X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Kto stara sie o pierwsze dziecko i jeszcze nie ma?
Odpowiedz

Kto stara sie o pierwsze dziecko i jeszcze nie ma?

Oceń ten wątek:
  • queenie Ekspertka
    Postów: 248 378

    Wysłany: 31 grudnia 2021, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @wojaniela dziękuję, znacznie raźniej gdy się czuje, że ktoś przechodzi przez to samo...

    @paprotka17 w takim razie miałam słuszne wrażenie, że gin nie proponowałby ivf gdyby faktycznie inne, mniej inwazyjne opcje miały szanse powodzenia. no ale podejdziemy do iui w styczniu choć ten jeden raz.. Póki co Mąż jest chyba przerażony i nie chce dopuszczać do siebie myśli, że trzeba się takich kroków podjać. Przyzwyczailiśmy się do faktu, że to po mojej stronie leży problem bo on dba o siebie, ćwiczy, nie pali i nie przypuszczalismy, ze wyniki wyjda takie złe. Mam nadzieję, że mimo wszystko też będzie chciał tego in vitro.

    👱‍♀️ 26l: hipogonadyzm hipogonadotropowy
    HSG - jajowody drożne
    🧔 26l: hipogonadyzm
    morfologia 3%, DFI 46%

    2 lata bez @ i owulacji
    4 cykle stymulowane - brak ciąży
    28.01. IUI - cb
    07.03. IUI - fail
    09.04. IUI
    21.04. beta 82, 25.04. beta 354, 02.05. beta 4700
    04.05. pęcherzyk żółtkowy i echo zarodka
    19.05. mamy ❤️
    21.06. prenatalne - niskie ryzyka

    03.01. nasz Mikołaj przychodzi na świat 🎅🏻🤍
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 31 grudnia 2021, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    queenie wrote:
    @wojaniela dziękuję, znacznie raźniej gdy się czuje, że ktoś przechodzi przez to samo...

    @paprotka17 w takim razie miałam słuszne wrażenie, że gin nie proponowałby ivf gdyby faktycznie inne, mniej inwazyjne opcje miały szanse powodzenia. no ale podejdziemy do iui w styczniu choć ten jeden raz.. Póki co Mąż jest chyba przerażony i nie chce dopuszczać do siebie myśli, że trzeba się takich kroków podjać. Przyzwyczailiśmy się do faktu, że to po mojej stronie leży problem bo on dba o siebie, ćwiczy, nie pali i nie przypuszczalismy, ze wyniki wyjda takie złe. Mam nadzieję, że mimo wszystko też będzie chciał tego in vitro.
    Oswoi się:) Spokojnie :)

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • Tymianek Autorytet
    Postów: 459 717

    Wysłany: 31 grudnia 2021, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowałam że robię na już krzywe i homocysyeine z Wit. B12 i kwasem foliowym a w przyszłym tygodniu atakuje interniste i gina o skierowania do poradni immuno i genetycznej i diabet na wszelki wielki. Terminy są jakie są więc podziałam zawszasu. Może głupio robię bo najprawdopodobniej wyjdzie że pierwsze podejście zrobimy bez dodatkowych badań ale koszty wszystkiego są tak duże że coś muszę uciąć 😭 ryzyk fizyk, a może to pierwsze będzie szczęśliwe 🙊 aż boję się tak pomyśleć 🙃

    💃Ona:
    35 lat
    PAI-1 homo ❎

    👮 On:
    34 lata
    ❎Tetrazoospermia, oligospermia, ŻPN III st.
    bardzo słabe nasienie
    fragmentacja 24%

    IVF 2022:
    Transfer 3dniowego Kropka i mamy córeczkę 🥰


    IVF 2024:
    8.02 criotransfer blastka 4BB cykl naturalny 🍀✊
    4dpt cień cienia cienia na teście
    5dpt beta 8,0
    7dpt beta 44,6
    9dpt beta 126,2
    13dpt beta 666,4

    🍀✊❤️
  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 31 grudnia 2021, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Dosięgo roku , oby ten Nowy Rok dał nam siłę, spokoj i spełnił to nasze największe marzenie....

    MISIA88, paprotka17, Matleena89 lubią tę wiadomość

  • MISIA88 Ekspertka
    Postów: 201 118

    Wysłany: 31 grudnia 2021, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aby ten rok 2022 był dla każdej z Nas przełomowy ❤️

    Krakowska, RedHead, paprotka17 lubią tę wiadomość

  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 31 grudnia 2021, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja101 wrote:
    Jak coś to pisz, spróbujemy pomóc :) pytałaś co najpierw - czy pakiet na trombofilie czy homocysteine i poziom Wit.b12 i kwasu foliowego - mi się wydaje, że to i to. U mnie np. homocysteina wyszła ok, kwas foliowy za wysoko (czyli mam brać metylowane witaminy), witamina b12 za nisko. A z pakietu na trombofilię wyszły dwie rzeczy, dlatego biorę acard.

    Immunologię też dopiero zamierzam badać, to zostawiłam na koniec, bo się w tym gubię, a koszty też są wysokie :( na razie badałam tylko podstawy.
    Ja zaczęłam od homocysteiny, B12, kwasu foliowego i zelaza. B12 wyszło mi w dolnej normie i hematolog zalecił metylo B12. Zelazo wyszło za, wysokie przez niedobór B12 więc też będę musiała suplementowac. Wydaje mi się, ze badania poziomu witamin trzeba zrobić zeby wiedzieć co suplementowac. Ja nic nie brałam oprócz witaminy D i teraz wyszły niedobory. Nie wiem czy to przyczyna niepowodzen ale muszę próbować.
    Pakiet na trombofilie też planuje zrobić. Immunologia to dla mnie czarna magia 🤭

    Tymianek lubi tę wiadomość

  • Zoja101 Autorytet
    Postów: 553 322

    Wysłany: 1 stycznia 2022, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też uważam, że trzeba robić takie badania :) ja nawet nie wiedziałam wcześniej, że są jakieś metylowane witaminy, kupiłam po prostu pierwszy lepszy kwas foliowy i tak sobie brałam... Dzięki forum się dowiedziałam, że muszę brać inny i mam nadzieję, że wyniki się poprawią.

    Tymianek lubi tę wiadomość

    Do tej pory łącznie 8 transferów ivf
    2021r. - 3 nieudane IUI, laparoskopia
    2022r. - 1 procedura: 4 transfery (2 przebadane zarodki, bardzo niskie lub zerowe bety)
    W międzyczasie histeroskopia, antybiotyki, scratching
    2023r. - 2 procedura: 4 transfery
    1 transfer, zarodek przebadany - CP z wycięciem jajowodu
    2 transfer, zarodek przebadany, immunoglobuliny - CB
    3 transfer z dwoma zarodkami - beta nie drgnęła
    Kolejna histeroskopia (mechaniczna), 3 miesiące sztucznej menopauzy
    4 transfer 21.12.2023 - immunoglobuliny, tona leków - 6dpt beta 26, 8dpt beta 60, 10dpt beta 166, 12dpt beta 442 <3 18dpt beta 7700 <3 <3
  • Tymianek Autorytet
    Postów: 459 717

    Wysłany: 1 stycznia 2022, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja101 wrote:
    Też uważam, że trzeba robić takie badania :) ja nawet nie wiedziałam wcześniej, że są jakieś metylowane witaminy, kupiłam po prostu pierwszy lepszy kwas foliowy i tak sobie brałam... Dzięki forum się dowiedziałam, że muszę brać inny i mam nadzieję, że wyniki się poprawią.



    Ja dokładnie tak samo, oczy 👀 mi wychodziły jak czytałam o tych wszystkich sprawach. Porażka że lekarze w ogóle o tych badaniach i odmianach witamin nie wspominają... 🙄 o czymś takim jak AMH też dopiero u któregoś z kolei ginekologa w końcu usłyszałam 🤷

    💃Ona:
    35 lat
    PAI-1 homo ❎

    👮 On:
    34 lata
    ❎Tetrazoospermia, oligospermia, ŻPN III st.
    bardzo słabe nasienie
    fragmentacja 24%

    IVF 2022:
    Transfer 3dniowego Kropka i mamy córeczkę 🥰


    IVF 2024:
    8.02 criotransfer blastka 4BB cykl naturalny 🍀✊
    4dpt cień cienia cienia na teście
    5dpt beta 8,0
    7dpt beta 44,6
    9dpt beta 126,2
    13dpt beta 666,4

    🍀✊❤️
  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 1 stycznia 2022, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny apropos suplementów to czy możecie polecić jakieś dobrze przyswajalne zelazo?

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Susannah Autorytet
    Postów: 2297 3834

    Wysłany: 1 stycznia 2022, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie miejsca jak to są super kopalnią wiedzy. Ale tez przykre, że prawie nie ma lekarzy, którzy są w stanie dobrze poprowadzić w niepłodności. Pamiętam, że listę badań dostałam właśnie z jednego takiego forum. Długo lekarze skupiali się na mnie i faszerowałam się lekami, a problem wyszedł męski - w zasadzie nieruchome plemniki.
    Nawet naprotechnolog zamiast "wsiąść" na mojego męża (znaliśmy już jego wyniki) to faszerował mnie lamettą i encortonem, gdy wszystkie wyniki hormonów i usg wskazywały, że nie ma u mnie problemu z owulacją.

    RedHead lubi tę wiadomość

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦

    Czekają na nas ❄❄
  • Nielubiekawy Autorytet
    Postów: 812 405

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susannah wrote:
    Takie miejsca jak to są super kopalnią wiedzy. Ale tez przykre, że prawie nie ma lekarzy, którzy są w stanie dobrze poprowadzić w niepłodności. Pamiętam, że listę badań dostałam właśnie z jednego takiego forum. Długo lekarze skupiali się na mnie i faszerowałam się lekami, a problem wyszedł męski - w zasadzie nieruchome plemniki.
    Nawet naprotechnolog zamiast "wsiąść" na mojego męża (znaliśmy już jego wyniki) to faszerował mnie lamettą i encortonem, gdy wszystkie wyniki hormonów i usg wskazywały, że nie ma u mnie problemu z owulacją.

    Może ten naprotechnolog miał klauzule sumienia na badanie nasienia… bo przecież wymaga masturbacji!
    Lepiej niech grzeszna kobieta znosi znoje… ehh…

    Ja jutro idę na wizytę do gin po poltocznej przerwie. Nic się nie wydarzyło w jej czasie wiec zobaczymy co tam doktorek dalej wymyśli. Mój mąż nalegał zeby iść razem ze mną, wiec ciekawa jestem co z tego wyniknie…

    👩🏼31
    09.2018 Początek starań
    02.2019 ciąża-> poronienie samoitne 7tc.
    02.2021 sonoHSG - niedrożny prawy jajowód
    04-07.2021 4 cykle stymulacji -bez efektu, słaby lewy jajnik

    AMH 2.02 -> 1.5 ->0,9 🫣
    mthfr homo, pai-1 hetero
    IVF 03.2022 -Krótki protokół, brak ❄️, transfer 3-dniowca->bHCG - 0
    Psychoterapia ✅

    03.2023 laparohisteroskopia -> udrożniony prawy jajowód 🥳🤩, endometrioza I st.
    Immunologia ✅
    🧔‍♂️31
    Morfologia 9%-> zapalenie jądra ⬇️ 1% -> jest poprawa

    9.2023 IVF długi protokół (Antrotop, AH, Gonapeptyl, Mensinorm, Omnitrope)
    2.11 transfer 8A brak ❄️
    11 dpt bHCG 1,89 ⬇️13 dpt -bHCG 1,28 biochem
  • MISIA88 Ekspertka
    Postów: 201 118

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nielubiekawy wrote:
    Może ten naprotechnolog miał klauzule sumienia na badanie nasienia… bo przecież wymaga masturbacji!
    Lepiej niech grzeszna kobieta znosi znoje… ehh…

    Ja jutro idę na wizytę do gin po poltocznej przerwie. Nic się nie wydarzyło w jej czasie wiec zobaczymy co tam doktorek dalej wymyśli. Mój mąż nalegał zeby iść razem ze mną, wiec ciekawa jestem co z tego wyniknie…


    Ja tez byłam w środę u nowej gin. Bardzo fajna babeczka - ucieszyła się że jesteśmy już po szczepieniach limfocytami. Jeśli do pół roku nie będzie efektów - będę mieć skierowanie na laparoskopie.. wg Niej poprzedni gin powinien zlecić już dawno laparoskopię , gdyż zauważyła że prawy jajnik mam "przyklejony" do tylnej części macicy plus mam przodozgięcie - wg. niej jest to spowodowane zrostem który naciska lub trzyma jajnik .. także tego... jak nie urok to ... :(
    Wyszłam z gabinetu taka wkurzona - bo to wszystko powinien zauważyć poprzedni gin , zwłaszcza jeśli ma opinię "najlepszego w mieście.. " chyba najlepszego ale do wyciągania kasy :(
    i może tak być że np. teraz po szczepieniach mimo że wynik jest bardzo dobry, może nam się nie udać ponieważ coś będzie tam blokować.. i jak minie nam termin to później znowu doszczepienie.. ile to straty czasu i pieniędzy..

    Jaką to każda z Nas musi przejść drogę przez lekarzy, badania i opinie innych .. na szczęście to forum to na prawdę skarbnica pomocy :* !

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1174 1389

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po prawie 3 latach stoję przed wyborem drugiego ginekologa w ramach konsultacji na drugą rękę. I szczerze... nie mam pojęcia kogo wybrać 🤷 Mój aktualny gin polecił mi w Krakowie jednego lekarza, ale zastanawiam się jeszcze nad 3. Chyba tak dla spokojności sumienia.

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
  • Nielubiekawy Autorytet
    Postów: 812 405

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiec, dostaliśmy skierowanie na pakiet badań. Poszłam później do luxmedu i udało mi się załatwić skierowanie na część z nich wiec mam nadzieje ze uda się to w miarę niskokosztowo załatwić. Jak poszłam do luxmedu poprosiła o zrobienie usg i okazało się ze mam zapadnięty pęcherzyk po lewej stronie wiec może jednak zdarzył się jakiś świąteczny cud i zaowulowalam po tej dobrej stronie. 🤞🤞🤞

    MISIA88 lubi tę wiadomość

    👩🏼31
    09.2018 Początek starań
    02.2019 ciąża-> poronienie samoitne 7tc.
    02.2021 sonoHSG - niedrożny prawy jajowód
    04-07.2021 4 cykle stymulacji -bez efektu, słaby lewy jajnik

    AMH 2.02 -> 1.5 ->0,9 🫣
    mthfr homo, pai-1 hetero
    IVF 03.2022 -Krótki protokół, brak ❄️, transfer 3-dniowca->bHCG - 0
    Psychoterapia ✅

    03.2023 laparohisteroskopia -> udrożniony prawy jajowód 🥳🤩, endometrioza I st.
    Immunologia ✅
    🧔‍♂️31
    Morfologia 9%-> zapalenie jądra ⬇️ 1% -> jest poprawa

    9.2023 IVF długi protokół (Antrotop, AH, Gonapeptyl, Mensinorm, Omnitrope)
    2.11 transfer 8A brak ❄️
    11 dpt bHCG 1,89 ⬇️13 dpt -bHCG 1,28 biochem
  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nielubiekawy wrote:
    No wiec, dostaliśmy skierowanie na pakiet badań. Poszłam później do luxmedu i udało mi się załatwić skierowanie na część z nich wiec mam nadzieje ze uda się to w miarę niskokosztowo załatwić. Jak poszłam do luxmedu poprosiła o zrobienie usg i okazało się ze mam zapadnięty pęcherzyk po lewej stronie wiec może jednak zdarzył się jakiś świąteczny cud i zaowulowalam po tej dobrej stronie. 🤞🤞🤞

    Super! To trzymam kciuki za kolejny świąteczny cud 💪!
    Owulacja z dobrej strony to radość niesamowita. Ja jak mam owulację z dobrej strony po kilku cyklach z owulacja ze strony bez jajowodu cieszę się jakby już coś się wydarzyło... Radość wielka, a to jest tylko maleńki kroczek.
    A powiedz, czy spotkałaś się z twierdzeniami lekarzy, że jajowody mogą przechwycić komórkę z z jajnika po drugiej stronie?

  • Nielubiekawy Autorytet
    Postów: 812 405

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wojaniela wrote:
    Super! To trzymam kciuki za kolejny świąteczny cud 💪!
    Owulacja z dobrej strony to radość niesamowita. Ja jak mam owulację z dobrej strony po kilku cyklach z owulacja ze strony bez jajowodu cieszę się jakby już coś się wydarzyło... Radość wielka, a to jest tylko maleńki kroczek.
    A powiedz, czy spotkałaś się z twierdzeniami lekarzy, że jajowody mogą przechwycić komórkę z z jajnika po drugiej stronie?

    Tak, jedna lekarka mi tak kiedyś powiedziała, ze to możliwe. Ale raczej to tez należy postrzegac w kategorii „medycyna zna przypadki, ze…” pewnie raz na miliard.

    👩🏼31
    09.2018 Początek starań
    02.2019 ciąża-> poronienie samoitne 7tc.
    02.2021 sonoHSG - niedrożny prawy jajowód
    04-07.2021 4 cykle stymulacji -bez efektu, słaby lewy jajnik

    AMH 2.02 -> 1.5 ->0,9 🫣
    mthfr homo, pai-1 hetero
    IVF 03.2022 -Krótki protokół, brak ❄️, transfer 3-dniowca->bHCG - 0
    Psychoterapia ✅

    03.2023 laparohisteroskopia -> udrożniony prawy jajowód 🥳🤩, endometrioza I st.
    Immunologia ✅
    🧔‍♂️31
    Morfologia 9%-> zapalenie jądra ⬇️ 1% -> jest poprawa

    9.2023 IVF długi protokół (Antrotop, AH, Gonapeptyl, Mensinorm, Omnitrope)
    2.11 transfer 8A brak ❄️
    11 dpt bHCG 1,89 ⬇️13 dpt -bHCG 1,28 biochem
  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nielubiekawy wrote:
    Tak, jedna lekarka mi tak kiedyś powiedziała, ze to możliwe. Ale raczej to tez należy postrzegac w kategorii „medycyna zna przypadki, ze…” pewnie raz na miliard.

    Ja słyszałam to od kilku lekarzy. Ale postrzegam to dokładnie tak jak napisałaś - "medycyna zna takie przypadki". Niestety.

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1174 1389

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wojaniela wrote:
    Super! To trzymam kciuki za kolejny świąteczny cud 💪!
    Owulacja z dobrej strony to radość niesamowita. Ja jak mam owulację z dobrej strony po kilku cyklach z owulacja ze strony bez jajowodu cieszę się jakby już coś się wydarzyło... Radość wielka, a to jest tylko maleńki kroczek.
    A powiedz, czy spotkałaś się z twierdzeniami lekarzy, że jajowody mogą przechwycić komórkę z z jajnika po drugiej stronie?

    Mój lekarz mówił mi kiedyś, że jedna z jego pacjentek tak miała. Jak to jest możliwe? Nie potrafi wytłumaczyć...

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
  • MISIA88 Ekspertka
    Postów: 201 118

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matleena89 wrote:
    Mój lekarz mówił mi kiedyś, że jedna z jego pacjentek tak miała. Jak to jest możliwe? Nie potrafi wytłumaczyć...

    Ja wgl często słyszałam o różnych przypadkach , które ciężko lekarzom wytłumaczyć a się zdarzają.. szkoda tylko że mam wrażenie, że wszystkim innym dokoła :(
    Ostatnio kumpela mi napisała , 2,5 roku starań, była na monitoringu- brak pęcherzyka dominującego - lekarz nie dawał żadnych szans- spóźniała się @ 9 dni- robi test a tam dwie kreski. Lekarz potwierdził ciążę i sam się dziwi jak ?...

    Także trzymam kciuki za każdą z Nas aby takie "cuda" się Nam przytrafiały :) :*

    wojaniela lubi tę wiadomość

  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1174 1389

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MISIA88 wrote:
    Ja wgl często słyszałam o różnych przypadkach , które ciężko lekarzom wytłumaczyć a się zdarzają.. szkoda tylko że mam wrażenie, że wszystkim innym dokoła :(
    Ostatnio kumpela mi napisała , 2,5 roku starań, była na monitoringu- brak pęcherzyka dominującego - lekarz nie dawał żadnych szans- spóźniała się @ 9 dni- robi test a tam dwie kreski. Lekarz potwierdził ciążę i sam się dziwi jak ?...

    Także trzymam kciuki za każdą z Nas aby takie "cuda" się Nam przytrafiały :) :*

    Ja rok temu miałam podobnie, lekarz stwierdził brak owu, przepisał letrozol na kolejny cykl, więc na miesiąc przestaliśmy się nakręcać. Wtedy cykle miałam jak w zegarku, więc brak pęcherzyka dominującego w 12dc był czymś niespotykanym. Zbliżał się termin kolejnej wizyty, a tu ani śladu @, zrobiłam betę i niespodzianka :) Koniec końców poroniłam, ale widać, takie "cuda" też się zdarzają.

    MISIA88 lubi tę wiadomość

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ