X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Mialam wyluszczona w calosci.

    A usunęli Ci cała resztę ognisk?

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam nic wiecej w miednicy. Nie mialam zadnych zrostow w lutym, wylacznie te torbiel. W najblizszym czasie bede kontrolowac stan macicy histeroskopia, wiec sie okaze co i jak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2014, 22:16

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za odpowiedź Anatolka, ja jestem już prawie 3 miesiące po laparo i od początku boję się, właśnie tego, ze mi się to szybko odnowi. Usuwałam u lekarza, który mi mówił, ze usunie wszystko dokładnie i nie powinno wrócic szybko. Słyszałam natomiast, że samo nacinanie i opróżnianie zawartości praktycznie gwarantują szybki nawrót. Tym bardziej jestem zaskoczona Twoim szybkim nawrotem, skoro mówisz, ze usuwali w całości, ale jak wszystko w medycynie, pewnie też kwestia nawrotów, to sprawa bardzo indywidualna....No i czytałam, ze miałaś stymulacje, clo i pregnylem, co też sprzyja nawrotom torbieli...Powodzenia w dalszej walce. U nas też sytuacja niewesoła.....Ale póki są siły i możliwości, nie ma się co poddawać.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu sa zalecenia co do torbieli (w zaleznosci od wielkosci) w przypadku podchodzenia do in vitro: http://rozrodczosc.pl/ptmr/index.php?page=postepowanie-operacyjne-w-leczeniu-nieplodnosci

    I jakies tam inne tez - warto przeczytac :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2014, 22:23

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dziś mija tydzien od mojej laparoskopii wraz z histeroskopią. mam zdjęte szwy naciecia (dwa jedno w pepku, drugie po lewej stronie w okolicy jajnika) są nieduze i ladnie sie zagoiły.
    sam zabieg wykonywałam w medicover w ramach kontraktu z NFZ.wykonywała bardzo sympatyczna i kompetentna i jednoczesnie młoda Pani Doktor. na zabieg zostałam skierowana z powodu podejrzenia polipa endometrailnego wielkosci kilku mm (był, został wyciety) oraz sprawdzenia drozności jajowodów (po sono hsg wynik był watpliwy). w wyniku laparo moje jajowody zostały udroznione. nie było żadnych zrostów, nie mam endometriozy, żadnych operacji w obrebie brzucha nie miałam, zakazen chorobami wenerycznymi a jednak coś z moimi jajowodami nie tak, coś je zatkało.
    teraz będę miałą 3 IUI (pierwsza na cyklu naturalnym bo sama owuluuję) chociaz mój lekarz z kliniki leczenia nieplodnosci twierdzi ze mimo udrozenienia takie jajowody nie daja pewnosci co do ich prawidłowego funkcjonowania i zaleca raczej in vitro ale jesli chcemy mozemy sprobowac. Pani Doktor wykonujaca zabieg laparoskopi "kazała" zachodzic mi w ciaze zaraz po miesiacze, nie twierdziła ze jest to bez sensu itd.
    takze trzymajcie kciuki to ostatnia nadzieja przed in vitro, którego nie ukrywam baardzo bym nie chciała (jak każdy).
    staramy sie 2,5 roku
    mysle poztywnie, bardzo licze ze sie uda, moze nie za 1 razem ale ze uda się podczas IUI
    a moze któras z Was miała podobną sytuację
    aha co do samopoczucia po zabiegu, spokojnie potrzebny jest tydzien zwolnienia. ja myslalam ze wyjde na spokojnie tego samego dnia do domu a tymczasem wstalam dopiero dobę po zabiegu i zostałam wypisana do domu, same naciecia nie bolaly chociaz czułam dyskomfort jednak tkanki były naruszone i najgorzej trzeba uwazac podczas wykonywania codiennych czynnosci na naciecie w pepku bo brzuch b.duzo pracuje w tym miejscu. najorszy jest gaz który jest wpuszczany do środka, strasznie zle go znosilam, ucisk na żebra i przepone jakbym miala zacisnieta obrecz i okropne bole barkow ktore bolą do dzis co jakis czas ale prawie placze z bolu. no i pierwsze dni chodzilam taka zgieta troche jak panie po operacjach na brzuchu u doktora szczyta ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 00:45

  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Mam takie pytanko po części związane z tematem - uprzedzałyście swojego szefa/szefową, że idziecie na zabieg po którym nie będzie was 2 tygodnie (tyle najczęściej dają L4 po laparo)?
    Nie wiem czy mam zapowiedzieć taką nieobecność... Sprawę pogarsza fakt, że koleżanka która jako jedyna może mnie zastąpić ma już wykupioną wycieczkę w terminie mojego zabiegu :/ Niby szef jej zwróci koszty wycieczki, ale... szef jej męża i znajomych, z którymi miała jechać już nie zwróci mi kosztów jak przyjdą i powiedzą, że odwołują urlop :/

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny! a u mnie dupa dupa dupa! dzwoniłam dzis do szpitala czy zastane lekarza po swiętach. pomijam ze zostałam przekierowywana z numeru na numer, pomijam ze mialam dzwonic potem, pózniej, za godzine. okazuje sie ze w te pędy mam sie zjawiac w szpitalu na badania przed zabiegiem który mam za dwa tygodnie! ktos chyba cos zawalił i nie dał mi żadnych skierowań. burdel na kółkach. dobrze ze sobie zadzwoniłam.
    co do informowania szefa to ja mam zamiar mu powiedzieć, u nas panuje rodzinna atmosfera w pracy i tak bedzie zgodnie z moim sumieniem. ale nie musisz, wiadomo twoja sprawa. chorujesz, nie musisz sie zapowiadać.

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    Ja na koniec stycznia też mam wyznaczony termin laparoskopii.

    Nadzieja jakie badania, mi nic nie wspominali.

    Marronek ja już uprzedziłam

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    India,to sie lepiej dowiedz bo badan jest sporo. Sama nie wiem jakich ale na pewno echo serca,kons.z anestezjologiem no i najważniejsze szczepienie na żółtaczkę a to sa trzy dawki w jakis tam odstępach- ja mam tego farta ze mam przeciwciała.

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Ja powiedziałam w pracy że mnie nie będzie, lepiej przygotować przełożonego, zwłaszcza że mnie nie ma kto zastąpić, jedynie Szef, więc powiedziałam. Jednak w twojej sytuacji sama nie wiem..... A nie możesz umówić zabiegu po przyjeździe albo przed przyjazdem koleżanki?

    Edyta
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez powiedziałam wcześniej. Nie ma co ukrywać bo potem powiedzą ze wiedziałaś a nie powiedziałaś. A wiadomo ze jak idziesz na operacje to nie dowiadujesz sie o niej z dnia na dzień.

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 21 grudnia 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też wcześniej poinformowałam o tym fakcie że idę do szpitala na laparoskopię i nie wiem jak długo będę przebywać na L4

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • zai2014 Autorytet
    Postów: 591 510

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny. Powiedzcie, czy któraś z Was miała robioną histerio na cyklu z antykoncepcją? Czy powinno się wykonywać zabieg na cyklu naturalnym? Jak to u Was było? Mój doktorek to się chyba trochę zakręcił, przepisał mi antyki na dwa miesiące i w tym czasie kazał zrobić histerio. No i nie wiem czy tak będzie dobrze.

    Bliźniaki są z nami :*
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można zrobić, chodzi o to, żeby ciąży nie było, więc albo antyki, albo pierwsza połowa cyklu. Jestem na świeżo - robiłam histero w srodę, cykl naturalny, ale koniecznie pierwsza połowa miała być i była :)

    zai2014 lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • fablous Ekspertka
    Postów: 233 109

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was miała robioną laparoskopię z powodu niedrożnych jajowodów? Były pozytywne efekty?
    HSG wykazało u mnie częściową niedrożność obu, podłamałam się i w laparo chyba jedyna moja nadzieja...

    3i49p07w0kmpd0v3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej fablous. Pewnie ze warto. Ja mialam w tym cyklu laparo z powodu wątpliwej drożności. Oba jajowody zostały udroznione (całość opisalam kilka postów wyżej). Czy zaowocuje ciaza nie wiem bo bede dop miala w nowym cyklu inseminacje (aczkolwiek u nas drożność to nie jedyny powod). Mi lekarka robuaca hsg odradzała laparo a jednak nam teraz drożne u wierze ze uda mi sie zajsc w ciaze (chociaz lekarze mowiaze to ze jest drożny nie oznacza ze prawidlowo pracuje tj nie są uszkodzone rzeski) i ze i tak będzie konieczne in vitro ale są przypadki ciazy po udroznieniu i ja licze ze będę jednym z nich

  • fablous Ekspertka
    Postów: 233 109

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusia dziękuję, takie opinie dają nadzieję :)
    oczywiście życzę Ci szybkiego zajścia w ciążę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2014, 19:51

    3i49p07w0kmpd0v3.png
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam nadzieję że po świętach wszystko u was dobrze a być może któraś z was dostała najwspanialszy prezent gwiazdkowy ;). Ja przed laparoskopią postanowiłam stanowczo rzucić palenie, zaczęłam dzisiaj przyjmować Tabex, mam nadzieję że pomoże. Nie wiecie jaki on ma wpływ , i czy w ogóle ma, na starania sie o dziecko. Z drugiej strony chyba lepiej nie palić i brać tabex niż palić. Co sądzicie?

    Edyta
  • Mini Mouse Autorytet
    Postów: 377 254

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny byłam dzisiaj u gina i podejrzewa u mnie wodniaka jajowodu więc czeka mnie laparoskopia... a przed tym masa badań. Czy któraś z Was przez to przechodziła? :( :(

    j36rxzdvom4rcj7o.png
    34bwskjojd5tec0q.png
  • alicja123 Koleżanka
    Postów: 40 18

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam :)
    2 grudnia miałam laparoskopie obydwóch jajników.Teraz relaksuję się i dochodzę do zdrowia.
    Jakie kolejne kroki podejmowałyście?
    czy nadal przyjmowałyście hormonalne tabletki np. na owulację clo? niestety poprzednio wpłynęły bardzo niekorzystnie na moje wtedy jeszcze małe torbiele.

‹‹ 54 55 56 57 58 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ