X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Macierzyństwo- Kraków
Odpowiedz

Macierzyństwo- Kraków

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    Nie wiemy i nikt nie wie. Badania wychodzą w miarę w normach, nie ma się do czego przyczepić zbytnio. Tylko pcos. Owulacje po tabletkach są, po zastrzyku też pękają i albo się nie zapładnia albo nie zagnieżdża. Od jakiegoś czasu przekonana byłam że to moja głowa coś blokuje, chodzę już chwilkę do psychologa...
    Synka poczęliście naturalnie? Jakie badania do tej pory robiliście?
    U nas problemem są przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu. I tak spadły bo było już 47 % , teraz jest 26%. Mąż się suplementuje m.in. Profertilem i jest bardzo duża poprawa. Ja też już nie najmłodsza, ale cudem jakimś mam amh 3, mąż ma 41 lat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2020, 15:09

    Lucy2323 lubi tę wiadomość

  • ebaja Znajoma
    Postów: 29 30

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    No nie mam wyboru zbytnio bo Wyroby już tam nie ma.
    A czy np. Parens w Krakowie ma dobrych lekarzy?

    Dr W ma teraz własną klinikę - Krakovi. Możesz zawsze umówić się na jedną wizytę i zobaczyć czy się do niego przekonasz.
    Wydaje mi się, że to ważne abyś znalazła lekarza któremu zaufasz, bo jednak wchodzisz na nową ścieżkę leczenia.

    Na wątku sierpniowym jest jedną dziewczyna która leczy się w Parens. Nick ma Kolejna. Możesz podpytać czy jest zadowolona :)

    Lucy2323 lubi tę wiadomość

    28l, pcos, starania od 2016 po poronieniu w 2015
    AMH
    9.2018 0,9
    1.2020 0,5
    suplementacja prawie wszystkim czym się da
    4.2020 2,01
    1 ivf macierzyństwo krk 6.2020 brak zarodków
    przerwa
    2 ivf 2022 ???
    Laparoskopia, usunięcie wodniaka i jajowodu 2022/23?
  • K91 Koleżanka
    Postów: 39 93

    Wysłany: 6 sierpnia 2020, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    Udało mi się dodzwonić do rejestracji tej nowej kliniki dr Wyroby. Jeszcze wiele rzeczy mają w powijakach. Ogólne zamieszanie u nich panuje jeszcze. Babeczka w rejestracji powiedziała mi, że na ten moment jeszcze ne wykonują tam in vitro. Dr współpracuje z kliniką Parens w Krk i na razie tam odbywają się te procedury. W szczegóły zaznajamia dr W na wizytach. Mieliśmy startować w sierpniu, odlozylismy na wrzesień ze względu na oczekiwanie na wyniki badań cytogenetycznych. No, ale się okazało dzisiaj, że nie wiadomo co z tym startem, bo po 8 tygodniach oczekiwania na wynik męża, po dokładnie godzinie oczekiwania na infolinii Diagnostyki, okazało się, że materiał został źle pobrany czy coś i że rzekomo dali znać o tym dzień później klinice, a w klinice powiedzieli mi, że nie mieli żadnej informacji od Diagnostyki... zalałam się łzami... wiem, że to tylko kwestia czasu; wiem, że - jak to się mówi niefajnie - "inni mają gorzej"; wiem, że "na wszystko przyjdzie czas". Wiem, ale się poryczalam, bo boli mnie to, że znowu trzeba czekać. A jak się jest nastawionym, zdecydowanym to czekanie wewnętrznie zabija. Niby to pierdoła w obliczu problemów innych, ale strasznie smuci. Uczę się tego, że trzeba przyjmować to co nam los przynosi z pokorą, ale same wiecie, że cokolwiek jak się po drodze wydarza to dobija po tysiackroć... cieszę sie, że mogę to tu napisać i wiem, że mnie nie zlinczujecie za takie wywody, które przy niektórych problemach naprawdę sa pierdołą.

  • K91 Koleżanka
    Postów: 39 93

    Wysłany: 6 sierpnia 2020, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby jeszcze trochę usprawiedliwić w Waszych oczach moje rozgoryczenie tą "błahostką", to muszę Wam napisać, że przy pierwszych badaniach - zanim jeszcze dowiedzieliśmy się, że jedyną drogą dla na jest in vitro - u mojego gina, próbka na badania hormonów też się jakimś cudem zgubiła, a trzeba było na to czekać miesiąc do odpowiedniego dnia cyklu... potem się okazało, że problem jest jednak z plemnikami i urolog, który konsultował męża powiedział bez ogródek, że z takimi wynikami to nawet nic nie da in vitro... potem lekarz z polecenia akurat przestał przyjmować nowe pacjentki, trafiliśmy do dr W i na wizycie poczułam spokój i że jesteśmy w dobrym miejscu z dobrym człowiekiem. Może to dziwne, bo dla mnie to było dziwne, ale to bardzo przyjemne uczucie. A potem się okazało, że dr jest w nowej klinice, potem że trzeba zrobić kolejne badania genetyczne, tym razem u mnie, potem byłam chora i kazano przełożyć pobranie materiału na wszelki wypadek, a dziś okazało się, że 2 miesiące czekaliśmy na wynik badania, gdzie próbka była źle pobrana i resztę już znacie... 16 miesięcy psychozy u mnie, potem ukojenie, a potem znowu z przeszkodami... to dobijajace. A w dodatku ciężarne wręcz się na mnie uwzieły... choćbym nie wiem jak chciała być racjonalna i spokojna w tym wszystkim; I choćbym nie wiem jak chciała choć jeden dzień nie myśleć o tym wszystkim, to się po prostu kuźwa nie da...

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K91 mam nadzieję, że teraz już wszystko pójdzie z górki i szybko podejdziecie do procedury, a Ty będziesz wkrótce z brzuszkiem :)

    K91 lubi tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • Parole Autorytet
    Postów: 251 585

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Mam za sobą przygodę z dr Mirockim, co było kompletnym nieporozumienieniem.


    W koncu udało nam się dostać do Przybycienia. I żałuję, że tak późno. Staramy się ponad 4 lata. I po dwóch wizytach u P. Wiemy więcej niż przez te lata leczenia w Kielcach i wizycie u Mirockiego.

    Lucy2323 lubi tę wiadomość

    VI. 2016 zaczynamy starania
    VIII. 2018 pierwsza nieudana inseminacja 😔
    IX. 2018 druga nieudana inseminacja 😔
    V. 2020 zmiana kliniki
    VII. 2020 wizyta u immunologa (min. Kiry AA😔)
    IX. 2020 decyzja o in vitro i rozpoczęcie długiego protokołu
    27.X.2020 punkcja

    Mamy 6 zapłodnionych komórek. 🥰
    2 przebadane PGS zdrowe🥰


    1.XII.2020 udany transfer 5 dniowego mrozaczka
    VIII. 2021 jest nasz Synek 😍
    VI. 2022 wracamy po rodzeństwo 🙏
  • Zielona@ Autorytet
    Postów: 2188 4028

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parole wrote:
    Hej,

    Mam za sobą przygodę z dr Mirockim, co było kompletnym nieporozumienieniem.


    W koncu udało nam się dostać do Przybycienia. I żałuję, że tak późno. Staramy się ponad 4 lata. I po dwóch wizytach u P. Wiemy więcej niż przez te lata leczenia w Kielcach i wizycie u Mirockiego.
    Witaj, możesz napisać coś więcej o doktorze Mirockiego? Ja u niego jestem.bedzoemy podchodzić do pierwszej procedury niebawem...

    Lucy2323 lubi tę wiadomość

    Starania od 2010 r. - 4 IUI

    Start in vitro 05.2020 Macierzyństwo Kraków (5x❄️blastocysty)
    ➡️21.09.20 transfer ❄️💚5.1.1. (cykl sztuczny) CB
    ➡️28.11.20 transfer ❄️💚 5.1.1 (cykl naturalny + Embrioglue)
    16dpt - pęcherzyk ciążowy 😍
    31dpt - bije ❤️ maluszek ma 7 mm
    8 t.c. - poronienie zatrzymane 💔
    ➡️06.05.21 transfer ❄️💚 4.1.1 (cykl naturalny + Embrioglue)...🙏
    ➡️28.06.21 transfer ❄️💚 4.2.1 (cykl sztuczny + Embrioglue)... biochem
    ➡️08.03.22 transfer ❄️💚 5.1.2 (cykl sztuczny + Embrioglue) ....last chance...Please, stay with us 🥰
  • Parole Autorytet
    Postów: 251 585

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona@ wrote:
    Witaj, możesz napisać coś więcej o doktorze Mirockiego? Ja u niego jestem.bedzoemy podchodzić do pierwszej procedury niebawem...
    U mnie na pierwszej wizycie stwierdził, że jak jeszcze trochę schudne to zajde w ciążę. Według niego jest wszystko ok i on tu jedynie jak tak muszę to iui by zrobił. Bo według niego do in vitro nie ma podstaw. Na usg wszystko dla niego było idealnie, wyniki które mu dałam tak samo.
    Po pół roku dostałam się do Przybycienia. Okazało się, że na jajniki jak ser szwajcarski mam, hasimoto, tarczyca guzki, na macicy mięśniaki. Po badaniach okazało się że immunologia leży u mnie, prolaktyna za duża po obciążeniu. Pomijam fakt, że amh poleciało w ciągu roku z 4,9 na 3,7 a mam 30 lat.
    Więc gdybym tak słuchała Mirockiego to pewnie dalej bym sobie chudła i czeka na kij wie co.

    Bylam u Dr Przybycienia na dwóch wizytach już. I więcej wiem i dalej jestem przy staraniach niż przez 4 lata. I co najważniejsze wiem, że ma mega wiedzę i mu mogę całkowicie zaufać. Jestem spokojna teraz bo wiem, że z nim to kwestia czasu i będę mama.

    VI. 2016 zaczynamy starania
    VIII. 2018 pierwsza nieudana inseminacja 😔
    IX. 2018 druga nieudana inseminacja 😔
    V. 2020 zmiana kliniki
    VII. 2020 wizyta u immunologa (min. Kiry AA😔)
    IX. 2020 decyzja o in vitro i rozpoczęcie długiego protokołu
    27.X.2020 punkcja

    Mamy 6 zapłodnionych komórek. 🥰
    2 przebadane PGS zdrowe🥰


    1.XII.2020 udany transfer 5 dniowego mrozaczka
    VIII. 2021 jest nasz Synek 😍
    VI. 2022 wracamy po rodzeństwo 🙏
  • Zielona@ Autorytet
    Postów: 2188 4028

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parole dziękuję za odpowiedź, życzę powodzenia i trzymam kciuki ✊

    Są tu może jakieś zadowolone kobietki od dr Mirockiego 😅 ja narazie nie mam zastrzeżeń no ale zobaczymy po stymulacji

    Starania od 2010 r. - 4 IUI

    Start in vitro 05.2020 Macierzyństwo Kraków (5x❄️blastocysty)
    ➡️21.09.20 transfer ❄️💚5.1.1. (cykl sztuczny) CB
    ➡️28.11.20 transfer ❄️💚 5.1.1 (cykl naturalny + Embrioglue)
    16dpt - pęcherzyk ciążowy 😍
    31dpt - bije ❤️ maluszek ma 7 mm
    8 t.c. - poronienie zatrzymane 💔
    ➡️06.05.21 transfer ❄️💚 4.1.1 (cykl naturalny + Embrioglue)...🙏
    ➡️28.06.21 transfer ❄️💚 4.2.1 (cykl sztuczny + Embrioglue)... biochem
    ➡️08.03.22 transfer ❄️💚 5.1.2 (cykl sztuczny + Embrioglue) ....last chance...Please, stay with us 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to samo, starta czasu u Mirockiego. Zapodawal mi ovitrelle przy 16mm pecherzykach, robił wszystko żeby się nie udało. Na każdej wizycie tylko in vitro ( nie mamy wskazan). Szczytem było robienie iui na pecherzyku 17,8 mm. Bardzo, bardzo nie polecam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2020, 11:12

    Katja___ lubi tę wiadomość

  • Parole Autorytet
    Postów: 251 585

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    U mnie to samo, starta czasu u Mirockiego. Zapodawal mi ovitrelle przy 16mm pecherzykach, robił wszystko żeby się nie udało. Na każdej wizycie tylko in vitro ( nie mamy wskazan). Szczytem było robienie iui na pecherzyku 17,8 mm. Bardzo, bardzo nie polecam.
    O widzisz a u nas chciał inseminacje. A na nasze prośby o in vitro nie zwracał uwagi.

    VI. 2016 zaczynamy starania
    VIII. 2018 pierwsza nieudana inseminacja 😔
    IX. 2018 druga nieudana inseminacja 😔
    V. 2020 zmiana kliniki
    VII. 2020 wizyta u immunologa (min. Kiry AA😔)
    IX. 2020 decyzja o in vitro i rozpoczęcie długiego protokołu
    27.X.2020 punkcja

    Mamy 6 zapłodnionych komórek. 🥰
    2 przebadane PGS zdrowe🥰


    1.XII.2020 udany transfer 5 dniowego mrozaczka
    VIII. 2021 jest nasz Synek 😍
    VI. 2022 wracamy po rodzeństwo 🙏
  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem u dr.Mirockiego po pierwszej nieudanej próbie, czynnik męski, moje wyniki dobre.Pomimo transferu super blastocysty porażka.Mam mieszane uczucia.Mily z niego człowiek, ale musimy dobrze przemyśleć czy chcemy u niego próbować jeszcze raz.
    A ile się czeka na wizytę u Przybycienia?

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I gdzie w Tarnowie przyjmuje?

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestemza wrote:
    I gdzie w Tarnowie przyjmuje?
    Centrum Diagnostyczno Kliniczne
    ul. Lwowska 197, 33-100 Tarnów

    Rejestracja:
    14 646 87 00 lub 14 646 87 01

    Nie byłam tam ale adres z netu. Do Tarnowa na pewno łatwiej się dostać. Również byłam u dr M i dr P i z nich dwóch zdecydowanie dr P. Nawet nie ma co porównywać.

    Jestemza lubi tę wiadomość

  • Parole Autorytet
    Postów: 251 585

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestemza wrote:
    Jestem u dr.Mirockiego po pierwszej nieudanej próbie, czynnik męski, moje wyniki dobre.Pomimo transferu super blastocysty porażka.Mam mieszane uczucia.Mily z niego człowiek, ale musimy dobrze przemyśleć czy chcemy u niego próbować jeszcze raz.
    A ile się czeka na wizytę u Przybycienia?
    Powiem Ci, że w połowie miesiąca zapisują na kolejny miesiąc. Także teoretycznie od ręki można się dostać. Z kolejnymi wizytami już łatwiej.

    Jestemza lubi tę wiadomość

    VI. 2016 zaczynamy starania
    VIII. 2018 pierwsza nieudana inseminacja 😔
    IX. 2018 druga nieudana inseminacja 😔
    V. 2020 zmiana kliniki
    VII. 2020 wizyta u immunologa (min. Kiry AA😔)
    IX. 2020 decyzja o in vitro i rozpoczęcie długiego protokołu
    27.X.2020 punkcja

    Mamy 6 zapłodnionych komórek. 🥰
    2 przebadane PGS zdrowe🥰


    1.XII.2020 udany transfer 5 dniowego mrozaczka
    VIII. 2021 jest nasz Synek 😍
    VI. 2022 wracamy po rodzeństwo 🙏
  • Kiki31 Ekspertka
    Postów: 166 243

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia Sylwia wrote:
    Dr W. razem z M. Otworzyli nowa przychodnię - OVI, przy błoniach. Szczerze mówiąc to myślałam, że nadal będą jeszcze pracować w Macierzyństwie. Mnie stymulował dr M., na czas jego urlopu ( u mnie przypadło to na przygotowania do crio) przejął mnie W. Dziewczyny polecały też dr Knafel ( nie wiem czy dobrze napisałam nazwisko), ale ja z nią kontaktu nie miałam. Dr P. Przyjmuje też zdaje się w Tarnowie, może tam będzie szybciej wizyta?

    Sylwia, chodzi o Mirockiego, tak? On przyjmuje w Macierzyństwie, idę do niego za kilka dni na usg. Nie wiedziałam, że takie zmiany. Tylko jego znam w klinice i myślałam, że wrócę kiedyś jak teraz wszystko będzie dobrze. Mrozaczki tam są. Do Przybycienia próbowałam się zapisać od pół roku...Pewnie też w końcu się wyniesie z M.

    w4sq9jcg9oocj0lo.png
  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hercia35 wrote:
    Centrum Diagnostyczno Kliniczne
    ul. Lwowska 197, 33-100 Tarnów

    Rejestracja:
    14 646 87 00 lub 14 646 87 01

    Nie byłam tam ale adres z netu. Do Tarnowa na pewno łatwiej się dostać. Również byłam u dr M i dr P i z nich dwóch zdecydowanie dr P. Nawet nie ma co porównywać.
    Ja byłam I potwierdzam adres i tel. Chodzę tam i do Krk 😉

    Hercia35, Jestemza lubią tę wiadomość

  • Julia4 Znajoma
    Postów: 17 10

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolciaa wrote:
    Ja byłam I potwierdzam adres i tel. Chodzę tam i do Krk 😉
    Potwierdzam adres 😉 chodzę do dr P do Krakowa i do Tarnowa .. chodziłam do niego nawet w tedy kiedy przyjmował w Parens

    Jestemza lubi tę wiadomość

  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hercia, wielkie dzięki😘idę jeszcze na kontrolne USG do M, zobaczymy co powie i zaproponuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2020, 22:45

    Hercia35 lubi tę wiadomość

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • Kiki31 Ekspertka
    Postów: 166 243

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2020, 18:51

    Jestemza lubi tę wiadomość

    w4sq9jcg9oocj0lo.png
‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ