Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • migotka Przyjaciółka

Wysłany: 17 stycznia 2014, 22:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,przeczytałam cały ten wątek i mam mieszane uczucia. Ja mam mieć laparoskopie robiona w UK za jakieś 6-8 tygodni. Szczerze to pytałam lekarza i stwierdził że bez znaczenia jest w jakiej fazie cyklu będę a o jakichkolwiek szczepieniach nie wspomniał. Powiedział tylko, że rano stawie się do szpitala a wieczorem już mnie wypuszcza o ile nie będzie powikłań.
    Mam jednak pytanie czy są wśród tu obecnych jakieś dziewczęta co przechodziły laparoskopie w UK. Za każdą informację byłabym wdzięczna.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2014, 22:57

• zaba25 Przyjaciółka

Wysłany: 23 stycznia 2014, 20:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny jestem tydzien po laparoskopii, zw szpitalu spedzilam 3 dni, jeden przed zabiegiem i prawie 2 po, na pocztku bylo strasznie i wcale nie przez bol w miejscu ran tylko przez to powietrze w brzuchu, bolal mnie zoladek i jelita, zle mi sie oddychalo i ciaglelo cos strasznie od brzucha do barkow, teraz juz jest ok ale od wczoraj zaczelo mnie bolec z prawej strony w okolicach rany a do tego jest lekko spuchniete i pod skora czuje jakby guz. Czy ktos mial cos podobnego?

Julia 24.02.2010 Dla ciebie zyje
    aniolek [*] 20/06/2012 6tc
    aniolek [*] 02/08/2014 4/5tc
    aniolki [*] 23/10/2014 8tc
  • Pismak Autorytet

Wysłany: 23 stycznia 2014, 20:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaba25 wrote:
    hej dziewczyny jestem tydzien po laparoskopii, zw szpitalu spedzilam 3 dni, jeden przed zabiegiem i prawie 2 po, na pocztku bylo strasznie i wcale nie przez bol w miejscu ran tylko przez to powietrze w brzuchu, bolal mnie zoladek i jelita, zle mi sie oddychalo i ciaglelo cos strasznie od brzucha do barkow, teraz juz jest ok ale od wczoraj zaczelo mnie bolec z prawej strony w okolicach rany a do tego jest lekko spuchniete i pod skora czuje jakby guz. Czy ktos mial cos podobnego?

A szwy już Ci wyciągnęli ? Ja miałam taką gulkę która mi narosła bo mi szwów nie wyciągnęli po tygodniu bo pielęgniarki powiedziały że się rozpuszczą...
    No jednak okazało się że nie są rozpuszczalne i gin mi na wizycie po 2 tyg je usunął i powiedział że gulka zniknie sama i jak na nią nacisnął to wypłynęło trochę ropy kazał przemywać octiseptem i faktycznie zniknęła i ranki się ładnie zagoiły

Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2014, 20:37

19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]
    Szczepienia limfocytami męża
    MRL 59,7%

OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron, toxo, CMV, helicobacter, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie
    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA
  • zaba25 Przyjaciółka

Wysłany: 23 stycznia 2014, 21:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    wlasnie wyciagneli mi, moze cos zostalo... jutro moze uda mi sie umowic do lekarza niech to zobaczy. Dzieki.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2014, 21:02

• Madzia85 Ekspertka

Wysłany: 24 stycznia 2014, 11:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam pytanie, ile z Was miała laparoskopie z powodu niedrożności jajowodu i którym sie udało udrożnić,
    i jeszcze pytanie czy wróciły Wam potem naturalne cykle, bo ja teraz mam problem z regularnymi cyklami i jestem na lekach i mam taka cicha nadzieje, że po laparoskopii może wrócą naturalne cykle ?

GYNCENTRUM
    31/10/15 kriotransfer - wczesne blastocysty BB i BB
    Ciąża biochem: 6dpt-4,1 9dpt-18,1 11dpt-21,8 16dpt-8
    04/03/16 transfer - zarodek 2-dniowy
    - zamrożona wczesna blastocysta AB
    10 dpt-0
  • zaba25 Przyjaciółka

Wysłany: 24 stycznia 2014, 11:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie podczas laparoskopi gdzie mialam miec usuwane cysty, okazalo sie ze mialam zrosniety jajowod z jelitem, zostal rozdzielony i teraz mam drozne jajowody, slyszalam ze czasem przy sprawdzaniu droznosci udaje sie odblokowac jajowody ale nie wiem nic dokladnie.

• kicinia Ekspertka

Wysłany: 25 stycznia 2014, 23:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam jajnik zrośnięty z jelitem , jajowody udrożnione we wrześniu , ale do tej pory z pewnością znów są niedrożne.

• Gethrin Koleżanka

Wysłany: 27 stycznia 2014, 20:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia85 wrote:
    dziewczyny mam pytanie, ile z Was miała laparoskopie z powodu niedrożności jajowodu i którym sie udało udrożnić,
    i jeszcze pytanie czy wróciły Wam potem naturalne cykle, bo ja teraz mam problem z regularnymi cyklami i jestem na lekach i mam taka cicha nadzieje, że po laparoskopii może wrócą naturalne cykle ?
    mi sie cykle skróciły z 28 do 24-26 dni :/

• zaba25 Przyjaciółka

Wysłany: 27 stycznia 2014, 20:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny powiedzcie czy zaraz po laparo mozna zaczac sie starac jestem 1,5 tg po i chyba niedlugo bedzie owulka czy mozemy strac sie juz w tym cyklu? moj gin kazal przez miesiac -2 brac mi anty dopiero potem sie starac a ja sie zastanawiam czy nie zaczac odrazu.

• Gethrin Koleżanka

Wysłany: 27 stycznia 2014, 21:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    jakie anty??? pierwsze slysze ... mi kazal odczekac miesiac i sie starać nnajwazniejsze sa pierwsze 3 miesiace bo wszystko jest ladnie wyczyszczone i latwo powinno sie zajsc w ciaze - ja czekam juz dwa lata ale Tobie życze powodzenia

• dżona Autorytet

Wysłany: 27 stycznia 2014, 21:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaba25 -też pierwsze słyszę o anty, mi lekarz zaraz po laparo kazał wręcz działać i dobrze się bawić :) udało się po 10tyg w 2dim cyklu po laparo, niestety była to c. biochemiczna, ale pocieszam się że była w ogóle. Jak się dobrze czujesz to powinnaś działać :) powodzenia :)

100 cykl STOP - 09.2020 🛑 😔
    46 po SHSG, 90zOvuFdiend.pl
    PCOS(2011), niedoczynność tarczycy(2014), hiperinsulinemia(2015), hiperprolaktynemia cz(2015), wysokie LH, znikomy śluz, niedrożne jajowody 😐
    *od 10.2017-6.2019 depresja
    *1,5 roku z Naprotechnologią
    *kilkanaście cykli z Letrozolem
    * mąż 2% morfologia, 86 ml/ml koncentracja
    *01.2017 - SHSG Lublin - PJ udrożniono, LJ udrożniono na 2/3 długości
    *10.2016- laparoskopia -NIEDROŻNOŚĆ OBUSTRONNA 😔PCOS-kauteryzacja jajników
    *06.2014-03.2015- 8 cykli z Clostilbergyt
    *07.2014- histeroskopia-lewe ujście jajowodu niedrożne, prawe drożne, macica i szyjka ok
    *10.2013- laparoskopia- niedrożność PJ, kauteryzacja jajników
    *Aniołek [*] 13.01.2014 ♥ 6+3t 😔
    *Starania o pierwszą ciąże od 09.2012
    "Każdego dnia, dostajemy od życia kamienie, ale to od nas zależy czy zbudujemy z nich mur, czy most."

j36regz2ei8e5moa.png
  • Koza Autorytet

Wysłany: 28 stycznia 2014, 10:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po pierwszej Laparoskopii brałam tabletki pół roku ale stwierdzono u mnie Endometriozę i musiałam się podleczyć.
    Po tabletkach miałam drugą Laparo ze sprawdzeniem drożności i dostałam po niej tylko jedna @ :)

Gethrin lubi tę wiadomość

https://www.maluchy.pl/li-68999.png
  • zaba25 Przyjaciółka

Wysłany: 28 stycznia 2014, 11:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki dziewczyny chyba tez zdecyduje sie dzialac od razu, nie wiem po co przepisal mi te tabsy anty.

• kicinia Ekspertka

Wysłany: 28 stycznia 2014, 22:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli czujesz się na siłach możecie zacząć starania. Ja po 2 laparo nie czekałam nawet tygodnia. Mówią , że pierwsze 3 cykle to największe szanse , ja niestety dalej czekam , tyle ,że teraz już na ivf .Powodzenia.

• Macierzanka:) Autorytet

Wysłany: 29 stycznia 2014, 00:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koza wrote:
    Ja po pierwszej Laparoskopii brałam tabletki pół roku ale stwierdzono u mnie Endometriozę i musiałam się podleczyć.
    Po tabletkach miałam drugą Laparo ze sprawdzeniem drożności i dostałam po niej tylko jedna @ :)

po pierwszej? To miałaś więcej?
    Tak w ogóle to witam! Podczytuję Was od jakiegos czasu i przygotowuję psychikę do tego zabiegu...

"Niepłodność to nie kara, uzdrowienie to nie czary"
    1237397y6kr97ild4.gif

Wysłany: 29 stycznia 2014, 00:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kicinia wrote:
    Też miałam jajnik zrośnięty z jelitem , jajowody udrożnione we wrześniu , ale do tej pory z pewnością znów są niedrożne.

Z pewnością niedrożne? Tak przypuszczasz, czy masz jakąś większą wiedzę na ten temat? Pytam, bo ja do tej pory miałam tylko HSG i było to już 7 miesięcy temu. Niby udrożnione, ale tylko trochę kontarstu przeszło.
    Mój gin twierdził, że mam złe podejście, gdy mu miesiąc temu powiedziałam, że może dlatego nadal nie wychodzi, bo może z tego względu już wszystko z powrtem niedrożne. A on patrzył na mnie jak na kosmitę.

Natomiast jak byłam u innego i pokazałam mu wyniki badania, to odrazu kazał się szykować na laparo...

1237397y6kr97ild4.gif
  • Koza Autorytet

Wysłany: 29 stycznia 2014, 10:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzanka:) wrote:
    po pierwszej? To miałaś więcej?
    Tak w ogóle to witam! Podczytuję Was od jakiegos czasu i przygotowuję psychikę do tego zabiegu...
    Jedną miałam w czerwcu ponieważ miałam torbiel , Endometrioza namieszała mi w brzuchu więc po tej Laparo brałam pół roku tabletki.
    Po tabletkach 10 grudnia miałam kolejną Laparoskopie ze sprawdzeniem drożności.
    Nie bardzo byłam zadowolona z 2 Laparoskopii w ciągu 6 miesięcy ale widać zdziałało ;)

Macierzanka:) lubi tę wiadomość

https://www.maluchy.pl/li-68999.png
  • kicinia Ekspertka

Wysłany: 29 stycznia 2014, 22:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z pewnością niedrożne? Tak przypuszczasz, czy masz jakąś większą wiedzę na ten temat? Pytam, bo ja do tej pory miałam tylko HSG i było to już 7 miesięcy temu. Niby udrożnione, ale tylko trochę kontarstu przeszło.
    Mój gin twierdził, że mam złe podejście, gdy mu miesiąc temu powiedziałam, że może dlatego nadal nie wychodzi, bo może z tego względu już wszystko z powrtem niedrożne. A on patrzył na mnie jak na kosmitę.
    Natomiast jak byłam u innego i pokazałam mu wyniki badania, to odrazu kazał się szykować na laparo...
    Mój gin tak stwierdził , że mogą być znów zatkane , jak zasugerowałam mu żeby może spróbować inseminację. Też mam endometriozę , miałam dwie laparo . Teraz szykuję się pomału do in vitro w Parensie w Krakowie.

Wysłany: 30 stycznia 2014, 06:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję Wam dziewczyny za odpowiedzi!
    Jesteście bardzo dzielne!
    A co ze szczepieniem na żółtaczkę? Pasowałoby zrobić?
    I czy można się starać w trakcie brania dawek?
    Każda informacja dla mnie będzie cenna!
    Pozdrawiam! :)

dżona lubi tę wiadomość

1237397y6kr97ild4.gif
  • dżona Autorytet

Wysłany: 30 stycznia 2014, 07:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję Wam dziewczyny za odpowiedzi!
    Jesteście bardzo dzielne!
    A co ze szczepieniem na żółtaczkę? Pasowałoby zrobić?
    I czy można się starać w trakcie brania dawek?
    Każda informacja dla mnie będzie cenna!
    Pozdrawiam! :)
    Mi lekarz kazał zaszczepić się 2tyg przed laparo, a kolejna dawka miesiąc od pierwszej-kobieta która mnie szczepiła twierdzi, że lepiej nie być w ciąży jak chce się szczepić, następna dawka wypada 6mies w stosunku do pierwszej, no i ja też mam dylemat, jak mi się uda przed to co wtedy? termin mam za 2 mies - za 2tyg zapytam gina co o tym sądzi, dam znać :)jeszcze jedna kwestia - koszt szczepienia, warto popytać w różnych placówkach ile kosztuje takie szczepienie prywatnie i w aptekach też- tylko potrzebna jest recepta, czasem niektóre placówki mają dobre ceny i nie ma sensu chodzić za recepta, a potem za szczepionką bo zazwyczaj trzeba ją zamawiać a do tego nie wszystkie placówki chcą szczepić taką z apteki, wolą swoją żeby nie mieć problemów :)

100 cykl STOP - 09.2020 🛑 😔
    46 po SHSG, 90zOvuFdiend.pl
    PCOS(2011), niedoczynność tarczycy(2014), hiperinsulinemia(2015), hiperprolaktynemia cz(2015), wysokie LH, znikomy śluz, niedrożne jajowody 😐
    *od 10.2017-6.2019 depresja
    *1,5 roku z Naprotechnologią
    *kilkanaście cykli z Letrozolem
    * mąż 2% morfologia, 86 ml/ml koncentracja
    *01.2017 - SHSG Lublin - PJ udrożniono, LJ udrożniono na 2/3 długości
    *10.2016- laparoskopia -NIEDROŻNOŚĆ OBUSTRONNA 😔PCOS-kauteryzacja jajników
    *06.2014-03.2015- 8 cykli z Clostilbergyt
    *07.2014- histeroskopia-lewe ujście jajowodu niedrożne, prawe drożne, macica i szyjka ok
    *10.2013- laparoskopia- niedrożność PJ, kauteryzacja jajników
    *Aniołek [*] 13.01.2014 ♥ 6+3t 😔
    *Starania o pierwszą ciąże od 09.2012
    "Każdego dnia, dostajemy od życia kamienie, ale to od nas zależy czy zbudujemy z nich mur, czy most."

j36regz2ei8e5moa.png
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego