X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze można sobie rozbić koszty, to znaczy najpierw podejść do stymulacji i punkcji, zamrozić zarodki i koniec. Odłożyć na transfer i podejść później. Mi tak akurat wyszło w tym roku z przyczyn technicznych. Punkcja w lipcu, a transfer dopiero w listopadzie.

    mo_Nika, dobuska lubią tę wiadomość

  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukaszkowa w jakiej dawce bralaś wit. C przy krwawieniach?

  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mo_Nika wrote:
    U nas podobnie, też przygotowaliśmy się w tym roku na in vitro bez dofinansowania, ale teraz mamy cichą nadzieję, że jednak uda się skorzystać z programu dla woj. wlkp. :)
    To trzymam za nas obie kciuki! :)

    mo_Nika lubi tę wiadomość

  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia, co do wózka to kupiliśmy na stronie 4kids. Ta opcja wożenia fotelików na stelażu, to moim zdaniem zbędny bajer. Ja się w ciąży uparłam, że będę mieć wózek z taką opcją i w efekcie skorzystaliśmy z tego dosłownie dwa razy. Dziecko nie powinno przebywać w foteliku więcej niż to konieczne, gondola jest zdrowsza, bo dziecko leży na płasko. Jedyny zarzut, jaki mam wobec valco trend, to piankowe koła, które telepia np na bruku i nie dają sobie rady w trudniejszym terenie, więc jeśli Ci się marzą spacery po starym mieście lub po lesie, to lepiej wziąć wersję sport.

    Co do butelek, to u nas się sprawdzily tommee tippee, na allegro w rozsądnej cenie. I najlepiej kupić od razu duże butelki 240ml, bo te małe szybko wychodzą z użycia i to jest tylko niepotrzebny koszt. Nie wiem, czy planujesz karmić- mi się niestety nie udało, więc jeśli dzieci będą karmione butelką to absolutny musthave to podwójny podgrzewacz do butelek (u nas był miniland), suszarka do butelek (u nas był skip hop), pojemniczki na mm (u nas były z tommee tippee) i najlepiej jest kupić tyle butelek, ile karmień w ciągu doby, to bardzo ułatwia życie, my to odkryliśmy późno.

    I tak ogólnie to nie warto przepłacać za rzeczy dla niemowląt. Większość przydaje się krótko, część nie przydaje się w ogóle, dzieci tak samo obrzygują drogi kocyk, jak i tani kocyk;) mm, pieluchy, chusteczki nawilżane, waciki itp warto kupować na allegro, jest znacznie taniej niż w sklepach.

    Asiulka84, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2021, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mo_Nika wrote:
    Dziewczyny powiedzcie proszę jak w rzeczywistości wyglądają koszty in vitro w Invimedzie. Badania mamy ogarnięte, została jedynie cała "wirusówka" do zrobienia tuż przed. Chodzi mi bardziej ile trzeba doliczyć do tych ok. 8 tys. za samą procedurę?. Monitoring jest dodatkowo płatny, tak? Ile tych wizyt w praktyce wychodzi? Leki do stymulacji ile Was wyniosły? To będzie moja pierwsza procedura, wiec będę mieć refundację. Leki po transferze, które brałyście to jest duży koszt?

    Nasza „przygoda” z Invimedem wyniosła ok. 6500 zł. Liczę od wizyty kwalifikacyjnej do wykupienia ostatniej recepty z lekami związanymi z procedurą. Mieliśmy dodatkowo 5000 zł dofinansowania z lubuskiego czyli łącznie 11500 zł. Oczywiście nie liczę kosztów dojazdu. Udało się za pierwszym razem.
    W klinie zapłaciłam ok. 4000 zł za badania, procedurę, embryoglue i wizyty.
    Leki (punkcja + transfer) to koszt ok. 2500 zł w moim przypadku. Oczywiście nie jednorazowo :)
    Powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2021, 23:00

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassssia wrote:
    Ja z moją ginekolog też ustaliłam wizyty co trzy tygodnie. I następna wypada we wtorek 26. Od wczoraj męczy mnie żeby zadzwonić i zmienić na najbliższy wtorek (czyli po dwóch tygodniach) bo też już mi ciężko wytrzymać bez podglądu tak długo...
    Mi się wydaje, że później jak już zaczniemy czuć ruchy to będzie łatwiej wytrzymywać, ale jak to mój maż mówi - wtedy znajdę sobie nowy powód żeby się stresować.
    Czuję ruchy maluchów już od 17tc i powiem ci, że odrobinę uspokajają, ale stres przed samą wizytą jak był, tak jest. Do podglądu też ciężko mi wytrzymać, a chodzę co 2tyg na wizyty. Nawet jak dr mówił, że widzimy się za miesiąc, to ja się umawiałam wcześniej 😜 Wolę jednak mieć tą ciążę pod kontrolą

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mo_Nika wrote:
    Dziewczyny powiedzcie proszę jak w rzeczywistości wyglądają koszty in vitro w Invimedzie. Badania mamy ogarnięte, została jedynie cała "wirusówka" do zrobienia tuż przed. Chodzi mi bardziej ile trzeba doliczyć do tych ok. 8 tys. za samą procedurę?. Monitoring jest dodatkowo płatny, tak? Ile tych wizyt w praktyce wychodzi? Leki do stymulacji ile Was wyniosły? To będzie moja pierwsza procedura, wiec będę mieć refundację. Leki po transferze, które brałyście to jest duży koszt?
    Za ostatnią udana procedurę płaciliśmy 8tys (dodatkowo braliśmy fertile chip). Miałam komórki od dawczyni, więc hylla.na cyklu sztucznym. Doszedł koszt 1 wizyty w 13dc, endometrium było ładne więc w 17dc był transfer. Leki przy cyklu sztucznym (Estrofem, Encorton, Acard) i leki przed transferem (Progesteron besins, Neoparin, Prolutex) wyniosły koło 400zł. Potem w ciąży tygodniowo tygodniowo wydawałam jeszcze ok 250zł na progesteron. Po Neoparin, estofem i Encorton warto się zgłosić do lekarza rodzinnego, bo daje receptę z kodem C albo na ryczałt i jest znacznie taniej.

    Przy procedurach ze stymulacja na leki wydawałam ok 1,5-2,5tys zł (leki były w większości refundowane). Trzeba też liczyć 2-3 wizyty przed punkcją. Przed transferem miałam też wlew z Accofilu. W aptece 5 ampułek kosztuje ok 250zł i starcza na 5 razy. Dr robi wlew za darmo podczas wizyty, ok tydzień przed transferem ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2021, 08:04

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja, dziękuję 😘😘 Staram się podejść rozsądnie do wyprawki, tym bardziej, że trzeba zaopatrzyć dwójkę maluchów. Przeglądam też wyprzedaże. Wczoraj udało mi się upolować ręczniki kąpielowe w smyku za pół ceny 😬 Była też promka na adapter do pasa samochodowego i pieluszki tetrowe. Siostra rodzi na dniach i mówiła, że mam się wstrzymać z ubrankami 50-56, bo jej synek do kwietnia/mają pewnie i tak z nich wyrośnie. Na razie mam tylko bodziaki ze Star wars, tak pod Emka 😅

    Oglądałam też wczoraj mebelki dziecięce i głowę miałam kwadratową. Widziałam, że pokoiki dla maluchów urządza się raczej na jasno, tylko że my z kolorem białym niespecjalnie się lubimy :P O ile biało-dębowe łóżeczko mi się podoba, to białe fronty szafek już niekoniecznie. Muszę pojechać do jakiegoś meblowego sklepu, może przyjdzie natchnienie 😅

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2312 1371

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny A jak to wygląda w przypadku dofinansowania, jeśli jest już przyznane? Co ono obejmuje? Czy to wygląda tak, ze np przy punkcji place mniej?

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meva ja mialam plusza z Olimp 1500 jednostek, ale nie bralam regularnie jakos mi nie szlo picie bo chyba miałam jednoczesnie mdłości :(
    Nawet witaminy dopiero teraz jakos regularniej zaczynam brać

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • mo_Nika Autorytet
    Postów: 614 659

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze raz dzięki dziewczyny za informacje dot. kosztów. Trochę się uspokoiłam, bankructwo jednak póki co nam nie grozi 😁

    3jgxcsqva773duy4.png
  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Meva ja mialam plusza z Olimp 1500 jednostek, ale nie bralam regularnie jakos mi nie szlo picie bo chyba miałam jednoczesnie mdłości :(
    Nawet witaminy dopiero teraz jakos regularniej zaczynam brać

    Dzięki za info.

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    Dzięki za info.
    A jak dzisiaj w ogole?

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Kassssia Autorytet
    Postów: 400 282

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Dziewczyny A jak to wygląda w przypadku dofinansowania, jeśli jest już przyznane? Co ono obejmuje? Czy to wygląda tak, ze np przy punkcji place mniej?
    Nie wiem jako to wygląda z innymi dofinansowaniami. My mieliśmy dofinansowanie z Poznania i wyglądało to tak, że na pierwszej wizycie musieliśmy zapłacić chyba 630 albo 690 zł nie pamiętam dokładnie. Tak kwota wraz z dofinansowaniem obejmowała wszystkie wizyty przed punkcją i tutaj nie liczy się liczba wizyt, bo moja pierwsza stymulacja musiała być przerwana przed punkcją, bo dostałam krwawienia. Musiałam "uspokoić" organizm, poczekać na skończenie krwawienia, na okres i zacząć kolejną stymulację więc ja miałam tych wizyt chyba z 10. Potem nie płaciłam nic za punkcję i za tzw. procedury embriologiczne i za mrożenie zarodków do końca trwania programu, czyli do końca 2020. Jeśli byłyby (u mnie nie było) dodatkowe oocyty do mrożenia to trzeba już za nie zapłacić.
    Potem za transfer mrożonych zarodków za każdy 1700. I za wizyty przed transferem 120zł za każdą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2021, 09:49

    l22n9vvj7eq2lufw.png
  • Ma_gda Ekspertka
    Postów: 224 126

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Dziewczyny A jak to wygląda w przypadku dofinansowania, jeśli jest już przyznane? Co ono obejmuje? Czy to wygląda tak, ze np przy punkcji place mniej?
    Dofinansowanie (przynajmniej w przypadku programu miejskiego) obejmowało punkcję, zapłodnienie, transfer i mrożenie zarodków. Za wszystkie wizyty, badania i ewentualne dodatkowe procedury (np. embryoglue) płaci się dodatkowo, przy czym jeśli chodzi o wizyty to tak jak pisze wyżej Kasia - Invimed pobiera na początku zryczałtowaną kwotę za wszystkie wizyty do procedury (niezależnie od liczby), też nie pamiętam ile dokładnie, ale kojarzę podobne kwoty jak wyżej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2021, 10:01

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to wyglądało tak (nie wliczam czynnika męskiego), że dofinansowanie objęło faktycznie dużą część kosztów, więc warto się starać, wiadomo. Pierwszy raz płaciłam 690zl za wszystkie wizyty do momentu punkcji, miałam ich parę, bo że stymulacjami musieliśmy kombinować. Potem za punkcję nie płaciłam nic, za transfer mrożonego zarodka również nic. U mnie powstał tylko jeden zarodek,więc za mrożenie i przechowywanie pozostałych nie płaciłam. Oczywiście, dochodzi koszt leków do stymulacji oraz tych przygotowujących do transferu i po transferze. Najlepiej szukać leków w necie, tzn sprawdzać ceny, bo faktycznie choćby na samym Prolutexie można zaoszczędzić 20-30zł na opakowaniu.
    Osobnym kosztem są badania laboratoryjne i tutaj serdecznie polecam Polną, bo jest po prostu najtaniej. Monika89 wspominała,że w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa na Marcelińskiej też jest tanio.
    Jeśli chodzi o np. badania do punkcji jak morfologia itd to poproś rodzinnego - może wypisać podstawowe skierowania. Można też iść do ginekologa na NFZ i trochę ściemy walnąć, żeby dostać skierowania na badania hormonalne w ramach funduszu,ale no to wiadomo - pozostawiam sumieniu ;)
    Nie pamiętam też dlaczego, ale jakieś leki do punkcji miałam refundowane (taką dostałam receptę), tylko niestety, nie wiem które.
    Ja na pewno na fundusz robiłam kariotypy oraz wszystkie badania związane z trombofolią (ścieżkę załatwiania opisałam wcześniej). To do przodu zawsze paręset złotych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2021, 10:41

    Danadana
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na pewno "za uśmiech" będę się dzieliła lekami, które mi zostały po stymulacji, po punkcji i po transferze, ale chcę jeszcze trochę poczekać, żeby ciąża podrosła i wtedy będę pisać. Może któraś z Was będzie chętna ☺️

    Danadana
  • Mania30 Autorytet
    Postów: 537 316

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś robiłam badania immunologiczne trombofilia toczeń nadkrzepliwosc itd sporo tego a któraś pytała z Kujaw gdzie wychodzi najtaniej. Udało mu się zrobić wszystko w jednym miejscu i najtaniej wyszlo w Vitalabo u Stachury niecały 1000zl. Nie wiem czy to jeszcze jest potrzebne ale pisze w razie co.

  • Mania30 Autorytet
    Postów: 537 316

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam o tych kosztach co piszecie i zrobiłam podliczenie ile już straciłam na Poznań oraz leki i wyszło mi ponad 70000zl.

  • Ma_gda Ekspertka
    Postów: 224 126

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania30 wrote:
    Czytałam o tych kosztach co piszecie i zrobiłam podliczenie ile już straciłam na Poznań oraz leki i wyszło mi ponad 70000zl.
    Masakra :-( Myślałam ostatnio o tym, że pomimo wszystkich refundacji i ewentualnych dofinansowań, to nadal jest bardzo droga procedura, na którą przy dużym wysiłku finansowym może sobie pozwolić pewnie mniejszość ludzi w tym kraju.

‹‹ 658 659 660 661 662 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ