X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED POZNAŃ
Odpowiedz

INVIMED POZNAŃ

Oceń ten wątek:
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 5 marca 2021, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja, dzięki za info 😘 Właśnie ja chyba nie chce SN, bo się boję o dzieciaczki. Idealnie by było zaplanować sobie CC na przełom kwietnia/maja, no ale zobaczymy jak długo dam radę się jeszcze kulać. Chłopaki takie imprezy w brzuchu urządzają, że się boję czy nie znajdą zbyt wcześnie drogi do wyjścia

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 5 marca 2021, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 20 tygodnia zaczynam ćwiczenia,ale o takim fizjoterapeucie nie czytałam i nikt z mojego otoczenia z tego nie korzystał, więc muszę też się zastanowić, czy nie spróbować. :)

    Danadana
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 5 marca 2021, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Ja od 20 tygodnia zaczynam ćwiczenia,ale o takim fizjoterapeucie nie czytałam i nikt z mojego otoczenia z tego nie korzystał, więc muszę też się zastanowić, czy nie spróbować. :)
    Wiesz co, mi kiedys jakis gin powiedzial, ze mam miesnie "do seksu i porodu, ale cos z tym trzeba bedzie zrobic" tym bardziej, ze ja zaciskam je czasem bezwiednie. Takze jakbym nie miala takiej "przypadlosci" to nie szukalabym czegos takiego :) takze mysle, ze mozesz dac sobie spokoj.

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 5 marca 2021, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia ja sobie sn nie wyobrażam przy blizniakach, jak czekałam teraz na cc, to siedziałam przed porodówką gdzie leżała dziewczyna podpięta pod ktg, nie wyobrażam sobie tak z bliźniakami leżeć może i parę godzin i czekać na porod. Już kilka minut leżenia pod ktg było dla mnie męczące;)
    Co do mojego cc, to ja ze względu iż pierwszego synka urodziłam cc, nie mogłam mieć teraz nic innego jak też cc. Choć rowniez miałam położenie poprzeczne i główkowe i dr S mówił że teoretycznie przy takim ułożeniu porod sn byłby możliwy;)

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 5 marca 2021, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia do cesarki tez troszke mozesz się przygotować. Np. jeśli tak jak ja nie masz w swoim otoczeniu dziewczyn, ktore stosunkowo niedawno rodziły czy sn czy przez cięcie to jest ksiazka "Cesarskie cięcie" wyd. Natuli. Ona jest troche napisana w takim tonie jakby prawie zawsze kobieta miala wybor i namawiaja do sn ale tak czy siak ma duzo duzo rad - jak sie przygotowac, jak przekazac flore bakteryjna itp. Nie jest grubym tomiszczem, szybko sie czyta - takie kompendium wiedzy :)

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Dzudi Autorytet
    Postów: 5987 9076

    Wysłany: 5 marca 2021, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobuska wrote:
    Cudownie!!!!
    U mnie dopiero od wtorku będą zapisy i mam nadzieję, że się załapię w kwietniu na pierwszą procedurę. <3

    Trzymam kciuki za szybki obrót sprawy i idealne zakończenie ✊😍

    dobuska lubi tę wiadomość

    LJOgp2.png

    Starania od 2014r. ☹️

    INVIMED POZNAŃ

    IVF - maj 2021
    Rozpoczęcie stymulacji - 10.05
    PUNKCJA - 21.05 💉
    CRIOTRANSFER - 17.06 blastocysta 4AB 🍀 11dpt - beta <1,2 mIU 💔

    20 LIPIEC21' - transfer blastek 4bb i 3bb 🍀 - 5dpt⏸️, 6dpt - bhcg 24 mIU/ml🍀 8dpt - bhcg 91 mIU/ml🍀 9dpt - bhcg 149mIU/ml🍀 11dpt - bhcg 332,2mIU/ml🍀 13dpt - bhcg 769mIU/ml🍀15dpt - bhcg 2120mIU/ml🍀
    16dpt - pęcherzyk ciążowy 7,7mm z ciałkiem żółtkowym 🍀
    21dpt - bhcg 22tys+ 🍀
    27dpt - 6mm👶 i bijące❤️
    35dpt - 7t5d - 1,26mm👶
    12t5d - 6,5cm 👶 156ud/min ❤️ Chłopak? 💙 I PRENATALNE
    13t6d - 90g 👶
    15t0d - 118g 👶
    17t0d - 177g 👶 SYN 💙
    17t6d - 200g 👶
    21t1d - 423g 👶 II PRENATALNE
    21t6d - 500g 👶
    24t5d - 804g 👶
    26t6d -1100g👶
    30t6d -1650g👶
    32t6d -1900g👶
    34t6d -2500g👶
    36t6d -2750g👶
    38t6d -3400g👶

    Alex
    08.04.2022
    9:04
    3760g ❤️
  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 5 marca 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia porod sn jest bardzo wyczerpujący nigdy do konca nie wiadomo co sie w trakcie wydarzy, tak jak pisze Saja ulozenie maluszka moze sie zmienic,moze nie wstawic sie dobrze w kanal i finalnie bedzie cc. Ja przy bliźniakach bym nie ryzykowala, ja coprawda mialam super poród ale jakbym miala bliźniaki to bym sie nie zastanawiala tylko cc 😊

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • Martita92 Autorytet
    Postów: 638 656

    Wysłany: 5 marca 2021, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poród sn to wyczyn. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Ja finalnie miałam CC, teraz mając prawo współdecydowania wybieram poraz drugi CC. Nie mam traumy po tych godzinach na sali porodowej, nie mam traumy po bólu... Wszystko było znośne. Mam traume po tym jak przez pół minuty od decyzji o CC położna szukała tętna dziecka i nie mogła go znaleźć.... Mam traume po tym jak zobaczyłam jak wygląda moje dziecko opuchnięte po tylu godzinach akcji porodowej, której można było uniknąć. Podwyższony crp po tym wszystkim u małej i kolejne dni dłużej w szpitalu...
    Ciąża bliźniacza jest w ogóle dla mnie kosmosem.... Wyższym stopniem wtajemniczenia. Nie chcę nikogo namawiać na CC, też jest to ryzyko... Ale mimo wszystko myślę że warto sobie to przeanalizować i przemyśleć

    08 - 2016 rozpoczęcie starań;
    06 - 2018 rozpoczęcie leczenia w InVimed
    19-10-2018 kriotransfer - nieudany
    21-11-2018 II kriotransfer - udany
    17-12-2018 bijące serduszko
    21-08-2019 przychodzi na świat Helenka
    16-07-2020 kriotransfer - nieudany
    17-08-2020 kriotransfer - udany
    28-04-2021 przychodzi na świat Antonina
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 5 marca 2021, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Monia do cesarki tez troszke mozesz się przygotować. Np. jeśli tak jak ja nie masz w swoim otoczeniu dziewczyn, ktore stosunkowo niedawno rodziły czy sn czy przez cięcie to jest ksiazka "Cesarskie cięcie" wyd. Natuli. Ona jest troche napisana w takim tonie jakby prawie zawsze kobieta miala wybor i namawiaja do sn ale tak czy siak ma duzo duzo rad - jak sie przygotowac, jak przekazac flore bakteryjna itp. Nie jest grubym tomiszczem, szybko sie czyta - takie kompendium wiedzy :)


    Na pewno po CC warto dziecku podawać probiotyki. Dla siebie warto mieć plastry silikonowe i ewentualnie cepan na blizne. Po porodzie warto pójść do fizjoterapeuty lub urofizjoterapeuty na kontrolę stanu mięśni brzucha i blizny. Moja blizna zagoiła się średnio (przerosła), myślę, że trzeba było więcej smarować i masować. Ja miałam specyficzny problem po porodzie- bardzo suchą skórę brzucha, który smarowałam kilka razy dziennie. Zużywalam jeden balsam w kilka dni, więc coś warto mieć;)

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 6 marca 2021, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Na pewno po CC warto dziecku podawać probiotyki. Dla siebie warto mieć plastry silikonowe i ewentualnie cepan na blizne. Po porodzie warto pójść do fizjoterapeuty lub urofizjoterapeuty na kontrolę stanu mięśni brzucha i blizny. Moja blizna zagoiła się średnio (przerosła), myślę, że trzeba było więcej smarować i masować. Ja miałam specyficzny problem po porodzie- bardzo suchą skórę brzucha, który smarowałam kilka razy dziennie. Zużywalam jeden balsam w kilka dni, więc coś warto mieć;)
    Ja mam niestety tendencje do suchej skóry. Mąż codziennie smaruje mi brzuch olejkiem ze słodkich migdałów, więc pewnie po porodzie będziemy kontynuować nasz wieczorny rytuał :) A te plastry silikonowe to od jakiego momentu się stosuje? Jak rana już się trochę zagoi?

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 7 marca 2021, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzudi wrote:
    Trzymam kciuki za szybki obrót sprawy i idealne zakończenie ✊😍
    U mnie we wtorek startują zapisy, a właśnie zaczyna mi się @, więc głęboko wierzę, że to ostatnia taka beztroska miesiączka. :)))

    Asiemka, lukaszkowa, Danadana lubią tę wiadomość

  • Mania30 Autorytet
    Postów: 537 316

    Wysłany: 8 marca 2021, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś u Lewandowskiego z wynikami. Nie zabronił mi immunologa powiedział że jak chce mogę iść ale on nie widzi żadnych wskazań do problemów immunologicznych natomiast w badaniach wyszło zespół antyfosfolipidowy i przeciwciała tocznia z każdym badaniem wzrastają niby nie dużo ale powinny spadać. Powiedział że bardzo dobrze zrobiłam odpoczywając od leków i transferów może to pomoże. Chce wtoczyć heparynę ona ma spowolnić działanie tocznia i zagłuszyć ten zespół. Nie wiem mam nadzieję że zadziała. A tak w ogóle nie wiem dlaczego ale w tym cyklu plamilam w 18 i 19dc pierwszy raz takie coś miałam przebadał mnie pod każdym kątem polipów itd i nie znalazł źródła i stwierdził że musiałam mieć mocne i intensywne jajeczkowanie. Wiem że to głupie ale pomyślałam że może stał się cud i naturalnie zaszłam w ciążę ale dr niestety nie powiedział głośno że istnieje taka możliwość. Za ok tydz zaczynam i zabieram mojego ostatniego mrozaczka.

    lukaszkowa, Danadana, Ma_gda, Asiulka84 lubią tę wiadomość

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 8 marca 2021, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla każdej z nas w naszym dniu 😄🏵️🌼

    Mania30, Asiulka84 lubią tę wiadomość

    Danadana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2021, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepszego w Dniu Kobiet. Dziewczyny, czy Wam twardnieje macica? Wczoraj wieczorem mi się zaczęło. Co kilka minut czułam jak robi się twarda pod pępkiem, po chwili ustępowało. Czasem to nie boli, tylko czuję że się dzieje, ale czasem jest bolesne. Dziś czuję bóle podobne do miesiączkowych i w krzyżu plus to twardnienie. Czytałam że ok 20t.c. pojawiają się skurcze przepowiadające, fizjologiczne, ale powinny być bezbolesne. A mnie jednak trochę boli. Mam się martwić?

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 8 marca 2021, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Najlepszego w Dniu Kobiet. Dziewczyny, czy Wam twardnieje macica? Wczoraj wieczorem mi się zaczęło. Co kilka minut czułam jak robi się twarda pod pępkiem, po chwili ustępowało. Czasem to nie boli, tylko czuję że się dzieje, ale czasem jest bolesne. Dziś czuję bóle podobne do miesiączkowych i w krzyżu plus to twardnienie. Czytałam że ok 20t.c. pojawiają się skurcze przepowiadające, fizjologiczne, ale powinny być bezbolesne. A mnie jednak trochę boli. Mam się martwić?
    Szczerze nie mam pojecia. Chyba nigdy mi sie tak nie działo ? 🤷‍♀️ ale ja prawde mowiac jestem baardzo kiepska we wsłuchiwaniu się w swoje ciało i nie wiem czy tak nie mam czy tego nie zauwazam... Ale na skurcze Braxtona-Hicksa to chyba szybko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2021, 18:20

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2021, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie czytałam że od 20 tygodnia mogą być. Nie wiem, zadzwoniłam do gina. Kazał brać magnez i przyspieszył wizytę. Idę w czwartek o 11. Zobaczymy. Mam nadzieję, że szyjka się nie skraca 😑.

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 8 marca 2021, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    No właśnie czytałam że od 20 tygodnia mogą być. Nie wiem, zadzwoniłam do gina. Kazał brać magnez i przyspieszył wizytę. Idę w czwartek o 11. Zobaczymy. Mam nadzieję, że szyjka się nie skraca 😑.
    Noo wlasnie chcialam pisac, ze na pewno magnez :)
    Mi teraz na IP przepisali 3 razy dziennie po 2 tabletki.

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 8 marca 2021, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu, jak Wy tak wszystko wiecie...a ja nic :( nic nie zwracam uwagi tylko wychodzę z założenia,że jak jest to tak ma być... Jakby mi krew (odpukać) leciała to wiadomo, ale jak coś innego się dzieje to ja chyba nawet tego nie zauważam... 🥺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2021, 18:37

    Danadana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2021, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    Jezu, jak Wy tak wszystko wiecie...a ja nic :( nic nie zwracam uwagi tylko wychodzę z założenia,że jak jest to tak ma być... Jakby mi krew (odpukać) leciała to wiadomo, ale jak coś innego się dzieje to ja chyba nawet tego nie zauważam... 🥺
    Ojeju, jak ja Ci zazdroszczę takiego podejściu. A ja wyłapuję każdą nowość i zastanawiam się czy tak na pewno ma być i się martwię. Może faktycznie to co się ze mną dzieje jest naturalne.

  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 8 marca 2021, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula30 wrote:
    Ojeju, jak ja Ci zazdroszczę takiego podejściu. A ja wyłapuję każdą nowość i zastanawiam się czy tak na pewno ma być i się martwię. Może faktycznie to co się ze mną dzieje jest naturalne.
    Ja w ogóle nic nie czytam o ciąży, może to źle, ale naprawdę wiem, że bym świrowała...a tak to po prostu dzień za dniem mija, od wizyty do wizyty. Jakby się coś "bolącego" działo to na pewno bym dzwoniła do gina,ale takich małych rzeczy staram się nie roztrząsać...
    Wczoraj chyba nawet młody mnie kopnął,ale nie mam pewności 😂

    Danadana
‹‹ 704 705 706 707 708 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ