X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LUF

Oceń ten wątek:
  • aiszza1 Koleżanka
    Postów: 63 5

    Wysłany: 25 września 2015, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- handel lekami.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 25 września 2015, 17:42

    aiszza1
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 2 października 2015, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelle wrote:
    No i wrocilam przybita okazalo sie ze torbiel krwotoczna sie utworzyla :-(
    A co dostalas na pekniecie?

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Evelle Autorytet
    Postów: 318 351

    Wysłany: 16 października 2015, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pregnyl 5000 :-) w nastepnym cylku mam podwojna dawke, w srode ide na monitoring:-)

    atdc9vvjtiub4xrf.png
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 4 listopada 2015, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelle wrote:
    Pregnyl 5000 :-) w nastepnym cylku mam podwojna dawke, w srode ide na monitoring:-)
    Jak tam w tym cyklu bylas juz na monitoringu? Nie mam pojecia czemu te pecherzyki nie chca pekac, ja mialam dawke 10 000 jednostek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2015, 12:41

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Evelle Autorytet
    Postów: 318 351

    Wysłany: 4 listopada 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez w minionym cyklu dostalam dawke 10 000 pregnylu, pecherzyki byly dwa nawet dojrzale i ani jeden nie peknal :-( wszystkiego juz mi sie odechcialo, porzucilam mojego dotychczasowego ginekologa bo juz nie mial pomyslu, 14 listopada mam wizyte we wroclawskim invimedzie zobaczymy co zaproponuja!

    atdc9vvjtiub4xrf.png
  • Evelle Autorytet
    Postów: 318 351

    Wysłany: 4 listopada 2015, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najchetniej to bym zdecydowala sie na ivf bo brak juz sil do dalszych staran:-(

    atdc9vvjtiub4xrf.png
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 5 listopada 2015, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi niestety tez nie pekaja :( Mialam teraz hsg i zobaczymy moze to pomoze. Daj znac co Ci nowy lekarz powiedzial

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • azibomba Koleżanka
    Postów: 80 7

    Wysłany: 7 listopada 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy możliwy jest luf przy tak wysokim progesteronie 28 w 5dpo?

  • Evelle Autorytet
    Postów: 318 351

    Wysłany: 8 listopada 2015, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja badalam progesteron po domniemanej owulacji ok 7 dni po, w cykkach gdzie stwierdzono luf zawsze wychodzil ponad norme niestety!

    atdc9vvjtiub4xrf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy moim lufie miewam progesteron 22 7dpo i lekarka mówi, że bardzo ładny :P równocześnie na usg widać przetrwały pęcherzyk. Takie to dziadostwo, daje zakłamany obraz rzeczywistości.
    Niby wszystko cacy a owulki nie ma.

  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 8 listopada 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak sobie radzicie z luf-em?

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2015, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sobie radzimy dobre pytanie :)
    Na mnie działa pregnyl 5tys. Dziś właśnie idę na monit i po receptę.
    Brałam bromergon przez kilka miesiecy i w 11dc miałam już pęcherzyk gotowy na zastrzyk (18-20mm).
    Odkąd odstawiłam bromergon to cykl mi się wydłużył. W 10dc miałam pęcherzyk 13mm, mały jak na mnie. Zastanawiam się czy Bromergon przez to, że obniża prolaktynę, to nie przyspiesza owulacji.
    Dziś mój 12dc, idę na monit i zobaczymy ile urósł od soboty, czy już można podać pregnyl.

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 11 listopada 2015, 01:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj ginekolog mowi ze nie powinno sie na LUF podawac Pregnylu tylko poszukac powodu LUF...ja tez mialam podawany pregnyl,pecherzyki pekaly,ciazy nie bylo etc w koncu zmienilam lekarza,okazalo sie ze mam PCOS i torbiel ktora nie pekla. Mialam tak rozregulowany cykl ze dostalam antyki najpierw na 3mce,przedluzone na kolejne 2 bo niestety torbiel sie nie wchlonela tylko pekla siejac kolejne spustoszenie. Nie wiem jak to bedzie dalej- co z LUFem itp bo musze czekac na ustabilizowanie cyklu.

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2015, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wszystkie potencjalne przyczyny LUFu zostały wykluczone. Hormony mam w normie, cykle w normie, jajowody drożne, endometriozy nie mam. Na chwilę obecną pozostaje mi tylko branie pregnylu.

  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 11 listopada 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara_bella wrote:
    U mnie wszystkie potencjalne przyczyny LUFu zostały wykluczone. Hormony mam w normie, cykle w normie, jajowody drożne, endometriozy nie mam. Na chwilę obecną pozostaje mi tylko branie pregnylu.
    Klarusia, a dlaczego dostajesz tylko 5000 j skoro nie pękasz po tym???

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2015, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tulipanna właśnie 5 tyś działa ☺ dziś test owu pozytywny piękny. Więc chyba peak LH nastąpił a martwilam się ze nic z tego. W piątek rano wezmę Pregnyl. Albo w czwartek wieczorem ☺ wówczas będzie pewność że owulacja jest. A bez pregnylu to przeważnie nie ma.

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 12 listopada 2015, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara a na pewno nie masz PCOS? Bo u mnie hormony tez ok a w obrazie USG tylko 1 lekarz dostrzegl cechy PCOS

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie u mnie obraz USG też ładny. U tylu lekarzy już byłam i żaden nic nie mówił o PCOS, wszyscy mówili, że jejniki mam ładne. Nikt nie wie o co chodzi ze mną :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie u mnie obraz USG też ładny. U tylu lekarzy już byłam i żaden nic nie mówił o PCOS, wszyscy mówili, że jejniki mam ładne. Nikt nie wie o co chodzi ze mną :P

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 12 listopada 2015, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm to faktycznie ciekawa sprawa. W takim razie trzymam mocno kciuki zeby udalo sie z Pregnylem. Dlugo sie starasz jesli mozna wiedziec?

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ