X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LUF

Oceń ten wątek:
  • mrulinka Przyjaciółka
    Postów: 96 43

    Wysłany: 6 lutego 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie dopiero pregnyl pomógł. Ale ciaży nie ma...

    mrulinka
  • kotkapc Autorytet
    Postów: 341 148

    Wysłany: 6 lutego 2015, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    scarllet wrote:
    U mnie nie pekaja, nawet po podaniu zastrzyku i mimo obnizenia prolaktyny. Na LUF nie ma lekarstwa
    Zgadzam się, ja przy endometriozie mam LUF i pregnyl nie pomaga, jak Tobie Mrulinka pomógł to raczej nie jest LUF, po prostu jakiś zaburzenia hormonów

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak kotkapc, ja tez mam endometrioze

  • Wyczekująca Koleżanka
    Postów: 37 26

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam temat, bo chciałam zapytać czy przy LUF zawsze występuje skok temperatury w okolicach owulacji?
    Zastanawiam się czy nie cierpię na LUF, ponieważ mam PCOS, a dzisiaj dowiedziałam się, że mój pięknie zapowiadający się pęcherzyk po prostu się wchłonął... Testy owulacyjne pozytywne, śluz płodny jest, szyjka wysoko i miękka. Tylko skoku nie było... Ktoś coś może na ten temat wie?

    25f61e48d3175427df2d3124f642d8c5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wiem na ten temat sporo :P bo mam LUFa też.
    U mnie wszystko, absolutnie wszystko wyglądało tak jakby owulacja była. Gdybym od razu się zorientowała nie starałabym się już 2 lata.
    U mnie jest wszystko:
    - śluz płodny
    - testy owulacyjne pozytywne ok 11-13dc
    - ból owulacyjny jajnika
    - szyjka jak marzenie
    - temperatura pięknie się pnie (czasem wykres to były tzw "zęby rekina", ale skok był zawsze, czasem kilkudniowy wzrost, rzadko konkretnie tempka w górę w ciągu 1 dnia)
    - wszystkie hormony w normach (poza prolaktyną po obciążeniu, na którą dostałam Bromegron, może stąd ten LUF)
    Taka sytuacja uśpiła moją czujność. Teraz każdej staraczce polecam zrobienie chociaż 1 usg (jeśli nie szkoda kasy to cały monitoring) po domniemanej owulacji, aby potwierdzić czy jest ciałko żółte.
    Ja jestem po 1 pregnylu, owulacja była :) niestety nie udało się, zaczęłam nowy cykl.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2015, 07:58

  • Wyczekująca Koleżanka
    Postów: 37 26

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może jeżeli u mnie skoku nie było to może nie mam LUF. Mam taką nadzieję...

    25f61e48d3175427df2d3124f642d8c5.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 18 września 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co dostawałyście na torbiele?przepisywali Wam leki antykoncepcyjne?ile trzeba czekać aż się wchłoną?jak to u Was jest?

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 21 września 2015, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hop hop, czy ktoś tu jeszcze zagląda?

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 21 września 2015, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez nie pomaga ani ovitrelle ani pregnyl, nie pekaja... jak sobie z tym radzicie?

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 21 września 2015, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się zrobiły 2 torbiele o wielkości ok 6cm, musiałam odstawić wszystkie leki (brałam duphaston +estrofem)poczekałam na @ i jestem na tabletkach anty żeby torbiele się wchłonęły.Dlatego skierowałam pytanie do Was, jak to u Was jest czy było.Nasze starania są przymusowo wstrzymane...

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 21 września 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore luteine przez 10 dni i potem w 2dc. chodze na monitoring i nie mam juz torbieli,u mnie one sie wchlaniaja

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2015, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam właśnie, że na torbiele przepisują często antyki.
    Moje przerośnięte pęcherzyki na szczęście same się wchłaniają. Jedynie w maju rok temu miałam laparoskopię, bo 1 torbiel 3cm nie chciała zejść. Ale nikt mi nie przepisał żadnego leku, nie wiem czemu. W sumie dobrze, że miałam laparo tak czy siak, bo przynajmniej obejrzeli mnie dogłębnie ;)

  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 21 września 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wielką nadzieję, że te moje torbiele się jednak wchłoną.A Wasze pęcherzyki pękały np po pregnylu?jakie dawki miałyście?

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2015, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam pregnyl 5 raz kilka dni temu. Zawsze mam owulację przy pregnylu 5tys

  • Evelle Autorytet
    Postów: 318 351

    Wysłany: 21 września 2015, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam pregnyl podany w czwartek jutro ide na kontrole sprawdzic czy pecherzyk pekl, wogole nie mam odczuc po tym zastrzyku nic a nic sie nie dzialo boje sie ze nie pomoze...

    atdc9vvjtiub4xrf.png
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 22 września 2015, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 10 000 jednostek i nie pekaly

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 22 września 2015, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze to co Ci przepisują na pęknięcie?

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 22 września 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem co dalej... na 4 cykle tylko w 1 pekly

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Evelle Autorytet
    Postów: 318 351

    Wysłany: 22 września 2015, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i wrocilam przybita okazalo sie ze torbiel krwotoczna sie utworzyla :-(

    atdc9vvjtiub4xrf.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 24 września 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się, wchłonie się i od następnego cyklu kolejna szansa:)nie można się załamywać, będzie dobrze:)

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ