X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan wrote:
    a coz to takiego ?:) nic takiego nie mialam i nawet nie mam pojecia co to jest :P

    Pod koniec laparoskopii nakładają na tkanki, skoncentrowany kwas hialuronowy, który zapobiega zrostom.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • agulas Autorytet
    Postów: 1050 1441

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny! Czeka mnie laparoskopia i mam dwa wyjscia. Invicta Warszawa lub Bocian Bialystok. Mozecie polecic? Moze znacie jakies wiarygodne opinie lub mialyscie ten zabieg w jednych z tych dwoch klinik? Bede bardzo wdzieczna za rady/opinie.
    W Bocianie prawdopodobnie dr Mrugacz, w Invicta dr Neuberg...

    ug37trd8yp0c7r9f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Pod koniec laparoskopii nakładają na tkanki, skoncentrowany kwas hialuronowy, który zapobiega zrostom.
    hm wiesz nie wiem.. ale mysle ze za duzo myslisz o tym zabiegu :) ja powiem Ci szczerze , ze nie mialam pojecia na cyzm w ogole to polega.. zapytalam tylko lekarki jakie ryzyko jest pozabiegowe a ona, ze tylko to ze niewlasciwie wykonana operacja moze skonczyc sie zepsuciem janikow.. ale jest przekonana ze lekarz ktory bedzie sie tym zajmowal napewno do tego nie doprowadzi.. i bylam spokojna.. nie czytalam, nie przejmowalam sie.. poszlam zrobili i efekty sa.. :) im wiecej czytamy i sie nakrecamy to tez bardzo niedobrze..

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan wrote:
    hm wiesz nie wiem.. ale mysle ze za duzo myslisz o tym zabiegu :) ja powiem Ci szczerze , ze nie mialam pojecia na czym w ogole to polega.. zapytalam tylko lekarki jakie ryzyko jest pozabiegowe a ona, ze tylko to ze niewlasciwie wykonana operacja moze skonczyc sie zepsuciem janikow.. ale jest przekonana ze lekarz ktory bedzie sie tym zajmowal napewno do tego nie doprowadzi.. i bylam spokojna.. nie czytalam, nie przejmowalam sie.. poszlam zrobili i efekty sa.. :) im wiecej czytamy i sie nakrecamy to tez bardzo niedobrze..

    Ja muszę dużo wiedzieć. W ciemno się nie dam, bo nie chce sobie w brodę pluć:)
    A pytam, bo podobno w 90% przypadków robią się zrosty. Mi najprawdopodobniej będą usuwać wodniaka, możliwe, że z jajowodem i takie podrażnione tkanki, łatwiej się ze sobą sklejają. Może akurat, któraś z dziewczyn ma doświadczenie i coś wie. Sam preparat nie jest drogi, więc bym zainwestowała jak na NFZ nie mają:)

    I gratuluję<3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2015, 19:01

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Ja muszę dużo wiedzieć. W ciemno się nie dam, bo nie chce sobie w brodę pluć:)
    A pytam, bo podobno w 90% przypadków robią się zrosty. Mi najprawdopodobniej będą usuwać wodniaka, możliwe, że z jajowodem i takie podrażnione tkanki, łatwiej się ze sobą sklejają. Może akurat, któraś z dziewczyn ma doświadczenie i coś wie. Sam preparat nie jest drogi, więc bym zainwestowała jak na NFZ nie mają:)

    I gratuluję<3
    a gdzie Ty wyczytałas ze w 90% przypadkow robia sie zrosty?:) wiesz ja pierwsze slysze.. w szpitalu lezalo kilka dziewczyn i tez nic nie mowily na ten temat.. hmm pewnie tez zalezo od zabiegu, ja jajowody mialam nie ruszane.. tylko jajniki.. powodzenia i nie czytaj za duzo :)))) bedzie dobrze:)

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no słuchajcie byłam i wróciłam. Lekarz mówi że urosły dwa pęcherzyki które są ze sobą połączone ale widać linie je dzielącą, jeden ma 20mm drugi 10 mm. Endometrium jakieś 3-stopniowe , wg. lekarza bardzo dobre ale nie dopytałam co to znaczy. Pojechałam do szpitala, pielęgniarka dała mi pregnyl.
    Ale... testy owulacyjne wychodzą negatywne więc nie wiem czy coś z tego będzie.
    Dostałam też receptę na nystatynę , clo i dupka :/

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyta! nareszcie ;)) to dzialajcie szybko ;)) musi sie teraz udac ;)

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oo a pro pos pielęgniarek :D Ola pytanie do Ciebie. Nigdy nie wiem jak się zachować w takiej sytuacji. Lekarz mnie zazwyczaj wysyła do szpitala żeby Panie pilęgniarki zrobiły mi zastrzyk i teraz co taka Pani woli dostać za tą przysługę ? jakieś słodycze czy pieniądze ? np dzisiaj dałam ptasie mleczko ale nie wiem jakie są zwyczaje ? w końcu jest to jakieś dodatkowe zajęcie :/

    Edyta
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja trochę nie jestem pewna tego wszystkiego po tym jak usłyszałam że pęcherzyk ma 30mm ale widac jakby były dwa oddzielne i teraz nie wiem czy z takiego połączonego pęcherzyka może coś być czy nie

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plimka_bum wrote:
    no słuchajcie byłam i wróciłam. Lekarz mówi że urosły dwa pęcherzyki które są ze sobą połączone ale widać linie je dzielącą, jeden ma 20mm drugi 10 mm. Endometrium jakieś 3-stopniowe , wg. lekarza bardzo dobre ale nie dopytałam co to znaczy. Pojechałam do szpitala, pielęgniarka dała mi pregnyl.
    Ale... testy owulacyjne wychodzą negatywne więc nie wiem czy coś z tego będzie.
    Dostałam też receptę na nystatynę , clo i dupka :/
    super :) to teraz tak 4 dni sesku najelpiej rano i wieczor - sprawdzone :) a testy owulacyjne wyrzuc do kosza:P nystatyna na stan zapalny? super ciesze sie.. działajcie przez te 4 dni - DO DZIEŁA znaczy do Łóżka:P

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no rano to nie da rady ale wieczorem jak najbardziej :)Rano jestem nieprzytomna :P podchodziłoby to pod gwałt :P:P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2015, 20:04

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plimka_bum wrote:
    oo a pro pos pielęgniarek :D Ola pytanie do Ciebie. Nigdy nie wiem jak się zachować w takiej sytuacji. Lekarz mnie zazwyczaj wysyła do szpitala żeby Panie pilęgniarki zrobiły mi zastrzyk i teraz co taka Pani woli dostać za tą przysługę ? jakieś słodycze czy pieniądze ? np dzisiaj dałam ptasie mleczko ale nie wiem jakie są zwyczaje ? w końcu jest to jakieś dodatkowe zajęcie :/
    Ja nic nie dawałam- miałam to robione na kase chorych :) hmm to chyba obowiazek pielegniarki :)

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no nie raczej nie, jak się przychodzi z zewnątrz od prywatnego lekarza ? bez skierowania bez niczego

    Edyta
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to endometrium to 3 liniowe a nie 3 stopniowe :/

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plimka_bum wrote:
    no nie raczej nie, jak się przychodzi z zewnątrz od prywatnego lekarza ? bez skierowania bez niczego
    No mi dała lekarka jakies tam skierowanie.. i byłam w swoim rejonie bo w szpiatlu nie chcieli mi podać zastrzyku.. ale ja ogólnie jestem przeciwna wreczaniu jakiś tam prezentów, kasy , lekarzon, pielegniarkom i położnym.. to rodzi bardzo złe przyzyczajenia.. potem jest tak, że jak ktoś coś daje to taki lekarz czy ktoś czuje się zoobowiazany i przepuszcza pacjentke wczesniej.. na badania czy zabieg.. mnie to wkurza, place ogromne pieniadze na ubezpieczenie i tak musze chodiz prytwatnie do spcjalisty i jeszcze mam moze prezenty kupować.. taki zawod, takie obowiazki.. mam kolege ortopede i mowi ze juz szlag go trafia jak widzi kolejna butelke wodki czy bomonierek:D
    wiem ze ten wywod nie pokrywa sie z Twoja sytuacja ale musialam:PPPP
    bo mnie ogolnie to ta nasza słuzna zdrowia wkuurw..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plimka_bum wrote:
    to endometrium to 3 liniowe a nie 3 stopniowe :/
    to ładne ale ważniejsze ile ma mm?

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też się z tobą zgadzam, tak naprawdę to jestem przeciwna temu że np. muszę chodzić do lekarza prywatnie a nie mogę tego wszystkiego robić na NFZ. To mnie wkurza najbardziej, jak na NFZ to luteina i do domu ale jak prywatnie to i laparoskopia się uda i badania przepisze, wszystko jest.
    Z pielęgniarkami trochę mam inaczej bo tak jak piszę poszłam tam z polecenia lekarza bez skierowania bez niczego więc tak jakby poszłam do tej Pani na prywatny zabieg :)Zgadzam się że niektóre Panie pielęgniarki nie zrobią nic żeby trochę bardziej się postarać przy pacjencie który nic im nie oferuje, nawet tak znanej i często dawanej bombonierki. Myślę jednak że dotyczy to starszego pokolenia pielęgniarek. Aczkolwiek zdaję sobię spraw że jak wchodzisz do jakiegoś środowiska to musisz też przybierać zwyczaje tego środowiska. Na pewno mentalność się zmienia, zarówno lekarzy jak i pielęgniarek ale nie wszystkich.

    Edyta
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem ile ma mm

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najwazniejsze ze sie zgadzamy :)

    spoko działajcie tam z mezulkiem :)
    ja jutro mam o 7.45 wizyte :)

    dam znac po :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plimka_bum wrote:
    oo a pro pos pielęgniarek :D Ola pytanie do Ciebie. Nigdy nie wiem jak się zachować w takiej sytuacji. Lekarz mnie zazwyczaj wysyła do szpitala żeby Panie pilęgniarki zrobiły mi zastrzyk i teraz co taka Pani woli dostać za tą przysługę ? jakieś słodycze czy pieniądze ? np dzisiaj dałam ptasie mleczko ale nie wiem jakie są zwyczaje ? w końcu jest to jakieś dodatkowe zajęcie :/
    Jak już chcesz coś dać to bombonierke.. Już na pewno nie pieniądze :) chociaż jabym nic ne dawała.. Tzn tak jak mówisz te starsze pielegniarki oczekuja czegos ale mlode pokolenie nie.. ja nigdy nic od pacjentow nie chce.. chociaz rodzice bardzo czesto w trakcie leczenia dziecka przynosza.. ciasta itd... ja tego nie lubię bo kazde traktuje tak samo czy czekoladki da czy nie da... To jest moja praca a nie sklep spożywczy :P Ale za to cieszy jak dziecko namaluje dla mnie jakis obrazek :D to wtedy plone ze szczescia :P hehe

‹‹ 152 153 154 155 156 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ