X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • Ètoile Koleżanka
    Postów: 69 16

    Wysłany: 27 października 2020, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Czyli przygotujcie się do in vitro ? Mi też to lekarz zaproponował tylko mam usunąć jajowody i trochę mnie to zastanawia czy jest to konieczne przy in vitro
    Tak, najpierw laparo a później stymulacja.
    Hmm nie wiem dlaczego konieczne jest usunięcie jajowodów!?😳

    36l.
    1 IVF nieudane Artvimed
    2 IVF start 07.01.2021 ❄️8A
    FET 10dpt beta16, 14 dpt beta7💔
    3 IVF ..
  • paulity Autorytet
    Postów: 923 519

    Wysłany: 27 października 2020, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ètoile wrote:
    Tak, najpierw laparo a później stymulacja.
    Hmm nie wiem dlaczego konieczne jest usunięcie jajowodów!?😳


    Też chyba będzie mnie czekała rozmowa z mężem na ten temat , także trzymam kciuki ✊😊 napisz jak już będziesz po . Muszę czekać na mojego lekarza prowadzącego bo będzie dopiero za 3tyg zobaczymy co on powie :)

  • OlaNova Autorytet
    Postów: 608 760

    Wysłany: 27 października 2020, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulity, przypomnij proszę jakie miałaś wskazania do laparo? Czy już wcześniej lekarz sugerował, że możesz mieć wodniaki jajowodów? Miałaś robioną drożność i czy coś wyszło?
    Bardzo mi przykro z powodu Twojej diagnozy, ale przynajmniej teraz wiesz z czym się mierzysz!

    Tak, przy wodniakach jajowodów są rekomendacje do ich usunięcia przed in vitro. Tworzy się mega zapalny płyn, który wprowadza cały organizm w stan zapalny, a wtedy organizm nie chce się rozmnażać tylko chce zwalczać stan zapalny. To nie jest dobre środowisko dla zarodeczka. Dlatego transfer po in vitro może się nie udać przy tym stanie zapalnym. Ponoć nie zawsze wychodzi ten stan zapalny w badaniach krwi. I ponoć nie zawsze widać wodniaki na usg, dlatego potrzebna jest laparo. - tak mi mówiła jedna pani doktor. Natomiast mój lekarz prowadzący w Bocianie jest przeciwny robieniu mi laparo, bo "gdyby pani miała wodniaki to ja bym to widział". a ja na to: no dobrze, a co jeśli mam endometriozę? A on: "prawie każda kobieta ma endometriozę". ehh
    też jestem trochę skołowana.

    Trzymaj się Paulity :* dostałaś teraz zwolnienie lekarskie na odpoczynek?

    f2w33e3kj33m6p5d.png

    Ja: 30 lat On: 31 lat
    Starania od lipca 2019
    12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, wszystkie wyniki książkowe (niepłodność idiopatyczna)
    05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
    05.2020 - pierwszy cykl stymulowany (nieudany)
    07. i 08. i 09.2020 - 3 x IUI (nieudane)

    09.2021 - 1 IVF - krótki - 11 komórek, 2 zarodki, transfer odroczony (hiperka)
    25.10.2021 - FET - blastka 4aa
    6 dpt - pierwsze w życiu II kreski 🎉
    8 dpt - bHCG: 53,2 mIU/ml i dalej beta pięknie rośnie!
    24 dpt - mamy serduszko!!! <3 <3 <3

    1 mrozaczek 4aa na zimowisku <3
  • Magdalena 😀 Autorytet
    Postów: 382 910

    Wysłany: 27 października 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Dziewczyny jestem po laparo , jeśli chodzi o zabieg to wszystko ok , jedyny minus to wymiotowalam . A moja diagnoza to wodniaki na jajowodach mam tylko 5pro zajscia w naturalną ciążę .. czy ktoś ma podobny przypadek ? Jestem załamana

    Głowa do góry my kobiety jesteśmy twarde. Wiem że łatwo się mówi ale już wiesz co jest niepowodzeniem twoich, Waszych starań. Teraz tylko dobry lekarz niech Was poprowadzi i będziesz mieć maleństwo w brzuszku. Ja jestem przed zabiegiem, już lekarz mi powiedział że zostaje na dwa dni. W czwartek przyjecie na oddział. Będą jakies szwy ale po czym to nie dopytalam. Będę mieć laparoskopię i histeroskopie napisze jak już będzie po wszystkim. Zwolnienia dostanę na dwa tygodnie plus dwa dni pobytu w szpitalu. Trzymam mocno kciuki za Twoje szczęście 🤞💚🍀😘

    paulity lubi tę wiadomość

  • paulity Autorytet
    Postów: 923 519

    Wysłany: 27 października 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaNova wrote:
    Paulity, przypomnij proszę jakie miałaś wskazania do laparo? Czy już wcześniej lekarz sugerował, że możesz mieć wodniaki jajowodów? Miałaś robioną drożność i czy coś wyszło?
    Bardzo mi przykro z powodu Twojej diagnozy, ale przynajmniej teraz wiesz z czym się mierzysz!

    Tak, przy wodniakach jajowodów są rekomendacje do ich usunięcia przed in vitro. Tworzy się mega zapalny płyn, który wprowadza cały organizm w stan zapalny, a wtedy organizm nie chce się rozmnażać tylko chce zwalczać stan zapalny. To nie jest dobre środowisko dla zarodeczka. Dlatego transfer po in vitro może się nie udać przy tym stanie zapalnym. Ponoć nie zawsze wychodzi ten stan zapalny w badaniach krwi. I ponoć nie zawsze widać wodniaki na usg, dlatego potrzebna jest laparo. - tak mi mówiła jedna pani doktor. Natomiast mój lekarz prowadzący w Bocianie jest przeciwny robieniu mi laparo, bo "gdyby pani miała wodniaki to ja bym to widział". a ja na to: no dobrze, a co jeśli mam endometriozę? A on: "prawie każda kobieta ma endometriozę". ehh
    też jestem trochę skołowana.

    Trzymaj się Paulity :* dostałaś teraz zwolnienie lekarskie na odpoczynek?


    Miałam robiona histeroskopie i tam podobno lekarz widział że jajowody są niedrozne ale w między czasie zmieniłam lekarza i on zrobił mi droznosc wyszło wszystko super . Laparoskopie robiłam po roku leczenia w klinice dalej nic nie wyszło . Do wczoraj :(
    Ja Ci powiem z własnego doświadczenia że wolałbym mieć laparo przynajmniej wiesz na czym stoisz . Np wczoraj byłam z dziewczyna która od czerwca się leczy i już miała laparoskopie .

    Właśnie wczoraj mi coś tłumaczył na ten temat ale byłam w innym świecie .
    To jaki ma plan dla Ciebie ? :)

    Siedzę narazie przez 14dni w domu , dobrze się czuje fizycznie ale gorzej psychcznie

  • paulity Autorytet
    Postów: 923 519

    Wysłany: 27 października 2020, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena 😀 wrote:
    Głowa do góry my kobiety jesteśmy twarde. Wiem że łatwo się mówi ale już wiesz co jest niepowodzeniem twoich, Waszych starań. Teraz tylko dobry lekarz niech Was poprowadzi i będziesz mieć maleństwo w brzuszku. Ja jestem przed zabiegiem, już lekarz mi powiedział że zostaje na dwa dni. W czwartek przyjecie na oddział. Będą jakies szwy ale po czym to nie dopytalam. Będę mieć laparoskopię i histeroskopie napisze jak już będzie po wszystkim. Zwolnienia dostanę na dwa tygodnie plus dwa dni pobytu w szpitalu. Trzymam mocno kciuki za Twoje szczęście 🤞💚🍀😘


    Samego zabiegu nie masz się co bać, ja już dziś chodzę po podwórku:) wczoraj też żadnego bolu nie czułam:) trzymam kciuki za dobre wieści 🍀🍀🥰

    Magdalena 😀 lubi tę wiadomość

  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 27 października 2020, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, w piątek mój gin powiedział, że trzeba zrobić laparoskopię. Skończyły się mu już pomysły na tą chwilę co jest nie tak. Od trzech miesięcy podwójna stymulacja clo nic nie dała, prawy jajnik śpi na lewym mam 3 cm pęcherzyk, który nie hi hi nie chce pęknąć.
    Powtórzyliśmy wyniki nasienia tu też nic, wręcz powiedział że lepiej nie mogło być.

    Martwię się kurcze co tam wyjdzie. Jeszcze to czekanie bo nie wiadomo jeszcze kiedy mnie przyjmą.

    Czy jakoś specjalnie przygotowywalyscie się do zabiegu?

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • OlaNova Autorytet
    Postów: 608 760

    Wysłany: 28 października 2020, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Miałam robiona histeroskopie i tam podobno lekarz widział że jajowody są niedrozne ale w między czasie zmieniłam lekarza i on zrobił mi droznosc wyszło wszystko super . Laparoskopie robiłam po roku leczenia w klinice dalej nic nie wyszło . Do wczoraj :(
    Ja Ci powiem z własnego doświadczenia że wolałbym mieć laparo przynajmniej wiesz na czym stoisz . Np wczoraj byłam z dziewczyna która od czerwca się leczy i już miała laparoskopie .

    Właśnie wczoraj mi coś tłumaczył na ten temat ale byłam w innym świecie .
    To jaki ma plan dla Ciebie ? :)

    Siedzę narazie przez 14dni w domu , dobrze się czuje fizycznie ale gorzej psychcznie

    Czasem ból psychiczny jest gorszy od fizycznego... :( ale musisz mi uwierzyć na słowo, że to minie. Musisz to przetrawić w głowie. Mi jak wyszło że jeden jajowód niedrożny to też myślałam, że juz nic gorszego mnie nie spotka. Ale przetrawiłam to i nastawiłam się bojowo, ułożyłam sobie nowy plan. 3 inseminacje - nie wyszły. Drugi zawód, musiałam znów się załamać by na nowo ułożyć sobie nowy plan. Poczym zwolnili mnie z pracy. Świat mi się zawalił. Przeryczałam i teraz znów ułożyłam sobie jakiś plan. I tak w kółko. Męczę się strasznie i co miesiąc cierpię gdy okres przychodzi, ale wiem, że z kolejnym cyklem przyjdzie nowa nadzieja i walczę dalej.

    Mój lekarz ma na mnie plan: in vitro. Mówi, że mamy duże szanse. Czekamy na wyniki badań genetycznych, mąż idzie w listopadzie na rozszerzone badania nasienia i zobaczymy. Na razie też skupiam się na znalezieniu nowej pracy, jeśli znajdę fajną to odczekam z pół roku i zaczniemy in vitro jeśli naturalnie nadal będzie dupa. Jak nie znajdę pracy do stycznia to wtedy nie wiem... próbuję o tym narazie nie myśleć. Za dużo mi się zwaliło ostatnio na głowę. Najwyżej zostanę patologią na zasiłku i będę kraść dzieci, żeby mieć 500 plus ;)

    f2w33e3kj33m6p5d.png

    Ja: 30 lat On: 31 lat
    Starania od lipca 2019
    12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, wszystkie wyniki książkowe (niepłodność idiopatyczna)
    05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
    05.2020 - pierwszy cykl stymulowany (nieudany)
    07. i 08. i 09.2020 - 3 x IUI (nieudane)

    09.2021 - 1 IVF - krótki - 11 komórek, 2 zarodki, transfer odroczony (hiperka)
    25.10.2021 - FET - blastka 4aa
    6 dpt - pierwsze w życiu II kreski 🎉
    8 dpt - bHCG: 53,2 mIU/ml i dalej beta pięknie rośnie!
    24 dpt - mamy serduszko!!! <3 <3 <3

    1 mrozaczek 4aa na zimowisku <3
  • paulity Autorytet
    Postów: 923 519

    Wysłany: 28 października 2020, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaNova wrote:
    Czasem ból psychiczny jest gorszy od fizycznego... :( ale musisz mi uwierzyć na słowo, że to minie. Musisz to przetrawić w głowie. Mi jak wyszło że jeden jajowód niedrożny to też myślałam, że juz nic gorszego mnie nie spotka. Ale przetrawiłam to i nastawiłam się bojowo, ułożyłam sobie nowy plan. 3 inseminacje - nie wyszły. Drugi zawód, musiałam znów się załamać by na nowo ułożyć sobie nowy plan. Poczym zwolnili mnie z pracy. Świat mi się zawalił. Przeryczałam i teraz znów ułożyłam sobie jakiś plan. I tak w kółko. Męczę się strasznie i co miesiąc cierpię gdy okres przychodzi, ale wiem, że z kolejnym cyklem przyjdzie nowa nadzieja i walczę dalej.

    Mój lekarz ma na mnie plan: in vitro. Mówi, że mamy duże szanse. Czekamy na wyniki badań genetycznych, mąż idzie w listopadzie na rozszerzone badania nasienia i zobaczymy. Na razie też skupiam się na znalezieniu nowej pracy, jeśli znajdę fajną to odczekam z pół roku i zaczniemy in vitro jeśli naturalnie nadal będzie dupa. Jak nie znajdę pracy do stycznia to wtedy nie wiem... próbuję o tym narazie nie myśleć. Za dużo mi się zwaliło ostatnio na głowę. Najwyżej zostanę patologią na zasiłku i będę kraść dzieci, żeby mieć 500 plus ;)


    Oczywiście masz rację, każda porażka nas czegoś uczy . Tylko mi jest po prostu przykro ,dostałam niezłą lekcję . Wiadomo za jakiś czas będzie lepiej , poczekam teraz na lekarza prowadzącego zobaczymy czy podejdziemy do in vitro .
    Jak to mówią po każdej burzy wychodzi słońce:)
    To robiliście te badania genetyczne , jaki koszt ?

    Prace znajdziesz na pewno ;) tego ci życzę .
    Czyli wy już jesteście nastawieni na in vitro ? :)
    W takich sytuacjach jest najlepsze wsparcie bliskich .

  • Magdalena 😀 Autorytet
    Postów: 382 910

    Wysłany: 28 października 2020, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro o 9:50 mam się wstawić na zabieg. Trzymajcie kciuki 🤞🤞.

    paulity, Syrena, Nadzieja28, OlaNova lubią tę wiadomość

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 28 października 2020, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena 😀 wrote:
    Ja jutro o 9:50 mam się wstawić na zabieg. Trzymajcie kciuki 🤞🤞.
    No to super ze się załapałas bo niektóre dziewczyny maja odwołane 🥺🤭 i są załamane

    Magdalena 😀 lubi tę wiadomość

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Magdalena 😀 Autorytet
    Postów: 382 910

    Wysłany: 28 października 2020, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja28 wrote:
    No to super ze się załapałas bo niektóre dziewczyny maja odwołane 🥺🤭 i są załamane

    Też się cieszę że dojdzie do zabiegu bo czekałam na niego prawie dwa miesiące. Z drugiej strony boje się bo nie wiem co mnie czeka.

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 28 października 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena 😀 wrote:
    Też się cieszę że dojdzie do zabiegu bo czekałam na niego prawie dwa miesiące. Z drugiej strony boje się bo nie wiem co mnie czeka.
    Będzie dobrze! Bądź dobrej myśli 💜

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • OlaNova Autorytet
    Postów: 608 760

    Wysłany: 29 października 2020, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena 😀 wrote:
    Ja jutro o 9:50 mam się wstawić na zabieg. Trzymajcie kciuki 🤞🤞.

    I jak tam? Jak się czujesz? :*

    f2w33e3kj33m6p5d.png

    Ja: 30 lat On: 31 lat
    Starania od lipca 2019
    12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, wszystkie wyniki książkowe (niepłodność idiopatyczna)
    05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
    05.2020 - pierwszy cykl stymulowany (nieudany)
    07. i 08. i 09.2020 - 3 x IUI (nieudane)

    09.2021 - 1 IVF - krótki - 11 komórek, 2 zarodki, transfer odroczony (hiperka)
    25.10.2021 - FET - blastka 4aa
    6 dpt - pierwsze w życiu II kreski 🎉
    8 dpt - bHCG: 53,2 mIU/ml i dalej beta pięknie rośnie!
    24 dpt - mamy serduszko!!! <3 <3 <3

    1 mrozaczek 4aa na zimowisku <3
  • OlaNova Autorytet
    Postów: 608 760

    Wysłany: 29 października 2020, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Oczywiście masz rację, każda porażka nas czegoś uczy . Tylko mi jest po prostu przykro ,dostałam niezłą lekcję . Wiadomo za jakiś czas będzie lepiej , poczekam teraz na lekarza prowadzącego zobaczymy czy podejdziemy do in vitro .
    Jak to mówią po każdej burzy wychodzi słońce:)
    To robiliście te badania genetyczne , jaki koszt ?

    Prace znajdziesz na pewno ;) tego ci życzę .
    Czyli wy już jesteście nastawieni na in vitro ? :)
    W takich sytuacjach jest najlepsze wsparcie bliskich .

    Tak nas życie przeczołgało, że wiemy, że wszystko przetrwamy :) dzielne z nas babki!

    Zrobiliśmy badania genetyczne, bo trzeba je zrobić przed in vitro. Zrobilismy w testdna.pl, pakiet niepłodność dla pary, wyszło 1700 zł. Najdłużej czeka się na wynik kariotypu, bo nawet do 8 tygodni.

    Przyjmujemy na klatę ewentualne in vitro, ale ogólnie chcielibyśmy tego uniknąć, bo to koszty i wyrzeczenia. Mam na myśli tutaj te zastrzyki w brzuch, obciążenie organizmu (ew. hiperstymulacja i przesunięty 1 transfer w czasie), narkoza, strach, że się nic nie wychoduje i kilka tys zł wydane na marne), oprócz tego stres związany w pracy (w nowej pracy?) bo trzeba zastrzyk trzymać w lodówce, chodzić do łazienki i cichaczem robić sobie zastrzyki, a jak źle się będzie czuć to L4, potem punkcja i narkoza oraz L4, stres od którego lekarza wziać L4, żeby pracodawca nic nie podejrzewał. A do tego dochodzi coś takiego z głowy, taki żal że się nie udało naturalnie, może wstyd...
    Nasza rodzina nie wie, że się staramy i że mamy problemy. Jakbyśmy podeszli do in vitro to bym powiedziała mamie, ale boję się jak zareaguje, powie pewnie, że to nie jest dobry moment, bo szaleje covid...

    No i taka to moja głowa jest przeczołgana... Dobrze, że mam super wspierającego męża <3

    f2w33e3kj33m6p5d.png

    Ja: 30 lat On: 31 lat
    Starania od lipca 2019
    12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, wszystkie wyniki książkowe (niepłodność idiopatyczna)
    05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
    05.2020 - pierwszy cykl stymulowany (nieudany)
    07. i 08. i 09.2020 - 3 x IUI (nieudane)

    09.2021 - 1 IVF - krótki - 11 komórek, 2 zarodki, transfer odroczony (hiperka)
    25.10.2021 - FET - blastka 4aa
    6 dpt - pierwsze w życiu II kreski 🎉
    8 dpt - bHCG: 53,2 mIU/ml i dalej beta pięknie rośnie!
    24 dpt - mamy serduszko!!! <3 <3 <3

    1 mrozaczek 4aa na zimowisku <3
  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 29 października 2020, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaNova wrote:
    Tak nas życie przeczołgało, że wiemy, że wszystko przetrwamy :) dzielne z nas babki!

    Zrobiliśmy badania genetyczne, bo trzeba je zrobić przed in vitro. Zrobilismy w testdna.pl, pakiet niepłodność dla pary, wyszło 1700 zł. Najdłużej czeka się na wynik kariotypu, bo nawet do 8 tygodni.

    Przyjmujemy na klatę ewentualne in vitro, ale ogólnie chcielibyśmy tego uniknąć, bo to koszty i wyrzeczenia. Mam na myśli tutaj te zastrzyki w brzuch, obciążenie organizmu (ew. hiperstymulacja i przesunięty 1 transfer w czasie), narkoza, strach, że się nic nie wychoduje i kilka tys zł wydane na marne), oprócz tego stres związany w pracy (w nowej pracy?) bo trzeba zastrzyk trzymać w lodówce, chodzić do łazienki i cichaczem robić sobie zastrzyki, a jak źle się będzie czuć to L4, potem punkcja i narkoza oraz L4, stres od którego lekarza wziać L4, żeby pracodawca nic nie podejrzewał. A do tego dochodzi coś takiego z głowy, taki żal że się nie udało naturalnie, może wstyd...
    Nasza rodzina nie wie, że się staramy i że mamy problemy. Jakbyśmy podeszli do in vitro to bym powiedziała mamie, ale boję się jak zareaguje, powie pewnie, że to nie jest dobry moment, bo szaleje covid...

    No i taka to moja głowa jest przeczołgana... Dobrze, że mam super wspierającego męża <3
    Od zwykłego lekarza możesz ciągnąć na przeziębienie ale nie długo byś musiała uderzyć w specjalistę może psychiatra wtedy ZUS ci nie podważy i nie będzie cię ciągnąć na komisje

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • paulity Autorytet
    Postów: 923 519

    Wysłany: 30 października 2020, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaNova wrote:
    Tak nas życie przeczołgało, że wiemy, że wszystko przetrwamy :) dzielne z nas babki!

    Zrobiliśmy badania genetyczne, bo trzeba je zrobić przed in vitro. Zrobilismy w testdna.pl, pakiet niepłodność dla pary, wyszło 1700 zł. Najdłużej czeka się na wynik kariotypu, bo nawet do 8 tygodni.

    Przyjmujemy na klatę ewentualne in vitro, ale ogólnie chcielibyśmy tego uniknąć, bo to koszty i wyrzeczenia. Mam na myśli tutaj te zastrzyki w brzuch, obciążenie organizmu (ew. hiperstymulacja i przesunięty 1 transfer w czasie), narkoza, strach, że się nic nie wychoduje i kilka tys zł wydane na marne), oprócz tego stres związany w pracy (w nowej pracy?) bo trzeba zastrzyk trzymać w lodówce, chodzić do łazienki i cichaczem robić sobie zastrzyki, a jak źle się będzie czuć to L4, potem punkcja i narkoza oraz L4, stres od którego lekarza wziać L4, żeby pracodawca nic nie podejrzewał. A do tego dochodzi coś takiego z głowy, taki żal że się nie udało naturalnie, może wstyd...
    Nasza rodzina nie wie, że się staramy i że mamy problemy. Jakbyśmy podeszli do in vitro to bym powiedziała mamie, ale boję się jak zareaguje, powie pewnie, że to nie jest dobry moment, bo szaleje covid...

    No i taka to moja głowa jest przeczołgana... Dobrze, że mam super wspierającego męża <3


    To ja właśnie jeszcze nic nie wiem o in vitro , nie wiem kiedy przyjedzie mój l lekarz prowadzący:( narazie jestem w kropce . Dla mnie jest to najgorsze że mam usunąć te jajowody do in vitro ..
    Jeszcze nie rozmawiałam z mężem o dalszym planie działania , bo chce ochłonąć . Nie wiem jaka będzie nasza decyzja . Tego wam zazdroszczę że jesteście już przygotowani na in vitro :) bo my raczej nigdy nie zakładaliśmy takiego scenariusza .
    To u nas się domyślają co niektórzy, a moja mama wie od poniedziałku:) mówiła żeby podchodzić do in vitro 🥰


  • OlaNova Autorytet
    Postów: 608 760

    Wysłany: 30 października 2020, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    To ja właśnie jeszcze nic nie wiem o in vitro , nie wiem kiedy przyjedzie mój l lekarz prowadzący:( narazie jestem w kropce . Dla mnie jest to najgorsze że mam usunąć te jajowody do in vitro ..
    Jeszcze nie rozmawiałam z mężem o dalszym planie działania , bo chce ochłonąć . Nie wiem jaka będzie nasza decyzja . Tego wam zazdroszczę że jesteście już przygotowani na in vitro :) bo my raczej nigdy nie zakładaliśmy takiego scenariusza .
    To u nas się domyślają co niektórzy, a moja mama wie od poniedziałku:) mówiła żeby podchodzić do in vitro 🥰

    Pewnie dobrze było poczuć ulgę i podzielić się z mamą :)
    ja wiem, że też bym to poczuła, potrzebuję takiego wsparcia, chce żeby wiedziała przez co przechodzę i że nie przepierdzielam pieniędzy na głupoty, tylko na prawdę mamy ważny powód. Ale z drugiej strony nie chcę, żeby się martwiła.

    Niektórym parom podejście do in vitro przychodzi bardzo łatwo, zwłaszcza tak z marszu po np. 3 nieudanych inseminacjach, motywuje ich np. to że już i tak są w rozpędzie, że mają jeszcze ważne badania wirusologiczne (wymagane przez ustawę przed inseminacją i przed in vitro). A inne pary będą się bić z myślami tak jak ja. A jeszcze inne z powodów ideologicznych będą na nie. Każdy musi sobie z tym jakoś poradzić. Zwłaszcza taki gruby temat jak u Ciebie, usunięcie obu jajowodów przekreśla już totalnie Wasze naturalne poczęcie. to jest mega trudne do zaakceptowania. I teraz macie dwie ścieżki: albo ochłoniecie i na spokojnie sobie wszystko przemyślicie, zrobicie research w internecie, poradzicie się swojego lekarza prowadzącego, może dorobicie sobie jakieś inne badania, i za jakiś czas podejmiecie decyzję. Druga opcja to jechać od razu z laparo a potem od razu z in vitro i nie oglądać się za siebie. Jeśli uda Ci się zajść w ciąże przy 1 podejściu będziesz najszczęśliwszą kobietą na świecie i nie będziesz nic a nic żałować, zapomnisz o tych dylematach, będzie się liczyło tylko tu i teraz.

    f2w33e3kj33m6p5d.png

    Ja: 30 lat On: 31 lat
    Starania od lipca 2019
    12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, wszystkie wyniki książkowe (niepłodność idiopatyczna)
    05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
    05.2020 - pierwszy cykl stymulowany (nieudany)
    07. i 08. i 09.2020 - 3 x IUI (nieudane)

    09.2021 - 1 IVF - krótki - 11 komórek, 2 zarodki, transfer odroczony (hiperka)
    25.10.2021 - FET - blastka 4aa
    6 dpt - pierwsze w życiu II kreski 🎉
    8 dpt - bHCG: 53,2 mIU/ml i dalej beta pięknie rośnie!
    24 dpt - mamy serduszko!!! <3 <3 <3

    1 mrozaczek 4aa na zimowisku <3
  • Magdalena 😀 Autorytet
    Postów: 382 910

    Wysłany: 31 października 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaNova wrote:
    I jak tam? Jak się czujesz? :*

    Jestem po zabiegu już, wczoraj mnie wypisali o 11:30. A więc cały zabieg przespałam 😀😃 nie pamiętam nic. Lekarz powiedział że wszystko w porządku. Mam szwy do ściągnięcia w czwartek. Ogólnie czuje się dobrze po za delikatnym bólem brzucha a dokładnie pepka. Wczoraj z rana trochę krwawilam a do dziś delikatnie plamie. Ogólnie miło wspominam ten zabieg.

  • paulity Autorytet
    Postów: 923 519

    Wysłany: 2 listopada 2020, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaNova wrote:
    Pewnie dobrze było poczuć ulgę i podzielić się z mamą :)
    ja wiem, że też bym to poczuła, potrzebuję takiego wsparcia, chce żeby wiedziała przez co przechodzę i że nie przepierdzielam pieniędzy na głupoty, tylko na prawdę mamy ważny powód. Ale z drugiej strony nie chcę, żeby się martwiła.

    Niektórym parom podejście do in vitro przychodzi bardzo łatwo, zwłaszcza tak z marszu po np. 3 nieudanych inseminacjach, motywuje ich np. to że już i tak są w rozpędzie, że mają jeszcze ważne badania wirusologiczne (wymagane przez ustawę przed inseminacją i przed in vitro). A inne pary będą się bić z myślami tak jak ja. A jeszcze inne z powodów ideologicznych będą na nie. Każdy musi sobie z tym jakoś poradzić. Zwłaszcza taki gruby temat jak u Ciebie, usunięcie obu jajowodów przekreśla już totalnie Wasze naturalne poczęcie. to jest mega trudne do zaakceptowania. I teraz macie dwie ścieżki: albo ochłoniecie i na spokojnie sobie wszystko przemyślicie, zrobicie research w internecie, poradzicie się swojego lekarza prowadzącego, może dorobicie sobie jakieś inne badania, i za jakiś czas podejmiecie decyzję. Druga opcja to jechać od razu z laparo a potem od razu z in vitro i nie oglądać się za siebie. Jeśli uda Ci się zajść w ciąże przy 1 podejściu będziesz najszczęśliwszą kobietą na świecie i nie będziesz nic a nic żałować, zapomnisz o tych dylematach, będzie się liczyło tylko tu i teraz.



    Tak , wielka ulga że już o wszystkim wie :) chociaż gdyby nie laparoskopia to bym jej nie powiedziała :) Tak masz rację , przynajmniej jest świadoma na co idą teraz moje pieniądze . I w sumie się cieszę że wie i jest świadoma przez co przechodzę.


    Właśnie jak tu patrzę na forum to pary podchodzą tak z marszu , jak gdyby nic . I może im tego zazdroszczę takiego podejścia , determinacji :) ja ciągle bije się z myślami , wiadomo u mnie też jest inna sytuacja bo dochodzą jajowody ale nawet jakby tego nie było . Czuje że jest jakieś ryzyko , jestem też tym wszystkim zmęczona .
    Pewnie najszczęśliwszą ale jeśli będzie inny scenariusz to nie wiem czy sobie z tym poradzę .
    Staram się już o tym nie myśleć , zobaczymy co powie mój lekarz

‹‹ 550 551 552 553 554 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ