X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia kto robil Ci laparo?

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • CarPer Autorytet
    Postów: 1491 588

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Dzieki, bylam najpierw u bardzo dobrego ultrasonografisty - on odradzal laparo zlecil ivf, potem bylam w klinice - moj lekarz mowi ivf tez odradza laparo. Ale jak czytam Wasze historiw to nie wiem czy nie lepiej zrobic najpierw "tam" porzadku.

    Każda ingerencja w brzuch zostawia pamiątki w postaci zrostów niestety. Ciezka decyzja. Szkoda byłoby robic operacje jesli i tak to by nic nie dało i musiałabyś i tak podchodzić do IVF.
    U mńie to było jasne ze bez laparo nawet mowy o IVF nie ma. Mysle ze powinnaś zaufać swojemu lekarzowi, skoro mowi ze nie ma sensu robic laparo to pewnie ma wiedzę zeby tak sadzić.

    PragnącaDziecka lubi tę wiadomość

  • Marcjana Koleżanka
    Postów: 55 7

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt że ja też laparo musiałam przejść, bo z wodniakiem nie robią Ivf.
    Dziewczyny czy w cyklu z laparoskopią miałyście opóźnienie miesiączki? Dzisiaj termin, jak do środy nie przyjdzie to pójdę do gina.

    12.16-laparoskopia usunięcie wodniaka i lewego jajowodu. Prawy niedrożny
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaaa wrote:
    A u kogo się leczysz? Pytam bo ja też jestem z Łodzi. Ja teraz chodzę do dr Baś (może o niej słyszałaś?).
    Olciaa, a nie odstraszaja Cie te negatywne opinie nt pani Dr?

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Olcia kto robil Ci laparo?
    dr Wierzbowski, bardzo sympatyczny lekarz

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Olciaa, a nie odstraszaja Cie te negatywne opinie nt pani Dr?
    Wiesz co, ja czytałam już różne opinie na jej temat, ale ja jak na razie jestem bardzo zadowolona. Trafiłam do niej z polecenia pod koniec lipca i od tego czasu miałam już zrobione hsg oraz laparoskopię. Poza tym kazała zrobić badania, na temat których 2 wcześniejszych lekarzy nawet się nie zająknęło. Co do jej podejścia do pacjenta i komunikatywności to uważam, że jest jak najbardziej OK. W ciągu dnia odpisuje mi na smsy, jest konkretna i wszystko stara mi się wytłumaczyć, a ja jestem raczej dociekliwą osobą. W sumie to dzięki niej wykryto u mnie endometriozę. Teraz mam nadzieję, że w ciągu kilku miesięcy zajdę w ciąż, choć ona mi powiedziała, że z endo to różnie bywa ale musimy próbować :-) A Ty miałaś z nią jakiś kontakt?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcjana wrote:
    Fakt że ja też laparo musiałam przejść, bo z wodniakiem nie robią Ivf.
    Dziewczyny czy w cyklu z laparoskopią miałyście opóźnienie miesiączki? Dzisiaj termin, jak do środy nie przyjdzie to pójdę do gina.
    Ja mam dziś 28 dc i też czekam co się wydarzy ;-) Ale czytałam, że po laparo często się opóźnia.

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam z nia kontakt i jestem jedna z kobiet, ktora potraktowala tak, jak z negatywnych opini wynika. Na prywatnej wizycie (sob) nastraszyla mnie ze mam raka jajnika, zlecila 3 badania na podstawie ktorych w pon dala mi skierowanie do Madurowicza (zawsze jak cos ja przerasta wysyla do szpitala). W szpitalu zachowywala sie jakby mnie nie znala, nie chciala wyrazic opini nt koniecznosci wykonania laparoskopi (zupelnie nie bylam gotowa na operacje na ktora mnie namawiali na nastepny dzien) i nie odpisala na smsy i nie odebrala tel.
    Raka oczywiscie nie mialam, tylko torbiele czynnosciowe, ktore sie wchlonely po lekach.
    Znam tez inne osoby ktore po zwyklej stymulacji nie zaszly, wyslala je albo do Madurowicza lub odeslala do Gamety.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Mialam z nia kontakt i jestem jedna z kobiet, ktora potraktowala tak, jak z negatywnych opini wynika. Na prywatnej wizycie (sob) nastraszyla mnie ze mam raka jajnika, zlecila 3 badania na podstawie ktorych w pon dala mi skierowanie do Madurowicza (zawsze jak cos ja przerasta wysyla do szpitala). W szpitalu zachowywala sie jakby mnie nie znala, nie chciala wyrazic opini nt koniecznosci wykonania laparoskopi (zupelnie nie bylam gotowa na operacje na ktora mnie namawiali na nastepny dzien) i nie odpisala na smsy i nie odebrala tel.
    Raka oczywiscie nie mialam, tylko torbiele czynnosciowe, ktore sie wchlonely po lekach.
    Znam tez inne osoby ktore po zwyklej stymulacji nie zaszly, wyslala je albo do Madurowicza lub odeslala do Gamety.
    Bardzo Ci współczuję, że tak Cię nastraszyła i potraktowała fatalnie :-( Może faktycznie tak jest, że jak coś ją przerasta to zachowuje się tak beznadziejnie.Ja jak pisałam wcześniej, na razie nie mogę na nią złego słowa powiedzieć, ale zobaczymy co będzie dalej. Prawda jest taka, że połową sukcesu jest trafienie na odpowiedniego lekarza. Ja wcześniej byłam u 2 innych lekarzy którzy kompletnie olali fakt, że mam problemy z owulacją (a raczej jej brakiem), że kazali brać clo bez monitoringu. Praktycznie wszystkiego dowiadywałam się z netu dzięki naszemu forum, dlatego dr Bas pozytywnie mnie zaskoczyła, że kazała zrobić te wszystkie badania i monitorować cykl. Ale nie zdziwię się, jak nie będzie rezultatów w postaci dzidzi, że powie, że powinnam udać się gdzieś indziej. W każdym razie ona chociaż coś robi a tamci nie robili nic.

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, ze sa kobiety ktore z jej pomoca zachodza i rodza dzieci, ale odnosze wrazenie ze to kobiety ktore nie maja "wiekszych" problemow.
    Wazne ze sie z nia dogadujesz. Chodzi mi tylko o to, ze kiedy nie osiagniesz celu przez jakis czas to nie wahaj sie zmienic lekarza ;)

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Wiem, ze sa kobiety ktore z jej pomoca zachodza i rodza dzieci, ale odnosze wrazenie ze to kobiety ktore nie maja "wiekszych" problemow.
    Wazne ze sie z nia dogadujesz. Chodzi mi tylko o to, ze kiedy nie osiagniesz celu przez jakis czas to nie wahaj sie zmienic lekarza ;)
    Ja mam takie nastawienie, tym bardziej, że jeżeli chodzi o lekarzy i fryzjerów, nie jestem im wierna aż po grób i od czasu do czasu zaliczam skok w bok. A tak na serio, to jeżeli w ciągu stymulacji clo nie zajdę w ciążę, to przed podjęciem kolejnego leczenia (np Vissane) będę się jeszcze z kimś konsultować :-) A Ty możesz kogoś polecić?

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vissane szczegolnie radze skonsultowac (bralam i zaluje).
    Ja mialam pania dr ktora mnie stymulowala CLO, ale podczas monitoringow okazalo sie ze mam wodniaki. Laparo w CZMP i stwierdzilam, ze kompetencje dotychczasowej gin juz mi nic nie dadza, bo nastawialam sie na IUI/IVF i chcialam lekarza w klinice.
    Ja jestem na etapie IVF, wiec dla mnie Gameta jak najbardziej godna polecenia. Lekarzy przerobilam tam 4 i z opini dziewczyn na watku Gamety, wynika ze to bardzo indywidualna kwestia, ktory lekarz nam odpowiada.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Vissane szczegolnie radze skonsultowac (bralam i zaluje).
    Ja mialam pania dr ktora mnie stymulowala CLO, ale podczas monitoringow okazalo sie ze mam wodniaki. Laparo w CZMP i stwierdzilam, ze kompetencje dotychczasowej gin juz mi nic nie dadza, bo nastawialam sie na IUI/IVF i chcialam lekarza w klinice.
    Ja jestem na etapie IVF, wiec dla mnie Gameta jak najbardziej godna polecenia. Lekarzy przerobilam tam 4 i z opini dziewczyn na watku Gamety, wynika ze to bardzo indywidualna kwestia, ktory lekarz nam odpowiada.
    A jak się czułaś po vissane? Bo ja się obawiam tego leku. Na forum dziewczyny też mają różne opinie co do niego, czasem uważają, że miesiące brania vissane to tylko strata czasu. Ja też nie wykluczam in vitro. O Gamecie słyszałam dużo dobrego, a słyszałaś coś o Gravicie (w Łodzi)?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mi lekarka po operacji powiedziala, ze @ moze mi sie nawet o 2 tyg spoznic! I ze to jest normalne. Poza tym u mnie ovu dopiero w niedziele byla, to oczekuje @ dopiero 25.12 zgodnie z zasada, ze faza lutealna trwa 14 dni. Ale pozyjemy zobaczymy...normalnie @ powinnam miec za 3 dni.

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mam byc szczera to ch**owo.
    Bralam 6miesiecy (po konsultacji z 3 lekarzami), plamilam jakies 4miesiace praktycznie bez przerwy, bolala mnie glowa, mialam dola, bylam rozdrazniona i wkurzalo mnie zawieszenie staran. W ciaze nie zaszlam, musialam miec robiona 2 laparo i lekarze w klinice zgodnie potwierdzili, ze u kobiet starajacych sie o dziecko to bezpodstawne, zwlaszcza gdy nie zaczyna sie od razu po laparo.
    Slyszalam, ale nie odwazylabym sie oddac w ich rece. Gravita nie istnieje dlugo, ceny maja jak w Gamecie, nie dostali sie ani do programu MZ ani programu UM.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Jak mam byc szczera to ch**owo.
    Bralam 6miesiecy (po konsultacji z 3 lekarzami), plamilam jakies 4miesiace praktycznie bez przerwy, bolala mnie glowa, mialam dola, bylam rozdrazniona i wkurzalo mnie zawieszenie staran. W ciaze nie zaszlam, musialam miec robiona 2 laparo i lekarze w klinice zgodnie potwierdzili, ze u kobiet starajacych sie o dziecko to bezpodstawne, zwlaszcza gdy nie zaczyna sie od razu po laparo.
    Slyszalam, ale nie odwazylabym sie oddac w ich rece. Gravita nie istnieje dlugo, ceny maja jak w Gamecie, nie dostali sie ani do programu MZ ani programu UM.
    A w Gamecie jest to częściowe dofinansowanie? Dowiadywałaś się ile to by kosztowało?

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982 wrote:
    Dziewczyny mi lekarka po operacji powiedziala, ze @ moze mi sie nawet o 2 tyg spoznic! I ze to jest normalne. Poza tym u mnie ovu dopiero w niedziele byla, to oczekuje @ dopiero 25.12 zgodnie z zasada, ze faza lutealna trwa 14 dni. Ale pozyjemy zobaczymy...normalnie @ powinnam miec za 3 dni.
    Ja laparo mialam w 10dc, owu w 22dc a cykl trwal 37dni.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaaa wrote:
    A w Gamecie jest to częściowe dofinansowanie? Dowiadywałaś się ile to by kosztowało?
    W Gamecie i w Salve.
    Dowiadywalam sie, bo juz z niego skorzystalam.
    Od UM dostaje sie 5000zl dofinansowania, w Gamecie doplaca sie 3360zl, w tym jest jeden transfer.
    Badania wirusowe/lh/fsh/amh itp trzeba zrobic samemu, leki kupuje sie samemu (jeszcze jest refundacja), jesli mialabys wiecej komorek i chciala je zamrozic to placi sie 400zl za kazde 3, kolejny transfer 1400, za dodatki do transferu tez placi sie samemu.
    Nie wiem jak teraz z kolejka na 2017r.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • amygdala Autorytet
    Postów: 1245 794

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2018, 12:05


    zem3df9hunlqvfmi.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amygdala wrote:
    Dziewczyny przepraszam, ze się wtrącę... Czy to dofinansowanie jest tylko dla osób mieszkających w Łodzi?
    Tylko dla mieszkańców Lodzi

    Edit. Tzn inne miasta tez maja takie dofinansowania, niektore juz wystartowaly a niektore wlasnie planuja. Ale ten Lodzki jest tylko dla Lodzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2016, 13:01

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
‹‹ 411 412 413 414 415 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ