X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Kto stara sie o pierwsze dziecko i jeszcze nie ma?
Odpowiedz

Kto stara sie o pierwsze dziecko i jeszcze nie ma?

Oceń ten wątek:
  • RedHead Przyjaciółka
    Postów: 80 30

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie chyba kolejna porażka... 6dpt blastocysty 3.3.3 z 6 dnia beta 0, prog 14... gin każe jeszcze czekać do pt i zrobić ponownie betę ale ja nie widzę żadnych szans... dobiło mnie to bo po pierwsze wiek, po drugie ostatni zarodek... nie mówiąc już o finansach... nie wiem czy zmieniać klinikę, czy próbować jeszcze raz AZ w tej samej klinice czy w ogóle zamknąć rozdział i skupić się na adopcji społecznej...

  • MISIA88 Ekspertka
    Postów: 201 118

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedHead wrote:
    Dziewczyny u mnie chyba kolejna porażka... 6dpt blastocysty 3.3.3 z 6 dnia beta 0, prog 14... gin każe jeszcze czekać do pt i zrobić ponownie betę ale ja nie widzę żadnych szans... dobiło mnie to bo po pierwsze wiek, po drugie ostatni zarodek... nie mówiąc już o finansach... nie wiem czy zmieniać klinikę, czy próbować jeszcze raz AZ w tej samej klinice czy w ogóle zamknąć rozdział i skupić się na adopcji społecznej...

    Kochana mimo wszystko może jeszcze trzeba wierzyć, myślami z Tobą :* a jakby się nie udało to rozumiem , że w takiej chwili ciężko wgl podjąć jakąś decyzję.. w momencie niepowodzenia w głowie huczy aż od pomysłów , bo człowiek chciałby znaleźć jedno rozwiązanie , chociaż jedno które mu da nadzieję że w końcu się uda..
    Jak coś daj sobie czas na odpoczynek, na poukładanie w głowie i na chłodno podejdź do tematu a na pewno wybierzesz to co najlepsze dla Ciebie :) :*

    RedHead lubi tę wiadomość

  • RedHead Przyjaciółka
    Postów: 80 30

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MISIA88 wrote:
    Kochana mimo wszystko może jeszcze trzeba wierzyć, myślami z Tobą :* a jakby się nie udało to rozumiem , że w takiej chwili ciężko wgl podjąć jakąś decyzję.. w momencie niepowodzenia w głowie huczy aż od pomysłów , bo człowiek chciałby znaleźć jedno rozwiązanie , chociaż jedno które mu da nadzieję że w końcu się uda..
    Jak coś daj sobie czas na odpoczynek, na poukładanie w głowie i na chłodno podejdź do tematu a na pewno wybierzesz to co najlepsze dla Ciebie :) :*

    Dzięki za słowa wsparcia...jest mi cały czas niedobrze i mdli mnie, ale składam to na karb leków i stresu a nie ciąży... Dziś powinnam dostać @, ale przy tej ilości proga to się raczej nie pojawi. Można by powiedzieć, że 6dpt to wcześnie i generalnie wg wszystkich statystyk i badań dopiero wtedy bhcg zaczyna się wytwarzać, ale biorąc pod uwagę że przy naturalnych staraniach implantacja jest między 6 a 12 dniem a u mnie wczoraj był 11dpo no to coś powinno już ruszyć chyba że naprawdę dziwny ze mnie przypadek z mega późną implantacją...dzwoniłam do swojej i innej kliniki żeby porównać jak wygląda procedura i jakie są koszty no i czekam na tel od embriologów... ja bardzo nie lubię siedzieć bezczynnie, musze działać inaczej mi to źle na głowę robi...

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4682 4355

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wojaniela wrote:
    Ja słyszałam to od kilku lekarzy. Ale postrzegam to dokładnie tak jak napisałaś - "medycyna zna takie przypadki". Niestety.

    Dokładnie.
    Ja w cuda nie wierzę.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Susannah Autorytet
    Postów: 2297 3834

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Dokładnie.
    Ja w cuda nie wierzę.

    A ja wierzę. Są bardzo rzadkie, to fakt, ale są. I zaprzeczanie im nie sprawi, że ich nie będzie.

    Apka lubi tę wiadomość

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦

    Czekają na nas ❄❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susannah wrote:
    A ja wierzę. Są bardzo rzadkie, to fakt, ale są. I zaprzeczanie im nie sprawi, że ich nie będzie.

    To wszystko zalezy od doswiadczenia, jak ktos dostal od losu po tylku to nie bedzie wierzyl w cuda, bo mechanizm obronny nu tego broni. Ja generalnoe wole sie nastawic na najgorsze niz ludzic sie wbrew logice i dosrac potem obuchem po glowie. W jednej ciazy beta mi zaczela zle rosnac powyzej 3 tys. Lekarka ochrzanila mnie, ze robie bete i przepisala konskie dawki progesteronu. Pojawilo soe serduszko i pieknie bilo,.ale Maluszek byl chory i zmarl w 8 tyg. Z jednej strony myslalam, ze gdybym.nie dosrala tych lekow w 4 tyg ciazy to poronienie byloby szybko i bez komplikacji. Ale i tak nie zaluje tych dodatkowyvh 4 tyg ciazy,.bo to byl cudowny czas. Jednak od tego czasu na pewno jak beta bedzie rosla ponizej 60 procent nie bede juz miala zludzen. Bo zludzenia potem bardzo bola. Ale kazdy przypadek jest inny i kazdy inaczej do tego podchodzi.

  • Apka Ekspertka
    Postów: 214 231

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susannah wrote:
    A ja wierzę. Są bardzo rzadkie, to fakt, ale są. I zaprzeczanie im nie sprawi, że ich nie będzie.
    Podczas wypisuj ze szpitala, po laparoskopii przy ktorej okazalo sie, ze moj prawy jajowod jest niedrozny, lekarz na rozmowie powiedzial, ze zdarzaja sie przechwycenia komorek. Niedowierzalam. Zapytalam o to moja dr z kliniki, do ktorej mam ogromne zaufanie, a tez z niejednym lekarzem mialam do czynienia. Potwierdzila. Nie powiedziala ze zdarza sie to czesto. Ale dowodem tego moga byc np ciaze pozamaciczne ktore sie obserwuje. Oczywiscie nie wszystkie. Ale jesli owulacja byla z prawej strony, a zarodek ulokowal sie w lewym jajowodzie. no to o czyms to swiadczy.

    2021: 2x IUI - nieudane :(
    ________________________________________
    12.2021 ICSI -> 1 zarodeczek 5.1.1
    17.02.2022 FET; cykl naturalny
    23.02 6dpt: beta 23.07; prog 14.60
    24.02 7dpt: beta 51.19; prog 32.35 (po wdrozeniu Cyclogest + Prolutex)
    26.02 9 dpt: beta 115.9; prog 40.72
    02.03 beta 824.3; prog 33.54
    Pierwsze USG 14.03 6w1d CRL 0.57 cm i <3 bije
    27.10.2022 urodził sie zdrowy Synek 💙
    _______________________________________
    Wrzesien 2023 -wracamy po rodzeństwo, II procedura, 07.09 punkcja
    30.01.2024 FET cykl naturalny zarodek 3.1.1
    6dpt beta 49.83
    8dpt beta 122
    10 dpt beta 345.18
    13 dpt beta 1385.65
    17 dpt beta 7032.83

    12t1dc usg 1trym, ryzyka niskie, dziewczynka?


    age.png


    preg.png
    Drugi Bobasek w drodze
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4682 4355

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susannah wrote:
    A ja wierzę. Są bardzo rzadkie, to fakt, ale są. I zaprzeczanie im nie sprawi, że ich nie będzie.

    W ten sposób to wierzę. Tak samo jak wierzę, że są osoby, które wygrywają duże sumy w Lotto czy zdrapki, ale nie planuję zakupu apartamentowca bo kupiłam los.
    Ostatnio immunolog powiedział coś o nastawieniu i że przede mną na korytarzu była para lecząca się latami za granicą, której udało się naturalnie. Miałam ochotę rozerwać go na kawałki i z trudem powstrzymywałam się że w moim przypadku to niemożliwe bo był taki przypadek, ale jeden i ponad 2000 lat temu.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Susannah Autorytet
    Postów: 2297 3834

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dota25 wrote:
    To wszystko zalezy od doswiadczenia, jak ktos dostal od losu po tylku to nie bedzie wierzyl w cuda, bo mechanizm obronny nu tego broni. Ja generalnoe wole sie nastawic na najgorsze niz ludzic sie wbrew logice i dosrac potem obuchem po glowie.

    Ja też nastawiam się w swoim życiu na najgorsze. Ale jeśli ktoś inny chce i potrzebuje wierzyć, że w jego życiu nastąpi cud to należy dac mu do tego prawo. Jeśli mojej koleżance będzie źle przyrastać beta, to napisze jej "słuchaj, szału nie ma, ale jestem przy Tobie, warto zbadać się jeszcze raz / skonsultować z lekarzem, jakbyś chciała pogadac to wiesz gdzie uderzyć", a nie coś na zasadzie "cudów nie ma, nie nastawiaj się". Bo cuda są. Rzadko. Bardzo rzadko. Ale są.

    Krakowska lubi tę wiadomość

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦

    Czekają na nas ❄❄
  • MISIA88 Ekspertka
    Postów: 201 118

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) 31.12 miałam owulację ( monitoring) , 7.01 tj.wczoraj robiłam progesteron - wynik 11.80 . Wg gin wynik powyżej 3 owulacja się odbyła ale czy coś więcej powinnam z tego badania wywnioskować ?

  • Ovarinka Przyjaciółka
    Postów: 128 23

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Dziewczyny dziś odebrałam wynik progesteronu.
    7,33 ng/ml czy to nie za nisko jak na 21 dzień cyklu?

    Norma podana przez laboratorium to 1,7- 27 ng/ml

    MISIA88 lubi tę wiadomość

  • MISIA88 Ekspertka
    Postów: 201 118

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovarinka wrote:
    Cześć,

    Dziewczyny dziś odebrałam wynik progesteronu.
    7,33 ng/ml czy to nie za nisko jak na 21 dzień cyklu?

    Norma podana przez laboratorium to 1,7- 27 ng/ml

    Właśnie wyżej pytałam też o to :( wg norm jest ok ale na forach czytałam że wynik poniżej 20 jest słaby i dziewczyny dostawały duphaston ... Także też chciałabym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych starczek :(

  • Ovarinka Przyjaciółka
    Postów: 128 23

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym miesiącu mniej czuje owulacje niż zazwyczaj więc może jej nie było Ale to się chyba zdarza ...
    Zazwyczaj brzuch boli dość intensywnie w tym miesiącu jest inaczej.
    Dwa lata temu badałam progesteron i przy wyniku 12 dostałam od gin duphaston.

  • Nielubiekawy Autorytet
    Postów: 812 405

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedHead może jeszcze jest szansa, może faktycznie za wcześnie…? Trzymam kciuki. 🤞🤞🤞 jeśli nie może faktycznie trzeba pomyśle o zmianie kliniki lub planu…

    Choć z natury jestem optymistka to w kwestii mojej prokreacji życie mi już dało po łapach. U mnie cud się nie wydarzył. Wczoraj dostałam okres, ale miło, ze wieczorem bo zdążyłam iść rano z mężem i przyjaciółka od aquaparku jeszcze. I było super. Testu już nie zdążyłam zrobić mimo ze go kupiłam, bo wieczorem zaczął mi się okres. Teraz się tylko zastanawiam czy robić badania ktore mi przed ivf zlecił lekarz w tym cyklu czy w kolejnym. Bo mam część zrobić w 2-4 dc a resztę obojętne. No i mój mąż musi zrobić badania nasienia a potem mamy przyjść w 7-13 dc. do kliniki ustalić jaki protokół. Stad pytanie do dziewczyn, które już to maja za sobą- jak sie idzie na taka wizytę to stymulacja zaczyna sie jeszcze w tym samym cyklu czy od kolejnego?
    Drugie pytanie: lekarz zlecił mi badania głównie hormonalne, a na stronie kliniki znalazłam ze trzeba zrobić coś zupełnie innego np. Badanie na HIV. Czy musialyscie je tez robić faktycznie czy nie?

    Pozdrawiam was narciarsko ⛷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2022, 23:51

    👩🏼31
    09.2018 Początek starań
    02.2019 ciąża-> poronienie samoitne 7tc.
    02.2021 sonoHSG - niedrożny prawy jajowód
    04-07.2021 4 cykle stymulacji -bez efektu, słaby lewy jajnik

    AMH 2.02 -> 1.5 ->0,9 🫣
    mthfr homo, pai-1 hetero
    IVF 03.2022 -Krótki protokół, brak ❄️, transfer 3-dniowca->bHCG - 0
    Psychoterapia ✅

    03.2023 laparohisteroskopia -> udrożniony prawy jajowód 🥳🤩, endometrioza I st.
    Immunologia ✅
    🧔‍♂️31
    Morfologia 9%-> zapalenie jądra ⬇️ 1% -> jest poprawa

    9.2023 IVF długi protokół (Antrotop, AH, Gonapeptyl, Mensinorm, Omnitrope)
    2.11 transfer 8A brak ❄️
    11 dpt bHCG 1,89 ⬇️13 dpt -bHCG 1,28 biochem
  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MISIA88 wrote:
    Właśnie wyżej pytałam też o to :( wg norm jest ok ale na forach czytałam że wynik poniżej 20 jest słaby i dziewczyny dostawały duphaston ... Także też chciałabym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych starczek :(
    Niby wynik w normie ale mój ginekolog mówi, że powinien być od 20-25. Miałam około 15 I dostałam duphaston od owulacji.

  • MISIA88 Ekspertka
    Postów: 201 118

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina9 wrote:
    Niby wynik w normie ale mój ginekolog mówi, że powinien być od 20-25. Miałam około 15 I dostałam duphaston od owulacji.

    Dzięki za informację :) zadzwonię sobie do mojej gin i jej zapytam co ona na to ale już mam jakieś pojęcie :)

  • Anulka.f Autorytet
    Postów: 320 120

    Wysłany: 3 lutego 2022, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej co u Was dziewczyny? Mam nadzieje ze dobrze i dlatego nikt nic nie pisze

    Ania

    Dwie nieudane inseminacje
  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1128 980

    Wysłany: 3 lutego 2022, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka.f wrote:
    Hej co u Was dziewczyny? Mam nadzieje ze dobrze i dlatego nikt nic nie pisze
    U mnie kolejny transfer nieudany. Juz checi i wiary brak.

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4682 4355

    Wysłany: 3 lutego 2022, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izaz123 wrote:
    U mnie kolejny transfer nieudany. Juz checi i wiary brak.

    Przykro mi. Masz jeszcze zarodki w zapasie?

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Zoja101 Autorytet
    Postów: 553 322

    Wysłany: 4 lutego 2022, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka.f wrote:
    Hej co u Was dziewczyny? Mam nadzieje ze dobrze i dlatego nikt nic nie pisze

    Akurat wczoraj miałam pisać tutaj :) że ja nadal w tym samym miejscu. Wczoraj mi było bardzo ciężko i smutno, bo mama zasypywała mnie informacjami jak to się czuje moja kuzynka, że widziała zdjęcia i już widać brzuszek, że to że tamto.... (jest w ciąży bliźniaczej). Strasznie nie lubię tego słuchać, wiadomo że fajnie że będzie miała dzieciaki, ale zawsze mi jest wtedy bardziej przykro, bo u mnie nadal się nie udaje :(

    Do tej pory łącznie 8 transferów ivf
    2021r. - 3 nieudane IUI, laparoskopia
    2022r. - 1 procedura: 4 transfery (2 przebadane zarodki, bardzo niskie lub zerowe bety)
    W międzyczasie histeroskopia, antybiotyki, scratching
    2023r. - 2 procedura: 4 transfery
    1 transfer, zarodek przebadany - CP z wycięciem jajowodu
    2 transfer, zarodek przebadany, immunoglobuliny - CB
    3 transfer z dwoma zarodkami - beta nie drgnęła
    Kolejna histeroskopia (mechaniczna), 3 miesiące sztucznej menopauzy
    4 transfer 21.12.2023 - immunoglobuliny, tona leków - 6dpt beta 26, 8dpt beta 60, 10dpt beta 166, 12dpt beta 442 <3 18dpt beta 7700 <3 <3
‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ