X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • Anna Ka Autorytet
    Postów: 681 351

    Wysłany: 21 września 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Anna, ja tam nie byłam i nie słyszałam, ale weszłam na ich stronę i przyjmuje tam dr Szuber, który mi robił USG prenatalne w Medicover. Na połówkowe też do niego idę i to chyba tak samo jak Ty- 24.09? Oprócz tego jest dr Kocylowski, którego mi polecał nasz dr na prenatalne. Myślę, że dobrze trafiłaś. Na pewno Szuber ma ten certyfikat fmf.

    I zanim pójdziesz, to poczytaj opinie o dr Szuber w necie, żebyś wiedziała, czego się spodziewać, jeśli trafisz na niego;) aczkolwiek dla nas był bardzo grzeczny, wszystko tłumaczył, tylko na samym końcu powiedział do mnie per "kochanie";) wypytywal mnie o leki brane do ivf, o datę punkcji i transferu i wpisywał to do pappy

    Dzwoniłam dzisiaj do nich potwierdzić wizytę i będzie mnie badał ten Kocylowski. Więc chyba w dobre ręce trafimy ;-) tak razem wtedy mamy na poniedziałek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2018, 16:50

    l22ncwa1pup21wo8.png

    przeciwciała przeciw osłonce przezroczystej
    cykle bezowoluacyjne / nie pękające pęcherzyki
    słabe nasienie morf. 2%
    Scd 45%

    1 procedura IVF / sierpierń 2017 /3 transfery, 8tc (*)
    2 procedura IVF / lipiec 2018 / ciąża bliźniacza <3 <3

    Dziewczynki urodzone w 35tc
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 21 września 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam taką nadzieję:) Myshon, ja nie leżałam dosłownie, ale polegiwalam dużo, oszczędzałam się, w pracy mnie chyba nie było z tydzień.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Myshon23 Autorytet
    Postów: 353 149

    Wysłany: 21 września 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może się jakoś minieciew takim razie?:)
    No ja właśnie nie planuje leżenia plackiem, a taki bardziej oszczędny tryb życia, w sumie do bety mam l4;)
    Dziewczyny a jak to jest z ziołami? Mąż mi zaserwował na obiad zapiekankę ziemniaczaną, przyprawioną mixem przyprawowym, w którym jest tymianek i rozmaryn. Wiem, że to raczej śladowe ilości, ale będę się teraz stresować, że na kropki to źle podziała:(

    atdcvcqgj7jp21h6.png

    01.17-początek starań
    26.02.18-start leczenia w Invimedzie
    30.04.18-sonohsg-nieudane
    12.06.18-histerolaparoskopia-oba jajowody niedrożne
    22.08.18-punkcja, transfer odwołany
    21.09.18-criotransfer
    On: morfologia 3%, scd 28%
    Ona:Amh 3,63
  • MmOoNnIiKkAa Autorytet
    Postów: 385 154

    Wysłany: 21 września 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myshon23 wrote:
    Dziewczyny może się jakoś minieciew takim razie?:)
    No ja właśnie nie planuje leżenia plackiem, a taki bardziej oszczędny tryb życia, w sumie do bety mam l4;)
    Dziewczyny a jak to jest z ziołami? Mąż mi zaserwował na obiad zapiekankę ziemniaczaną, przyprawioną mixem przyprawowym, w którym jest tymianek i rozmaryn. Wiem, że to raczej śladowe ilości, ale będę się teraz stresować, że na kropki to źle podziała:(
    Żeby to od jedzenia zależało to każdą z nas jadła by z parowaru warzywa i czekała na betę:) Nie można dac się zwariować. Jedz to co ci służy. Nie można jesc ostrych rzeczy ale dla mnie to tez dziwne wytyczne poniewaz dla jednego ostre to papryczka chili a dla innegoo więcej pieprzu (Ja to wolę jak to mój mąż mówi jałowe jedzenie) ;p nie myśl co Ci szkodzi A co nie bo nie masz na to za dużego wpływu. Wypoczywaj oglądaj tel czytaj książki gotuj co chcesz żeby nie myśleć:) ale nie popadaj i nie czytaj wszystkiego co jest necie bo nadal znajduje się bzdury na temat chociażby nie farbowania włosów czy nie malowaniu paznokci w ciazy:( kiedyś psycholog mi powiedziała że jeżeli kobieta chce w coś wierzyć i ma jej to pomoc to niech tak robi ale to nie ma uzasadnienia medycznego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2018, 21:03

    Asiulka84, Myshon23 lubią tę wiadomość

    4 IVF i córka 2019 r. :)
  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 22 września 2018, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Tak, chyba że lekarz widzi jakieś przeciwwskazania do podania dwóch. Myślę, że wtedy może się nie zgodzić, ale nie słyszałam o takiej sytuacji. Jeśli dobrze widzę, że u Was jest poważny czynnik męski, to raczej na pewno będzie zgoda na dwa zarodki. Plemniki są z biopsji? Czy dawstwo?
    Z biopsji są plemniki :-)

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 22 września 2018, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Jestem na tym wątku nowa, w listopadzie zaczynam przygodę z Invimedem w Pz. Ogólnie mieszkam w północnej wielkopolsce.

    Nie zabiezpieczamy się prawie 3 lata. Staramy ponad rok. Mąż ma średnie nasienie (ogólnie wszystko w porządku poza morfologią, która waha się między 1-3%). U mnie tarczyca, prolaktyna i bakterie w posiewie pochwy - opanowane.

    Tak więc zadzwoniłam do Invimedu aby wypytać o sHSG - umówiłam się/nas na wizytę kwalifikacyjną 5 listopada i dowiedziałam się tym samym, że trafiłam do doktora Sroki.

    Sono HSG chciałabym wykonać pod pełnym znieczuleniem - proszę nie krytykujcie mnie za to. Wiem, że badanie niektóre kobiety boli a niektóre wcale. U mnie moje obawy wiążą się z moimi mięśniami, które są naprawdę bardzo silne - jest to potwierdzone przez kilku ginekologów. Ponoć mam stworzone mięśnie pochwy po seksu i porodu (taa, super). Mimo rozluźnienia czasem ciężko do mnie dotrzeć a jak się zepnę to naprawdę nic się nie da zrobić. Nie mniej jednak do standardowych badań jest okej. Boję się po prostu, że podczas badania, które trwa więcej niż standardowe badanie gin zepnę się i będzie pozamiatane.

    Generalnie wraz z mężem jesteśmy zdecydowaniu na IUI. Powiedzcie co po pierwszej wizycie kazał wam zbadać doktor Sroka - chciałabym te badania do listopada wykonać. A podczas mojego hsg chciałabym załatwić to tak żeby mąż w tym czasie wykonał badanie fragmentacji plemnika. Staram się to tak upchać żeby jak najmniej "dygać" do Poznania.

    Czytając wasz wątek widziałam, że doktor zleca badanie witaminy D3 oraz przeciwciał. Czy mogłybyście podać mi taką "labolatoryjną" nazwę tego badania?

    Rozpisałam się, nie wiem czy ktoś to przeczyta. Ale każdej dobrej duszczce serdecznie dziękuję za odpowiedź!

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • MmOoNnIiKkAa Autorytet
    Postów: 385 154

    Wysłany: 22 września 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Hej dziewczyny! Jestem na tym wątku nowa, w listopadzie zaczynam przygodę z Invimedem w Pz. Ogólnie mieszkam w północnej wielkopolsce.

    Nie zabiezpieczamy się prawie 3 lata. Staramy ponad rok. Mąż ma średnie nasienie (ogólnie wszystko w porządku poza morfologią, która waha się między 1-3%). U mnie tarczyca, prolaktyna i bakterie w posiewie pochwy - opanowane.

    Tak więc zadzwoniłam do Invimedu aby wypytać o sHSG - umówiłam się/nas na wizytę kwalifikacyjną 5 listopada i dowiedziałam się tym samym, że trafiłam do doktora Sroki.

    Sono HSG chciałabym wykonać pod pełnym znieczuleniem - proszę nie krytykujcie mnie za to. Wiem, że badanie niektóre kobiety boli a niektóre wcale. U mnie moje obawy wiążą się z moimi mięśniami, które są naprawdę bardzo silne - jest to potwierdzone przez kilku ginekologów. Ponoć mam stworzone mięśnie pochwy po seksu i porodu (taa, super). Mimo rozluźnienia czasem ciężko do mnie dotrzeć a jak się zepnę to naprawdę nic się nie da zrobić. Nie mniej jednak do standardowych badań jest okej. Boję się po prostu, że podczas badania, które trwa więcej niż standardowe badanie gin zepnę się i będzie pozamiatane.

    Generalnie wraz z mężem jesteśmy zdecydowaniu na IUI. Powiedzcie co po pierwszej wizycie kazał wam zbadać doktor Sroka - chciałabym te badania do listopada wykonać. A podczas mojego hsg chciałabym załatwić to tak żeby mąż w tym czasie wykonał badanie fragmentacji plemnika. Staram się to tak upchać żeby jak najmniej "dygać" do Poznania.

    Czytając wasz wątek widziałam, że doktor zleca badanie witaminy D3 oraz przeciwciał. Czy mogłybyście podać mi taką "labolatoryjną" nazwę tego badania?

    Rozpisałam się, nie wiem czy ktoś to przeczyta. Ale każdej dobrej duszczce serdecznie dziękuję za odpowiedź!
    Czesc:) badań jest sporo ale to wszystko zależy jakie miałaś i to lekarz po badaniu sprawdzi i zaleci jakie zrobić. My szliśmy z badaniami jakie dotychczas mieliśmy zrobione ale większość kazał powtórzyć niektórych nie A dużo nowych więc ciężko gdybac. A tak w ogóle radzę Ci udać Ci się do fizjoterapeuty uroginekologicznego mogę dac Ci namiary na priv ale z poznania) to porizluznia mięśnie więzadła to na pewno Ci się przyda. W szczegolnosci ze nasz objawy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2018, 13:43

    4 IVF i córka 2019 r. :)
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 22 września 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Hej dziewczyny! Jestem na tym wątku nowa, w listopadzie zaczynam przygodę z Invimedem w Pz. Ogólnie mieszkam w północnej wielkopolsce.

    Nie zabiezpieczamy się prawie 3 lata. Staramy ponad rok. Mąż ma średnie nasienie (ogólnie wszystko w porządku poza morfologią, która waha się między 1-3%). U mnie tarczyca, prolaktyna i bakterie w posiewie pochwy - opanowane.

    Tak więc zadzwoniłam do Invimedu aby wypytać o sHSG - umówiłam się/nas na wizytę kwalifikacyjną 5 listopada i dowiedziałam się tym samym, że trafiłam do doktora Sroki.

    Sono HSG chciałabym wykonać pod pełnym znieczuleniem - proszę nie krytykujcie mnie za to. Wiem, że badanie niektóre kobiety boli a niektóre wcale. U mnie moje obawy wiążą się z moimi mięśniami, które są naprawdę bardzo silne - jest to potwierdzone przez kilku ginekologów. Ponoć mam stworzone mięśnie pochwy po seksu i porodu (taa, super). Mimo rozluźnienia czasem ciężko do mnie dotrzeć a jak się zepnę to naprawdę nic się nie da zrobić. Nie mniej jednak do standardowych badań jest okej. Boję się po prostu, że podczas badania, które trwa więcej niż standardowe badanie gin zepnę się i będzie pozamiatane.

    Generalnie wraz z mężem jesteśmy zdecydowaniu na IUI. Powiedzcie co po pierwszej wizycie kazał wam zbadać doktor Sroka - chciałabym te badania do listopada wykonać. A podczas mojego hsg chciałabym załatwić to tak żeby mąż w tym czasie wykonał badanie fragmentacji plemnika. Staram się to tak upchać żeby jak najmniej "dygać" do Poznania.

    Czytając wasz wątek widziałam, że doktor zleca badanie witaminy D3 oraz przeciwciał. Czy mogłybyście podać mi taką "labolatoryjną" nazwę tego badania?

    Rozpisałam się, nie wiem czy ktoś to przeczyta. Ale każdej dobrej duszczce serdecznie dziękuję za odpowiedź!
    Cześć :) Fajnie, że trafiłaś do dr Sroki, ma bardzo dobre opinie.
    Jeśli chodzi o badania po pierwszej wizycie to miałam morfologię, amh, anty TPO, przeciwciała przeciw plemnikowe, przeciwciała przeciw otoczce komórki jajowej oraz przeciw jądrze komórki, homocysteinę, Wit D, progesteron, estradiol, prolaktynę i chyba morfologię. Hmmm więcej nie pamiętam

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 22 września 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ktoras z was miala przeprowadzane sono Hsg w poznanskim Invimedzie? :)

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 22 września 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej lukaszkowa!!! Ja 2 października mam wizytę kwalifikacyjną do HSG w Invimedzie u Sroki :). będzie to moja pierwsza wizyta tam, również jestem trochę przerażona. Czemu wizytę masz dopiero w listopadzie?? Ja dzwoniłam w tym tygodniu i wizyta za 2 tygodnie. Na stronie Invimedu są wypisane badania jakie trzeba zrobić przed HSG, jestem czekam właśnie za wynikami.

  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 22 września 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tu masz linka do tych badań. https://www.invimed.pl/p/28,histeroskopia
    wizyta kwalifikacyjna 150zł, HSG 600zł, znieczulenie 380zł .
    Jeszcze na emaila mam dostać jakąś ankiete do wypełnienia.

  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 22 września 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaa te wszystkie badania mają ważność 6 miesięcy. Jeżeli robiłaś jakieś badania wcześniej i nie przekraczają one 6 miesięcy to są ważne, nie musisz ich powtarzać. Cytologia ważna 12 miesięcy :)

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 22 września 2018, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja swiadomie się tak umowilam. Chcialam jeszcze spokojnie pomonitorowac dwa cykle i wtedy ruszyc do Poznania. Wiem, ze generalnie czas oczekiwania nie jest tak dlugi. Dzieki sliczne za link! Ja ankiete juz dostalam :)

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 22 września 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak sobie myślę, że pani chyba źle emaila mojego zapisała i nadal ankiety nie mam :/ . Wysłałam Ci zaproszenie- jak chcesz to zaakceptuj, będziemy w kontakcie . Ja wizytę mam niedługo to mogę ci wszystko pisać :). Ja już mam dość czekania i umówiłam się na pierwszy wolny termin :)

  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 22 września 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że staracie się już 3 lata. Chodzicie może gdzieś jeszcze do jakiegoś lekarza, który zlecił wam HSG ?
    A powiedz mi czy to jest ta ankieta która znajduje się pod tym linkiem?
    https://www.invimed.pl/p/53,dokumenty-do-pobrania

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2018, 18:57

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 22 września 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby co to ankietę dostałam kilka dni po umówieniu, też myślałam, że ktoś źle spisał moj adres e-mail, także poczekaj jeszcze moment :). Generalnie dużo czytam o dalszych krokach w staraniu. Zmieniłam ginekologa, ponieważ ten, do którego chodziłam na moje obawy związane ze staraniami powiedział, że mam się uspokoić, bo nie "wyglądam" na taką co mogłaby mieć jakiś problem. Kurtyna.

    Drugi ginek zaproponował mi owe monitoringi. Natomiast mąż pierwszy raz udał się do androloga w lutym tego roku i po wynikach androlog powiedział, że raczej nie upatruje u męża przyczyny niepowodzeń. Wykluczyliśmy prostatę/zylaki/hormony. Mimo morfologii wyniki nie są złe, ponieważ mamy bardzo dużą ilość plemników tj. 300mln/ml - ruchliwość też nienajgorsza. Powiedział, że musimy optymalizować i sprawdzać sytuacje po obu stronach i zasugerował mi badanie drożności... i tak to się potoczyło :).

    Co do starań, nie zabezpieczaliśmy się tabletkami od 3 lat, to fakt, ale były jeszcze prezerwatywy przez niepewną sytuację w pracy. W styczniu okazało się, że mam wysoką prolaktynę i Haschimoto więc to też mnie mocno stopowało. Wyniki M też poprawiły się po suplementacji więc idziemy do przodu, ale jednak jesteśmy za inseminacją.

    Ps. to ta ankieta :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2018, 19:09

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 22 września 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My staramy się od ponad 2 lat. Mój ginekolog mówił, że u mnie wszystko okej, owulacja występuję, badania również prawidłowe. Mąż w marcu tego roku poszedł na badanie nasienia i okazało się, że morfologia tylko 1%. Zapisaliśmy się do androloga, mężowi kazał powtórzyć badania bo mówił, że ciężko coś powiedzieć po jednym badaniu. A mi dał całą listę badań. Mężowi badania za wiele się nie zmieniły, morfo nadal 1 %, natomiast u mnie wyszły bakterie w pochwie ( już się wyleczyłam ale trwało to 3 miesiące ). Trochę żałuję, że ten androlog mężem bardziej się nie zajmuję - nie zrobił mu żadnego usg, żadnych badań. Na razie skupiliśmy się na mnie. Następny krok to HSG . Tak jak wy i my jesteśmy nastawieni na inseminację i na pierwszej wizycie u Sroki muszę popytać jak to wygląda czy możemy przystąpić do IUI bo nie wiem co ten nasz lekarz nam zaproponuję jak wrócimy z badaniami.

  • MmOoNnIiKkAa Autorytet
    Postów: 385 154

    Wysłany: 22 września 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1987 wrote:
    My staramy się od ponad 2 lat. Mój ginekolog mówił, że u mnie wszystko okej, owulacja występuję, badania również prawidłowe. Mąż w marcu tego roku poszedł na badanie nasienia i okazało się, że morfologia tylko 1%. Zapisaliśmy się do androloga, mężowi kazał powtórzyć badania bo mówił, że ciężko coś powiedzieć po jednym badaniu. A mi dał całą listę badań. Mężowi badania za wiele się nie zmieniły, morfo nadal 1 %, natomiast u mnie wyszły bakterie w pochwie ( już się wyleczyłam ale trwało to 3 miesiące ). Trochę żałuję, że ten androlog mężem bardziej się nie zajmuję - nie zrobił mu żadnego usg, żadnych badań. Na razie skupiliśmy się na mnie. Następny krok to HSG . Tak jak wy i my jesteśmy nastawieni na inseminację i na pierwszej wizycie u Sroki muszę popytać jak to wygląda czy możemy przystąpić do IUI bo nie wiem co ten nasz lekarz nam zaproponuję jak wrócimy z badaniami.
    To wszystko zależy jak wyjdzie Twoje HSG jezeli wyjdzie niedrożnośc to zostanie wam tylko invitro. Ale to wszystko Wam wytlunaczy lekarz.

    4 IVF i córka 2019 r. :)
  • Myshon23 Autorytet
    Postów: 353 149

    Wysłany: 22 września 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny:)
    Łukaszkowa, faktycznie jeżeli mąż ma aż tak dużo nasienia, to ten 1% to faktycznie nie tak źle:)na 3% u mojego męża przy znacznie mniejszej liczbie, dr Sroka powiedział, że dramatu nie ma;)
    Co do samego sonohsg: nie jest tak źle, owszem, jest ból/dyskomfort, ale ostatecznie da się przeżyć;)co do IUI, to jak o nie pytałam, jeszcze przed sonohsg, to dr jakoś nie podszedł entuzjastycznie do tematu. Nie wiem, czy sceptycznie odnosi się do samej metody, czy po prostu nie widział sensu jej zastosowania w naszym przypadku?
    Anka1987- ja swoją ankietę dostałam późno, może ze 2 dni przed wizytą? Sami ją też sobie pobraliśmy że strony właśnie;)

    Ps. Też jestem osobą, u ktorej zwykli ginekolodzy nie widzieli możliwości, żebym mogła mieć problem z zajściem w ciążę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2018, 21:27

    atdcvcqgj7jp21h6.png

    01.17-początek starań
    26.02.18-start leczenia w Invimedzie
    30.04.18-sonohsg-nieudane
    12.06.18-histerolaparoskopia-oba jajowody niedrożne
    22.08.18-punkcja, transfer odwołany
    21.09.18-criotransfer
    On: morfologia 3%, scd 28%
    Ona:Amh 3,63
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 22 września 2018, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myshon-nie histeryzuj, bo w ciąży zwariujesz;) Ja się dowiedziałam o tym, że tymianku i rozmarynu nie należy jeść w ciąży dopiero niedawno. Wcześniej jadłam i to często tymianek, bo lubię. Myślę, że większość kobiet tego nawet nie wie.

    Nie podchodziłam do iui, ani do hsg, więc nie wiem, jakie przed tym są badania. Na pewno przy słabej morfologii warto zbadać żylaki powrózka i fragmentację chromatyny.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
‹‹ 136 137 138 139 140 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ