X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Dziewczyny chodziło mi o to czy przyczyną wodniakow są niedrozne jajowody ??
    Mozna tak powiedziec, wodniaki tworza gdy ujscie jajowodu jest przytkane i plyn nie moze odlywac. I tak jak np u Marcjany jest caly czas, co mogloby sugerowac ze ten "zator" jest silny, lub jak u mnie kiedy pod wplywem cisnienia w jajowodzie, zator puszcza i wodniak sie oproznia.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Dziewczyny, a czy po laparoskopii okres @ przyszła szybciej? odstawiłam w tym cyklu duphaston bo i tak się nie staraliśmy więc nie wiem co jest powodem że cykl z 24 dni skrócił się do 20
    Ja mam dziś 29 dc i jeszcze okresu nie dostałam, test pewnie zrobię w pt lub w sb bo moje cykle trwają ok 30 dni.

  • Marcjana Koleżanka
    Postów: 55 7

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ostatni cykl bez duphastonu trwał 23 dni, obecny po laparoskopii trwa już 26 dni a @ ani słychu ani widu. Przed laparoskopią dzień nie było płynu zatoce duglasa, ale dwa dni wcześniej test owulacyjny był pozytywny.

    12.16-laparoskopia usunięcie wodniaka i lewego jajowodu. Prawy niedrożny
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcjana wrote:
    Mój ostatni cykl bez duphastonu trwał 23 dni, obecny po laparoskopii trwa już 26 dni a @ ani słychu ani widu. Przed laparoskopią dzień nie było płynu zatoce duglasa, ale dwa dni wcześniej test owulacyjny był pozytywny.
    Wydaje mi się, że po laparo cykl może się rozregulować i @ pojawi się z opóźnieniem. Jeżeli np do 30 dc nie dostaniesz miesiączki to skontaktuj się ze swoim lekarzem. A np czujesz ból piersi? Bo ja tak,co może oznaczać, że okres się zbliża (no chyba że to ciąża bo my w tym cyklu działaliśmy ;-))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2016, 11:10

  • Marcjana Koleżanka
    Postów: 55 7

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też w tym cyklu działaliśmy w 12 d.c kurde trochę mi się wierzyć nie chce że ciąża, chociaż ten jajowód z wodniakiem był drożny ale całkiem zniszczony więc jego praca była napewno upośledzona... Ten drugi nie drożny więc nie ma opcji, chyba że jakiś cud. Bardziej obstawiam że po laparoskopii rozregulował się cykl i @ się spóźni. Zaczekam do niedzieli jak nie przyjdzie to ide do gina.

    12.16-laparoskopia usunięcie wodniaka i lewego jajowodu. Prawy niedrożny
  • Marcjana Koleżanka
    Postów: 55 7

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wogóle bólu piersi nie czuję ale w sumie zawsze bolały przed okresem.

    12.16-laparoskopia usunięcie wodniaka i lewego jajowodu. Prawy niedrożny
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj pierwszy cykl po laparo trwał 30 dni gdzie zwykle trwają 26. Teraz jestem w drugim cyklu 26dc i juz czuje bóle na @ i piersi rowniez mysle ze za 3-4 dni @ bedzie.

  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wombi wrote:
    Ja tak miałam, w 21dc dostałam @ a brałam luteinę

    Hipisiątko, Wombi- dzięki za info, rozwiałyście ewentualny niepokój :)

    bv5tg9v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcjana wrote:
    My też w tym cyklu działaliśmy w 12 d.c kurde trochę mi się wierzyć nie chce że ciąża, chociaż ten jajowód z wodniakiem był drożny ale całkiem zniszczony więc jego praca była napewno upośledzona... Ten drugi nie drożny więc nie ma opcji, chyba że jakiś cud. Bardziej obstawiam że po laparoskopii rozregulował się cykl i @ się spóźni. Zaczekam do niedzieli jak nie przyjdzie to ide do gina.
    Kochana czasem cuda się zdarzają czego z całego serca Ci życzę :-) Na wszelki wypadek zaopatrz się w test ciążowy i w pt będziemy testować razem, będzie nam raźniej :-)

    Marcjana lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia, Marcjana, CarPer trzymam za Was kciuki!

    Ja niestety w tym miesiacu nie mam po co testowac, bo przytulanki byly dzien po ovu, 2 tyg po laparo i po kontroli u lekarki, jak stwierdziala ze wszystko jest w srodku ok. No i musze Wam powiedziec, ze i tak bylo dosyc bolesnie :(
    Co innego mnie jednak dreczy. Mimo, ze bylo juz po ovu, tak wynikalo z krwi i usg, to na usg widzialam nadal pecherzyk-powiedzcie czy to normalne? Poze pecherzykiem lekarka jeszcze cos mierzyla, nie wiem moze chodzilo o endometrium, niestety nic nie powiedziala, oprocz tego, ze juz po.
    Troche mi szkoda, ze jednak nie zdecydowalismy sie, mimo zakazu, zeby sie starac. Moje przypuszczenia co do ovu byly wlasciwie i zgodnie z tym co powiedziala lekarka nie mamy za duzo czasu, od przyszlego cyklu startujemy ze stymulacja.

    Olciaaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982 wrote:
    Olcia, Marcjana, CarPer trzymam za Was kciuki!

    Ja niestety w tym miesiacu nie mam po co testowac, bo przytulanki byly dzien po ovu, 2 tyg po laparo i po kontroli u lekarki, jak stwierdziala ze wszystko jest w srodku ok. No i musze Wam powiedziec, ze i tak bylo dosyc bolesnie :(
    Co innego mnie jednak dreczy. Mimo, ze bylo juz po ovu, tak wynikalo z krwi i usg, to na usg widzialam nadal pecherzyk-powiedzcie czy to normalne? Poze pecherzykiem lekarka jeszcze cos mierzyla, nie wiem moze chodzilo o endometrium, niestety nic nie powiedziala, oprocz tego, ze juz po.
    Troche mi szkoda, ze jednak nie zdecydowalismy sie, mimo zakazu, zeby sie starac. Moje przypuszczenia co do ovu byly wlasciwie i zgodnie z tym co powiedziala lekarka nie mamy za duzo czasu, od przyszlego cyklu startujemy ze stymulacja.
    Kochana nie martw się poprzednim cyklem ale zbieraj siły przed nowym :-)Poza tym słyszałam, że dzień po owu jest jeszcze szansa na ciążę. W moim przypadku to dr zezwoliła na współżycie (po przeprowadzonym badaniu), a co do samego współżycia to baliśmy się trochę, ale akurat nic mnie nie bolało :-) Ja też mam być stymulowana - CLO od 2 do 6 dc i pewnie zastrzyk na pęknięcie.

    joasia1982 lubi tę wiadomość

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982 wrote:
    Olcia, Marcjana, CarPer trzymam za Was kciuki!

    Ja niestety w tym miesiacu nie mam po co testowac, bo przytulanki byly dzien po ovu, 2 tyg po laparo i po kontroli u lekarki, jak stwierdziala ze wszystko jest w srodku ok. No i musze Wam powiedziec, ze i tak bylo dosyc bolesnie :(
    Co innego mnie jednak dreczy. Mimo, ze bylo juz po ovu, tak wynikalo z krwi i usg, to na usg widzialam nadal pecherzyk-powiedzcie czy to normalne? Poze pecherzykiem lekarka jeszcze cos mierzyla, nie wiem moze chodzilo o endometrium, niestety nic nie powiedziala, oprocz tego, ze juz po.
    Troche mi szkoda, ze jednak nie zdecydowalismy sie, mimo zakazu, zeby sie starac. Moje przypuszczenia co do ovu byly wlasciwie i zgodnie z tym co powiedziala lekarka nie mamy za duzo czasu, od przyszlego cyklu startujemy ze stymulacja.

    Dzieki Joasia! Niestety u mnie nie ma co liczyć. Sprawdzałam dwa razy juz i biało. No ale byłam na to przygotowana ponieważ po temperaturze widze ze nie było owu. Jest cały czas na jednym poziomie. Tak samo testy nie wyszły pozytywne. Także pierwszy cykl z CLO poszedł an stracenie :(. Za chwile zaczynam drugi tylko czekam na @, tak jak nigdy z utęsknieniem :)

    A Ty sie nie martw. Tym bardziej jesli nie czulas sie jeszcze komfortowo to dobrze ze nie próbowaliście. Miałas cykl na powrót do zdrowia. A teraz od nowego zaczniesz pełna para :). Na stymulacji kto wie moze udadzą Wam sie bliźniaki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CarPer :(
    Ja sie wlasnie blizniakow boje ;) Chcialabym dwoje ale pojedynczo ;) Nawet gdybysmy podchodzili do ivf to zdecydujemy sie chyba na transfer jednego zarodka...

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,
    moja endomenda 1/2 okazala sie jednak typowa 2 wiec chyba po przebudzeniu uslyszałam to co chciałam :P
    Lekarka wyjasnila mi tez jak to jest z tymi stopniami endometriozy i co dalej z tym cholerstwem.

    bo faktycznie jest tak ze endomende liczy się punktami, ALE jesli sa zrosty to juz to idzie bardzo szybko bo np moj prawy jajnik w zrostac - BEZ uszkodzenia strzepek jajowodu to juz sie liczy jako 4 punkty wiec z automatu tym zrostem wpadam juz w koszyk z numerem 2, do tego policzyc reszte punktów, i torbiele endometrialne to juz mam "ladna" typowa 2, dlatego teraz juz rozumiem hipisiatko ktora ma tylko zrosty i ma endomende nr 4 bo jesli zrostów duzo, jajowody niedokonca drozne to nie ma sie co dziwic zatem.

    my nastawiamy sie juz na IMSI z dlugim protokolem, zaczniemy od iui na gonadotropinami ale moze byc tak ze pociagniemy dalej do ivf.

    powiedziala ze 3 i 4 to juz tylko in vitro, a przy 2 to jeszcze mozna sie w iui pobawic, ale czy u nas jest sens prz zmiennych parametrach morfologi nasienia to juz sama nie wiem...

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2017, 14:28

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze mietata to niedobrze :(
    A co lekarze na to? Co proponuja?

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata wrote:
    a u mnie wyszła jeszcze zmiana w USG na piersi, jestęsmy tuż przed początkiem IVF a tu takie gówno. Niby włókniak, ale cholera wie i teraz gra z czasem, bo jestem na tabletkach anty, nie mogę pozwolić sobie na naturalne cykle bo torbiel może odrosnąć, a AMH już w gruzach....błędnę koło....w sumie nie wiem jakim cudem mam jeszcze jaki taki humor.

    A to do IVF tez trzeba miec piersi czyste? Nie sprawdzają tego przed rozpoczęciem procedury?

  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem jak to zabrzmiało ;)

    Oczywiscie ze czyste piersi trzeba miec :)...

  • Marcjana Koleżanka
    Postów: 55 7

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mietata to faktycznie nieciekawie, pewnie teraz będziesz musiała biopsję zrobić.

    12.16-laparoskopia usunięcie wodniaka i lewego jajowodu. Prawy niedrożny
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata przykro mi :(

    my juz tez jedna noga w ivf...
    postanowilismy ze zrobimy ostatnie iui ( 2 ) ale na gonadotropinach to przy okazji dowiemy sie jak organizm reaguje a potem jak nie zaskoczy to lecimy IMSI dlugim protokołem

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
‹‹ 413 414 415 416 417 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ