X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • Firlejka Koleżanka
    Postów: 45 20

    Wysłany: 9 września 2020, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spolka wrote:
    Hej dziewczyny. W moim przypadku laparoskopia diagnostyczna okazała się strzałem w dziesiątkę. Do kliniki leczenia niepłodności trafiłam po roku bezskutecznych starań. Miałam swoje podstawowe badania hormonów , które pokazałam lekarzowi. Lekarz po pierwszej wizycie zalecił wykonanie badania sono HSG. Na badaniu wyszedł prawy jajowód niedrożny , natomiast został uwidoczniony przepływ przez lewy jajowód. Lekarz następnie skierował mnie na badanie laparoskopii diagnostycznej na NFZ. Z uwagi na CoVID zabieg pierwotnie zaplanowany na marzec został odwołany i udało się go wykonać dopiero w lipcu. Tak na czekaniu minął kolejny rok moich starań. W szpitalu po zabiegu okazało się że w obu jajowodach były zrosty, które udało się sforsować. Zabieg trwał 2 h. Wykluczył tez endometrioze. W pierwszym cyklu po laparoskopii (po dwóch latach bezowocnych starań) zobaczylam swoje pierwsze dwie kreski na teście a dziś usłyszałam serduszko. Co ciekawe okazało się że owulacja w tym cyklu była właśnie z lewego jajnika (a więc ze strony która teoretycznie miała być drożna). Dziewczyny na moim przykładzie nie ma co się bać laparoskopii. Blizny są minimalne, a tydzień po zabiegu już się o nim nie pamięta.

    Gratuluję serdecznie!

    U mnie po 2 latach bezowocnych starań (w tym po roku od laparoskopowego usunięcia torbieli jajnika) zrobiono zwykłe hsg i już w tym samym cyklu zaszłam w ciążę! Znaczy to, że też miałam jakieś niewielkie przeszkody w jajowodach powodujące ich niedrożność. Moja lekarka twierdzi że wcale nie musiały to być zrosty, gdyż badanie było bezbolesne, wystarczyło jajowody przepłukać (przepchać) i tak oto mam teraz 2 cudowne córeczki :-)

    spolka, paulity lubią tę wiadomość

  • spolka Debiutantka
    Postów: 11 23

    Wysłany: 9 września 2020, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaNova wrote:
    Cudownie, gratulacje :)

    A czy miałaś kiedykolwiek jakieś urazy, operacje, zapalenie w obrębie jamy brzusznej? Wiesz może z czego mogły wynikać te zrosty?

    Ja nie miałam nigdy nic takiego i mój lekarz odradza laparo...
    A ja, mimo że cholernie boję się operacji to jestem ciekawa jak to tam wygląda od środka...
    Hej. Nie miałam właśnie nic takiego. Wiec nie wiem czemu tak się stało. Może jakiś bakterie w przeszlosci miałam ale nie wiem tego bo ilekroć robiłam wymazy w ciągu ostatnich dwóch lat to nie wyszła mi żadna bakteria. Dodam tylko, że badanie HSG było dla mnie bolesne. Ja podchodząc do laparoskopii nie byłam też optymistycznie nastawiona bo uznałam że skoro lewy drożny to na pewno nie jest to jedyna przyczyna. Bardziej chciałam sprawdzić czy nie mam endometriozy . Na sali dziewczyna z łóżka obok trochę mnie nastawiła pozytywnie bo powiedziała że jej trzy koleżanki po laparoskopii zaszly w ciążę i jest pewna że mnie się też uda. Ważne jest wybrać dobry szpital moim zdaniem. Ja postawiłam na Szpital Uniwersytecki w Krakowie i trochę się naczekalam ale warto było.

    better_angie lubi tę wiadomość

  • spolka Debiutantka
    Postów: 11 23

    Wysłany: 9 września 2020, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaNova wrote:
    Cześć Wam,
    ja też jestem tu nowa, przeczytałam tylko 3 lub 4 ostatnie strony wątku ;) więc przepraszam Was bardzo za powielanie tematu, ale nie dam rady przebrnąć przez cały wątek :D

    Pojawiły mi się myśli (tzn pewna lekarka je u mnie wywołała) o zrobieniu laparoskopii i ew. wycięciu jajowodu (a ja strasznie boję się operacji, narkozy i wszystkiego co szpitalne :/)

    Staramy się już 14 miesięcy, nigdy nie było ciąży. Ja zdrowa, on też, wyniki badań spoko. Od maja leczymy się w klinice. Miałam sono-hsg, które wykazało podejrzenie niedrożnego jednego jajowodu. Mój lekarz prowadzący powiedział, że to w sumie niewiadomo czy jest drożny czy nie, zwłaszcza jak ja nigdy nie miałam żadnych urazów ani operacji. Zostawiliśmy ten temat. Ale ostatnio byłam u takiej pani doktor z Enelmed, która powiedziała, że ten niedrożny jajowód może być przyczyną niepłodności, a mianowicie stan zapalny przez niego wywołany. I poleciła wyciąć go, żeby nie rzutował stanem zapalnym na cały organizm. Nawet przed in vitro zeby wyciąć. Wspomniałam o tym dziś mojemu lekarzowi, powiedział, że on nie widzi u mnie żadnych wodniaków i że nie będzie robił laparo bo chce oszczędzić brzuch.
    Ale czy wodniaki jajowodu można zobaczyć na usg? Pewnie nie zawsze. Tak jak endometriozę.

    Waham się czy pójść do innej kliniki na zrobienie laparo, nie wiem co tam mogę zastać....
    A co jeśli mam endometriozę? Nie mam jakis specjalnych objawów. Też mam często biegunkę 1 dnia cyklu, mdłości lub wymioty, ale ból 1 dnia przechodzi od razu po 2 apapach i już nie wraca. Po odstawieniu antykoncepcji (prawie 2 lata temu) mam skąpe miesiączki. Prawdziwego umiarkowanego krawienia 2 dni. Kiedyś to miałam np 4 dni krwawienia i że musiałam co 4-6h zmieniać tampon/podapskę. A teraz gdyby nie względy higieniczne na dzień starczałaby mi 1 podpaska i 1 na noc xD przynajmniej jest ekonomiczniej.

    Kochane, czy macie jakieś rady dla mnie? Jakie Wy miałyście wskazania do zrobienia laparo? Słyszałyście o wycinaniu niedrożnego jajowodu?
    Prawdziwy obraz czy drożny czy niedrożny da ci tylko laparoskopia. Zanim zdecydujesz się na wycięcie to ja bym to skonsultowała z kilkoma lekarzami. Myślę że to ostatecznosc. I skąd wiesz, że nie da się go udrożnić?

  • OlaNova Autorytet
    Postów: 608 760

    Wysłany: 9 września 2020, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spolka wrote:
    Prawdziwy obraz czy drożny czy niedrożny da ci tylko laparoskopia. Zanim zdecydujesz się na wycięcie to ja bym to skonsultowała z kilkoma lekarzami. Myślę że to ostatecznosc. I skąd wiesz, że nie da się go udrożnić?

    Narazie pilnuję się jednego lekarza prowadzącego z kliniki, on nie chce robić laparo. O udrożnieniu nie mówił nic, bo on uważa że sono-hsg nie daje 100% pewności czy jajowód jest drożny czy nie, więc on nie wie czy coś trzbeba udrażniać.
    Niedługo odpocznę od kliniki, bo teraz zrobiłam ostatnią inseminację. Jak dupa to robię sobie kilka miesięcy przerwy. Może potem wrócę do innej kliniki... zobaczymy. ..

    f2w33e3kj33m6p5d.png

    Ja: 30 lat On: 31 lat
    Starania od lipca 2019
    12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, wszystkie wyniki książkowe (niepłodność idiopatyczna)
    05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
    05.2020 - pierwszy cykl stymulowany (nieudany)
    07. i 08. i 09.2020 - 3 x IUI (nieudane)

    09.2021 - 1 IVF - krótki - 11 komórek, 2 zarodki, transfer odroczony (hiperka)
    25.10.2021 - FET - blastka 4aa
    6 dpt - pierwsze w życiu II kreski 🎉
    8 dpt - bHCG: 53,2 mIU/ml i dalej beta pięknie rośnie!
    24 dpt - mamy serduszko!!! <3 <3 <3

    1 mrozaczek 4aa na zimowisku <3
  • paulity Autorytet
    Postów: 923 519

    Wysłany: 9 września 2020, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Wtrące się , ja miałam wcześniej robiona histeroskopie i mialam podejrzenie niedroznego jajowodu mój wcześniejszy lekarz powiedział że jeśli jest niedrozny jajowod to tylko laparo i obecny lekarz też tak mówił . Bo podobno niektore zrosty da sie wyciac laparoskopowo . Kontsultowalam to z 3 lakarzami :) .

  • Kjojewna Przyjaciółka
    Postów: 149 24

    Wysłany: 9 września 2020, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie z racji tego że mam nieregularne cykle a niebawem mam zaplanowaną laparoskopię chcę zapytać czy któraś z was wywoływała miesiączkę lekami tak żeby wstrzelić się w zabieg?

  • Ètoile Koleżanka
    Postów: 69 16

    Wysłany: 22 września 2020, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam planowaną laparoskopie/histeroskopie w Angeliusie, bardzo się boję.. napiszcie proszę jak to się odbywa w tej klinice.

    36l.
    1 IVF nieudane Artvimed
    2 IVF start 07.01.2021 ❄️8A
    FET 10dpt beta16, 14 dpt beta7💔
    3 IVF ..
  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 22 września 2020, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robiona laparoskopię i kauteryzacje i wyłuszczany torbiel
    Mam pcos i jak się zgłosiłam Pani Dr to rok po nieudanych próbach i w ogóle miałam skierowanie do szpitala w sumie nie wiem czy coś mi to dało bo ciąży jak nie ma tak nie ma 🤷🏼‍♀️

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • better_angie Koleżanka
    Postów: 32 5

    Wysłany: 22 września 2020, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spolka wrote:
    Ja postawiłam na Szpital Uniwersytecki w Krakowie i trochę się naczekalam ale warto było.
    cześć, czy dawno miałaś robioną laparoskopię na Kopernika? Bo miałabym pytanie. Mnie ciągle przekładają niby z powodu Covida i strasznie mnie to dobija, bo chciałabym mieć zabieg za sobą, tym bardziej, że oprócz niepłodności mam także straszne bóle brzucha w różnych dniach cyklu i martwi mnie to :(

    36 lat
    Starania od 5 lat
  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 22 września 2020, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pabi- dexamethasone 17 tabletek ważne do 2023

    CardioTeva 75 zamiennik acardu 39 tabletek (prawie trzy listki) ważne do 2021

    Acard 75 25 tabletek (niecały listek)

    Sprzedam qlukophage xr 750 65 tabletek ważne do 2022

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 27 września 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) prawdopodobnie będę miała laparoskopię, od dwóch cykli biorę podwójna dawkę cło i nic prawy jajnik śpi, na lewym jest prawie 3 cm pęcherzyk który nie pękł od tych dwóch miesięcy.
    Powiedzcie mi jak ile byłyście w szpitalu i czy po zabiegu byłyście na chorobowym długo?
    Jak u Was wyglądała kwestia starań po laparoskopii. Doktor chce sprawdzić co jest nie tak bo nie podoba mu się że nic się nie dzieje. HSG miałam ok. dwa lata temu i było wtedy wszystko ok.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 27 września 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez.na mnie clo nie dzialalo mialam z nim trzy cylke pozniej laparoskopia endometrioza wykluczona prawy jajnik lauteryzacja a z lewego usuneli torbiel krwotoczna lagodna naszczescie bez zmian badane ok l4 dostalam na miesiac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2020, 14:27

    gacka89 lubi tę wiadomość

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • paulity Autorytet
    Postów: 923 519

    Wysłany: 28 września 2020, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja28 wrote:
    Tez.na mnie clo nie dzialalo mialam z nim trzy cylke pozniej laparoskopia endometrioza wykluczona prawy jajnik lauteryzacja a z lewego usuneli torbiel krwotoczna lagodna naszczescie bez zmian badane ok l4 dostalam na miesiac


    aa zabieg miałaś robiony w Angeliusie?:)

  • paulity Autorytet
    Postów: 923 519

    Wysłany: 28 września 2020, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaś myślałam że laparoskopia rozwiąże nasze problemy ale Pan doktor jeszcze kazał zrobić dna mojemu mężowi . Więc pewnie będzie dalsze leczenie :(

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 28 września 2020, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    aa zabieg miałaś robiony w Angeliusie?:)
    Akurat nie w Angeliusie tylko w szpitalu w Zabrzu bo chodziłam przez dwa lata do Pani Dr ginekolog-endoktynolog itrzy razy mnie do szpitala wsadzala bo badnia robila a pozniej laparo i zmiana na lamette....
    zmienilam lekarza i wiecej badan i wogole teraz chodze do Dr Paligi nowe leki nowe badania i zobaczymy...

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • paulity Autorytet
    Postów: 923 519

    Wysłany: 9 października 2020, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak wam się wydaje , bedą odwoływać zabiegi typu laparo zwiazku z covidem. Bo zaczynam się już martwić a mam zaplanowaną na koniec października :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2020, 12:04

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 9 października 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Dziewczyny jak wam się wydaje , bedą odwoływać zabiegi typu laparo zwiazku z covidem. Bo zaczynam się już martwić a mam zaplanowaną na koniec października :(
    Wszystko możliwe ale jak masz na październik to może jeszcze się załapiesz

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • paulity Autorytet
    Postów: 923 519

    Wysłany: 9 października 2020, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja28 wrote:
    Wszystko możliwe ale jak masz na październik to może jeszcze się załapiesz


    Właśnie na koniec października, już zaczynam się martwić:( mam nadzieję że jeszcze się załape

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 9 października 2020, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulity wrote:
    Właśnie na koniec października, już zaczynam się martwić:( mam nadzieję że jeszcze się załape
    Albo zadzwoń i przyspiesz termin albo dopytaj jak to będzie teraz przy tej pandemii

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • paulity Autorytet
    Postów: 923 519

    Wysłany: 20 października 2020, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miałam mieć miesiąc temu laparoskopie ale dostałam anginy , więc przesunięto mi ma ten tydzień.. czuje że jestem zdrowa nic mi nie jest nie mam kataru nie kaszle mnie ale jak noszę maseczke to mnie drapie w gardle nawet zaczęłam pukać gardło postanowiłam iść na urlop żeby sobie oszczędzić wychodzenie z domu bo trzeba mieć maseczke , nie wiem czy zadzwonić do szpitala i powiedzieć o tym że mnie drapie w gardle przez maseczke

‹‹ 548 549 550 551 552 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ