X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, w piątek miałam robiona laparo, na której w zasadzie nic nowego nie wyszło. Jajowody oba drożne, ale to już wiedziałam dwa lata temu po hsg.
    Miałam poza jajowodem torbiel po pęcherzyku który nie pękł została usunięta. Odkąd ją miałam nie miałam potwierdzonej owulacji.
    Teraz czekam na okres bo to już właśnie koniec cyklu.

    Powiedzcie czy po laparo staraliscie się naturalnie czy ginekolog przepisywał jakieś leki na stymulację itp.
    Ja po ostatniej stymulacji (podwójna dawka clo) miałam właśnie pęcherzyk, który nie pękł i zablokował wszystko.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gacka89 wrote:
    Hej, w piątek miałam robiona laparo, na której w zasadzie nic nowego nie wyszło. Jajowody oba drożne, ale to już wiedziałam dwa lata temu po hsg.
    Miałam poza jajowodem torbiel po pęcherzyku który nie pękł została usunięta. Odkąd ją miałam nie miałam potwierdzonej owulacji.
    Teraz czekam na okres bo to już właśnie koniec cyklu.

    Powiedzcie czy po laparo staraliscie się naturalnie czy ginekolog przepisywał jakieś leki na stymulację itp.
    Ja po ostatniej stymulacji (podwójna dawka clo) miałam właśnie pęcherzyk, który nie pękł i zablokował wszystko.


    Hejka
    A nie przepisali Ci zastrzyku np. Ovitrelle?
    Mi za każdym razem podczas stymulacji przepisują wtedy zawsze wszystko pęka 😊😂

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 13 stycznia 2021, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Hejka
    A nie przepisali Ci zastrzyku np. Ovitrelle?
    Mi za każdym razem podczas stymulacji przepisują wtedy zawsze wszystko pęka 😊😂
    No właśnie ni e. Jakiś mi nie przyszło do głowy żeby o to zapytać.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak długo po laparoskopii byłyście na L4? Chciałabym poinformować szefa ile mnie mniej więcej nie będzie i nie wiem co powiedzieć 🙈🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2021, 19:42

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Jak długo po laparoskopii byłyście na L4? Chciałabym poinformować szefa ile mnie mniej więcej nie będzie i nie wiem co powiedzieć 🙈🙈
    Hej, ze szpitala dostałam na dwa tygodnie plus dni pobytu w szpitalu.
    Dzisiaj byłam na wizycie u gina i poprosiłam o przedłużenie.

    Wszystko zależy jak się czujesz. Mnie pytali dodatkowo czy dźwigam w pracy. Więc też zależy od charakteru pracy.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • Ren91 Znajoma
    Postów: 29 11

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mam pytanie ile czasu po zabiegu trzymali Was w szpitalu? Szczególnie interesują mnie inf na temat Szpitala Uniwersyteckiego na Kopernika w Krk. I co trzeba ze sobą zabrać?

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gacka89 wrote:
    Hej, ze szpitala dostałam na dwa tygodnie plus dni pobytu w szpitalu.
    Dzisiaj byłam na wizycie u gina i poprosiłam o przedłużenie.

    Wszystko zależy jak się czujesz. Mnie pytali dodatkowo czy dźwigam w pracy. Więc też zależy od charakteru pracy.
    Ok dziękuję, prace mam biurowa :D

    gacka89 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ren91 wrote:
    Hej mam pytanie ile czasu po zabiegu trzymali Was w szpitalu? Szczególnie interesują mnie inf na temat Szpitala Uniwersyteckiego na Kopernika w Krk. I co trzeba ze sobą zabrać?


    Hey
    Byłam wczoraj na konsultacjach przed zabiegiem. Zmienili mi termin na 3.02 mam przyjść z rana na czczo, dzień wcześniej muszę się wypróżnić całkowicie. Ja zabieg będę mieć od raz 3.02 i informavjr otrzymałam że 4.02 wieczorem zostanę wypisana do domu. Ale ja mam zabieg w Katowicach

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam przyjęta do szpitala 6.01 na konsultacji mówił lekarz, że zabieg będzie na następny dzień, ostatecznie miałam dopiero 8.01. ze szpitala wypisali mnie 11.01 czyli na trzecią dobę po zabiegu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2021, 11:12

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • KasiaaaaWRO Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny! Mam ustalony termin laparoskopii endometriozy w kwietniu we Wrocławiu w szpitalu na Weigla na NFZ. Jakie są wasze ogólne doświadczenia z operacją endometriozy na NFZ. Zgłębiałam temat i dużo wpisów czytałam, że na NFZ nie warto, że robią więcej złego niż dobrego,że po takich operacjach Endo przybiera na sile,itp. Tylko, że nie każdy ma fundusze, żeby wywalić na zabieg 10-15 czy nawet 50 tys.zł. ( i pytanie czy serio tak dużo lepsze są te oparacje prywatnie). Szczerze, trochę się przestraszyłam. Może ktoś z was może podzielić się konstruktywnymi radami?

  • Kundzia07 Autorytet
    Postów: 594 662

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co myślicie o kauteryzacja jajników ?

    Mam AMH ok. 9, i przy ostatniej stymulacji miałam 30 kumulusów (hiperka, wiadomo) a z tego powstały tylko 3 blastki, i to nie najpiękniejsze.

    Szukam planów B, i szukam opinii na ten temat.

    👩PCOS, Cienkie endometrium, Niedoczynność tarczycy, Hiperprolaktynemia

    👦teratoozospermia, hormony ok

    Starania 5 lat
    1 IVF - ❄️❄️❄️, dwa FET nieudane

    2 IVF - hiperstymulacja, ❄️❄️❄️
    4.1.1❄️ - 😢
    4.2. 2❄️ -..😪
    4.2.3❄️.😥

    Zmiana kliniki..
    5 zdrowych śnieżynek 🥰
    4.1.1 - 24 dpt. ❤
    31.12.2022 - 👶 🥳🎆🥰
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaaaaWRO wrote:
    Część dziewczyny! Mam ustalony termin laparoskopii endometriozy w kwietniu we Wrocławiu w szpitalu na Weigla na NFZ. Jakie są wasze ogólne doświadczenia z operacją endometriozy na NFZ. Zgłębiałam temat i dużo wpisów czytałam, że na NFZ nie warto, że robią więcej złego niż dobrego,że po takich operacjach Endo przybiera na sile,itp. Tylko, że nie każdy ma fundusze, żeby wywalić na zabieg 10-15 czy nawet 50 tys.zł. ( i pytanie czy serio tak dużo lepsze są te oparacje prywatnie). Szczerze, trochę się przestraszyłam. Może ktoś z was może podzielić się konstruktywnymi radami?


    Nie mam doświadczenie, ale na codzień leczę się prywatnie w klinice. Pani doktor dała skierowanie na laparoskopie na Nfz do zaprzyjaźnionego lekarza żeby nie były wysokie koszty więc nie wiem czy jest jakaś różnica myślę że gdyby było coś zle to Pani sama by mi zrobiła zabieg biorąc przy tym fajna sumke do klinik.

    KasiaaaaWRO lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Lusi24 Autorytet
    Postów: 678 496

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gacka89 wrote:
    Ja byłam przyjęta do szpitala 6.01 na konsultacji mówił lekarz, że zabieg będzie na następny dzień, ostatecznie miałam dopiero 8.01. ze szpitala wypisali mnie 11.01 czyli na trzecią dobę po zabiegu.


    Hej a jak się teraz czujesz ? Jak się czułaś po ? Ja ide 15 marca mam niedrożne jajowody :(

    Starania od 07/2019

    03.11.20HSG - niedrożne oba jajowody ❌
    11.03 laparoskopia - odwołana
    Kwiecień - 12.04( laparoskopia ) ❌

    07.04 naturalny cud 🌸
    08.04 beta 829,39 mIU/ml
    12.04 beta 2376,31 mIU/ml progesteron 9,69 ng/ml
    12.04 jest pęcherzyk ❤️❤️
    16.04 1,24 cm pęcherzyk
    23.04 jest 0,47 człowieczka 🍀
    14.05 2,72 cm ❤️
    18.06 9 cm chłopaka 💙💙👶🏻👶🏻
    02.07 180 g 💙
    28.07 350 g💙
    17.09 1,1kg💙
    01.10 1,5 kg 💙
    05.11 2,6kg 💙
    19.11 2,9 kg 💙

    Nasz cudzie zostań z nami ❤️
    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsv2n0aaq7urca2.png[/link]
  • Promyczek93 Autorytet
    Postów: 392 1144

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaaaaWRO wrote:
    Część dziewczyny! Mam ustalony termin laparoskopii endometriozy w kwietniu we Wrocławiu w szpitalu na Weigla na NFZ. Jakie są wasze ogólne doświadczenia z operacją endometriozy na NFZ. Zgłębiałam temat i dużo wpisów czytałam, że na NFZ nie warto, że robią więcej złego niż dobrego,że po takich operacjach Endo przybiera na sile,itp. Tylko, że nie każdy ma fundusze, żeby wywalić na zabieg 10-15 czy nawet 50 tys.zł. ( i pytanie czy serio tak dużo lepsze są te oparacje prywatnie). Szczerze, trochę się przestraszyłam. Może ktoś z was może podzielić się konstruktywnymi radami?

    Hej,
    Miałam robiona na Klinikach w czerwcu. Ponad pół roku i puki co cisza 😁 miałam spora torbiel. AMH nie spadło mocno, wiec mogę powiedzieć, ze ok. Leczymy się dalej i czekamy na cud.
    Powodzenia!

    Ona 30 👱‍♀️ On 40 👨
    31.07.22 👶

    Walczymy o rodzeństwo! 👊
    Sierpień 2023 start walki
    6.11.23 punkcja ❄️❄️❄️❄️
    2024 nadzieja na transfer 2 cykle odwołane
    3 trafiony- cudzie trwaj!

    24.01.24 transfer 4AA 🥺
    5dpt ⏸️ cień
    7dpt prog 36,9 beta 38,6
    10dpt prog 46,1 beta 258
    12dpt prog 45,6 beta 714 😍
    19dpt beta 8840
    26dpt USG mamy ❤️😍
    ——————————————————-
    IVF
    06.21 criotransfer 4BB 9dpt 43,7 11dpt 172 prog 15,7 16dpt 1132 prog 14,2 21dpt 1696 prog 18,5 22dpt USG pęcherzyk ciążowy 24dpt 1782 28dpt 💔 Poronienie zatrzymane

    11.21 Transfer
    7 dpt - prog 17,7 13dpt - bHCG 585 prog 16,5 15dpt - bHCG 1279 prog 21,1 22dpt- bHCG 9558 prog 21,4 30dpt USG 7,5mm serduszko ❤️ 31.07 Cud na świecie! 🥰 Synko 👶🏻
  • Natka1993 Ekspertka
    Postów: 163 82

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny...
    Jestem właśnie w 3 dobie po laparoskopii, u mnie ze względu na torbiel krwotoczną oraz małe ogniska endometriozy, wszystko zostało wyczyszczone. Miałam również sprawdzaną drożność - oba drozne 😁.
    Laparoskopia sama w sobie nie jest niczym bardzo inwazyjnym, ja najgorzej czułam się w dobie po,ale u mnie pokryło się to z okresem... Więc miałam masakrę. Dziś już jest lepiej, jestem już w domu, jedynie co mi dokucza to trochę ból w klatce piersiowej (od gazu), no i zdarza się, że po jedzeniu łapią mnie takie jakby "kolki", najwidoczniej w organizmie trochę tego gazu jeszcze jest i potrzeba więcej czasu żeby się go pozbyć :)

    Ja z laparo jestem zadowolona, miałam ją połączona z histeroskopią oraz droznoscią,w pełnej narkozie więc nic nie pamiętam. A mam sprawdzone wszystko. Dodatkowo został usunięty zrost z jelitem który miałam na lewym jajniku. Lekarz teraz dał mi zwolnienie na 30 dni, ponieważ mam pracę typowo fizyczną, mam dojść do siebie w ciągu miesiąca i za 30dni działamy dalej... Mam nadzieję że szybko uda Nam się zobaczyć dwie kreseczki 🥺

    Domma, Lusi24 lubią tę wiadomość

    ♀ - 27l.
    Ognisko endometriozy ❌, w trakcie wyrównania TSH - 💊 E25. Niepękające pęcherzyki. 😥
    Suplementacja:
    ➡️ Wit. D, Wit. C, Omega 3-6-9, inozytol.
    👨 - 26l.
    Suplementacja:
    ➡️ Cynk, Wit. C, Omega 3, Wit. D.
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 31 stycznia 2021, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka1993 wrote:
    Hej dziewczyny...
    Jestem właśnie w 3 dobie po laparoskopii, u mnie ze względu na torbiel krwotoczną oraz małe ogniska endometriozy, wszystko zostało wyczyszczone. Miałam również sprawdzaną drożność - oba drozne 😁.
    Laparoskopia sama w sobie nie jest niczym bardzo inwazyjnym, ja najgorzej czułam się w dobie po,ale u mnie pokryło się to z okresem... Więc miałam masakrę. Dziś już jest lepiej, jestem już w domu, jedynie co mi dokucza to trochę ból w klatce piersiowej (od gazu), no i zdarza się, że po jedzeniu łapią mnie takie jakby "kolki", najwidoczniej w organizmie trochę tego gazu jeszcze jest i potrzeba więcej czasu żeby się go pozbyć :)

    Ja z laparo jestem zadowolona, miałam ją połączona z histeroskopią oraz droznoscią,w pełnej narkozie więc nic nie pamiętam. A mam sprawdzone wszystko. Dodatkowo został usunięty zrost z jelitem który miałam na lewym jajniku. Lekarz teraz dał mi zwolnienie na 30 dni, ponieważ mam pracę typowo fizyczną, mam dojść do siebie w ciągu miesiąca i za 30dni działamy dalej... Mam nadzieję że szybko uda Nam się zobaczyć dwie kreseczki 🥺


    Trzymam kciuki! Jak mąż miał kiedyś operacje powiedzieli mu ze skoro nie pali papierosów to gaz będzie odczuwał dłużej i ciężej.. Niestety tak było tydzień po operacji a nadal go męczył 🤷‍♀️🤷‍♀️
    Ja mam w środę zabieg ta sama sytuacja, podejrzenie enometriozy miednicy małej, lekkie zrosty, ostatnio dorobiłam się torbieli i będzie drożność. Oby to wszystko nam pomogło.

    Daj znać za jakiś czas czy udało się po zabiegu.

    Widzę, że mamy te same problemy mi również pęcherzyki nie pękają :( pomimo zastrzyków etc.

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • paulity Autorytet
    Postów: 923 519

    Wysłany: 14 lutego 2021, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam miec prawdopodobnie laparo 1.03 5.03 zależy jak uloży się wszystko , zaczyna pojawiać mi się opryszczaka, walczę z nią maścią i tabletkami , myślicie czy mówić o tum lekarzowi ? Powinna zejść do tygodnia ..

  • KaroK Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 16 lutego 2021, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaaaaWRO wrote:
    Część dziewczyny! Mam ustalony termin laparoskopii endometriozy w kwietniu we Wrocławiu w szpitalu na Weigla na NFZ. Jakie są wasze ogólne doświadczenia z operacją endometriozy na NFZ. Zgłębiałam temat i dużo wpisów czytałam, że na NFZ nie warto, że robią więcej złego niż dobrego,że po takich operacjach Endo przybiera na sile,itp. Tylko, że nie każdy ma fundusze, żeby wywalić na zabieg 10-15 czy nawet 50 tys.zł. ( i pytanie czy serio tak dużo lepsze są te oparacje prywatnie). Szczerze, trochę się przestraszyłam. Może ktoś z was może podzielić się konstruktywnymi radami?

    Podobno przy operacjach na NFZ nie można podawać pacjentce żelu przeciwzrostowego, gdyz żel nie jest refundowany. Niektórzy lekarze mimo to zgadzają się podać pacjentce taki żel, po uprzednim opłaceniu go przez pacjentke (koszt rzędu 500, 600zl). Żel podobno zapobiega tworzeniu się zrostow, które mogą utrudniać zajście w ciążę.
    Jak to jest w Twoim przypadku, będziesz miała laparo z żelem?

  • KasiaaaaWRO Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 16 lutego 2021, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroK wrote:
    Podobno przy operacjach na NFZ nie można podawać pacjentce żelu przeciwzrostowego, gdyz żel nie jest refundowany. Niektórzy lekarze mimo to zgadzają się podać pacjentce taki żel, po uprzednim opłaceniu go przez pacjentke (koszt rzędu 500, 600zl). Żel podobno zapobiega tworzeniu się zrostow, które mogą utrudniać zajście w ciążę.
    Jak to jest w Twoim przypadku, będziesz miała laparo z żelem?


    Hej KaroK ;) powiem ci, ze pierwszy raz słyszę o takim żelu :O w szpitalu na wizycie nikt mi tego nie zaproponował. Podobnie u lekarza, do którego chodzę prywatnie. Chyba przy okazji kontaktu ze szpitalem podpytam się o ten żel :)

    Miałam mieć już za tydzień laparoskopię. Udało się przesunąć termin . A tu pechowo covid za blisko krąży i muszę jeszcze czekać... Dodatkowo przy ostatnim okresie dostałam 3dniowej gorączki :O:O Miałyście dziewczyny kiedykolwiek gorączkę przy okresie? :O miałam torbiel krwotoczną i zastanawiam się, czy ona przypadkiem nie pękła i taki był tego skutek.... ehh...

  • KasiaaaaWRO Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 16 lutego 2021, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyczek93 wrote:
    Hej,
    Miałam robiona na Klinikach w czerwcu. Ponad pół roku i puki co cisza 😁 miałam spora torbiel. AMH nie spadło mocno, wiec mogę powiedzieć, ze ok. Leczymy się dalej i czekamy na cud.
    Powodzenia!

    Super! dobrze czytać, że taki zabieg daje pozytywne efekty :D Czyli po operacji masz mniej dolegliwości? :)

‹‹ 553 554 555 556 557 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ