X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • my dream Autorytet
    Postów: 507 445

    Wysłany: 20 września 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusia86 wrote:
    dziewczyny dziś zapisałam się na laparoskopie diagnostyczna (sprawdzenie droznosci jajowodów i ogolne oględziny czy cos tam moze jest nie tak ze brak ciazy) z histeroskopią operacyjna (usunięcię polipa endometarialnego) na 9 grudnia w Medicover. gdybym chciała zrobic to prywatnie termin byłby szybszy (ale koszt ok 5 tys zł) a ja nie mam takich środków, zwłaszcza jak mogę poczekać i miec z nfz ze składke które po coś płacę ;)\
    troche sie boje, tymbradziej ze p. doktor spytała co robimy jak jajowody okażą się niedrożne- czy usuwamy. bo jak tłumaczyła czasem niektórzy lekarze do in vitro wymagają by usunąć niedrożne jajdowody gdyż one w jakiś sposób utrudniać moga zagnieźdzenie. oczywście że nie bede chciała ich usuwać nawet jesli będą niedrożne chyba że byłoby tam coś co zagraża mojemu zyciu albo wodniak czy cos.
    wg sobo-hsg kontrast przeszedł ale z oporem i dopiero przy 2 próbie podania kontrastu, ponoć w niewielkiej ilości.
    miała któraś z Was tam zabieg? jak wrażenia? jak opieka pooperacyjna, blizny itd duze, boli bardzo po? ile zwolnienia po zabiegu miałyscie, dlugo wracałyscie do siebie. mnie przyjmują w pon wieczorem do szpitala, nast dnia z rana zabieg i wtedy jeszcze kolejnego dnia powinnam wyjsc do domu chyba ze by sie cos opoznilo sam zabieg to moge pozniej wyjsc i tydzien zwolnienia.
    czego się nie zrobi by mieć dziecko...


    ja jestem po laparoskopii około miesiąc temu z powodu niedrożnych obu jajowodów.
    Poszłam do szpitala w niedziele, zrobili badania krwi i oczywiście nie można nic jeść. W poniedziałek rano dali mi głupiego jasia i zabrali na sale. Tam mnie powiązali, żebym się czasem nie ruszyła w trakcie zabiegu i uśpili. Po godzinie było po wszystkim. Oprócz udrażniania jajowodów (udało się udrożnić oba :) ) usunęli mi też torbiele i ogniska endometriozy. Przewieźli mnie na sale pooperacyjną - 2 dni bez jedzenia, 1 dzień leżenia w łóżku jak kłoda, a później trzeba sporo chodzić, żeby się to goiło. Przez 3 dni miałam włożony dren w brzuch, którędy uciekała krew zbierająca się po operacji (ale to z powodu usuwania cyst). W piątek wypisali mnie do domu, czyli byłam w szpitalu 6 dni.
    Przez 10 dni zastrzyki przeciwzakrzepowe, zdjęcie szwów.
    Blizny - hmm... jeszcze są niewielkie w trzech miejscach, ale myślę, że za parę miesięcy znikną całkowicie. Dwie dziurki obok kości miednicowych i jedna w pępku. Przez 6 miesięcy nie można dźwigać powyżej 5 kg.
    Cały zabieg wspominam dobrze, poza sikaniem przez pierwszy dzień do basenu i trochę bolało mnie miejsce gdzie był dren.
    Nie ma się czego bać, polecam wykonać ten zabieg. Dzięki niemu i ziołom będę mogła naturalnie zajść w ciąże :)

    Agi83, monaaa85 lubią tę wiadomość

    mhsvh371pdpt408y.png
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 21 września 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    Na łubinowej nie wiem nawet kto bedzie przeprowadzal zabieg!
    Anatolka kiedy mialas zabieg?

    Agi a nie przypadkiem dr Koza będzie przeprowadzał Ci zabieg, jak na Łubinowej? JAK ON, TO ŚWIETNY LEKARZ! Moja koleżanka miała u niego laparoskopię z tego samego powodu - policystyczne jajniki - starali się z mężem 2 lata bez skutku. On miał tylko 1% prawidłowych plemników. Lekarze nie dawali im szans na naturalne poczęcie. Dziś mają piękną, zdrową córeczkę 1,5 roku. Zaskoczyła w pierwszym cyklu po laparo. Trzymam kciuki i musisz wierzyć, że się uda!!! To podstawa :)

    Agi83 lubi tę wiadomość

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 26 września 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jestem dobę po laparoskoii. Byłam sie dzis wykąpać i zobaczyłam, ze krwawię, jak na okres. Jestem świeżo po okresie, bo to 10dc dopiero. Czy to jest normalne? Będę gadać z lekarzem, tylko nie chce, zeby mnie zbył. Wole zasięgnąć na początek waszej opinii.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 26 września 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalne po laparo. Kilka dni krwawienia moze byc. Plamienie nawet do 2 tygodni po. Jesli nic Cie tam w srodku jakos specjalnie nie boli to nie ma powodu do paniki :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 26 września 2014, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem 3 dni po laparoskopii i mam 13dc i tez krwawię jeszcze.

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 26 września 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troszke gmerali, wiec musi się oczyścić wszystko. Krwawiłam do 5 dni po histero-laparo.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 26 września 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dzięki, jestem spokojniejsza. Nie boli nic jakoś bardzo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 20:18

    adrenalina lubi tę wiadomość

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 26 września 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Godaweri! Uwielbiam twoja wiadomosc ;) ciagle nie wiem kto u mnie zabieg przeprowadzi pozyjemy zobaczymy

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 26 września 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie mi sie przelewa i bulgota w brzuchu i jelitach. Tez tak miałyście po laparo? Lekarz mi mówił, ze moze tak być jeszcze przez kilka dni zanim gaz sie nie ulotni. W ogóle dziewczyny mam stwierdzony 2st. endometriozy, ogniska w zatoce Douglasa, przed macica, za macica, na lewym jajniku. Jajowody drożne. Nie było źle. Dziękuję Bogu, że już po. Teraz tylko sie starać i nie tracić nadziei. Oby wszystko ładnie sie zagoiło. Trzymajcie kciuki, proszę!

    urocza lubi tę wiadomość

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 27 września 2014, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja trzymam za Ciebie kciukasy a Ty za mnie trzymaj. Mi sie mało przelewało w jelitach tylko w dzień po. Ale bączków duZo było ;)

    urocza lubi tę wiadomość

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 27 września 2014, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adrenalina wrote:
    Ja trzymam za Ciebie kciukasy a Ty za mnie trzymaj. Mi sie mało przelewało w jelitach tylko w dzień po. Ale bączków duZo było ;)
    Adrenalina trzymam mocno i modle sie. Jaka masz diagnozę ostatecznie? Co Ci twierdzili?

    adrenalina lubi tę wiadomość

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 27 września 2014, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogniska endometriozy w zatoce douglasa.

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 27 września 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz mówił ze 3 msc starać sie naturalnie, jak sie nie uda to do kliniki.
    I pewnie kolejna inseminacja albo jakieś leki nie mam pojęcia.

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 27 września 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak wyglada opis.

    Rodzaj zabiegu : laparoskopia lecznicza. Histeroskopia.

    W histetoskopii stwierdzono :
    - ujścia jajowodów widoczne, obustronnie reaktywne.
    - śluzówka odpowiednia do fazy cyklu
    - jama macicy prawidłowej wielkości

    Laparoskopia :
    - trzon macicy gładki, ruchomy
    - przydatki prawe i lewe bez zmian
    - nacięto jajnik lewy w obu biegunach - nie odnaleziono zmiany widocznej w badaniu usg.
    -prefiltracja jajowodów : obustronnie uwidoczniono wypływ kontrastu.
    -zatoka douglasa - z pojedynczymi ogniskami endometriozy które skoagulowano.


    Jak możesz to wrzuć swój do porównania. Trzymaj się.

  • monaaa85 Autorytet
    Postów: 251 356

    Wysłany: 27 września 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja mam mieć laparoskopię 9.10 i mam do Was pytanie..
    Lekarz nic niepokojącego na USG nie widział, nie mam żadnych objawów że coś może być nie tak.. tylko dźidźki brak.. A Wy miałyście jakieś szczególne wskazania do laporo?

    1usacwa1uvvludfr.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 27 września 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam torbiel czekoladową, podejrzenie endometriozy no i brak dzidzi.
    Na usg nie widać endometriozy chyba, że jest torbiel endo na jajniku, zrosty i ogniska endo tylko w laparo można stwierdzić.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 27 września 2014, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ta zatoką Douglasa to każda z nas ma problem, dziewczyny a czy stwierdzono u Was tyłozgięcie macicy?

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 27 września 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mam tyłozgięcie macicy, niestety :( podobno tez trudniej niż z przodozgięciem.

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 27 września 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli potwierdza się, że tyłozgięcie i endometrioza często idą w parze, szczególnie w zatoce douglasa.
    Trudniej, podobno najlepsze pozycje od tyłu i poleżeć na brzuszku kilkanaście minut po, a nie nogi w górze ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2014, 11:46

    adrenalina lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 27 września 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja mialam całe życie tylozgiecie, od jakiegoś czasu przeszło w przodozgiecie, ale chodziłam na terapie manualną. Pani mnie nastawiała i mówiła, że może się zmienić ustawienie macicy pod wpływem odpowiedniego nastawienia szkieletu i miednicy. I od tamtej pory mam przodozgiecie. Wypisu jeszcze nie dostałam do ręki, bo ordynator nie podbił, ale lekarz mi przeczytał. Nie mialam zrostów. Mialam torbiel widoczna na lewym jajniku w USG i brak dziecka od roku, to było wskazaniem do laparoskopii MONAAA85. Widzisz u mnie widać było tylko torbiel na jajniku, a tu sie okazuje, ze znaleźli sporo ognisk na otrzewnej za i przed macica i w zatoce Douglasa, także myślę, że warto ta laparoskopię zrobić nawet diagnostycznie. Koniecznie poproś o możliwość zakupienia i zalozenia zelu antyzrostowego.

‹‹ 41 42 43 44 45 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ