X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Komórka dawczyni przy IVF
Odpowiedz

Komórka dawczyni przy IVF

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynt czy to jest jakis zart? 18000zl? ja myslalam ze "adopcja" komorek jest darnowa... tw komorki ktore kobiety oddaja za darmo sa sprzedawane?

  • Aguś19 Autorytet
    Postów: 972 353

    Wysłany: 4 lipca 2019, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agika88 wrote:
    Dziewczynt czy to jest jakis zart? 18000zl? ja myslalam ze "adopcja" komorek jest darnowa... tw komorki ktore kobiety oddaja za darmo sa sprzedawane?
    My płacimy 20 900.

    p19udqk3oonve1f7.png

    2004 urodziła się moja córka
    2011 torbiel na jajniku, usunięty jajnik z przydatkami, endometrioza
    04.2016 rozpoczęcie starań o dziecko
    12.2016 ciąża biochemiczna
    2017 naturalne starania
    2018 badanie amh 0.01 :(
    2018 pierwsza wizyta w invimed zapisanie w kolejkę kd
    2019 amh 0,02
    11.2019 pierwszy transfer niestety nieudany
    Zostały 2 śnieżynki
    Wysoka homocysteina
    01.06.2020 transfer
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jak to mozliwe... wyjasnijcie prosze

  • Aguś19 Autorytet
    Postów: 972 353

    Wysłany: 4 lipca 2019, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agika88 wrote:
    Ale jak to mozliwe... wyjasnijcie prosze
    Szukają dawczyń , płacimy za ich badania, leki do stymulacji itd. W cenie są też wizyty przed podaniem i sam transfer. Reszta to sama nie wiem za co...

    p19udqk3oonve1f7.png

    2004 urodziła się moja córka
    2011 torbiel na jajniku, usunięty jajnik z przydatkami, endometrioza
    04.2016 rozpoczęcie starań o dziecko
    12.2016 ciąża biochemiczna
    2017 naturalne starania
    2018 badanie amh 0.01 :(
    2018 pierwsza wizyta w invimed zapisanie w kolejkę kd
    2019 amh 0,02
    11.2019 pierwszy transfer niestety nieudany
    Zostały 2 śnieżynki
    Wysoka homocysteina
    01.06.2020 transfer
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2019, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguś19 wrote:
    Szukają dawczyń , płacimy za ich badania, leki do stymulacji itd. W cenie są też wizyty przed podaniem i sam transfer. Reszta to sama nie wiem za co...
    AHA, czyli w cenie juz jest tez zaplodnienie? Czym rozni sie to od adopcji zamrozonych juz komorek ktore zostaly oddane przez kobiety ktore mialy nadmiar komorek po punkcji?

  • Aguś19 Autorytet
    Postów: 972 353

    Wysłany: 4 lipca 2019, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agika88 wrote:
    AHA, czyli w cenie juz jest tez zaplodnienie? Czym rozni sie to od adopcji zamrozonych juz komorek ktore zostaly oddane przez kobiety ktore mialy nadmiar komorek po punkcji?
    Oj nie mam pojęcia, bo nigdzie nic nie o tych komórkach nie mówią...

    p19udqk3oonve1f7.png

    2004 urodziła się moja córka
    2011 torbiel na jajniku, usunięty jajnik z przydatkami, endometrioza
    04.2016 rozpoczęcie starań o dziecko
    12.2016 ciąża biochemiczna
    2017 naturalne starania
    2018 badanie amh 0.01 :(
    2018 pierwsza wizyta w invimed zapisanie w kolejkę kd
    2019 amh 0,02
    11.2019 pierwszy transfer niestety nieudany
    Zostały 2 śnieżynki
    Wysoka homocysteina
    01.06.2020 transfer
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Zdecydowałam się ostatecznie podejść do IVF z komórką dawczyni. Tylko aktualnie nie moge zdecydować się na klinikę, tj. Wrocław Invimed czy INTERSONO na Ukrainie. Cena taka sama, czyli ponad 20 000zł. Różnica taka, że w Polsce podajesz grupe krwi i dane fenotypowe (wzrost, waga, kolor włosów i oczu) i embriolog wybiera kandydatkę. Na Ukrainie masz dostęp do katalogu z kandydatkami, gdzie znadują się zdjęcia, oczywiście grupa krwi, dane fenotypowe ale też dużo, dużo więcej informacji nt. trybu życia, aktualnej sytuacji życiowej, rodziny kandydatki, etc. Pomóżcie dokonać wyboru bo nie moge się zdecydować. No jednak lepiej mi z tym, że jednak więcej wiem nt. kandydatki. Chociaz boje się tej odległości. Jakie są Wasze zdania, podejścia do tematu wyboru kliniki? Czym się kierujecie?kierowałyście?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2019, 10:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaK wrote:
    Hej, komorki z banku czy z bazy kliniki (z wgladem do zdjec z dziecinstwa dawczyn)?
    Rozumiem, że podchodziłas w Czechach do ivf z komórką dawczyni? Czym kierowałas się przy wyborze? Rozumiem, że polecasz klinike w Ostravie? Dlaczego nie podchodziłas w Polsce?

  • AniaK Ekspertka
    Postów: 158 55

    Wysłany: 5 lipca 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili1008 wrote:
    Rozumiem, że podchodziłas w Czechach do ivf z komórką dawczyni? Czym kierowałas się przy wyborze? Rozumiem, że polecasz klinike w Ostravie? Dlaczego nie podchodziłas w Polsce?
    Nie podchodzilam w PL poniewaz w czasie kiedy zaczelam staraniam, Invimed nie prowadzil programu KD (nie mieli wystarczajacej liczby dawczyn). Ja mam bardzo niskie AMH wiec kazdy lekarz sugerowal mi IVF z KD. Na otwarcie programu z KD w Invimedzie czekalismy 3mce. Po braku jakichkolwiek konkretow z ich strony zaczelismy zastanawiac sie nad klinika w Czechach. Moj partner pochodzi ze Slaska do Ostravy ma ok 40 min autem (oboje mieszakmy w UK). Do tego doszla tez kiepska sytuacja w moim rodzinnym domu, co powodowalo extra stres - ktory akurat przy IVF nie jet wskazany. Moglam czekac na Invined i mieszkac w domu stresuajc sie badz wybrac Ostrave i uniknac stresu mieszkajac w domu rodzinnym partnera. Eurofertil i lekarza polecila mi znajoma. Na KD czekalimy miesiac. Udalo sie za pierwszym razem. Podsumowujac na moj wybor mialo wplywy wiele sytuacji losowo - rodzinnych.

    Lili1008 lubi tę wiadomość

    AMH: 0.1
    Endometrioza IV stopnia / Laparoskopia / Torbiele Enfometrilane
    Invimed Wroclaw
    02/2019: Przygotowania do IVF z KD
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaK wrote:
    Nie podchodzilam w PL poniewaz w czasie kiedy zaczelam staraniam, Invimed nie prowadzil programu KD (nie mieli wystarczajacej liczby dawczyn). Ja mam bardzo niskie AMH wiec kazdy lekarz sugerowal mi IVF z KD. Na otwarcie programu z KD w Invimedzie czekalismy 3mce. Po braku jakichkolwiek konkretow z ich strony zaczelismy zastanawiac sie nad klinika w Czechach. Moj partner pochodzi ze Slaska do Ostravy ma ok 40 min autem (oboje mieszakmy w UK). Do tego doszla tez kiepska sytuacja w moim rodzinnym domu, co powodowalo extra stres - ktory akurat przy IVF nie jet wskazany. Moglam czekac na Invined i mieszkac w domu stresuajc sie badz wybrac Ostrave i uniknac stresu mieszkajac w domu rodzinnym partnera. Eurofertil i lekarza polecila mi znajoma. Na KD czekalimy miesiac. Udalo sie za pierwszym razem. Podsumowujac na moj wybor mialo wplywy wiele sytuacji losowo - rodzinnych.[/QUOTE
    Przy wyborze komórki jakie dane kandydatki zostały Wam udostępnione?

  • AniaK Ekspertka
    Postów: 158 55

    Wysłany: 5 lipca 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili1008 wrote:
    AniaK wrote:
    Nie podchodzilam w PL poniewaz w czasie kiedy zaczelam staraniam, Invimed nie prowadzil programu KD (nie mieli wystarczajacej liczby dawczyn). Ja mam bardzo niskie AMH wiec kazdy lekarz sugerowal mi IVF z KD. Na otwarcie programu z KD w Invimedzie czekalismy 3mce. Po braku jakichkolwiek konkretow z ich strony zaczelismy zastanawiac sie nad klinika w Czechach. Moj partner pochodzi ze Slaska do Ostravy ma ok 40 min autem (oboje mieszakmy w UK). Do tego doszla tez kiepska sytuacja w moim rodzinnym domu, co powodowalo extra stres - ktory akurat przy IVF nie jet wskazany. Moglam czekac na Invined i mieszkac w domu stresuajc sie badz wybrac Ostrave i uniknac stresu mieszkajac w domu rodzinnym partnera. Eurofertil i lekarza polecila mi znajoma. Na KD czekalimy miesiac. Udalo sie za pierwszym razem. Podsumowujac na moj wybor mialo wplywy wiele sytuacji losowo - rodzinnych.[/QUOTE
    Przy wyborze komórki jakie dane kandydatki zostały Wam udostępnione?

    Dane fenotypowe, wiek i grupa krwi.

    AMH: 0.1
    Endometrioza IV stopnia / Laparoskopia / Torbiele Enfometrilane
    Invimed Wroclaw
    02/2019: Przygotowania do IVF z KD
  • Aguś19 Autorytet
    Postów: 972 353

    Wysłany: 5 lipca 2019, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agika88 wrote:
    Ale jak to mozliwe... wyjasnijcie prosze
    W cene pakietu wchodzi:
    -koszt pobrania komórek od dawczyni, min.koszty badań kwalifikacyjnych dawczyni,jej wizyt lekarskich,leków do stymulacji,
    -koszt witryfikacji (mrozenia) 12komórek jajowych,
    -koszt ogrzewania 12 komórek,
    - koszt całej procedury embriologicznej, w tym zapłodnienia ICSI,
    -koszt jednej procedury transferu zarodka,
    -koszt witryfikacji pozostałych zarodków i przechowywania ich przez rok,
    -koszt wizyt monitorujących w trakcie programu
    -koszt pierwszego badania beta hcg

    p19udqk3oonve1f7.png

    2004 urodziła się moja córka
    2011 torbiel na jajniku, usunięty jajnik z przydatkami, endometrioza
    04.2016 rozpoczęcie starań o dziecko
    12.2016 ciąża biochemiczna
    2017 naturalne starania
    2018 badanie amh 0.01 :(
    2018 pierwsza wizyta w invimed zapisanie w kolejkę kd
    2019 amh 0,02
    11.2019 pierwszy transfer niestety nieudany
    Zostały 2 śnieżynki
    Wysoka homocysteina
    01.06.2020 transfer
  • Aguś19 Autorytet
    Postów: 972 353

    Wysłany: 5 lipca 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili1008 wrote:
    Witam,

    Zdecydowałam się ostatecznie podejść do IVF z komórką dawczyni. Tylko aktualnie nie moge zdecydować się na klinikę, tj. Wrocław Invimed czy INTERSONO na Ukrainie. Cena taka sama, czyli ponad 20 000zł. Różnica taka, że w Polsce podajesz grupe krwi i dane fenotypowe (wzrost, waga, kolor włosów i oczu) i embriolog wybiera kandydatkę. Na Ukrainie masz dostęp do katalogu z kandydatkami, gdzie znadują się zdjęcia, oczywiście grupa krwi, dane fenotypowe ale też dużo, dużo więcej informacji nt. trybu życia, aktualnej sytuacji życiowej, rodziny kandydatki, etc. Pomóżcie dokonać wyboru bo nie moge się zdecydować. No jednak lepiej mi z tym, że jednak więcej wiem nt. kandydatki. Chociaz boje się tej odległości. Jakie są Wasze zdania, podejścia do tematu wyboru kliniki? Czym się kierujecie?kierowałyście?
    Ja też długo nie wiedziałam co robić, najpierw byliśmy z mężem i invimedzie czekalismy od listopada na program z kd, w maju dostałam wiadomość że nie wiadomo kiedy to ruszy. Pojechaliśmy do invicty dla nas totalna porażka....
    Już zapaisalismy się do Ostravy, i nagle ruszył program w invimwdzie. Ze względów odległości bo do invimed mamy 150km a do Ostravy prawie 500 , umówiliśmy wizytę w invimed. Spróbujemy tam :)

    p19udqk3oonve1f7.png

    2004 urodziła się moja córka
    2011 torbiel na jajniku, usunięty jajnik z przydatkami, endometrioza
    04.2016 rozpoczęcie starań o dziecko
    12.2016 ciąża biochemiczna
    2017 naturalne starania
    2018 badanie amh 0.01 :(
    2018 pierwsza wizyta w invimed zapisanie w kolejkę kd
    2019 amh 0,02
    11.2019 pierwszy transfer niestety nieudany
    Zostały 2 śnieżynki
    Wysoka homocysteina
    01.06.2020 transfer
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A długo dojrzewalyscie do decyzji o kd? Jakie emocje towarzyszyły/towarzyszą? Mnie tylko martwi, że strasznie mało danych o dawczyni komórek mamy. Na przykład na Ukrainie dużo więcej danych, informacji, zdjęcia. No ale tam nie ma anonimowego dawstwa. Wolałabym jednak wiedzieć trochę więcej. Jak już nie mogę mieć dziecka z własnych komórek to chociaż chciałabym wybrać ładną kandydatkę na dawczynie o której trochę więcej wiem niż kolor oczu czy włosów. A jak Wy do tego podchodzicie?

  • Bao Przyjaciółka
    Postów: 85 51

    Wysłany: 7 lipca 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili, ja identycznie podchodzę jak Ty. Dlatego gdy będę podchodzić, to też na Ukrainie. Chciałabym tylko sprostować, że mimo, że na Ukrainie ma się dostęp do zdjęć, często do informacji o wykształceniu, zainteresowaniach itp (w klinice, w której ja chcę przystąpić, nawet do filmików z krótkimi prezentacjami dawczyń), to jest to wciąż dawstwo anonimowe. Nie wiemy, jak dawczyni się nazywa i nie dostaniemy żadnych danych, dzięki którym mogłybyśmy ją zidentyfikować czy odnaleźć.

    Lili1008 lubi tę wiadomość

    Ur.1985: endometrioza jajnikowa i otrzewnowa III st, adenomioza, zatykające się jajowody, AMH 1,4 (2016)->1,19 (2017)->0,85 (2019), FSH - 11 (2019), komórki słabej jakości - repetitive immature oocyte syndrome (IOS) w IVF. Mąż OK.

    wiosna 2018 - długi protokół ->
    7 komórek:
    3 niedojrzałe (2 GV, 1 MI),
    2 zdegenerowane (Liza),
    2 dojrzałe (MII)
    (IMSI)->1 zarodek (transfer moruli M.1 w 3 dobie) :(

    jesień 2018 - krótki protokół ->
    6 komórek:
    4 niedojrzałe (MI),
    1 zdegenerowana (Liza),
    1 dojrzała (MII)
    -> nie zapłodniła się -> 0 zarodków

    IVF KD?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bao wrote:
    Lili, ja identycznie podchodzę jak Ty. Dlatego gdy będę podchodzić, to też na Ukrainie. Chciałabym tylko sprostować, że mimo, że na Ukrainie ma się dostęp do zdjęć, często do informacji o wykształceniu, zainteresowaniach itp (w klinice, w której ja chcę przystąpić, nawet do filmików z krótkimi prezentacjami dawczyń), to jest to wciąż dawstwo anonimowe. Nie wiemy, jak dawczyni się nazywa i nie dostaniemy żadnych danych, dzięki którym mogłybyśmy ją zidentyfikować czy odnaleźć.
    W klinice INTERSONO w katalogu masz dostęp do anonimowych i do zidentyfikowania. Do zidentyfikowano w takim rozumieniu, że możesz wybrać kandydatkę z którą dziecko które ukończy 18 lat za pośrednictwem kliniki może spotkać się. Tak, nie masz dostępu do imienia i nazwiska. Masz dostęp do wykształcenia, zawodu, sytuacji prywatnej, informacji NT. rodziny, etc. No dużo, dużo więcej. Już jakis obraz się tworzy. Dla mnie to bardzo ważne. W końcu dziecko może odziedziczyć po dawczyni geny. No bo jeszcze jest opcja, że odziedziczył po mężu. No wtedy byłoby jak dla mnie idealnie. W INTERSONO jest dostęp do zdjęć. Filmów nie ma. A jak czujesz się z tą decyzją o kd? Ja się zdecydowałam ale masa pytań, wątpliwości, co poczuję jak po urodzeniu wezmę w objęcia. Poczuję się jak surogatka trzymająca nie swoje dziecko czy od razu pokocham. Wiem, wiem hormony zrobią swoje. A znasz kogoś kto podchodził na Ukrainie? Ja niestety nie a fajnie byłoby usłyszeć kilka słów NT. standardów,etc. Mam dwie wątpliwości tylko w przypadku Ukrainy. A mianowicie język i odległość. Chociaż być może niezasadne!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2019, 18:32

  • AniaK Ekspertka
    Postów: 158 55

    Wysłany: 7 lipca 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla nas najważniejsze było żeby dawczyni była zdrowa i przebadana nie było w jej rodzinie przypadków chorób genetycznych itp. Dla nas geny to wygląd fizyczny, wzrost, budowa ciała. To my będziemy uczyć dziecko wszystkiego, wychowywać, pokazywać świat. Więc czy dawczyni jest po podstawówce czy ma tytuł doktora akurat nas nie interesowało. Bo to my mamy w nim wzbudzic chec nauki, poznawania świata czy zamiłowanie do sportu. Od transferu do dziś (12tc) ani razu nie miałam myśli że to nie moje dziecko ani też żadnych wątpliwości.

    Lili1008, klamka, Jola17a lubią tę wiadomość

    AMH: 0.1
    Endometrioza IV stopnia / Laparoskopia / Torbiele Enfometrilane
    Invimed Wroclaw
    02/2019: Przygotowania do IVF z KD
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaK wrote:
    Dla nas najważniejsze było żeby dawczyni była zdrowa i przebadana nie było w jej rodzinie przypadków chorób genetycznych itp. Dla nas geny to wygląd fizyczny, wzrost, budowa ciała. To my będziemy uczyć dziecko wszystkiego, wychowywać, pokazywać świat. Więc czy dawczyni jest po podstawówce czy ma tytuł doktora akurat nas nie interesowało. Bo to my mamy w nim wzbudzic chec nauki, poznawania świata czy zamiłowanie do sportu. Od transferu do dziś (12tc) ani razu nie miałam myśli że to nie moje dziecko ani też żadnych wątpliwości.
    Rozumiem. Dziękuję za kilka słów. Miałaś dostęp do zdjęć z dzieciństwa czy też z dorości? Czy dokonując wyboru miałaś dostęp do danych typu grupa krwi, wzrost, kolor oczu i włosów? Jeżeli tak czy to wystarczyło do podjęcia decyzji o przystąpieniu? Podkreślam nie oceniam. Sama jestem przed decyzją i mam masę wątpliwości może niepotrzebnych... Próbuję je rozwiać... Mam propozycję żeby podejść w Invimedzie. Ktoś oddał 6 oocytow. Nadwyżka. Nic nie wiem oprócz wzrost, kolor włosów i oczu. Koszt 7000zł. I mam możliwość podejść za 20000zł na Ukrainie. Przy czym mam dostęp do zdjęć i szeroki zakres informacyjny. Ja wiem, że wiele kwestii pozostaje w obszarze socjalizacji ale wiele nie. Poza tym nie wiem jak u Ciebie ale jak troszkę więcej wiem nt. dawczyni to ta więź już teraz zaczyna się budować... Na czym mi bardzo zależy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2019, 21:13

  • AniaK Ekspertka
    Postów: 158 55

    Wysłany: 7 lipca 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili1008 wrote:
    Rozumiem. Dziękuję za kilka słów. Miałaś dostęp do zdjęć z dzieciństwa czy też z dorości? Czy dokonując wyboru miałaś dostęp do danych typu grupa krwi, wzrost, kolor oczu i włosów? Jeżeli tak czy to wystarczyło do podjęcia decyzji o przystąpieniu? Podkreślam nie oceniam. Sama jestem przed decyzją i mam masę wątpliwości może niepotrzebnych... Próbuję je rozwiać...
    W klinice podalismy mój kolor oczu, wzrost, kolor włosów, budowa ciała. Na tej podstawie szukano dawczynie o podobnym wyglądzie i tej samej grupie krwi. Nie widzieliśmy zdjęć. Znamy grupę krwi, jej wiek i że ma ten sam kolor oczu, włosów, budowa ciała, wzrost.

    Lili1008 lubi tę wiadomość

    AMH: 0.1
    Endometrioza IV stopnia / Laparoskopia / Torbiele Enfometrilane
    Invimed Wroclaw
    02/2019: Przygotowania do IVF z KD
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaK wrote:
    W klinice podalismy mój kolor oczu, wzrost, kolor włosów, budowa ciała. Na tej podstawie szukano dawczynie o podobnym wyglądzie i tej samej grupie krwi. Nie widzieliśmy zdjęć. Znamy grupę krwi, jej wiek i że ma ten sam kolor oczu, włosów, budowa ciała, wzrost.
    W jakimś jesteś wieku?

‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ