X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Kliniki w Czechach
Odpowiedz

Kliniki w Czechach

Oceń ten wątek:
  • FlyingDutchman Koleżanka
    Postów: 60 24

    Wysłany: 13 października 2021, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GoskaSamoska wrote:
    Jaka klinikę w Czechach polecacie do invitro z KD?

    Dużo dziewczyn poleca Eurofertil, czas oczekiwania na dawczynie to teraz około 3,5 miesiąca bynajmniej tak wynika z moich spostrzeżeń z tego co dziewczyny piszą na forum. Akurat ta klinika jest dość popularna z uwagi mylse też na to, że lekarz mówi po polsku, koordynatorka również i klinika znajduje się w sumie nie daleko.

  • GoskaSamoska Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 23 października 2021, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowaliśmy się na Reprogenesis - zobaczymy

  • FlyingDutchman Koleżanka
    Postów: 60 24

    Wysłany: 23 października 2021, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GoskaSamoska wrote:
    Zdecydowaliśmy się na Reprogenesis - zobaczymy

    Powodzenia 🤞ja narazie próbuje na swoich i czekam na wizytę w reprofit.

  • GoskaSamoska Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 26 października 2021, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy polecacie dopłacić do transferu za akupunkturę przed i po transferze?

  • Zmykam z polski Przyjaciółka
    Postów: 132 25

    Wysłany: 26 października 2021, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GoskaSamoska wrote:
    Czy polecacie dopłacić do transferu za akupunkturę przed i po transferze?

    Co prawda nie mialam akupunktury przed transferami, ale teraz chodze tak bardziej dla siebie 1x w tygodniu i czuje różnice w samopoczuciu. Jestem mniej nerwowa 🙂 ale to subtelna roznica, nie jakies wow.

    Dwie nieudane procedury w Polsce
    Transfer swiezy ❌
    Transfer na cyklu sztucznym ❌

    Trzecia procedura( w trakcie ) w Czechach
    ja 34 lata , maz 35 lat
    2021:
    3 zarodki przebadane genetycznie
    Problem cienkiego endometrium
    Mutacje pai i czynnik V
    Problem w cytokinach
    Allo mlr ponad 40%
    KIR Bx brak dwóch DS-ow


    FET 09.2021 ❌ 😪7dpt 7.1 8dpt 6.5 10dpt 0.2

    10.2021 Test Endometrio cykl naturalny
    Test Emma prawidlowy
    Test Alice prawidlowy
    Test Era prawidlowy

    FET 01.2022 ❌😪😪😪😪
    FET 02.2022 ❌😰

    Wybór kliniki do ostatniej procedury🤷‍♀️
  • Alicja27 Autorytet
    Postów: 421 199

    Wysłany: 17 listopada 2021, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FlyingDutchman wrote:
    Wczoraj dostałam cennik 145 euro pierwsza konsultacja w klinice, 100 euro jeśli przez internet w tym wypadku konsultacja trwa 30 minut.
    Mam też wykaz jakie badania warto mieć.
    Mogę Ci przesłać całą wiadomość bo mam cennik, informacje a tu nie da się wkleić
    Mogłabyś mi przesłać na priv?

  • Kolorowa27 Autorytet
    Postów: 528 512

    Wysłany: 29 listopada 2021, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielonaherbata wrote:
    Ja będę podchodzić do KD w Unica w Pradze. Na razie jestem zadowolona - po kilku dniach dostałam propozycje 3 dawczyń (wcześniej w Polsce czekałam ponad 3 miesiące i dawczyni w ogóle nie znaleziono...) W Unice maja polskojęzyczna koordynatorkę i tak naprawdę z nią wszystko się załatwia. Ma to swoje plusy i minusy (rozmowa z lekarzem jest tłumaczona pl-czeski a nie bezpośrednio w wybranym jezyku). Jak będzie dalej- czas pokaże:) Powodzenia! Daj znać jeśli tez sie na nich zdecydujesz, wymienimy się doświadczeniami:)

    Witaj 😊

    Widzę, że Twój post jest dodany już jakiś czas temu, jednak mam pytanie odnośnie kliniki, ponieważ również jestem w Unica Praga. Mogę na priv? 🙂pozdrawiam

  • zielonaherbata Autorytet
    Postów: 593 517

    Wysłany: 29 listopada 2021, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolorowa27 wrote:
    Witaj 😊

    Widzę, że Twój post jest dodany już jakiś czas temu, jednak mam pytanie odnośnie kliniki, ponieważ również jestem w Unica Praga. Mogę na priv? 🙂pozdrawiam

    Tak, jasne.

    zi13flw10c4ya4h9.png

    Unica Praga
    26.10.2021 transfer blastocysty AA
    6dpt II
    7dpt bhcg 80,1 prog 19,6
    9dpt bhcg 242,0 prog 22,6
    24dpt CRL 2,74 + ❤

    Nifty pro: oh, boy!

    Wcześniej: 2x IVF, IUI, laparoskopia
  • Kammka7 Koleżanka
    Postów: 135 14

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was leczyła się w Europe ivf w Pradze? Zastanawiam się nad tą klinika w związku z kd lub Unica również w Pradze. Ile czeka się na świeże zarodki? Wypełniłam formularz i czekam na kontakt, mam nadzieję, że szybko się odezwą.

  • AGAaa Autorytet
    Postów: 888 696

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kammka7 wrote:
    Czy któraś z Was leczyła się w Europe ivf w Pradze? Zastanawiam się nad tą klinika w związku z kd lub Unica również w Pradze. Ile czeka się na świeże zarodki? Wypełniłam formularz i czekam na kontakt, mam nadzieję, że szybko się odezwą.

    Ja mam tylko info z tych 2 klinik.
    Unica- oferuje co najmniej 8 komórek- świeże kosztują 5.300 euro a pakiet exclusive 6.300 euro (mrożonymi się nie interesowałam).
    Zielonaherbata tam była i pisała mi,że dawczynie są dostępne od ręki, synchronizują jej cykl z cyklem dawczyni. Grawantują 2 zarodki,ale musi być nasienie dobre.

    Europa- 6-12 komórek świeżych (zależy ile pobiorą od dawczyni) za 4.250 euro (pakiet optimal plus 5.200), czeka się tydzień na dawczynię i gwarantują 1 zarodek (ale też zależny od parametrów nasienia).

  • Pretty123 Przyjaciółka
    Postów: 119 88

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny
    Zastanawiamy się nad in vitro w Czechach i mam kilka pytań?
    Która klinikę polecacie? Jak to wygląda od strony logistycznej przyjazdy na wizyty, komunikacja w j.polskim?

    Z góry dziękuję za odpowiedź!

    Sherlook lubi tę wiadomość

  • Kolorowa27 Autorytet
    Postów: 528 512

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pretty123 wrote:
    Dziewczyny
    Zastanawiamy się nad in vitro w Czechach i mam kilka pytań?
    Która klinikę polecacie? Jak to wygląda od strony logistycznej przyjazdy na wizyty, komunikacja w j.polskim?

    Z góry dziękuję za odpowiedź!


    Hej 😊

    Ja jestem w Unica Praga, sama procedura nie jest zbyt wymagająca w wizytach, klinika stara się za wszelką cenę pomóc i minimalizować częstotliwość przyjazdów. Ja sama, dla świętego spokoju, jeździłam na każdy monitoring do kliniki ale lekarze często wyrażają zgodę na to, aby w Polsce wykonywać monitoringi i przesyłać zdjęcia usg. 😊 W naszej klinice jest koordynatorka Czeszka mówiąca po polsku, wszystkie rozmowy są za jej pośrednictwem. To moja druga procedura, pierwsza wykonana w Niemczech, kompletna klapa, jedynie dwa zarodki trzydniowe, tutaj siedem blastocyst wysokiej klasy. Polecam, choć biorąc pod uwagę mój przypadek, nie wiem czy lekarze przykładają taką dużą uwagę do diagnostyki jak w Polsce, mam wrażenie, że do każdego leku muszą mieć powód, aby go przepisać do transferu, w przeciwieństwie do Polski, gdzie często daje się leki po prostu profilaktycznie, aby zwiększyć szansę powodzenia transferu. 🤷‍♀️

    Jeżeli masz pytania, chętnie pomogę. Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2022, 19:51

    Pretty123 lubi tę wiadomość

  • Pretty123 Przyjaciółka
    Postów: 119 88

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolorowa27 wrote:
    Hej 😊

    Ja jestem w Unica Praga, sama procedura nie jest zbyt wymagająca w wizytach, klinika stara się za wszelką cenę pomóc i minimalizować częstotliwość przyjazdów. Ja sama, dla świętego spokoju, jeździłam na każdy monitoring do kliniki ale lekarze często wyrażają zgodę na to, aby w Polsce wykonywać monitoringi i przesyłać zdjęcia usg. 😊 W naszej klinice jest koordynatorka Czeszka mówiąca po polsku, wszystkie rozmowy są za jej pośrednictwem. To moja druga procedura, pierwsza wykonana w Niemczech, kompletna klapa, jedynie dwa zarodki trzydniowe, tutaj siedem blastocyst wysokiej klasy. Polecam, choć biorąc pod uwagę mój przypadek, nie wiem czy lekarze przykładają taką dużą uwagę do diagnostyki jak w Polsce, mam wrażenie, że do każdego leku muszą mieć powód, aby go przepisać do transferu, w przeciwieństwie do Polski, gdzie często daje się leki po prostu profilaktycznie, aby zwiększyć szansę powodzenia transferu. 🤷‍♀️

    Jeżeli masz pytania, chętnie pomogę. Pozdrawiam

    Dziękuję za odpowiedź!! :) Czy możemy na priv porozmawiać, chciałabym o szczegóły dopytać jeszcze;)
    Wyślę zaproszenie

  • Kolorowa27 Autorytet
    Postów: 528 512

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pretty123 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź!! :) Czy możemy na priv porozmawiać, chciałabym o szczegóły dopytać jeszcze;)
    Wyślę zaproszenie

    Jasne, zaakceptowałam, zapraszam 😊

    Pretty123 lubi tę wiadomość

  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwracam się do was dziewczyny z pytaniem o klase zarodka. Miałam transfer w Czechach 21 stycznia i teraz jak przeglądam raport, stoi tam HB/2.
    Co to oznacza?

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • Kolorowa27 Autorytet
    Postów: 528 512

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ada M wrote:
    Zwracam się do was dziewczyny z pytaniem o klase zarodka. Miałam transfer w Czechach 21 stycznia i teraz jak przeglądam raport, stoi tam HB/2.
    Co to oznacza?


    Witaj, na innym forum znalazłam coś takiego

    '1/HB czyli według kliniki Reprofit to najwyższa klasa wykluwajacej się blastocysty. Za pierwszym razem podanabyła 1/HB ( niestety puste jajo płodowe), za drugim razem 1/HB. Została nam jeszcze jedna blastocysta 1/HB oraz dwie wykluwajace się blastocysty stopnia drugiego 2/HB.'

    Ja w Unice nie dostałam w ogóle klasyfikacji zarodków 🤦‍♀️

  • Ada M Autorytet
    Postów: 485 395

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolorowa27 wrote:
    Witaj, na innym forum znalazłam coś takiego

    '1/HB czyli według kliniki Reprofit to najwyższa klasa wykluwajacej się blastocysty. Za pierwszym razem podanabyła 1/HB ( niestety puste jajo płodowe), za drugim razem 1/HB. Została nam jeszcze jedna blastocysta 1/HB oraz dwie wykluwajace się blastocysty stopnia drugiego 2/HB.'

    Ja w Unice nie dostałam w ogóle klasyfikacji zarodków 🤦‍♀️
    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.
    Ja byłam w Reprovidzie w Ostrawie i mam dokładnie wpisane przy transferze zarodka: 1HB/2
    A Pani doktor mówiła, że to jest bardzo dobrej klasy zarodek.
    Nic teraz tylko czekać do 4 Lutego, czy kropek się wgryzł.

    👩‍🦰+👨>40
    Mimo leczenia brak ciąży naturalnej
    AZ
    ●Reprofit:
    ❄21.01.2022
    Transfer 5 dniowego❌
    ●Invimed Katowice+ immunologia.
    KIR AA, Allo Mlr 33%
    brak implantacyjnych
    Leki:Accofil, encorton, Acard
    20.12. Biopsja CD138+ CD56 ✅
    ❄02.02.2023
    transfer 3 dniowego 9 I-II
    Brak pulsu 8 tydzień💔👼
  • Alciaa Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 2 lutego 2022, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolorowa27 wrote:
    Hej 😊

    Ja jestem w Unica Praga, sama procedura nie jest zbyt wymagająca w wizytach, klinika stara się za wszelką cenę pomóc i minimalizować częstotliwość przyjazdów. Ja sama, dla świętego spokoju, jeździłam na każdy monitoring do kliniki ale lekarze często wyrażają zgodę na to, aby w Polsce wykonywać monitoringi i przesyłać zdjęcia usg. 😊 W naszej klinice jest koordynatorka Czeszka mówiąca po polsku, wszystkie rozmowy są za jej pośrednictwem. To moja druga procedura, pierwsza wykonana w Niemczech, kompletna klapa, jedynie dwa zarodki trzydniowe, tutaj siedem blastocyst wysokiej klasy. Polecam, choć biorąc pod uwagę mój przypadek, nie wiem czy lekarze przykładają taką dużą uwagę do diagnostyki jak w Polsce, mam wrażenie, że do każdego leku muszą mieć powód, aby go przepisać do transferu, w przeciwieństwie do Polski, gdzie często daje się leki po prostu profilaktycznie, aby zwiększyć szansę powodzenia transferu. 🤷‍♀️

    Jeżeli masz pytania, chętnie pomogę. Pozdrawiam

    Hej! Też zastanawiam się nad Unica Praga. Wysłałam do nich kilka pytań parę dni temu. Jednak do tej pory nie mam odpowiedzi. Możesz mi doradzić czy jeszcze zaczekać, ponownie napisać czy może lepiej kontaktować się telefonicznie?

  • Alciaa Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 2 lutego 2022, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam się zapytać czy możecie polecić jakiegoś ginekologa we Wrocławiu, który pomaga przygotować się do procedury in vitro z KD w Czechach?

  • AGAaa Autorytet
    Postów: 888 696

    Wysłany: 3 lutego 2022, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alciaa wrote:
    Hej! Też zastanawiam się nad Unica Praga. Wysłałam do nich kilka pytań parę dni temu. Jednak do tej pory nie mam odpowiedzi. Możesz mi doradzić czy jeszcze zaczekać, ponownie napisać czy może lepiej kontaktować się telefonicznie?

    Alicja napisz do koordynatorki Martiny na Whatsappie. Na pewno odpisze.
    Ona od jutra do końca przyszłego tygodnia ma urlop.

    Alciaa lubi tę wiadomość

‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ