X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia u mnie te "szalenstwa" jajnikow okazaly sie byc owulacja. Wczoraj ja mialam. Takze Olcia moze u Ciebie to tez ovu. U mnie dzis 26dc i 11 dni po laparo. Takze okres dostane na Swieta :(

  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy lekarz kazal Wam robic laparo przed staraniami. U mnie zleca jak najszybsze ivf, a mam zmiane na wysokosci wiezadel krzyzowych ok.2cm. I zastanawiam sie co robic. Bylam u drugiego lekarza i tez mowi aby sie wstrzymac z laparo.

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie najpierw laparo, potem stymulacja, a potem ewentualnie in vitro.

  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2017, 14:28

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata wrote:
    z taką mała zmianą 2 cm to chyba nei ma co grzebać, skoro lekarz skierował do IVF idź do kliniki na wizytę, pokaz wszystkie wyniki i tam ci powiedzą co i jak.
    Dzieki, bylam najpierw u bardzo dobrego ultrasonografisty - on odradzal laparo zlecil ivf, potem bylam w klinice - moj lekarz mowi ivf tez odradza laparo. Ale jak czytam Wasze historiw to nie wiem czy nie lepiej zrobic najpierw "tam" porzadku.

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2017, 14:28

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata wrote:
    ale pamiętaj że czytasz dość skomplikowane historie, każdy model z innej parafii, z innymi objawami, schorzeniami, słuchaj lekarza, a forum traktuj informacyjnie :) Zmian poniże 3 cm raczej się nie operuje. Do operacji kwalifikują się te powyżej 3 cm.
    Idź najpierw do kliniki IVF skoro lekarz wysyła i lekarz cię poprowadzi :)
    Dziekuje :)

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam cyste mniejsza niz 3cm, ktora sklonila lekarza do operacji. Na szczescie, bo okazalo sie, ze "niespodzianek" bylo wiecej...

  • Marcjana Koleżanka
    Postów: 55 7

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooooo widzę że wszystkim już lepiej po laparoskopii, przynajmniej fizycznie... Dobrze, dobrze kombinujemy i zachodzimy w ciążę :-)

    Pragnąca dziecka długo się już staracie? Myślę że, możesz prosić o skierowanie na laparoskopię diagnostyczną. Skąd jesteś może któraś z nas poleci Ci lekarza.

    12.16-laparoskopia usunięcie wodniaka i lewego jajowodu. Prawy niedrożny
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2017, 14:28

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcjana jestem z Lodzi. Staramy sie 2 lata. Najpierw clo/femara + pregnyl /ovitrelle na 6 cykli tylko w 2 pekl pecherzyk. Mam 2 procedury za soba -4 trasfery w tym 1 ciaza( poronienie 6tc). Ten cykl jest drugim w ktorym widac to zmiane. Ja mam jeszcze nieprawidlowy kariotyp( nie wielka mozaika ale jest), ktory utrudnia zajscie w ciaze o ile nikt nie potrafi mi powiedziec.

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982 wrote:
    Olcia u mnie te "szalenstwa" jajnikow okazaly sie byc owulacja. Wczoraj ja mialam. Takze Olcia moze u Ciebie to tez ovu. U mnie dzis 26dc i 11 dni po laparo. Takze okres dostane na Swieta :(
    To może u mnie też nastąpiła owulacja później, nie mam pojęcia. Dziś 27 dc, więc myślę, że tak do końca tygodnia powinien pojawić się okres... A może się nie pojawi... mam nadzieje :-P
    Joasia może u Ciebie też jakaś niespodzianka będzie ;-) taki prezent pod choinkę ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2016, 19:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Dzieki, bylam najpierw u bardzo dobrego ultrasonografisty - on odradzal laparo zlecil ivf, potem bylam w klinice - moj lekarz mowi ivf tez odradza laparo. Ale jak czytam Wasze historiw to nie wiem czy nie lepiej zrobic najpierw "tam" porzadku.
    Kochana ja przed laparo byłam u 2 lekarzy i obydwoje stwierdzili, że trzeba zrobić jednak laparoskopię. Skoro u Ciebie też mają wspólne zdanie co do leczenia, to może warto im zaufać. W moim przypadku też jest brane pod uwagę in vitro ale najpierw mam być stymulowana CLO. W każdym razie jakby wg nich in vitro było jedyną szansą to nie marnowałabym czasu, zwłaszcza w tym naszym chorym kraju, w którym może niedługo nie wolno nam będzie tego zrobić legalnie :-( Ale jak masz wątpliwości to idź jeszcze do jakiegoś specjalisty.

  • Marcjana Koleżanka
    Postów: 55 7

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pragnąca dziecka co to są te zmiany na wysokości wiązadeł krzyżowych 2 cm? Jak zostało to wykryte czy to jest związane z ginekologią? Przepraszam że tak dopytuję. Widzę że ciężko masz dowiedzieć się coś więcej, ale tyle przeszłaś a tu dalej zagadki..

    12.16-laparoskopia usunięcie wodniaka i lewego jajowodu. Prawy niedrożny
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcjana wrote:
    Pragnąca dziecka co to są te zmiany na wysokości wiązadeł krzyżowych 2 cm? Jak zostało to wykryte czy to jest związane z ginekologią? Przepraszam że tak dopytuję. Widzę że ciężko masz dowiedzieć się coś więcej, ale tyle przeszłaś a tu dalej zagadki..
    Na wyniku usg mam napisane na wysokosci wiezadel krzyzowych, widoczna jest zmiana o wymiarach 23x13mm mogaca odpowiadac ognisku endometriozy. Cala reszta ok, jajniki, macica. Histeroskopie mialam tez wszystko ok.
    W tym cyklu lekarz od ivf robil mi tez usg i badal ginekologicznie. Na usg zmiana widoczn ama ok.2cm i podczas badania ginekologicznego wyczul ze cos tam jest malutkiego.

    Olcia,zycze Ci aby @ nie przyszla :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2016, 20:30

    Olciaaa lubi tę wiadomość

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Marcjana Koleżanka
    Postów: 55 7

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nie chcą ci dać skierowania na laparoskopię pod kątem tej zmiany tomoże warto poprosić o laparoskopię diagnostyczną?

    12.16-laparoskopia usunięcie wodniaka i lewego jajowodu. Prawy niedrożny
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pytalam ogolnie o laparo. Albo podejde do ivf a ewentualny transfer zrobie pozniej.
    Dzieki dziewczyny za wsparcie. Trzymam kciuki aby szybko Wam sie udalo.

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Ja pytalam ogolnie o laparo. Albo podejde do ivf a ewentualny transfer zrobie pozniej.
    Dzieki dziewczyny za wsparcie. Trzymam kciuki aby szybko Wam sie udalo.
    A u kogo się leczysz? Pytam bo ja też jestem z Łodzi. Ja teraz chodzę do dr Baś (może o niej słyszałaś?).

  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia ja chodze do gamety RB-ach

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ogólnie pozytywne opinie o Gamecie słyszałam. Ale nie zaszkodzi poradzić się jeszcze kogoś, zwłaszcza, że in vitro łączy się z ogromnym stresem i sporym wydatkiem. Ale trzymam mocno za Ciebie kciuki :-)

    PragnącaDziecka lubi tę wiadomość

‹‹ 410 411 412 413 414 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ