X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata wrote:
    mała rada dla tcyh, które miały laparo z wycinaniem torbieli endo i wypalaniem ognisk endometriozy. Zróbcie koniecznie badanie AMH rezerwy jajnikowej. Mi niestety z poziomu 2,6 spadła do 0,9 i zamiast starac sie naturalnie po operacji przystępujemy szybko do invitro...niestety takie bywają efekty.

    masz racje ! Ja mam PCOS i AMH 17,4... wiec u mnie wrecz wskazane było aby AMH sobie spadło, ale niestety taka jest smutna rzeczywistosc ze wielu lekarzy zaczyna grzebac przy jajnikach obnizajac tym rezerwe drastycznie..
    Ja mimo ze mam tak duzo AMH moja Pani Dr powiedziała ze zaleca sie naklucie jajników maxymalnie po 8 razy z kazdej strony ale ona sobie nie wyobraza takiej ingerencji, bo nie chce zebym za 10 lat do niej przyszła mowiac ze mam już menopauze wiec zrobili po 4 naklucia na jajnik - mimo tak wysokiej rezerwy

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2017, 14:26

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile po laparo zrobic badanie AMH? Ja mialam dosyc wysokie, ale ciekawe jakie jest teraz.

    Plasterki tez mi na drugi dzien posciagali, ale strupki mam nadal, a to zaraz bedzie dwa tygodnie.

    Olcia dlugo mialas tego zwolnienia. U mnie od przedwczoraj znowu bole, jak do jutra nie przejda to bede musiala tez sie zastanawic nad przedluzeniem o kolejny tydzien.

  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2017, 14:26

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany to niedobrze z tym @. A ile jeszcze masz brac tabletki i kiedy in vitro?
    Mnie chca stymulowac clo, zastanawiam sie czy przy endo to dobrze...

  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2017, 14:26

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata nie do konca zgodzę się z Toba jesli chodzi o torbiele endometrialne i ich zawsze koniecznosc usuwania.
    Jesli torbiele sa małe tak jak np u mnie tj 10 mm i od wielu miesiecy nie rosną to lekarze takich torbieli nie usuwaja bo własnie takie grzebanie przy jajnikach i usuwanie ich ( w wiekoszci wycinane torbieli to równiez wycinanie zdrowej trkanki tajnika w jakims tam % ) kiedy nie jest to sprawa najwyższej koniecznosci może wlasnie skonczyc sie tak jak u Ciebie...

    wiadomo że jaj torbiele sa duze, rosną bądź odrastaja to nie ma wyboru i tak jak mowisz usunac trzeba bo moga wyrządzić ogromną krzywde, wszystko zalezy od mądrosci lekarza. Mnie 2 lekarzy w klinice mowilo ze moja sytuacja usuwanie torbieli nie jest absolutnie koniecznie.
    nie wiem szczerze powiedziawszy czy takie małe torbieli jak ja miałam lokuja sie na jajniku czy w jego wnętrzu [ oto wypytam w srode ] ale własnie w trakcie elektrokauteryzacji jajników przy przebijaniu trafili w te pecherzyki, wycieklo nieco czekolady, skoagulowali je i na ten moment po krzyku :)

    teraz czekam cierpliwie jak tam sie sprawy będą miewac i czy @ zjawi się w terminie czy jednak wywinie psikusa.. dodatkowo w trakcie laparo lub dzien po mialam owulke i nie zapytałam lekarki czy takie pecherzyki sie przebija czy zostawia bo mam wrazenie ze cos mnie gniecie jajnik i zastanawiam sie czy to efekt po zabiegu czy jednak dziad się przekrwił ...


    joasia1982 nie powinno miec zznaczenia czy bierzesz CLO majac endomende czy nie bo endomenda tworzy sie w trakcie okresu, z reszta stymulacja do invitro jest bardzo radykalna i lekarze sobie z tym radza ;)
    moje torbieli endometrialne powstały akurat kiedy nie byłam stymulowana, a w trakcie stymulacji nie pojawila sie ani jedna wiec to pewnie taka loteria :)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2017, 14:27

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata wrote:
    przecież wyraźnie napisałam, że czasami nie ma wyjścia bo duże torbiele mogą pęknąć. Grzebanie przy małych nie ma sensu, chociaż moja torbiel rosła bardzo szybko, a nawet jak miała 15 mm to robiła mi cuda, skręcał mi się jajnik prawdopodobnie (miałam takie objawy, że pogotowie przyjeżdżało i pierwsz adiagnoza to było podejrzenie ciązy pozamacicznej bo objawy były tak dramatyczne), więc czasami nawet mała torbiel może bardzo szkodzić.
    Każdy przypadek jest indywidualny i nalezy konsultować się z lekarzem, ja tylko pisałam, aby zbadać sobie potem AMH.

    jeszcze co do małych/dużych torbieli. Dopóki cię nie otworzą to nie wiesz co tam się dzieje, na usg widać tylko torbiel, burdel jaki robi endometrioza widać dopiero na żywo. Nawet małe ogniska endometriozy na jajnikach niszczą je i tu jest pies pogrzebany. Endometrioza to jednak wyścig z czasem...a żeby było śmiesznie, ja nie miałam ani żadnych klasycznych objawów endo ani torbieli do 34 rż więc wiele z nas nawet nie wie, że ma to gówno


    racja racja, nie ma co sie sprzeczac mysle ze kazda rozgarnieta kobieta wyciagnie sobie z tego cos dla siebie :)
    ja przyznam szczerze ze po laparo byłam na maxa zdziwiona bo moje AMH jest bardzo duze ( bede po nowym roku badac ponownie), a najwiecej endomendy mialam wlasnie na jajnikach, wiec totalnie nie kumam jak to sie ma jedno do drugiego skoro wszyscy mowia ze endo obniza AMH.. czyli ze co, bez endomendy miałabym AMH 40 ?
    moje na szczescie nie dawaly absolutnie zadnych objawów i tylko wprawne oo mojej lekarki je wyłapało bo innym konowało ktorzy robili mi USG nawet to do głowy nie wpadło :(
    i masz racje z tym ostatnim zdaniem, bo ja nie mialam absolutnie objawow endo, zadne bolesne miesiaczki, zadne bole nic a tu prosze, co prawda moja endo kolezanka jest na pograniczu 1 z 2 ale jednak jest a wiadomo ze nikt mi nie da gwarancji ze nie wroci a wrecz przeciwnie, raczej ze mam sie spodziewac jej ponownie:(

    a Ty masz endometrioze mocno zaawansowana ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2016, 16:12

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2017, 14:27

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2017, 14:27

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny troche sie wystraszylam, jutro mam kontrole to zapytam lekarke o badanie na AMH.
    U mnie sytuacje byla taka, ze mialam od zawsze bolesne @ i do tego przed @ mialam ucisk na jelito grube. Torbiele robily mi sie od czasu do czasu, ale zwykle pomagalo wziecie tabletek anty. W zeszlym roku odstawilam bo zaczelismy starania. Mialam regularnie usg i dopiero teraz nowa lekarka znalazla torbiel czekoladowa wielkosci ponad 20mm. To plus moje opowiesci o bolach sklonilo ja do wyslania mnie na laparo, gdzie znaleziono u mnie endo 3 stopnia. Usuneli mi ta torbiel, jajniki byly zaatakowane endo, jelito grube.
    Teraz jestem prawie 2 tygodnie po, jestem nadal obolala, moze przez to, ze tak duzo bylo wyciete.
    Teraz mam zakaz starania, w nastepnym cyklu mam zaczac stymulacje, lekarka proponuje 3miesiace, a jak sie nie uda to invitro. Myslicie, ze jest sens stymulowac 3 miesiace? Boje sie nawrotu endo.

    Co mnie zdziwilo to to, ze mialam badanie AMH w czerwcu i bylo 4,68 przy normie 2,76-6.70 a pod koniec pazdziernika 2,96 przy normie 1-7.40 wiec z 50% spadlo na 30%. Myslicie ze ta cysta mogla to spowodowac? Czy AMH moze wzrosnac?
    Ciekawa jestem jakie bedzie teraz po laparo, czy dwa tygodnie po jest sens juz robic badanie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2016, 17:37

  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2017, 14:27

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2017, 14:27

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki mietata za wyjasnienia. Poza tym w sumie wszystko dobrze. O LUF nic nie wiem niestety, ale zakladam ze zwykle pekaja, bo do tej pory byla ta jedna torbiel, a reszta pecherzykow znika i pojawiaja sie kolejne w kolejnym cyklu.

  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2017, 14:27

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982 wrote:
    A ile po laparo zrobic badanie AMH? Ja mialam dosyc wysokie, ale ciekawe jakie jest teraz.

    Plasterki tez mi na drugi dzien posciagali, ale strupki mam nadal, a to zaraz bedzie dwa tygodnie.

    Olcia dlugo mialas tego zwolnienia. U mnie od przedwczoraj znowu bole, jak do jutra nie przejda to bede musiala tez sie zastanawic nad przedluzeniem o kolejny tydzien.

    Też się zdziwiłam, ale w sumie teraz się cieszę, bo jeszcze nie czuję całkiem normalnie. Do tego od kilku dni intensywnie czuję jajniki, nie wiem co to może oznaczać.

    Co do badania AHM ja go nie miałam, moja dr nie kazała mi go zrobić. Robiłam tylko FSH i LH i były w normie.

    Ja zdecydowałam się na laparo tylko dlatego, że nie zachodziłam w ciążę, nic mnie nie bolało, na usg też nie było nic widać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia ja tez wlasnie nie czuje sie dobrze :/
    I u mnie tez jajniki szaleja, jutro bede u lekarki i zapytam czy to normalne...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hipisiatko o rany :(

  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2017, 14:27

    domiszka lubi tę wiadomość

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
‹‹ 408 409 410 411 412 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ