Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • Syrena Przyjaciółka

Wysłany: 18 czerwca, 18:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwonaj85 wrote:
    Hej Staraczki,

Ja wlasnie wyszlam z gabinetu lekarza ktory skierowal mnie na hsg. Oba jajowody niedrozne. Sugeruje zeby sprobowac jeszcze laparoskopii. Nie wiem czy nie szkoda czasu na to i z racji tego ze mialam juz laparoskopowo usuwana torbiel endometrialna wiem ze troche dochodzi sie do siebie po zabiegu :( Bylam zdecydowana juz na in vitro chociaz to noe jest latwa decyzja a teraz zupelnie nie wiem :(

Jeśli nie chcesz in vitro to w Lublinie jest lekarz (chyba jedyny w Polsce), który przeprowadza zabieg selektywnego udrażniania jajowodów.
    https://wiewiorkowoblog.wordpress.com/2017/10/06/selektywne-hsg-czyli-metoda-udrazniania-jajowodow/

35 l. starania od grudnia 2017 r.,
    ja: AMH 2,61, niedoczynność tarczycy (letrox), hiperprolaktynemia czynnościowa (dostinex), mutacje mthfr(hetero) i pai-1 (homo), KIR haplotyp AA, laparoskopia luty 2020r.,: endometrioza, adenomioza, jajowody drożne,niepękające pęcherzyki, obecnie menopauza farmakologiczna,
    on: morfologia 10%, HLA-C C2C2
  • paulity Przyjaciółka

Wysłany: 3 lipca, 10:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny będę podchodzić do laparoskopii we wrześniu i jak to jest z tym pobytem w szpitalu bo niektórzy piszą że przychodzą na oddział dzień wcześniej i wychodzą dzień po laparo . A ja jak dzwoniłam do kliniki to mówili że przyjeżdżam rano a wychodzę wieczorem ? I nie wiem co myśleć . I jak jest że zwolnieniem bo słyszałam że 14dni a dziewczyny piszą że 3-4tyg ?

• iwonaj85 Debiutantka

Wysłany: 3 lipca, 19:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Dziewczyny będę podchodzić do laparoskopii we wrześniu i jak to jest z tym pobytem w szpitalu bo niektórzy piszą że przychodzą na oddział dzień wcześniej i wychodzą dzień po laparo . A ja jak dzwoniłam do kliniki to mówili że przyjeżdżam rano a wychodzę wieczorem ? I nie wiem co myśleć . I jak jest że zwolnieniem bo słyszałam że 14dni a dziewczyny piszą że 3-4tyg ?

iwi
  • iwonaj85 Debiutantka

Wysłany: 3 lipca, 19:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja po laparaskopii mialam miesiac zwolnienia. Wyszlam 2 dni po zabiegu.

iwi
  • Bardotka# Przyjaciółka

Wysłany: 3 lipca, 23:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam laparoskopię diagnostyczna - w szpitalu byłam od niedzieli do wtorku do 13. Z czego operację miałam w poniedziałek. Zależy jak rozległą operacja. Ja jeszcze w poniedziałek wieczorem zostałam przeniesiona z sali pooperacyjnej na zwykłą i noc już bez całego sprzętu i rurek , natomiast cewnik był ze mną do rana. Zwolnienie miałam na 2 tygodnie od środy + pon i wtorek na pobyt w szpitalu. Razem wyszło 2,5. Tygodnia.

• MoniaSz Ekspertka

Wysłany: 10 lipca, 13:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy któraś z Was miała usuwaną torbiel endonetrialna z jajnika ? - u mnie 15 mm

33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
    Niepłodność idiopatyczna ??
    1 IUI 25.01 😪 ( stymulacja aromek, ovitrelle )
    7.07 laparo + histero > endometrioza III stopnia 😔
  • iwonaj85 Debiutantka

Wysłany: 14 lipca, 15:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Tak ja mialam :) udalo sie uratowac jajnik.

MoniaSz lubi tę wiadomość

iwi
  • MoniaSz Ekspertka

Wysłany: 14 lipca, 16:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwonaj85 wrote:
    Hej. Tak ja mialam :) udalo sie uratowac jajnik.
    U mnie lekarz zdecydował że jej nie usunie bo to mogłoby pogorszyc sytuację, że każda ingerencja w jajnik obniża płodność- ilość komórek ....

33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
  • iwonaj85 Debiutantka

Wysłany: 14 lipca, 21:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoniaSz wrote:
    U mnie lekarz zdecydował że jej nie usunie bo to mogłoby pogorszyc sytuację, że każda ingerencja w jajnik obniża płodność- ilość komórek ....

Hej. Zapewne kazdy lekarz na inna teorie. U mnie nie bylo takiej decyzji raczej szli w kierunku se trzeba to usunac. Pekniecie torbieli moze spowodowac ze bedzie trudniej uratowac jajnik a dwa taka torbiel nie wplywa dobrze na zagniezdzenie sie zarodka. Kolejna sprawa to ze kazda taka zmiane lepiej oddac do badania. Sprawdzalas droznosc?

iwi
  • MoniaSz Ekspertka

Wysłany: 15 lipca, 08:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwonaj85 wrote:
    Hej. Zapewne kazdy lekarz na inna teorie. U mnie nie bylo takiej decyzji raczej szli w kierunku se trzeba to usunac. Pekniecie torbieli moze spowodowac ze bedzie trudniej uratowac jajnik a dwa taka torbiel nie wplywa dobrze na zagniezdzenie sie zarodka. Kolejna sprawa to ze kazda taka zmiane lepiej oddac do badania. Sprawdzalas droznosc?
    Tak drożność miałam sprawdzaną 2 razy. Rok temu i teraz podczas laparo.

33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
  • iwonaj85 Debiutantka

Wysłany: 15 lipca, 19:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoniaSz wrote:
    Tak drożność miałam sprawdzaną 2 razy. Rok temu i teraz podczas laparo.
    Czyli mialas laparoskopie zrobiona ale torbiel zostawili tak? Co miala zatem na celu laparoskopia? Usuniecie zrostow? Super ze droznosc ok bo u mnie niestety 2 niedrozne w wyniku endometriozy najprawdopodobniej :/ slyszalas o akademii plodnosci? :)

iwi
  • MoniaSz Ekspertka

Wysłany: 15 lipca, 20:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwonaj85 wrote:
    Czyli mialas laparoskopie zrobiona ale torbiel zostawili tak? Co miala zatem na celu laparoskopia? Usuniecie zrostow? Super ze droznosc ok bo u mnie niestety 2 niedrozne w wyniku endometriozy najprawdopodobniej :/ slyszalas o akademii plodnosci? :)
    Usunęli mi ogniska w otrzewnej itd. ale jajników nie ruszali bo to mogłoby pogorszyc sytuację , zmniejszyło były znaczenie ilość komórek itp. . Jakisz masz stopień endo ? Nie słyszałam o akademii, a co to ?

33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
  • paulity Przyjaciółka

Wysłany: 20 lipca, 12:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwonaj85 wrote:

Ja słyszałam o akademii i się właśnie zastanawiałam nad dieta :)

• MoniaSz Ekspertka

Wysłany: 20 lipca, 13:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Jutro miną 2 tygodnie od laparo w Angeliusie. Na odział przyjechałam na 8 rano. Od razu zabrali mnie na zabieg i tego samego dnia o 20 do domu. Zwolnienie dają raczej na 2 tygodnie ale spokojnie możesz przedłużyć np. o tydzień. Zależy jak będziesz się czuła i czy będą Ci coś usuwać, wypalac bo to też ma wpływ na czas gojenia się.

33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
  • MoniaSz Ekspertka

Wysłany: 20 lipca, 13:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Ja słyszałam o akademii i się właśnie zastanawiałam nad dieta :)
    Troszkę właśnie o tym poczytałam ale u mnie z dietami ciężko, w sensie ciężko z motywacja 🤣 należę do osób raczej szczupłych i nigdy sobie niczego nie odmawialam jeśli chodzi o jedzenie 😋🤣

33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
  • paulity Przyjaciółka

Wysłany: 20 lipca, 13:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoniaSz wrote:
    Troszkę właśnie o tym poczytałam ale u mnie z dietami ciężko, w sensie ciężko z motywacja 🤣 należę do osób raczej szczupłych i nigdy sobie niczego nie odmawialam jeśli chodzi o jedzenie 😋🤣

Ja właśnie też , ja mam laparoskopie we wrześniu i po niej zobaczę czy zdecyduje się na dietę:)

• MoniaSz Ekspertka

Wysłany: 20 lipca, 13:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Ja właśnie też , ja mam laparoskopie we wrześniu i po niej zobaczę czy zdecyduje się na dietę:)
    Masz jakieś wskazania do laparo czy poprostu diagnostyczna ?

33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
  • paulity Przyjaciółka

Wysłany: 20 lipca, 14:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoniaSz wrote:
    Masz jakieś wskazania do laparo czy poprostu diagnostyczna ?

Jestem rok po histeroskopia i miałam mieć zaraz po laparoskopie bo było podejrzenie niedrozność jajowodów tylko zmieniłam lekarza i on zaproponował żeby zrobić droznosc jajowodów i iui miałam ale dalej nic . Dodam że wyniki mam dobre i mąż też:) mam kilka objawów endometriozy

• MoniaSz Ekspertka

Wysłany: 20 lipca, 14:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Jestem rok po histeroskopia i miałam mieć zaraz po laparoskopie bo było podejrzenie niedrozność jajowodów tylko zmieniłam lekarza i on zaproponował żeby zrobić droznosc jajowodów i iui miałam ale dalej nic . Dodam że wyniki mam dobre i mąż też:) mam kilka objawów endometriozy
    Laparoskopia dużo daję, w sensie dużo można sprawdzić.. ja od dawna przeczuwalam endometrioze bo dużo objawów mi pasowało ale lekarze twierdzili że taka moja uroda itd. A teraz jest już za późno bo wyszła mi endometrioza 3 stopnia i czasu nie cofne ... a resztę wyników jak do tej pory oboje z mężem mamy ok

Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca, 14:27

33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
  • paulity Przyjaciółka

Wysłany: 20 lipca, 14:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoniaSz wrote:
    Laparoskopia dużo daję, w sensie dużo można sprawdzić.. ja od dawna przeczuwalam endometrioze bo dużo objawów mi pasowało ale lekarze twierdzili że taka moja uroda itd. A teraz jest już za późno bo wyszła mi endometrioza 3 stopnia i czasu nie cofne ... a resztę wyników jak do tej pory oboje z mężem mamy ok

Ja właśnie też podejrzewam endometrioze :( cieszę się że będę mieć laparoskopie bo przynajmniej będę wiedzieć na czym stoję chociaż boję się że okaże się najgorsze ale staram się nie myśleć o tym:) ja też straciłam rok u ginekologa który dawał nam tylko witaminy i clo
    A Ty też miałaś laparoskopie diagnostyczne? Ile byłaś w szpitalu ?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca, 14:34

‹‹ 547 548 549 550 551
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.