X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LUF

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2015, 06:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam już córkę 4letnią, od ponad 2 lat staramy się o kolejne. Dopiero pół roku temu sama sie zdiagnozowałam, że to LUF. Żaden lekarz nie zlecił mi monitoringu usg i tak minęły 2 lata. W międzyczasie miałam laparoskopię bo z niepękniętych pęcherzyków miałam torbiel i podejrzenie endometriozy. Ale jakoś nigdy nie miałam usg w 2 fazie cyklu.
    Na chwilę obecną wszystko u mnie ok, jedynie pęcherzyk nie pęka. Ratuje mnie pregnyl.
    Pewnie na wiosnę kolejny krok czyli iui.

  • gosska Przyjaciółka
    Postów: 86 21

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy te z Was u których zdiagnozowano LUF robiło testy owu? Czy jeśli wychodziły one pozytywnie to czy skok tempki był w momencie w którym miało nastąpić pęknięcie pecherzyka czyli po 24-36h ?? Bardzo proszę o odp :)

    mini-graphics-aliens-and-space-872204.gif
  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja mam LUF w kazdym cyklu. Testy owu zawsze wychodza a temperatura rosnie jakos troche po piku LH. Wzrost jest zawsze duzy, nawet powyzej 37 stopni.

  • Evelle Autorytet
    Postów: 318 351

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u mnie stwierdzono luf testy owulacyjne wychodzily prawidlowo, skok temperatury tez byl w wlasciwym czasie ale taki leniwy (moze dlatego ze mierzylam temke w ustach), nawet progesteron w 7 dniu po domniemanej owulacji zawsze w normie dla fazy lutealnej, niestety potwierdzone rowniez monitoringiem ze pecherzyki nie pekaly a taki to przypadek moj:-)

    atdc9vvjtiub4xrf.png
  • gosska Przyjaciółka
    Postów: 86 21

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh właśnie podejrzewam u siebie to przeklete luf...tempka po teoretycznej owulacji rośnie ale naprawde powoli. Biore już jakiś czas bromka prolaktyna spadła wiec wierze że w tym cyklu się powiodą te nasze starania chociaż jak tak czytam o tym niepekajacym pecherzyku to dziewczyny opisują tą walke z luf jako niekonczącą sie historie:/

    mini-graphics-aliens-and-space-872204.gif
  • gosska Przyjaciółka
    Postów: 86 21

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi:*

    mini-graphics-aliens-and-space-872204.gif
  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelle ale zaczely Ci potem pekac? Nie martw sie gosska nie Ty jedna meczysz sie z LUFem:) naprawde irytujaca przypadlosc bo niby wszystko wyglada ladnie a dziadostwo nie peka:/ ja tez zbijam prl, aktualnie dostinexem.juz w pierwszym cyklu zauwazylam zmiane bo cykl dobil do 28 dni zamiast jak zwykle 24:p pozniej w nowym cyklu piekny pecherzyk, juz myslalam ze w koncu bedzie owulacja...ale nie pekl, nawet po pregnylu wiec taki ten luf jest..walka z wiatrakami:(

  • Evelle Autorytet
    Postów: 318 351

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nawet podwojna dawka pregnylu nie pomagala byly cykle stymulowane i nic nie czasem torbiele sie robily i znow je bylo trzeba leczyc, przyczyny lufu nie zdiagnozowano...

    atdc9vvjtiub4xrf.png
  • gosska Przyjaciółka
    Postów: 86 21

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o rety... nie jest to wszytko optymistyczne życze Wam dziewczynki żebyscie szybko zobaczyly upragnione dwie tłuste krechy :)

    mini-graphics-aliens-and-space-872204.gif
  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 1 lutego 2016, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelle i nie peklo nawet raz??:( to co pozostaje,ivf? Boje sie, tez dostalam podwojna dawke pregnylu i nic..

  • Evelle Autorytet
    Postów: 318 351

    Wysłany: 1 lutego 2016, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pekly przynajmniej jak mialam monitorowane cykle moze z 10 razy czasem sflaczal a czasem zrobil sie gigant nawet do 5 cm, raz po raz torbiel krwotoczna ale nie bylo szans by uwolnilo komoreczke jajowa tak mowil gin, u nas jeszcze doszlo pogorszenie nasienia problem z niska morfologia wiec zdecydowalismy sie na ivf...
    Czasami udaje sie zdiagnozowac przyczyne wystepowania luf wiec glowa do gory:-)

    atdc9vvjtiub4xrf.png
  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 1 lutego 2016, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja widze ze mialas to co u mnie czyli torbiele krwotoczne po przetrwalym pecherzyku:( w kazdym cyklu i niezaleznie od pregnylu..a powiedz jeszcze, nie stwierdzono zadnych nieprawidlowosci hormonalnych np prolaktyna?

  • Evelle Autorytet
    Postów: 318 351

    Wysłany: 1 lutego 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki mam ksiazkowe prolaktyne tez:-) nie bylo do czego uderzac ale jestem alergikiem i jeden lekarz powiedzial ze wszstkie komorki w organizmie najprawdopodobniej sa w odczynie zapalnym czy cos takiego bralam encorton jakis czas i nic z tego nie wychodzilo a alergia z jednej przechodzi na druga do tego jeszcze nietolerancje pokarmowe tu juz dieta weszla i tak dupa!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2016, 10:10

    atdc9vvjtiub4xrf.png
  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 1 lutego 2016, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jestem alergikiem!! Nie mialam pojecia ze takie rzeczy maja w ogole znaczenie:0 Evelle dzieki, przyjrze sie temu!

  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 1 lutego 2016, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem zdołowana, okazuje sie ze nie dosc ze tradycyjnie pecherzyk nie pekl (pregnyl 10000...) to jeszcze zrobila sie z niego prawie 5cm torbiel...:((( dostalam dupka na wchloniecie. Powoli trace nadzieje ze ten cholerny pecherzyk peknie kiedykolwiek..:((( czy macie jakies pomysly co jeszcze moge zrobic?:(

  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 1 lutego 2016, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LittleGirlBlue wrote:
    Jestem zdołowana, okazuje sie ze nie dosc ze tradycyjnie pecherzyk nie pekl (pregnyl 10000...) to jeszcze zrobila sie z niego prawie 5cm torbiel...:((( dostalam dupka na wchloniecie. Powoli trace nadzieje ze ten cholerny pecherzyk peknie kiedykolwiek..:((( czy macie jakies pomysly co jeszcze moge zrobic?:(


    a badałaś prolaktynę. Ja mam LUF przy hiperprolaktynemie. Dostałam bromergon, pierwszy raz miałam owulację (kończę 3 opakowanie)

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 1 lutego 2016, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badalam i wyszla 26 przy normie 29, do tego wyciek z sutkow po nacisnieciu wiec jakis tam problem z prolaktyna niby moze byc ale przez ostatnie 3 tygodnie bralam leki (najpierw 2x0.5 tabletki bromka a teraz zjadlam juz 4 dostinexy) nic to nie pomoglo bo w tym cyklu tez nue peklo:/ Saramago myslisz ze to za wczesnie zeby byla reakcja na dostinex? Dzieki w ogole za odzew!

  • gosska Przyjaciółka
    Postów: 86 21

    Wysłany: 2 lutego 2016, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    little girl brałaś bromka od poczatku cyklu??? moze to ma znaczenie głowa do góry będzie dobrze :)

    mini-graphics-aliens-and-space-872204.gif
  • LittleGirlBlue Autorytet
    Postów: 801 129

    Wysłany: 2 lutego 2016, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bromka zaczelam brac w poprzednim cyklu zaraz po "owulacji" ktorej oczywiscie nie bylo. Bralam najpierw 0.5, potem cala tabletke a potem lekarz mi zmienil na dostinex. Ech juz nie wiem sama czy to ta prolaktyna, jakos nie wierze ze one zaczna nagle pekac:(

  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 3 lutego 2016, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LittleGirlBlue wrote:
    Badalam i wyszla 26 przy normie 29, do tego wyciek z sutkow po nacisnieciu wiec jakis tam problem z prolaktyna niby moze byc ale przez ostatnie 3 tygodnie bralam leki (najpierw 2x0.5 tabletki bromka a teraz zjadlam juz 4 dostinexy) nic to nie pomoglo bo w tym cyklu tez nue peklo:/ Saramago myslisz ze to za wczesnie zeby byla reakcja na dostinex? Dzieki w ogole za odzew!


    Możliwe. Każdy organizm inaczej reaguje. Ja najpierw brałam Norprolac i nic. Potem Dostinex i nic. Dopiero najtańszy, stary poczciwy Bromergon pomógł. Wczoraj odebrałam wyniki.Moja prolaktyna to 133,3 a wychodziłam od prawie 700!!

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ