X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Kto stara sie o pierwsze dziecko i jeszcze nie ma?
Odpowiedz

Kto stara sie o pierwsze dziecko i jeszcze nie ma?

Oceń ten wątek:
  • Anulka.f Autorytet
    Postów: 320 120

    Wysłany: 7 lutego 2022, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MISIA88 wrote:
    Hej :) ja miałam też wczoraj pisać że coś tutaj cicho ostatnio ale widzę że każda z Nas potrzebowała chwili oddechu...

    u mnie hmmm.... dwa cykle po szczepieniach nie udane i nowa gin wyznaczyła już termin na laparo... 17.02 mam się zgłosić na oddział do szpitala.. Mam dostać teraz @ 8.02 i już nawet się nie łudzę że się uda tym razem więc pomału zaczynam kompletowanie rzeczy do szpitala :( mam stres bo nigdy nie byłam dłużej w szpitalu niż "chwila odwiedzin" kogoś z rodziny i boję się też pełnej narkozy :(

    Strach ma jednak wielkie oczy . Ale trzeba iść do przodu, próbować dalej zwłaszcza że termin jakby ważności szczepień mija nam w lipcu.. dlatego gin nie zwleka i mówi , że im szybciej tym lepiej.

    Z mężem daliśmy sobie jeszcze czas i jak do lipca nie uda się nic to chcemy już na dobre zająć się tematem adopcji :) Mamy dość lekarzy, szukania, sprawdzania , wydawania kasy... nie mamy na to siły.. a czas nam też ucieka.

    Zoja101 - wiem o czym piszesz - ja mam dwie przyjaciółki , które starały się też o dzieci jakby ze mną, jedna 2,5 roku druga 1 rok i miały obie mieć drożność i nie uwierzycie ale obydwie zaszły w ciąże przed - ten ostatni cykl .. :( bardzo bolało.. prawie na miesiąc się wyłączyłam bo psychicznie nie mogłam sobie z tym poradzić..
    Oczywiście cieszę że im się udało ale wewnętrznie boli jak cholera.. :( zwłaszcza jka na grupie piszą jak się czują, jak rośną już maluchy i wgl.. pojawia się taki żal , że czemu to nie mi się mogło udać. myślę że każda coś takiego z nas ma , mimo że nie chce tego..

    Pozdrawiam Was gorąco :*
    Mam nadzieje ze po laparo Ci sie uda zajsc w ciaze. Wielu ludziom ten zabieg pomogl.

    MISIA88, Krakowska lubią tę wiadomość

    Ania

    Dwie nieudane inseminacje
  • NatiN Przyjaciółka
    Postów: 91 29

    Wysłany: 8 lutego 2022, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka.f wrote:
    U mnie tez nic nowego. Okres swiruje i przychodzi ciagle nie w terminie. Do tego przez trzy tygodnie nawet nie moglam myslec o staraniach.
    A już myślałam że tylko ja nie moge nawet myśleć o staraniach

  • MISIA88 Ekspertka
    Postów: 201 118

    Wysłany: 8 lutego 2022, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka.f wrote:
    Mam nadzieje ze po laparo Ci sie uda zajsc w ciaze. Wielu ludziom ten zabieg pomogl.

    Hej Anulka :* no ja tez słyszałam że ten zabiegł pomógł, ale już się nie nastawiam.. :( po szczepieniach immuno miało się udać i jak się okazuję dupa.. że się tak wyrażę.. :| teraz najważniejsze żeby sprawdzić czy tam wszystko ok i mieć taką jakby pewność że zrobiłam wszystko co mogłam :) kiedyś jak zaczynałam czytać forum i się tutaj udzielać to wydawało mi się , że przecież ja aż takich problemów jak inne nie mam i na pewno mi się zaraz uda zajść w ciąże i się Wam pochwalę, teraz wiem że to nie takie łatwe..

    Pozdrawiam Was :*

  • Kulka Koleżanka
    Postów: 51 6

    Wysłany: 8 lutego 2022, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, nie jesteście same :-)
    My również z Mężem walczymy już ponad 2 lata. Przeszliśmy szereg różnych kosztownych badań i wszystko jest wg lekarzy w najlepszym porządku, a ciąży jak nie było tak nie ma…

    Starania od 09.2019 ⏱
    👩🏼 28 lat
    🧑🏻 30 lat

    Ona:
    cykle ok. 28-30 dni
    w każdym cyklu dojrzały pękający pęcherzyk (przy cyklu stymulowanym Lamettą 2 pęcherzyki pękające), Clo też działa.

    drożność 🟢
    „niewielka” dwurożność macicy, lekkie tyłozgięcie❓
    io - wykluczone
    ▫️TSH - obniżone euthyroxem 36,5 -> Letrox 50
    ▫️ AMH - 4,8 ng/ml
    Aldosteron 184,93 ng/ml
    Kortyzol 7,13 ug/dl
    SHBG 84,31 nmol/l
    DHEA-SO4 260,00 ug/dl
    Prolaktyna 12,40 ng/ml
    Estradiol 49,60 po/ml
    ▫️05.2021 - IUI ❌
    ▫️08.2021 - IUI ❌

    On:
    mały żylak powrózka - nie powodujący problemów
    05.2020 - nasienie idealne
    04.2021 - nasienie idealne

    HBA - 96% prawidłowych wiążących
    SCD - 90% prawidłowa budowa
    10% nieprawidłowa budowa
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4692 4359

    Wysłany: 8 lutego 2022, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulka wrote:
    Cześć dziewczyny, nie jesteście same :-)
    My również z Mężem walczymy już ponad 2 lata. Przeszliśmy szereg różnych kosztownych badań i wszystko jest wg lekarzy w najlepszym porządku, a ciąży jak nie było tak nie ma…

    Pewnie będę nudna, ale przebadałaś też immunologię oraz badania pod kątem IO?

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Kulka Koleżanka
    Postów: 51 6

    Wysłany: 8 lutego 2022, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to głupie (dla mnie wydaje się teraz niemożliwe) ale masa ludzi mimo wszystko jednak wierzy w takie cuda - Głodówki zdrowotne + diety.
    Sama obniżam tarczyce euthyroxem. Nie jestem modelką roku ale nie jestem też otyła, po prostu kocham jeść :-)

    Zastanawiam się nad oczyszczającą głodówką m.in. po to żeby zrobić mały restart. Kiedyś takową tygodniową już przechodziłam - pod kontrolą lekarzy - moja tarczyca wynosiła 1 przez bardzo długi okres czasu bez brania leków.
    Wiadomo w ciągu tego tygodnia wypiłam tyle płynów ile przez rok… Nie wspominając o tym, że czułam się rewelacyjnie. Ale tak, to prawda że przez bardzo długi okres czasu musiałam się oszczędzać, pizza nie wchodziła w grę.

    Skutkiem ubocznym takiej głodówki a później diety jest wiadomo - utrata wagi.
    Sięgam już po wszystkie możliwości i myślę czy by nie spróbować ten drugi raz? Dziewczyny ja już zrobiłabym wszystko byleby się w końcu udało…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2022, 18:28

    Starania od 09.2019 ⏱
    👩🏼 28 lat
    🧑🏻 30 lat

    Ona:
    cykle ok. 28-30 dni
    w każdym cyklu dojrzały pękający pęcherzyk (przy cyklu stymulowanym Lamettą 2 pęcherzyki pękające), Clo też działa.

    drożność 🟢
    „niewielka” dwurożność macicy, lekkie tyłozgięcie❓
    io - wykluczone
    ▫️TSH - obniżone euthyroxem 36,5 -> Letrox 50
    ▫️ AMH - 4,8 ng/ml
    Aldosteron 184,93 ng/ml
    Kortyzol 7,13 ug/dl
    SHBG 84,31 nmol/l
    DHEA-SO4 260,00 ug/dl
    Prolaktyna 12,40 ng/ml
    Estradiol 49,60 po/ml
    ▫️05.2021 - IUI ❌
    ▫️08.2021 - IUI ❌

    On:
    mały żylak powrózka - nie powodujący problemów
    05.2020 - nasienie idealne
    04.2021 - nasienie idealne

    HBA - 96% prawidłowych wiążących
    SCD - 90% prawidłowa budowa
    10% nieprawidłowa budowa
  • Kulka Koleżanka
    Postów: 51 6

    Wysłany: 8 lutego 2022, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Pewnie będę nudna, ale przebadałaś też immunologię oraz badania pod kątem IO?

    Immunologia jeszcze nie. Nie wiedziałabym jak się za to zabrać a lekarze mówią że jeszcze jest czas..

    IO przebadałam. Cukier w normie, jedyne co to insulina rośnie mi po godzinie do 36,5 a po 2 godz spada jedynie do 30. Wartość na czczo to 5. Lekarze mówią że takie wartości nie sugerują IO, brałam metformine przez rok ale czułam się po niej okropnie. PCOS również wykluczone.

    Starania od 09.2019 ⏱
    👩🏼 28 lat
    🧑🏻 30 lat

    Ona:
    cykle ok. 28-30 dni
    w każdym cyklu dojrzały pękający pęcherzyk (przy cyklu stymulowanym Lamettą 2 pęcherzyki pękające), Clo też działa.

    drożność 🟢
    „niewielka” dwurożność macicy, lekkie tyłozgięcie❓
    io - wykluczone
    ▫️TSH - obniżone euthyroxem 36,5 -> Letrox 50
    ▫️ AMH - 4,8 ng/ml
    Aldosteron 184,93 ng/ml
    Kortyzol 7,13 ug/dl
    SHBG 84,31 nmol/l
    DHEA-SO4 260,00 ug/dl
    Prolaktyna 12,40 ng/ml
    Estradiol 49,60 po/ml
    ▫️05.2021 - IUI ❌
    ▫️08.2021 - IUI ❌

    On:
    mały żylak powrózka - nie powodujący problemów
    05.2020 - nasienie idealne
    04.2021 - nasienie idealne

    HBA - 96% prawidłowych wiążących
    SCD - 90% prawidłowa budowa
    10% nieprawidłowa budowa
  • Anulka.f Autorytet
    Postów: 320 120

    Wysłany: 8 lutego 2022, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NatiN wrote:
    A już myślałam że tylko ja nie moge nawet myśleć o staraniach
    Nie jestes sama.

    Ania

    Dwie nieudane inseminacje
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 9 lutego 2022, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulka wrote:
    Immunologia jeszcze nie. Nie wiedziałabym jak się za to zabrać a lekarze mówią że jeszcze jest czas..

    IO przebadałam. Cukier w normie, jedyne co to insulina rośnie mi po godzinie do 36,5 a po 2 godz spada jedynie do 30. Wartość na czczo to 5. Lekarze mówią że takie wartości nie sugerują IO, brałam metformine przez rok ale czułam się po niej okropnie. PCOS również wykluczone.

    Witaj w klubie. Ja IO mam ale Merforminy brać nie mogę. Jestem za szczupla i powoduje u mnie kwasice oddechowa. Prawie się przekręciłam. Meta nie dla każdego niestety. Po prostu zrezygnowałam z cukrów prostych o staram się w miarę zdrowo jeść.

  • queenie Ekspertka
    Postów: 248 378

    Wysłany: 9 lutego 2022, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny

    Ja jestem 13 dni po pierwszym iui przy fatalnej fragmentacji 46%, od 11 dni biore duphaston dziś zrobiłam test (chociaż w sumie nie planowałam, byłam pewna że okres się zbliża, miałam bardzo delikatne plamienie) i wyszła blada kreska. Na razie się trzymam tej myśli że może jednak jakimś cudem się udało, więc bałam się nawet powtórzyć test. Ale to pewnie ovitrelle się jeszcze utrzymuje..

    Paulina12345, NatiN lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 26l: hipogonadyzm hipogonadotropowy
    HSG - jajowody drożne
    🧔 26l: hipogonadyzm
    morfologia 3%, DFI 46%

    2 lata bez @ i owulacji
    4 cykle stymulowane - brak ciąży
    28.01. IUI - cb
    07.03. IUI - fail
    09.04. IUI
    21.04. beta 82, 25.04. beta 354, 02.05. beta 4700
    04.05. pęcherzyk żółtkowy i echo zarodka
    19.05. mamy ❤️
    21.06. prenatalne - niskie ryzyka

    03.01. nasz Mikołaj przychodzi na świat 🎅🏻🤍
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 9 lutego 2022, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    queenie wrote:
    hej dziewczyny

    Ja jestem 13 dni po pierwszym iui przy fatalnej fragmentacji 46%, od 11 dni biore duphaston dziś zrobiłam test (chociaż w sumie nie planowałam, byłam pewna że okres się zbliża, miałam bardzo delikatne plamienie) i wyszła blada kreska. Na razie się trzymam tej myśli że może jednak jakimś cudem się udało, więc bałam się nawet powtórzyć test. Ale to pewnie ovitrelle się jeszcze utrzymuje..

    W 13 dniu to spokojnie mogłabyś zrobić betę, po co się trzymać w niepewności?

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4692 4359

    Wysłany: 9 lutego 2022, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulka wrote:
    Immunologia jeszcze nie. Nie wiedziałabym jak się za to zabrać a lekarze mówią że jeszcze jest czas..

    IO przebadałam. Cukier w normie, jedyne co to insulina rośnie mi po godzinie do 36,5 a po 2 godz spada jedynie do 30. Wartość na czczo to 5. Lekarze mówią że takie wartości nie sugerują IO, brałam metformine przez rok ale czułam się po niej okropnie. PCOS również wykluczone.

    U mnie też "na oko" wszystko było idealne, aż lekarka mówiła, że w moim przypadku uda się za pierwszym razem bo żadnych chorób itp. a wyszła okropnie spaprana immunologia.
    Badania które robiłam na pierwszy rzut to: immunofenotyp, KiR-y, cytokiny CBA.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • queenie Ekspertka
    Postów: 248 378

    Wysłany: 9 lutego 2022, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salome wrote:
    W 13 dniu to spokojnie mogłabyś zrobić betę, po co się trzymać w niepewności?

    Zrobiłam, właśnie przed momentem wróciłam z labu. Nie wiem, chyba trzymam się w niepewności bo wolę to, niż dowiedzenie się że znowu się nie udało.

    👱‍♀️ 26l: hipogonadyzm hipogonadotropowy
    HSG - jajowody drożne
    🧔 26l: hipogonadyzm
    morfologia 3%, DFI 46%

    2 lata bez @ i owulacji
    4 cykle stymulowane - brak ciąży
    28.01. IUI - cb
    07.03. IUI - fail
    09.04. IUI
    21.04. beta 82, 25.04. beta 354, 02.05. beta 4700
    04.05. pęcherzyk żółtkowy i echo zarodka
    19.05. mamy ❤️
    21.06. prenatalne - niskie ryzyka

    03.01. nasz Mikołaj przychodzi na świat 🎅🏻🤍
  • Mimiś Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 9 lutego 2022, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie 4 lata starań, leki i nic
    Próbuję testuje i wylewam morze łez co miesiąc

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 9 lutego 2022, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    queenie wrote:
    Zrobiłam, właśnie przed momentem wróciłam z labu. Nie wiem, chyba trzymam się w niepewności bo wolę to, niż dowiedzenie się że znowu się nie udało.

    Lepiej znać prawdę... ale rozumem emocje bo miałam 5x iui... 13dpo to raczej juz nie ovitrelle ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2022, 10:52

  • queenie Ekspertka
    Postów: 248 378

    Wysłany: 9 lutego 2022, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wyszła beta - 57,67. nie wierze...

    NatiN, Paulina12345, Krakowska, MISIA88, Salome lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 26l: hipogonadyzm hipogonadotropowy
    HSG - jajowody drożne
    🧔 26l: hipogonadyzm
    morfologia 3%, DFI 46%

    2 lata bez @ i owulacji
    4 cykle stymulowane - brak ciąży
    28.01. IUI - cb
    07.03. IUI - fail
    09.04. IUI
    21.04. beta 82, 25.04. beta 354, 02.05. beta 4700
    04.05. pęcherzyk żółtkowy i echo zarodka
    19.05. mamy ❤️
    21.06. prenatalne - niskie ryzyka

    03.01. nasz Mikołaj przychodzi na świat 🎅🏻🤍
  • Kulka Koleżanka
    Postów: 51 6

    Wysłany: 9 lutego 2022, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    U mnie też "na oko" wszystko było idealne, aż lekarka mówiła, że w moim przypadku uda się za pierwszym razem bo żadnych chorób itp. a wyszła okropnie spaprana immunologia.
    Badania które robiłam na pierwszy rzut to: immunofenotyp, KiR-y, cytokiny CBA.

    Z tych badań z pierwszego rzutu już wyszło coś nie tak? Robiliście je w parze czy sama zrobiłaś?

    Starania od 09.2019 ⏱
    👩🏼 28 lat
    🧑🏻 30 lat

    Ona:
    cykle ok. 28-30 dni
    w każdym cyklu dojrzały pękający pęcherzyk (przy cyklu stymulowanym Lamettą 2 pęcherzyki pękające), Clo też działa.

    drożność 🟢
    „niewielka” dwurożność macicy, lekkie tyłozgięcie❓
    io - wykluczone
    ▫️TSH - obniżone euthyroxem 36,5 -> Letrox 50
    ▫️ AMH - 4,8 ng/ml
    Aldosteron 184,93 ng/ml
    Kortyzol 7,13 ug/dl
    SHBG 84,31 nmol/l
    DHEA-SO4 260,00 ug/dl
    Prolaktyna 12,40 ng/ml
    Estradiol 49,60 po/ml
    ▫️05.2021 - IUI ❌
    ▫️08.2021 - IUI ❌

    On:
    mały żylak powrózka - nie powodujący problemów
    05.2020 - nasienie idealne
    04.2021 - nasienie idealne

    HBA - 96% prawidłowych wiążących
    SCD - 90% prawidłowa budowa
    10% nieprawidłowa budowa
  • NatiN Przyjaciółka
    Postów: 91 29

    Wysłany: 9 lutego 2022, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    queenie wrote:
    wyszła beta - 57,67. nie wierze...
    Supeeer!!! Świetna wiadomość 😍

  • NatiN Przyjaciółka
    Postów: 91 29

    Wysłany: 9 lutego 2022, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimiś wrote:
    Dziewczyny u mnie 4 lata starań, leki i nic
    Próbuję testuje i wylewam morze łez co miesiąc
    Z czymś konkretnym walczysz? Jakieś diagnozy masz postawione?

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 9 lutego 2022, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    queenie wrote:
    wyszła beta - 57,67. nie wierze...

    Brawo Wy ;-)

‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ