X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 4 marca 2021, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    To jeszcze kilka tygodni, zleci szybciutko :) Mam nadzieję, że szybko wzięłaś wolne od pracy, bo pamietam, jak Cię do tego namawialiśmy. Dwójka to już prawie tłok, ale takie nasze ciała, że są w stanie znieść wiele 🤣 Trzymam kciuki za Maluchy i nie obejrzymy się, jak będziemy Ci tu gratulować ich narodzin ❤️

    A tak podpytam, bo nie pamietam, Twój Emek jaki miał HLA-C? Też niestety mam KIR AA i niestety dochodzi nam HLA-C2.
    Doktor Gawlik mówiła, że nie jest tak, że szans nie ma z IVF, ale będzie znacznie trudniej. Przepisała Intralipid i Accofil. Ruszamy od początku kwietnia ze stymulacją, tylko skończę robić badania do procedury.
    Od 1.12 jestem na zwolnieniu, po tym, jak trafiłam na IP z plamieniem w 14tc. Mój dr stwierdził, że siedzenie 8h na tyłku pracując, nawet w domku, mam sobie już darować. A od 2tyg leżę i księżniczkuję a mąż ogarnia wszystko w domu.

    HLA-C oboje mamy C1C2. Ty też robiłaś czy tylko Emek? Nam Gawlik zaleciła, żebyśmy oboje zrobili, bo jak j męża wyjdzie C2 to fajnie jakbym ja też je miała. U nas wystarczył sam wlew z Accofilu i Encorton. Co prawda wynegocjowałam ze Sroką, żeby mi pozwolił brać sterydy do końca 1 trymestru, a mojemu lekarzowi prowadzącemu mówiłam, że takie są zalecenia z kliniki i wypisywał recepty 😅

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2021, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Od 1.12 jestem na zwolnieniu, po tym, jak trafiłam na IP z plamieniem w 14tc. Mój dr stwierdził, że siedzenie 8h na tyłku pracując, nawet w domku, mam sobie już darować. A od 2tyg leżę i księżniczkuję a mąż ogarnia wszystko w domu.

    HLA-C oboje mamy C1C2. Ty też robiłaś czy tylko Emek? Nam Gawlik zaleciła, żebyśmy oboje zrobili, bo jak j męża wyjdzie C2 to fajnie jakbym ja też je miała. U nas wystarczył sam wlew z Accofilu i Encorton. Co prawda wynegocjowałam ze Sroką, żeby mi pozwolił brać sterydy do końca 1 trymestru, a mojemu lekarzowi prowadzącemu mówiłam, że takie są zalecenia z kliniki i wypisywał recepty 😅
    Księżniczkuj, księżniczkuj! Jeszcze kilka tygodni :D
    Również robiłam HLA-C, mi wyszło C1, a niestety jemu C2 :/ Może Accofil pomoże.
    A Encorton jak działa i kto przepisywał? Gawlik nic o tym leku nie wspominała. Od grudnia wg jej zaleceń jem Debutir, mówiła, że on nieco przygłusza immunologię, ale to zwykły suplement na jelita.

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 4 marca 2021, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    Księżniczkuj, księżniczkuj! Jeszcze kilka tygodni :D
    Również robiłam HLA-C, mi wyszło C1, a niestety jemu C2 :/ Może Accofil pomoże.
    A Encorton jak działa i kto przepisywał? Gawlik nic o tym leku nie wspominała. Od grudnia wg jej zaleceń jem Debutir, mówiła, że on nieco przygłusza immunologię, ale to zwykły suplement na jelita.
    Encorton to jest steryd, tak jak Metypred. Miałam go w każdej procedurze ivf. Działa na układ immunologiczny, żeby organizm nie atakował zarodka i nie traktował go jak wroga. Zwykle w rozpisce miałam info, żeby odstawiać po 1-2tyg od pozytywnej bety, ale ja się bałam go odstawić tak szybko, więc brałam cały 1 trymestr. Później ochronę dziecka przejmuje łożysko, więc immunologia nie ma już wpływu.

    U ciebie są też podwyższone komórki NK, więc dobrze by było też pójść w intralipid tak, jak zalecała Gawlik

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2021, 11:06

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2021, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Encorton to jest steryd, tak jak Metypred. Miałam go w każdej procedurze ivf. Działa na układ immunologiczny, żeby organizm nie atakował zarodka i nie traktował go jak wroga. Zwykle w rozpisce miałam info, żeby odstawiać po 1-2tyg od pozytywnej bety, ale ja się bałam go odstawić tak szybko, więc brałam cały 1 trymestr. Później ochronę dziecka przejmuje łożysko, więc immunologia nie ma już wpływu.

    U ciebie są też podwyższone komórki NK, więc dobrze by było też pójść w intralipid tak, jak zalecała Gawlik

    Dzięki Monia! Właśnie Gawlik nic nie wspominała o Encortonie, ani Metypredzie, tylko kroplówki Intralipid i Accofil. A ona przepisywała Ci ten lek, czy Sroka? Może powinnam o niego poprosić.
    Też, tak jak Ty, wolałabym asekuracyjnie brać coś, co jeszcze bardziej przygłuszy immuno, bo u mnie ewidentnie z tym jest problem.

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 4 marca 2021, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na immunologiczne sprawy mialam prograf, encorton i intralipid :) udalo sie od razu.

    Dzis zadzwonilam do poloznej - jestesmy ugadane i tak sobie się kulam powoli :).

    Super dziewczyny, ze wracacie - na wiosne to zawsze jakos tak inaczej. Bardzo trzymam kciuczki!!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2021, 13:07

    Mania30, Fisia lubią tę wiadomość

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 4 marca 2021, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fisia wrote:
    Dzięki Monia! Właśnie Gawlik nic nie wspominała o Encortonie, ani Metypredzie, tylko kroplówki Intralipid i Accofil. A ona przepisywała Ci ten lek, czy Sroka? Może powinnam o niego poprosić.
    Też, tak jak Ty, wolałabym asekuracyjnie brać coś, co jeszcze bardziej przygłuszy immuno, bo u mnie ewidentnie z tym jest problem.
    Sroka, bo miałam go w rozpisce leków do procedury. Zarówno przy stymulacji jak i do cyklu sztucznego przed transferem :)

    Fisia lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2021, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Sroka, bo miałam go w rozpisce leków do procedury. Zarówno przy stymulacji jak i do cyklu sztucznego przed transferem :)
    Dzięki Dziewczyny!
    To podpytam go, jak będę na kolejnej wizycie na rozpisanie leków, czy nie da mi czegoś dodatkowego.
    Rośnijcie z Maluszkami! :)

  • Dzudi Autorytet
    Postów: 5988 9076

    Wysłany: 4 marca 2021, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny udało się 😁 Miałam telefon z kliniki, dostaliśmy się do udziału w programie dofinansowania dla mieszkańców Wielkopolski 🥰 30 marca wizyta z kompletem dokumentów i świeżym AMH 😁 W końcu światełko w tunelu po ponad 6 latach starań ❤️

    lukaszkowa, Fisia, Danadana, Kassssia, MonikA_89!, Ula30, dobuska lubią tę wiadomość

    LJOgp2.png

    Starania od 2014r. ☹️

    INVIMED POZNAŃ

    IVF - maj 2021
    Rozpoczęcie stymulacji - 10.05
    PUNKCJA - 21.05 💉
    CRIOTRANSFER - 17.06 blastocysta 4AB 🍀 11dpt - beta <1,2 mIU 💔

    20 LIPIEC21' - transfer blastek 4bb i 3bb 🍀 - 5dpt⏸️, 6dpt - bhcg 24 mIU/ml🍀 8dpt - bhcg 91 mIU/ml🍀 9dpt - bhcg 149mIU/ml🍀 11dpt - bhcg 332,2mIU/ml🍀 13dpt - bhcg 769mIU/ml🍀15dpt - bhcg 2120mIU/ml🍀
    16dpt - pęcherzyk ciążowy 7,7mm z ciałkiem żółtkowym 🍀
    21dpt - bhcg 22tys+ 🍀
    27dpt - 6mm👶 i bijące❤️
    35dpt - 7t5d - 1,26mm👶
    12t5d - 6,5cm 👶 156ud/min ❤️ Chłopak? 💙 I PRENATALNE
    13t6d - 90g 👶
    15t0d - 118g 👶
    17t0d - 177g 👶 SYN 💙
    17t6d - 200g 👶
    21t1d - 423g 👶 II PRENATALNE
    21t6d - 500g 👶
    24t5d - 804g 👶
    26t6d -1100g👶
    30t6d -1650g👶
    32t6d -1900g👶
    34t6d -2500g👶
    36t6d -2750g👶
    38t6d -3400g👶

    Alex
    08.04.2022
    9:04
    3760g ❤️
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 4 marca 2021, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzudi wrote:
    Dziewczyny udało się 😁 Miałam telefon z kliniki, dostaliśmy się do udziału w programie dofinansowania dla mieszkańców Wielkopolski 🥰 30 marca wizyta z kompletem dokumentów i świeżym AMH 😁 W końcu światełko w tunelu po ponad 6 latach starań ❤️
    Wspaniale! Powodzenia 😊💪

    Danadana
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 4 marca 2021, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Ja na immunologiczne sprawy mialam prograf, encorton i intralipid :) udalo sie od razu.

    Dzis zadzwonilam do poloznej - jestesmy ugadane i tak sobie się kulam powoli :).

    Super dziewczyny, ze wracacie - na wiosne to zawsze jakos tak inaczej. Bardzo trzymam kciuczki!!!!
    A zdradzisz, co to znaczy ugadane? 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2021, 17:18

    Danadana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2021, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mnie położna z przychodni od lekarza rodzinnego będzie przychodziła od skończonego 21 t.c. na jakieś pogaduchy w domu, raz w tygodniu. Lukaszkowa, u Ciebie też taka położna? Czy jakaś prywatna? Dzudi, gratulacje!

    Dzudi lubi tę wiadomość

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 4 marca 2021, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Do mnie położna z przychodni od lekarza rodzinnego będzie przychodziła od skończonego 21 t.c. na jakieś pogaduchy w domu, raz w tygodniu. Lukaszkowa, u Ciebie też taka położna? Czy jakaś prywatna? Dzudi, gratulacje!
    Do mnie tez bedzie przychodzila na przygotowanie do porodu, wyprawki itp. Chodze tez do fizjoterapeuty uroginekologicznego :). Prywatnie nie da rady z polozna bo wtedy nie moglabym wziac meza...

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 4 marca 2021, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Do mnie tez bedzie przychodzila na przygotowanie do porodu, wyprawki itp. Chodze tez do fizjoterapeuty uroginekologicznego :). Prywatnie nie da rady z polozna bo wtedy nie moglabym wziac meza...
    A ten fizjo to na czym polega?

    Danadana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2021, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Do mnie tez bedzie przychodzila na przygotowanie do porodu, wyprawki itp. Chodze tez do fizjoterapeuty uroginekologicznego :). Prywatnie nie da rady z polozna bo wtedy nie moglabym wziac meza...
    A co robi ten fizjoterapeuta? 🙂

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 4 marca 2021, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    A ten fizjo to na czym polega?
    Ja mam bardzo silne miesnie macicy i generalnie umiejetnie chcialabym je wykorzystac a nie sie blokowac. Mam rozne cwiczenia, relaksacje, cwiczenia do domu a w koncowej fazie ma mi pokazac odpowiedni masaz krocza :)

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2021, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Ja mam bardzo silne miesnie macicy i generalnie umiejetnie chcialabym je wykorzystac a nie sie blokowac. Mam rozne cwiczenia, relaksacje, cwiczenia do domu a w koncowej fazie ma mi pokazac odpowiedni masaz krocza :)
    Ale będziesz przygotowana do porodu 🙂. Super.

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 5 marca 2021, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Ja mam bardzo silne miesnie macicy i generalnie umiejetnie chcialabym je wykorzystac a nie sie blokowac. Mam rozne cwiczenia, relaksacje, cwiczenia do domu a w koncowej fazie ma mi pokazac odpowiedni masaz krocza :)
    Nie zrobiłam jeszcze nic w kierunku przygotowań do porodu SN 🙈 Zastanawiam się nawet czy jak będzie taka opcja to czy w ogóle chcę rodzić naturalnie. Mój dr mówił, że na razie jest to możliwe, bo pierwszy synek jest główkowo a drugi poprzecznie. Jak się pierwszy nie przekręci, to mogę rodzić SN. Powiem szczerze, że poród dwójki mnie trochę przeraża 😱 Nawet nie tyle, że fizycznie nie dam rady, tylko że i tak skończy się CC, bo drugi nie będzie chciał wyjść albo spadnie mu tętno. W dodatku mam dość wąską miednicę. Rozmawiałam z położną ze szkoły rodzenia i mówiła, że na Polnej zdarzają się porody SN bliźniąt. Muszę to na spokojnie przemyśleć :P

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 5 marca 2021, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzudi wrote:
    Dziewczyny udało się 😁 Miałam telefon z kliniki, dostaliśmy się do udziału w programie dofinansowania dla mieszkańców Wielkopolski 🥰 30 marca wizyta z kompletem dokumentów i świeżym AMH 😁 W końcu światełko w tunelu po ponad 6 latach starań ❤️
    Cudownie!!!!
    U mnie dopiero od wtorku będą zapisy i mam nadzieję, że się załapię w kwietniu na pierwszą procedurę. <3

    Dzudi lubi tę wiadomość

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 5 marca 2021, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie swoja droga kolezanka z pracy z mezem tak sie przygotowali, ze teraz w lutym ona urodzila w domu i jej maz z synkiem starszym odebrali poród w domu :D szok co. Wiec ja przy niej to nic :D
    Teraz ona chyba planuje zostać doulą :)

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 5 marca 2021, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Nie zrobiłam jeszcze nic w kierunku przygotowań do porodu SN 🙈 Zastanawiam się nawet czy jak będzie taka opcja to czy w ogóle chcę rodzić naturalnie. Mój dr mówił, że na razie jest to możliwe, bo pierwszy synek jest główkowo a drugi poprzecznie. Jak się pierwszy nie przekręci, to mogę rodzić SN. Powiem szczerze, że poród dwójki mnie trochę przeraża 😱 Nawet nie tyle, że fizycznie nie dam rady, tylko że i tak skończy się CC, bo drugi nie będzie chciał wyjść albo spadnie mu tętno. W dodatku mam dość wąską miednicę. Rozmawiałam z położną ze szkoły rodzenia i mówiła, że na Polnej zdarzają się porody SN bliźniąt. Muszę to na spokojnie przemyśleć :P

    Trochę w to nie wierzę, nie znam bliźniąt urodzonych współcześnie SN i to jako pierwsze dzieci;) to jest poród wysokiego ryzyka, który wymaga dużego zaangażowania lekarzy, bo trzeba ciagle monitorować stan obojga dzieci, poza tym drugie niezależnie od pozycji początkowej, może się dowolnie przekręcić podczas porodu pierwszego i skończy się na CC. Ale rzeczywiście jak ja byłam na Polnej to dwóch lekarzy miało pomysł, żebym rodziła naturalnie i byłam przerażona, bo nie przygotowałam się do tego w ogóle. Sroka twierdził, że na 99% będzie CC, jak poszłam do szkoły rodzenia (mieliśmy indywidualny kurs weekendowy), to położna mówiła tylko o CC, od razu powiedziała, że na Polnej na pewno sn nie będzie, chyba, że się uprę. Polozna, która robiła mi ktg o świcie też powiedziała, że jak zna życie, to dzisiaj mnie zabiorą na CC. I tak bylo. Leżałam potem na sali z dziewczyną też z bliźniakami i też po CC. Także myślę, że poród sn bliźniąt jest bardzo mało prawdopodobny, chyba, że chcesz;) Perełka i Anna K też miały CC, myshon chyba tez

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
‹‹ 703 704 705 706 707 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ