X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Czy ja wiem. Nie wiem jak się czujesz, ale ja po 28tyg to mogłam przejść się na maksymalnie 15minutowy spacer. W sklepach siadałam. Z każdym tygodniem jest ciężej, dzieci zaczynają szybko nabierać masy w pewnym momencie.
    W środę zaczęłam 24tc i na razie jest ok. Wiadomo szybko się męczę i schylanie zaczyna już być problematyczne. Staram się wolniej chodzić, bo inaczej mnie brzuch kłuje albo chłopaki kopią. No i raczej na dłuższe wyprawy się już nie nadaję. Co dziwne strasznie mi niewygodnie w samochodzie. Jeszcze jak kieruję to pół biedy, bo więcej ruszam nogami, więc zmieniam pozycję. A jak siedzę jako pasażer, to po 10min mi tak chłopaki wojują, że nie mogę sobie pozycji znaleźć 🙈 Brzuch z dnia na dzień coraz większy. Wystrzelił tak szybko, że aż mi się zaczęły rozstępy robić po bokach. Chyba, że to jednak jakieś czerwone naczynka są 🤔
    W każdym razie w lutym zabieram się za tą wyprawkę, bo nie chciałabym być zaskoczona :P

    W poniedziałek idę na krzywą glukozową i mam stracha. Jak robiłam 1.5r temu, to po 2h glukoza mi spadła do 40. Na czczo zawsze mam idealną, a w krzywej wychodzą takie kwiatki.

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Ja to normalnie jak stara baba 🤣 byłam dziś u dermatologa i mam zmianę na cito do wycięcia. Mam skierowanie i za 7 dni mam wizytę w onko na Garbarach, bo dla ciężarnych terminy przyspieszone. 😵😵

    Lekarz coś więcej powiedział co to za zmiana?
    Dobrze, że szybko masz termin wizyty.

    Dziewczyny dziś zauważyłam pod oczami błękitne mocno prześwitujące żyłki, wcześniej ich nie widziałam. Na piersiach pojawiły mi się takie żyłki już dawno. Miała któraś z Was coś takiego?

  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    Lekarz coś więcej powiedział co to za zmiana?
    Dobrze, że szybko masz termin wizyty.

    Dziewczyny dziś zauważyłam pod oczami błękitne mocno prześwitujące żyłki, wcześniej ich nie widziałam. Na piersiach pojawiły mi się takie żyłki już dawno. Miała któraś z Was coś takiego?

    Zwiększa się ilość krwi w organizmie kobiety i naczynia się rozszerzają. Na piersiach to standard, ja też miałam. Pod oczami nie miałam, ale na 100% to jest efekt ciąży. W ciąży dzieją się różne dziwne rzeczy;)

    _meva_ lubi tę wiadomość

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Zwiększa się ilość krwi w organizmie kobiety i naczynia się rozszerzają. Na piersiach to standard, ja też miałam. Pod oczami nie miałam, ale na 100% to jest efekt ciąży. W ciąży dzieją się różne dziwne rzeczy;)

    Saja korzystałaś z laktatora? Możesz jakiś polecić?

    Saja lubi tę wiadomość

  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam taki - Canpol Laktator elektryczny EasyStart

    _meva_ lubi tę wiadomość

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    Lekarz coś więcej powiedział co to za zmiana?
    Dobrze, że szybko masz termin wizyty.

    Dziewczyny dziś zauważyłam pod oczami błękitne mocno prześwitujące żyłki, wcześniej ich nie widziałam. Na piersiach pojawiły mi się takie żyłki już dawno. Miała któraś z Was coś takiego?
    Tylko tyle, że podejrzane i mam działać szybko.... No to działam 🚀🚀🚀

    Danadana
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    Saja korzystałaś z laktatora? Możesz jakiś polecić?

    Miałam podwójny Lansinoh i był ok, aczkolwiek rzadko korzystałam z podwójnego odciągania, bo do tego trzeba używać obu rąk i nie da się w telefonie nic czytać;) ale przy bliźniętach lepiej mieć, oszczędza czas

    _meva_ lubi tę wiadomość

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martita92 wrote:
    Ja mam taki - Canpol Laktator elektryczny EasyStart
    Tez go mialam i srednio bylam zadowolona jakos dlugo mi sciagal pokarm, wogole nie lubilam sie z laktatorem 😁
    Teraz jakbym miala uzywac to bym kupila podwojny.

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Tylko tyle, że podejrzane i mam działać szybko.... No to działam 🚀🚀🚀

    Działaj w takim razie! Będzie dobrze ❤️

    Danadana lubi tę wiadomość

  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie o szyjkę macicy.
    Od kilku dni ledwo co mogę ją sięgnąć podając progesteron. Wcześniej była dużo niżej, łatwo wyczuwalna. Zakładałam progesteron za szyjkę, a teraz ledwo sięgnęłam jej końca podczas podawania leku.
    Któraś z Was tak miała?

  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia dołącz do nas na fioletowa stronę mocy, forum w ciazy : bliźniaki z 2021 ;)

  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś pytał o laktator, ja używałam lovi dwufazowy elektryczny (taki biało niebieski) i byłam z niego zadowolona;)

  • _meva_ Autorytet
    Postów: 319 147

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perelka wrote:
    Ktoś pytał o laktator, ja używałam lovi dwufazowy elektryczny (taki biało niebieski) i byłam z niego zadowolona;)

    Ja pytałam, dzięki za info ☺️ u mnie też bliźniaki na pokładzie 🙂

    Perelka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _meva_ wrote:
    Dziewczyny mam pytanie o szyjkę macicy.
    Od kilku dni ledwo co mogę ją sięgnąć podając progesteron. Wcześniej była dużo niżej, łatwo wyczuwalna. Zakładałam progesteron za szyjkę, a teraz ledwo sięgnęłam jej końca podczas podawania leku.
    Któraś z Was tak miała?
    Ja kiedyś pisałam o szyjce. Że raz jest nisko i miekka (i to mnie martwiło), a raz wysoko i twarda. W momencie, kiedy była wysoko (wg mnie) byłam u gin i mówiła, że wszystko jest ok. Specjalnie sprawdzałam to przed wyjściem z domu. Także nie ma się co stresować, myślę.

    _meva_ lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drugi trymestr! Ciągle nie mam brzucha. Jak u Was?

    lukaszkowa, Asiulka84, Danadana, Kassssia lubią tę wiadomość

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Drugi trymestr! Ciągle nie mam brzucha. Jak u Was?
    Super!!! Gratuluję, oby tak szło dalej ;)

    U nas dobrze, czujemy się dobrze.
    Nadal pracuje i nie planuje na razie przestac - chociaz w czwartek i piatek mam wolne - mam dziki plan isc popatrzec w lumpkach jakies ciuszki.
    W tym tygodniu troche dobila nas wiadomosc o wyroku trybunalu - prenatalne powoli zrobia sie bezcelowe... :(

    Jesli chodzi o laktator ja przymierzam się do Medela Swing - kosztuje milion, ale slyszalam o nim sporo dobrego :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2021, 14:42

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Super!!! Gratuluję, oby tak szło dalej ;)

    U nas dobrze, czujemy się dobrze.
    Nadal pracuje i nie planuje na razie przestac - chociaz w czwartek i piatek mam wolne - mam dziki plan isc popatrzec w lumpkach jakies ciuszki.
    W tym tygodniu troche dobila nas wiadomosc o wyroku trybunalu - prenatalne powoli zrobia sie bezcelowe... :(

    Jesli chodzi o laktator ja przymierzam się do Medela Swing - kosztuje milion, ale slyszalam o nim sporo dobrego :)
    Ja póki co też pracuje. Póki co o zwolnieniu nie myślę, bo dopiero od 01.03 przechodzę na umowę o pracę, a tak to DG. Ja też słyszałam same dobre rzeczy o Medela, ale chyba odłożę kupno na później. Wymyśliłam, że jak mi bedze dłużej potrzebny to wtedy kupie (a do szpitala, jeśli będzie potrzeba, to chyba wyśle męża na cito żeby kupił zwykły ręczny w aptece i doniósł). Ja się nie oparłam wyprzedażom w smyku i kupiłam bodziaki Kapitan Ameryka, spodenki Marvela (mąż uwielbia) i parę innych ubranek. Oby dane mi było je wykorzystać 🙏

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Super!!! Gratuluję, oby tak szło dalej ;)

    U nas dobrze, czujemy się dobrze.
    Nadal pracuje i nie planuje na razie przestac - chociaz w czwartek i piatek mam wolne - mam dziki plan isc popatrzec w lumpkach jakies ciuszki.
    W tym tygodniu troche dobila nas wiadomosc o wyroku trybunalu - prenatalne powoli zrobia sie bezcelowe... :(

    Jesli chodzi o laktator ja przymierzam się do Medela Swing - kosztuje milion, ale slyszalam o nim sporo dobrego :)
    No niestety, wyrok wszystkich dobił... Ja sobie myślę, że też mogłabym byc teraz w czarnej d**** jakby genetyczne wyszły zle. Masakra.

    Ja w środę mam koniec 12 tygodnia i tez brzucha zero - nic nie przytyłam i mieszczę się w swoje normalne jeansy.... Koleżanki mi mówią, że brzuch jest przereklamowany 😆 i że mam doceniać, że mogę sobie sama ogolić nogi.. 😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2021, 18:24

    Danadana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    No niestety, wyrok wszystkich dobił... Ja sobie myślę, że też mogłabym byc teraz w czarnej d**** jakby genetyczne wyszły zle. Masakra.
    jaki wyrok? Mówisz o tej zmianie do wyciecia? Przecież jeszcze nic nie przesądzone.

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 30 stycznia 2021, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    jaki wyrok? Mówisz o tej zmianie do wyciecia? Przecież jeszcze nic nie przesądzone.
    Mowa o Trybunale Konstytucyjnym ;)

    Danadana lubi tę wiadomość

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
‹‹ 677 678 679 680 681 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ