie chce 😞😞

    Teraz jeszcze mi nie odpisuje 😞 już wczoraj pisałam kolejny raz 😞 trudno dziś jeszcze raz pisze 😞


    Jaką dawkę dzienną masz tych ampułek ?🙂🙂 W smaku ok ? 🙈 Kupujesz to w polskiej aptece ? Bo widzę tylko z napisem po polsku 🤔

    Mi mówiła, że wlew z accofilu to nie tylko na wzrost endometrium, ale nie rozwinęła tematu, bo za dużo było innych ważniejszych do obgadania wtedy dla mnie. Będę musiała z tym pytaniem do niej wrócić, bo ja mam wlew za każdym razem od 3 transferu.

    Jedna ampułka dziennie rano. One nie są ogolnodostępne w sprzedaży. Musialam napisać do CMC z polecenia mojej akupunkturzystki i wtedy mi zrobili wycenę i zgodzili się przysłać te ampułki. Smak jest słodki i lekko palony. Mi smakują nawet. One są na tyle małe, że 3 pociągnięcia rureczką i koniec, wypite.

    Lilenka lubi tę wiadomość

    preg.png

    Ja: PAI-1 4G/4G, ANA2 +, ANA3 -, niedobór białka S, nadmiar antytrombina III, KIR AA, NK 10%, mutacja MTHFR, rozjechanego cytokiny, AlloMLR - 0%, AZS, uNK - 667/mm2 --> zbite do 120/mm2
    On: teratozoospermia, HLA C2C2
    ▪️27.06.2023 kriotransfer blastki 4BA z Accofilem, Atosibanem, embrioglue, Encorton, Prograf.
    6dpt - 27,14 🍀 prog 29
    8dpt - 54,79 🍀 prog 24
    10dpt - 162,73 🍀 prog 22
    13dpt - 981,75 🍀 prog 28
    15dpt - 2311 🍀 prog 45
    17dpt - 4651 🍀 prog 22
    24dpt - 20823 🍀 prog 27
    31/07 USG - jest 💜 !!! 🤞🍀🎉
‹‹ 368 369 370 371 372 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ