X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Kliniki w Czechach
Odpowiedz

Kliniki w Czechach

Oceń ten wątek:
  • emm80 Ekspertka
    Postów: 131 73

    Wysłany: 5 września 2021, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa79 wrote:
    Dziewczyny , a czy oprócz większej otwartości umysłu Czechów i mniej restrykcyjnego prawa, medycznie są lepsi ,czy podobny poziom? Jakie argumenty przemawiają za Czechami, jakie przeciw, gdyby zrobić zestawienie?
    Są o wiele bardziej doświadczeni, dłużej robią in vitro, mają bardziej rozwinięte zaplecze embriologiczne. Mają więcej ciąż. Widziałam kiedyś jakieś statystyki, niestety teraz nie mogę ich znaleźć. I przede wszystkim podejście do pacjentek! Nie ma porównania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2021, 20:39

  • Kammka7 Koleżanka
    Postów: 135 14

    Wysłany: 6 września 2021, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emm80 wrote:
    Są o wiele bardziej doświadczeni, dłużej robią in vitro, mają bardziej rozwinięte zaplecze embriologiczne. Mają więcej ciąż. Widziałam kiedyś jakieś statystyki, niestety teraz nie mogę ich znaleźć. I przede wszystkim podejście do pacjentek! Nie ma porównania.
    Jaka klinikę w Czechach polecasz? Do in vitro na swoich komórkach.

  • FlyingDutchman Koleżanka
    Postów: 60 24

    Wysłany: 16 września 2021, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jeśli nadal ktoś tu jest to proszę o odpowiedź. Zastanawiam się nad wyborem kliniki i mamy do wyboru Gyncentrum Ostrava albo eurofertil lub uniqa w Brnie. Bardziej skłaniam się ku Eurofertil z racji że dobrze się wypowiadacie o nich i są nieco bliżej, ale czy ktoś może coś wie o Unica w Brno? Zdaje się że mają bardzo dobre opinie w Google ale nigdzie poza tym nie mogę nic znaleźć.

  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 16 września 2021, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FlyingDutchman wrote:
    Hej dziewczyny, jeśli nadal ktoś tu jest to proszę o odpowiedź. Zastanawiam się nad wyborem kliniki i mamy do wyboru Gyncentrum Ostrava albo eurofertil lub uniqa w Brnie. Bardziej skłaniam się ku Eurofertil z racji że dobrze się wypowiadacie o nich i są nieco bliżej, ale czy ktoś może coś wie o Unica w Brno? Zdaje się że mają bardzo dobre opinie w Google ale nigdzie poza tym nie mogę nic znaleźć.

    nie, nie, tylko nie gyncentrum ostrava!!!!!!!

    FlyingDutchman lubi tę wiadomość

  • FlyingDutchman Koleżanka
    Postów: 60 24

    Wysłany: 16 września 2021, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arzu właśnie zrobiłam reaserch i raczej zostaje eurofertil albo uniqa jakoś bardziej mnie przekonuje, na gyncentrum widzę że dużo ludzi narzeka. A czemu uważasz że gyncentrum nie? Masz jakieś doświadczenia? Jestem nowa jeśli chodzi o in vitro 🤷‍♀️

    arzu lubi tę wiadomość

  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 16 września 2021, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FlyingDutchman wrote:
    Arzu właśnie zrobiłam reaserch i raczej zostaje eurofertil albo uniqa jakoś bardziej mnie przekonuje, na gyncentrum widzę że dużo ludzi narzeka. A czemu uważasz że gyncentrum nie? Masz jakieś doświadczenia? Jestem nowa jeśli chodzi o in vitro 🤷‍♀️

    No niestety mam doświadczenia, miałam za duże dawki leków, od których zrobiła mi się zmiana naczyniowa na jajniku, którą mam do dziś, nie pracują w weekend, na sali po punkcji leżałam z dziewczynami po aborcji, uważam że to powinno być jakoś rozdzielone skoro świadczą takie usługi, dla mnie to było zaskakujące jak mnie dziewczyna na sali zapytała czy to moja pierwsza aborcja to odpowiedziałam że tak z tego szoku, nie jestem przeciwnikiem aborcji, ale mieszanie że tak powiem grup docelowych kliniki na jednej sali, klientów w zakresie in vitro im nie przysporzy. Poza tym mam wątpliwości co do ich laboratorium embriologicznego, w którym jakieś ok. 25-letnie dziewczyny pracują jak się okazało. Tak naprawdę po aborcjach najwięcej wykonują inseminacji parom jednopłciowym... Jak tam trafiłam to nie byłam jeszcze na tym forum, w życiu nikomu tego miejsca nie polecę chyba że w celach aborcyjnych czy inseminacji jeśli dziewczyny są parą...czy jakaś samotna dziewczyna pragnie dziecka to tak...
    Uniqa nie znam, ale jestem zapisana do eurofertil w sprawie komórki dawczyni, wizytę mam w październiku... Ale dziewczyny na wątku o tej klinice raczej nie widziałam żeby miały powody do niezadowolenia...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2021, 21:36

    FlyingDutchman lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2021, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja jestem swiezo po procedurze w PFC. Jestem bardzo zadowolona z ich podejscia. Wiadomo, chcialabym, zeby sie udalo, ale tego nawet najlepsza klinika nie zagwarantuje. Natomiast poziom ich opieki, zaangazowanie bardzo mi przypasowaly. Koordynatorka tez super.


    Arzu to naprawde okropne doswiadczenia mialas. Ja duzo czytalam o klinikach zanim wybralam. I duzo zlego wyczytalam o gyncentrum, wiec nawet nie bralam ich pod uwage.

  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 18 września 2021, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah wrote:
    Hej dziewczyny, ja jestem swiezo po procedurze w PFC. Jestem bardzo zadowolona z ich podejscia. Wiadomo, chcialabym, zeby sie udalo, ale tego nawet najlepsza klinika nie zagwarantuje. Natomiast poziom ich opieki, zaangazowanie bardzo mi przypasowaly. Koordynatorka tez super.


    Arzu to naprawde okropne doswiadczenia mialas. Ja duzo czytalam o klinikach zanim wybralam. I duzo zlego wyczytalam o gyncentrum, wiec nawet nie bralam ich pod uwage.

    Robiłam research, ale chyba słaby bo nie znalazłam właśnie nic niepokojącego, akurat o nich w ogóle niewiele mogłam znaleźć... tego forum nie znałam... na grupach na fb też nie byłam... także trafiłam tam za jednym lekarzem z polski, który wtedy tam pracował, i w sumie to że tam trafiłam było wypadkową różnych okoliczności... ale wymianę opinii i doświadczeń na tym forum uważam za bezcenne bo nie mam w swoim otoczeniu bezpośrednim ani jednej osoby z podobnymi problemami... i to mnie potem uratowało.. :) no cóż... było minęło... to był wtedy etap poszukiwań i mierzenia się z tematem i tak wyszło po prostu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2021, 01:05

  • zielonaherbata Autorytet
    Postów: 593 517

    Wysłany: 18 września 2021, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FlyingDutchman wrote:
    Arzu właśnie zrobiłam reaserch i raczej zostaje eurofertil albo uniqa jakoś bardziej mnie przekonuje, na gyncentrum widzę że dużo ludzi narzeka. A czemu uważasz że gyncentrum nie? Masz jakieś doświadczenia? Jestem nowa jeśli chodzi o in vitro 🤷‍♀️
    Ja będę podchodzić do KD w Unica w Pradze. Na razie jestem zadowolona - po kilku dniach dostałam propozycje 3 dawczyń (wcześniej w Polsce czekałam ponad 3 miesiące i dawczyni w ogóle nie znaleziono...) W Unice maja polskojęzyczna koordynatorkę i tak naprawdę z nią wszystko się załatwia. Ma to swoje plusy i minusy (rozmowa z lekarzem jest tłumaczona pl-czeski a nie bezpośrednio w wybranym jezyku). Jak będzie dalej- czas pokaże:) Powodzenia! Daj znać jeśli tez sie na nich zdecydujesz, wymienimy się doświadczeniami:)

    zi13flw10c4ya4h9.png

    Unica Praga
    26.10.2021 transfer blastocysty AA
    6dpt II
    7dpt bhcg 80,1 prog 19,6
    9dpt bhcg 242,0 prog 22,6
    24dpt CRL 2,74 + ❤

    Nifty pro: oh, boy!

    Wcześniej: 2x IVF, IUI, laparoskopia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arzu ja szukalam dosyc duzo na anglojezycznych forach, dolaczylam do grup na fb, a potem zaczelam wysylac wiadomosci i umawiac sie na darmowe konsultacje skype.

    Tak podjelam decyzje co do kliniki. Mi zalezalo na tym, zeby byla to klinika w Pradze ze wzgledu na bezposrednie loty, bliskosc lotniska, bo i tak mialam wystarczajaco dluga podroz z uk.

    arzu, FlyingDutchman lubią tę wiadomość

  • kropka Ekspertka
    Postów: 199 89

    Wysłany: 18 września 2021, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arzu wrote:
    No niestety mam doświadczenia, miałam za duże dawki leków, od których zrobiła mi się zmiana naczyniowa na jajniku, którą mam do dziś, nie pracują w weekend, na sali po punkcji leżałam z dziewczynami po aborcji, uważam że to powinno być jakoś rozdzielone skoro świadczą takie usługi, dla mnie to było zaskakujące jak mnie dziewczyna na sali zapytała czy to moja pierwsza aborcja to odpowiedziałam że tak z tego szoku, nie jestem przeciwnikiem aborcji, ale mieszanie że tak powiem grup docelowych kliniki na jednej sali, klientów w zakresie in vitro im nie przysporzy. Poza tym mam wątpliwości co do ich laboratorium embriologicznego, w którym jakieś ok. 25-letnie dziewczyny pracują jak się okazało. Tak naprawdę po aborcjach najwięcej wykonują inseminacji parom jednopłciowym... Jak tam trafiłam to nie byłam jeszcze na tym forum, w życiu nikomu tego miejsca nie polecę chyba że w celach aborcyjnych czy inseminacji jeśli dziewczyny są parą...czy jakaś samotna dziewczyna pragnie dziecka to tak...
    Uniqa nie znam, ale jestem zapisana do eurofertil w sprawie komórki dawczyni, wizytę mam w październiku... Ale dziewczyny na wątku o tej klinice raczej nie widziałam żeby miały powody do niezadowolenia...
    Czy wiadomo po których lekach zrobiła się ta zmiana naczyniowa na jajniku ? 😔

  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 19 września 2021, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka wrote:
    Czy wiadomo po których lekach zrobiła się ta zmiana naczyniowa na jajniku ? 😔

    jak w stopce, po gonalu f, ale ja miałam bardzo dużą dawkę 450... a żadnych gonadotropin nie powinno się podawać w dawce większej niż 300.... się potem dowiedziałam...

  • FlyingDutchman Koleżanka
    Postów: 60 24

    Wysłany: 19 września 2021, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielonaherbata wrote:
    Ja będę podchodzić do KD w Unica w Pradze. Na razie jestem zadowolona - po kilku dniach dostałam propozycje 3 dawczyń (wcześniej w Polsce czekałam ponad 3 miesiące i dawczyni w ogóle nie znaleziono...) W Unice maja polskojęzyczna koordynatorkę i tak naprawdę z nią wszystko się załatwia. Ma to swoje plusy i minusy (rozmowa z lekarzem jest tłumaczona pl-czeski a nie bezpośrednio w wybranym jezyku). Jak będzie dalej- czas pokaże:) Powodzenia! Daj znać jeśli tez sie na nich zdecydujesz, wymienimy się doświadczeniami:)

    Arzu dziękuję za tam rozległą odpowiedź. O to właśnie chodziło. Bardzo współczuję i mam nadzieję że ostatecznie wszystko będzie u Ciebie dobrze.
    ZielonaHerbarka narazie jestem umówiona na konsultacje do Eurofertil bo będę dojeżdżać w razie czego samochodem. Czekam na info z Unica z tym że w Brno ale jak coś to dam znać

    arzu lubi tę wiadomość

  • Juska Autorytet
    Postów: 359 236

    Wysłany: 19 września 2021, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wiecie jaki jest koszt pierwszej konsultacji w Unica Brno?

  • FlyingDutchman Koleżanka
    Postów: 60 24

    Wysłany: 19 września 2021, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juska wrote:
    Dziewczyny czy wiecie jaki jest koszt pierwszej konsultacji w Unica Brno?

    Wczoraj dostałam cennik 145 euro pierwsza konsultacja w klinice, 100 euro jeśli przez internet w tym wypadku konsultacja trwa 30 minut.
    Mam też wykaz jakie badania warto mieć.
    Mogę Ci przesłać całą wiadomość bo mam cennik, informacje a tu nie da się wkleić

  • Juska Autorytet
    Postów: 359 236

    Wysłany: 19 września 2021, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FlyingDutchman wrote:
    Wczoraj dostałam cennik 145 euro pierwsza konsultacja w klinice, 100 euro jeśli przez internet w tym wypadku konsultacja trwa 30 minut.
    Mam też wykaz jakie badania warto mieć.
    Mogę Ci przesłać całą wiadomość bo mam cennik, informacje a tu nie da się wkleić
    Dziękuję Ci bardzo 😊
    Napisze sobie do nich to mi podeślą.

  • Ewa100 Autorytet
    Postów: 524 336

    Wysłany: 5 października 2021, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny będę podchodzić do AZ umówiłam się wstępnie na wizyty w 2 klinikach w czechach Reprofit i Europe ivf(dostaliśmy propozycje zarodka).
    Prośba o podzielenie się doświadczeniem o klinikach, która ostatecznie wybrać?

    Kofik87 lubi tę wiadomość


    AMH (lipiec 2020) - 0,72
    07.2020 - IUI -nieudane
    10.2020 - I podejście do in vitro (krótki protokół) pobrano 1 komórkę, 1 blastocysta 4.1.3.
    Transfer 11.2020 - (początkowo beta hcg 5,3), finalnie brak ciąży.
    12.2020 - II podejście do in vitro (długi protokół)
    07.05 - transfer 4.2.2
    14 dpt 315,3
  • ASIK Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 7 października 2021, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa100 wrote:
    Dziewczyny będę podchodzić do AZ umówiłam się wstępnie na wizyty w 2 klinikach w czechach Reprofit i Europe ivf(dostaliśmy propozycje zarodka).
    Prośba o podzielenie się doświadczeniem o klinikach, która ostatecznie wybrać?

    Hej hej tez myśle o tych dwóch klinikach, tylko nie z az. Jestem po wstępnych rozmowach. Jestem ciekawa z która lepiej Ci się rozmawiało.
    I jeszcze jedno mówimy o Reprofit Brno czy Ostrava?

  • FlyingDutchman Koleżanka
    Postów: 60 24

    Wysłany: 10 października 2021, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielonaherbata wrote:
    Ja będę podchodzić do KD w Unica w Pradze. Na razie jestem zadowolona - po kilku dniach dostałam propozycje 3 dawczyń (wcześniej w Polsce czekałam ponad 3 miesiące i dawczyni w ogóle nie znaleziono...) W Unice maja polskojęzyczna koordynatorkę i tak naprawdę z nią wszystko się załatwia. Ma to swoje plusy i minusy (rozmowa z lekarzem jest tłumaczona pl-czeski a nie bezpośrednio w wybranym jezyku). Jak będzie dalej- czas pokaże:) Powodzenia! Daj znać jeśli tez sie na nich zdecydujesz, wymienimy się doświadczeniami:)

    W sobotę miałam konsultacje w Eurofertil. Lekarz zrobił na mnie dobre wrażenie i chyba ostatecznie tam spróbuję 🤞🤞

  • GoskaSamoska Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 13 października 2021, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka klinikę w Czechach polecacie do invitro z KD?

‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ