X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • Justynianss Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Dziewczyny mam pytanie , jestem po laparo i obydwa jajowody drozne , kuracja clo bez rezultatow, hormony ok, wymazy ok, maz zdrowy co dalej? Jakie badania wykonywalyscie po laparo?

    Justynianss
  • Gwiasdeczkaa Koleżanka
    Postów: 85 9

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem równiutko 3 tygodnie po i na chwile obecną tylko USG. Badań hormonalnych czy żadnych innych póki co nie robiłam. Zobaczymy jak będzie kiedy już pójdę w kolejnym cyklu do lekarza, bo mamy wtedy zacząć konkretna pracę nad pęcherzykami.

    9ltfu6bdbqd0wjy3.png

    Lepiej żałować w życiu czegoś co się zrobiło niż czegoś co można było zrobić...
  • ołowiana wrona Autorytet
    Postów: 568 154

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wy też mialyscie opuchniety brzuch po laparo? Drugi dzień po operacji a ja mam taką banke między pepkiem a lonem /ważę 57/ i bardzo to widzę. Biorę poprawkę na jakieś 'obrzęki' pooperacyjne ale po prostu lepiej wiedzieć że to norma. Jakoś w szpitalu nie pomyślałam żeby zapytać :/

    Ołowiana Wrona
    201609077444.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ołowiana wrona wrote:
    Dziewczyny czy wy też mialyscie opuchniety brzuch po laparo? Drugi dzień po operacji a ja mam taką banke między pepkiem a lonem /ważę 57/ i bardzo to widzę. Biorę poprawkę na jakieś 'obrzęki' pooperacyjne ale po prostu lepiej wiedzieć że to norma. Jakoś w szpitalu nie pomyślałam żeby zapytać :/
    Ja rownież miałam opuchnięty brzuch i to chyba z miesiąc. Stresowalo mnie to bardzo i to był jedyny objaw po zabiegu. Do tego doszły zaparcia. Opuchlizny już nie ma ale zaparcia dalej sa...

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalne ze brzuch jest nabrzmiały. To nie opuchnięcia, a raczej przez gaz. Którym Cie wypełniali. Zejdzie za pare dni.

    Agi83 lubi tę wiadomość

  • ołowiana wrona Autorytet
    Postów: 568 154

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki bo juz się poryczalam z nerwów

    Ołowiana Wrona
    201609077444.png
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, przy laparo wpuszczają gaz do wnętrza, aby powłoki brzuszne się uniosły i było cokolwiek widać ;-) stąd też potem uczucie wzdętego brzucha, sporo osób pisało też o bólu ramion (gaz przesuwa się ku górze)

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ołowiana wrona wrote:
    Dzięki bo juz się poryczalam z nerwów
    Już teraz jak jesteś w domu to wszystko będzie dobrze... A ściąganie szwów to pestka, a ja sie tak strasznie tego bałam... Teraz myśle ze mogłabym raz jeszcze przez to przejść bez żadnego stresu (ale oczywiście lepiej zeby nie :) )

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny,
    kurcze u mnie chyba powtórka z przed dwóch miesięcy. Tzn brak okresu, test negatywny. Ostatnio okres a właściciwie jakieś dziwne plamienie pojawiło się 2 tyg po terminie :/. Ehh przez to rypnie się sprawa z terminem laparo

    Edyta
  • ołowiana wrona Autorytet
    Postów: 568 154

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    ... stąd też potem uczucie wzdętego brzucha, sporo osób pisało też o bólu ramion (gaz przesuwa się ku górze)
    Ja czułam paskudny dyskomfort pod zebrali, uczucie przesuwajacych się wnętrzności przy wstawaniu, jakby 'coś' wsuwalo się pod zebra gdy leżę...
    Juz jest lepiej ale brzuch nadal jak balon, pewnie jestem tym typem u którego będzie się wchłaniac gaz przez miesiąc :/ jak wyjma szwy to założę chyba pas poporodowy :/

    Ołowiana Wrona
    201609077444.png
  • Justynianss Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc ja jestem 4dni juz po laparo i brzuch wzdety jak fiks, zaparc chyba nie mam , straszne gazy i bol ramion zwlaszcza prawej reki, zwariowac mozna. Pozdrawiam i zycze szczescia.

    Justynianss
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po laparo chyba z miesiąc skarżyłam się na ból prawego ramienia. Wydaje mi się, że na prawej ręce miałam jakieś kable, aparatury podłączone i miałam ją odgiętą bardzo w bok i była nadwyrężona. Ramiona mnie bolały kilka dni.
    Brzuch wzdęty od tego gazu właśnie ze 2 tygodnie miałam.

  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam endometrioze i torbiel czekoladowa 2,5*1,9 cm, jesteśmy przed IVF. Moje pytanie to czy wg Was powinnam robić laparoskopie? I czego się spodziewać przed i po zabiegu? Jak długo będą mnie trzymać w szpitalu? Czuję się z tym beznadziejnie, nie cierpię szpitali..:-(

    ckaik0s3070dl07t.png
  • Justynianss Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maka nie martw sie , laparoskopia to nie operacja i dolegliwosci po niej nie sa bardzo uciazliwe. Jezeli lekarz poleca laparo to na twoim miejscu bym na nia poszla. A ze szpitala wychodzisz na nastepny dzien......

    Justynianss
  • An Przyjaciółka
    Postów: 95 48

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laparoskopia to jest operacja! W przypadku wyłuszczenia torbieli czekoladowej tym bardziej. Zabiegiem można by laparoskopię nazwać jeśli jest tylko diagnostyczna - 1 dziurka i sprawdzenie co się w brzuchu dzieje. Aby wyłuszczyć torbiel potrzebne jest zrobienie minimum 3 otworów w powłokach brzusznych i wprowadzenie narzędzi (takich samych jak przy laparotomii tylko mniejszych np. nożyczki, ssak, narzędzia do szycia, koagulacji itp). Laparoskopia to nie jest drobny zabieg! Do tego przy laparoskopii konieczne jest znieczulenie ogólne dotchawicze, które same w sobie stanowi pewne zagrożenie (podaje się leki zwiotczające, leki znoszące ból, leki dla zniesienia świadomości oraz leki znoszące odruchy do tego wprowadza rurkę intubacyjną do tchawicy i podłącza pacjenta do respiratora). Więc nóż mi się w kieszeni otwiera jak ktoś stwierdza, że to nie operacja albo, że drobny zabieg!!!

    ołowiana wrona lubi tę wiadomość

    2014 - 2x biochem, laparoskopia- mięśniak, endo
    2015 - poronienie 10tc. ANA
    2016 - laparoskopia - c.pozamaciczna - usunięcie jajowodu
    Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym. F. Dessauer
    fdd2a35a67.png
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam torbiel lita o podobnych wymiarach jak ty Maka. Ale nic nie wiem więcej,wiec nie doradzę. Termin dostalam szybko,szybko tez ustslilam rezonans który mysze zrobic ale nic wiecej. Nie dali mi skierowanie na żółtaczkę,sama chodzę i mysle co jeszcze powinnam zrobic przed zabiegiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2014, 18:43

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maka wrote:
    Dziewczyny mam endometrioze i torbiel czekoladowa 2,5*1,9 cm, jesteśmy przed IVF. Moje pytanie to czy wg Was powinnam robić laparoskopie? I czego się spodziewać przed i po zabiegu? Jak długo będą mnie trzymać w szpitalu? Czuję się z tym beznadziejnie, nie cierpię szpitali..:-(

    To ja Ci cos podpowiem. Mialam laparo w lutym, bo mialam torbiel endometrialna (4cm) w lewym jajniku (nie pracowal ten jajnik) i usuwalismy ja. Udalo sie ladnie i po 3 miesiacach torbiel wrocila w tym samym miejscu. Jestem po in vitro, mimo ze mam torbielke znow (ok 2cm) i nie zalecano mi jej usuwac w mojej klinice (lewy jajnik zaczal pracowac). Zaleca sie usuniecie takich 4cm i wiecej. Nawet jakby sugerowali ponowne usuniecie to bardzo bym sie zastanawiala, bo juz wiem, ze spokoj (brak torbieli) po laparo utrzymal sie przez 3 miesiace...

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    To ja Ci cos podpowiem. Mialam laparo w lutym, bo mialam torbiel endometrialna (4cm) w lewym jajniku (nie pracowal ten jajnik) i usuwalismy ja. Udalo sie ladnie i po 3 miesiacach torbiel wrocila w tym samym miejscu. Jestem po in vitro, mimo ze mam torbielke znow (ok 2cm) i nie zalecano mi jej usuwac w mojej klinice (lewy jajnik zaczal pracowac). Zaleca sie usuniecie takich 4cm i wiecej. Nawet jakby sugerowali ponowne usuniecie to bardzo bym sie zastanawiala, bo juz wiem, ze spokoj (brak torbieli) po laparo utrzymal sie przez 3 miesiace...

    Słuchaj Anatolka a w jaki sposób miałaś uwuwaną torbiel? Wyluszczanie całej, razem z pochewką, czy tylko nacięcie i odessanie zawartości? Bo jeśli usunięcie całkowite, to naprawdę straaaaaszanie szybko Ci się to odnowiło, a jeśli opróżnianą, to bardziej prawdopodobne, że w takim tempie....

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam wyluszczona w calosci.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maka wrote:
    Dziewczyny mam endometrioze i torbiel czekoladowa 2,5*1,9 cm, jesteśmy przed IVF. Moje pytanie to czy wg Was powinnam robić laparoskopie? I czego się spodziewać przed i po zabiegu? Jak długo będą mnie trzymać w szpitalu? Czuję się z tym beznadziejnie, nie cierpię szpitali..:-(

    Musisz to usunąć! Jak moja lekarka zobaczył u mnie taką torbiel, to od razu mi powiedziała, że nie będzie ze mną rozmawiać póki nie usunę endometriozy (być może, a raczej na pewno masz tego więcej w miednicy), bo raczej nie zajdę w ciążę, a jak zajde to mogę poronić. Usuń to przed in vitro i nawet się nie zastanawiaj. A może po laparo uda się zajść naturalnie? Nie zostawiaj tego dziewczyno, bo się okaże, że wydasz kasę na kilka in vitro i nie zajdziesz, a przeżywać będziesz za każdym razem coraz większą rozpacz niepowodzeń.

‹‹ 53 54 55 56 57 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ