X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli w tym prawym jajniku to nie był pęcherzyk tylko ciałko żółte skoro to była końcówka cyklu, ale że lekarz tego nie rozpoznał po tylu monitoringach co ja robiłam to naprawdę widzę różnicę między pęcherzykiem ciałkiem żółtym

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiunia wrote:
    czyli w tym prawym jajniku to nie był pęcherzyk tylko ciałko żółte skoro to była końcówka cyklu, ale że lekarz tego nie rozpoznał po tylu monitoringach co ja robiłam to naprawdę widzę różnicę między pęcherzykiem ciałkiem żółtym
    Brałam tabletki na owulację i jak byłam na usg teraz to powiedział że zaraz @ będzie bo owulacja była w tym cyklu z lewego około 20 dc, a teraz był pęcherzyk w prawym 036.gif

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No trochę też już się w tym pogubiłam...ale ważne ze @ przyszła i zabiegu nie mam w wigilię.
    Zaczynam się bać. Łudzę się że na drugi dzień mnie wypuszczą :)

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na to nie licz za bardzo ja byłam 5 dni

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli owulacja była z lewego a teraz już jest taki duży pęcherzyk do następnej
    Iwka wrote:
    Brałam tabletki na owulację i jak byłam na usg teraz to powiedział że zaraz @ będzie bo owulacja była w tym cyklu z lewego około 20 dc, a teraz był pęcherzyk w prawym 036.gif

    Iwka lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiunia wrote:
    na to nie licz za bardzo ja byłam 5 dni
    5 dniiii Invision-Board-France-14.gif
    Z jednej strony dobrze że mi mówisz to się nastawię ale 5 dniiii ? shocked.gif

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2013, 19:39

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie wypuścili dwa dni po zabiegu..szczerze nie wyobrażam sobie, abym mogła stamtąd wyjść wcześniej..

  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frutka wrote:
    mnie wypuścili dwa dni po zabiegu..szczerze nie wyobrażam sobie, abym mogła stamtąd wyjść wcześniej..
    Ja się nastawiam że nic mi nie będzie :.....ale teraz zaczynam już wątpić frutka a długo dochodziłaś do siebie?

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • malinka1984 Autorytet
    Postów: 837 1943

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zabieg miałam w piątek o 17:30, a wyszłam ze szpitala w sobotę o 9:00 rano, potrzebowałam tyg.na L4 i wszystko było ok.Miałam zaplanowaną dagnostyczną a skończyło się na usunięciem ognisk endo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2013, 20:39

    Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malinka1984 wrote:
    Ja zabieg miałam w piątek o 17:30, a wyszłam ze szpitala w sobotę o 9:00 rano, potrzebowałam tyg.na L4 i wszystko było ok.
    A miałaś laparoskopie zwiadowczą czy operacyjną? Ale jest nadzieja :) a zresztą będzie co ma być każdy inaczej to przechodzi prawda. Ale dziękuję za odpowiedz <3

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka wrote:
    frutka a długo dochodziłaś do siebie?
    tak na dobrą sprawę do takiego w miarę normalnego stanu bez większych dyskomfortów i bólu brzucha dochodziłam ponad tydzień, zwolnienia dostałam dwa tygodnie, łącznie ze szpitalem wyszło trzy tygodnie. Ostatni tydzień zwolnienia juz był tylko relaksik, bo czułam sie bardzo dobrze. oczywiście ograniczenia z dźwiganiem i takie tam. Dodam, że mi za wile nie robili podczas laparoskopii bo jajowód udało się udrożnić podczas laparoskopii płynem, którym jeszcze raz sprawdzali drożność. Poza tym sprawdzili wszystko i po sprawie.

  • aaana Autorytet
    Postów: 359 649

    Wysłany: 6 grudnia 2013, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rowniez bylam tylko 1 noc w szpitalu po laparo. Zabieg mialam ok. godz. 11, a o 9 następnego dnia moglam pojsc juz do domu. W domu odpoczywalam jeszcze ok. tygodnia. No i mialam laparoskopie zabiegowa - usuneli mi polipy macicy i udroznili jeden jajowod.

  • Andera11 Debiutantka
    Postów: 9 36

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Ja miałam laparo w czwartek, przedwczoraj. Dzis rano ( sobota) wyszłam do domku. Zwolnienie u mnie w szpitalu to standardowo 30 dni, więc czeka mnie długie lenistwo ;). Powrót dopiero 9 stcznia heheheh.
    Co do zabiegu.... moje wskazanie to stwierdzona podczas HSG niedrozność jednego jajowodu, drugi ok. Jakiez było zdziwienie podczas laparo kiedy okazało się, że obydwa jajowody sa niedrożne. Staranka od blisko 4 lat i życie ułuda , że się uda. Nie było takiej możliwości jak sie okazało. Na szczęście podczas zabiegu udało sie ponacinać jajowody w miejscach blokady i udrożnić je. Obydwa sa sprawne ( mam taka nadzieję) i od przyszłego cyklu moge zacząć starania. mam sie starać jak najszybciej bo nie mam gwarancji, że po nacięciach z czasem zrobią sie blizny.

  • kamyk08 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 8 grudnia 2013, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam:)Ja miałam laparoskopie dwa razy, w lutym i maju i również leżałam 5 dni w obu przypadkach. Jestem panikarą,ale nie było aż tak strasznie,da się przeżyć...Po drugiej laparoskopii szybko zaszłam w ciążę...ale po 7 tygodniach ją straciłam i znowu wylądowałam w szpitalu ,to był ogromny cios,dlatego teraz, z perspektywy czasu uważam, że laparo "Pikuś"głowa do góry!będzie dobrze!trzymam kciuki!

  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam <3 oba drożne :) Dziękuję kochane za wsparcie dałam radę<3

    sylwiunia, Koza lubią tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cieszę się że już o wszystkim i że już jesteś w domku, odpoczywaj i wracaj do sił

    Iwka lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA MIAŁAM LAPARO W CZWARTEK 5,12,2013 A W SOBOTĘ 7 JUŻ WYSZŁAM, ZWOLNIENIE 3 TYG I JUŻ WRÓCIŁAM DO PRACY. PIĘKNIE SIĘ ZAGOIŁO. OGÓLNIE WIĘCEJ JEST STRACHU BO NIE WIESZ CO CIĘ CZEKA

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teraz już się staramy i mam nadzieję ze ten cykl będzie owocny hehe

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dostałam dziś wynik badania hispatologicznego:

    cystis serosa multiloculare paraoviductalis cum foci inflammationis chronicae nonnullae. Parietis cystis serosea cum fiobrosis parietis et cum calcifications focale. Focus endometriosis
    jak sobie przetłumaczyłam to wyszło coś takiego:

    cystis z błony surowiczej multiloculare paraoviductalis ognisk przewlekłego zapalenia niektórych. ściana cystis serosea z muru fiobrosis i zwapnienia paliwa. skupić endometriozy

    może któraś podpowiedzieć dokładniej o co tu chodzi? :(

  • kicinia Ekspertka
    Postów: 137 130

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej żeby lekarz to zobaczył , ale z tego co się mogę domyślać to są jakieś cysty , ogniska endometriozy .

‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ