X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 1 października 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki Agi :)
    Ja właśnie szwy ściągnęłam :) tez miałyście z pępkiem problemy mi sie dwa zagoiły super a ten w pępku cały czas zaczerwieniony.
    Używacie coś od blizn ? Czy na takie kropki nie ma sensu?

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 1 października 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ściągałam szwy, to też pępek nie wygladał dobrze, podrażniony przez szwy.
    Chyba za wcześnie na środki do blizn, poczekaj aż się pogoi i strupki odpadną.

    adrenalina lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 1 października 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ołowiana wrona wrote:
    hej dziewczyny! W końcu trafiłam na ten wątek-jakoś nie udało mi się wcześniej :p Jestem po HSG, wyszło "tak se" bo nie jest jednoznaczne i mam skierowanie na dalszą diagnostykę laparo. Jak myślicie,czy przy takiej "diagnostyce" wrazie W udrożnia mi jajowody? badanie będę miała w szpitalu na NFZ. Piszecie, że robiłyście to prywatnie, możecie mi napisać ile ta przyjemność kosztuje?! - już samo udrożnienie, a nie "diagnostyka". No i gdzie robiłyście - wielkopolska/poznań??!!

    Hej jeżeli chodzi o laparoskopię, to polecam dr Gratkowskiego - Gorzów Wielkopolski, ja robiłam u niego. Nie powiem Ci jaki efekt, bo robiłam dopiero tydzien temu, ale jak dla mnie super lekarz i specjalista od laparo. Jechałam do niego z drugiego konca Polski. Nie martw sie, bo często przy HSG mięśnie mimowolnie sie zaciskają i wychodzą dziwne rzeczy, a laparo pokazuje, ze drożne. Jajowody udrazniaja radiolodzy w Lublinie. Musiałabym poszukać linka. Podczas zwyklej laparo, ciężko udrożnić, mozna przepłukać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2014, 16:47

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 1 października 2014, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba ze umówisz sie na laparoskopię z histeroskopia jak bedZie coś nie tak to naprawia :)

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 2 października 2014, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi, czy po laparoskopii, jeżeli była w I fazie cyklu, normalnie jest możliwa owulacja? I czy miałyście robione USG, po laparoskopii, podczas wypisu ze szpitala?

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 2 października 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Godaweri ja usg nie mialam przy wypisie. Chyba bym tez nie chciala bo brzuch mnie boli. Ale co dziwne na poprzednich usg gin widzial pco I celem laparo bylo usuniecie cyst jednak na wypisie ze szpitala pisze ze jajniki ok I nic z nimi nie robili??? Nie rozumiem tego??? Lekarz mowi ze nic nie widzieli???

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 2 października 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    godaweri wrote:
    Dziewczyny powiedzcie mi, czy po laparoskopii, jeżeli była w I fazie cyklu, normalnie jest możliwa owulacja? I czy miałyście robione USG, po laparoskopii, podczas wypisu ze szpitala?

    Ja miałam w 11dc laparoskopię. I miałam usg robione przy wypisie (nic nie bolało )ale szczerze mówiąc nie zapytałam sie czy mam wogole jakiś pęcherzyk dominujący, bo byłam jeszcze słaba i mało kontaktowałam po znieczuleniu. Ale na moje oko miałam owulacje 16dc albo sobie wmawialam poprostu.

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 2 października 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    Godaweri ja usg nie mialam przy wypisie. Chyba bym tez nie chciala bo brzuch mnie boli. Ale co dziwne na poprzednich usg gin widzial pco I celem laparo bylo usuniecie cyst jednak na wypisie ze szpitala pisze ze jajniki ok I nic z nimi nie robili??? Nie rozumiem tego??? Lekarz mowi ze nic nie widzieli???

    Ja też nie miałam USG przy wypisie, tylko że ja lekko krwawiłam, może też dlatego? Myślałam, że to jakaś anomalia, ale widzę że chyba nie...Ja miałam laparo w 9dc, dziś 16 dc i jajniki czuję, jak na owulkę, ale testy owu nie wychodzą. Ciekawi mnie, czy w ogóle będzie owulka w tym cyklu, bo się boję, że mi się coś poprzestawia....

    Agi83 jak masz PCO to powinni Ci te jajniki ponakłuwać, to się fachowo nazywa chyba elektrokauteryzacja. To co Ci właściwie robili w końcu, skoro jajników nie ruszyli?

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 2 października 2014, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może wcale nie masz PCO, tylko się lekarzowi wydawało na USG? A jak masz no to stosunek LH do FSH powinien być jak 2:1. Czyli LH co najmniej 2 x większe niż FSH. Masz tak?

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 2 października 2014, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pco stwierdzone przez 2 lekarzy podobno na laparo byly widoczne jako pco ale nie byly powiekszone Wiec je zostawili :(

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 2 października 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fsh 5 a lh 6

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 2 października 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi83 wrote:
    Fsh 5 a lh 6

    Hm..te wyniki wyglądają dobrze, nie jak PCO, ale lekarzem nie jestem. Nic się nie martw, tylko zaczekaj na efekty laparo, spokojnie, powoli. Pytaj swojego lekarza, co on o tym myśli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2014, 17:25

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 2 października 2014, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    godaweri wrote:
    Ja też nie miałam USG przy wypisie, tylko że ja lekko krwawiłam, może też dlatego? Myślałam, że to jakaś anomalia, ale widzę że chyba nie...Ja miałam laparo w 9dc, dziś 16 dc i jajniki czuję, jak na owulkę, ale testy owu nie wychodzą. Ciekawi mnie, czy w ogóle będzie owulka w tym cyklu, bo się boję, że mi się coś poprzestawia....

    Agi83 jak masz PCO to powinni Ci te jajniki ponakłuwać, to się fachowo nazywa chyba elektrokauteryzacja. To co Ci właściwie robili w końcu, skoro jajników nie ruszyli?

    Tez miałam krwawienie przez4 dni i tez cZulam jajniku dlatego wydaje mi sie ze była owulka :) zobaczymy czy "coś " z tego wyjdzie :)
    Ale tez wydaje mi sie ze raczej wszystko sie poprzestawia, za11 dni powinnam dostać @ zobaczymy czy przyjdzie tak jak zawsze.

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 2 października 2014, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adrenalinko, to napisz potem, jak to u Ciebie było...

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 2 października 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    dziewczyny jesli chodzi o okresy i owulacje to narkoza totalnie może pomieszać w hormonach i wszystko poprzesuwać, na np. okres dostalam wtedy kiedy powinnam miec owulacje

    ps. wlasnie sobie ściągnęłam szwy... auć.

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 2 października 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma problemu bede zdawała relacje na bierząco :) a jak u Ciebie szwy juz ściągnięte ?
    Ehh ja we wtorek juz do pracy. Rozleniwiałam się, nie chce mi sie wracać :) posiedzialabym tak w domu z 9 miesięcy :)

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 2 października 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar wrote:
    dziewczyny jesli chodzi o okresy i owulacje to narkoza totalnie może pomieszać w hormonach i wszystko poprzesuwać, na np. okres dostalam wtedy kiedy powinnam miec owulacje

    ps. wlasnie sobie ściągnęłam szwy... auć.

    Sama ściągałaś? Mnie bolał w pępku okropnie.

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 2 października 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adrenalina wrote:
    Sama ściągałaś? Mnie bolał w pępku okropnie.

    tak ;) pępek jest bardzo unerwiony i może byc pewien dyskomfort ale to przejdzie

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 2 października 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tak juz przeszło juz jest ok ;)
    Ale gratuluję odwagi, ja dwa moze bym ściągnęła ale ten w pępku to bym kilka razy mdlała chyba :)

  • monaaa85 Autorytet
    Postów: 251 356

    Wysłany: 3 października 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...ja już w czwartek...mały odlot i dziury w brzuchu ;-)

    1usacwa1uvvludfr.png
‹‹ 43 44 45 46 47 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ