X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Macierzyństwo- Kraków
Odpowiedz

Macierzyństwo- Kraków

Oceń ten wątek:
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2020, 13:08

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik1 wrote:
    Hmm, na wątku Artvimedu większość dziewczyn już urodziła.
    są też dziewczyny, które piszą, że są np 1,5 roku w klinice.

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2020, 13:08

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    są też dziewczyny, które piszą, że są np 1,5 roku w klinice.
    Ja się leczyłam tam 3 lata... i znam mase dziewczyn które się tyle tam leczyły... wszystko jest fajnie do czasu.. kiedy mieliśmy już dosyć i postanowiliśmy podejść do AZ dr. Ch w ogóle przestał odpisywać na wiadomości, jakbym była powietrzem, to utwierdziło mnie w przekonaniu że byliśmy dla Niego ważni i istotni póki sypaliśmy kasą. Przeszliśmy do Macierzyństwa i tam dopiero poczuliśmy co to jest indywidualne podejście do pacjenta. To była najlepsza nasza decyzja.

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agika cieszę się, że udalo Ci się w innej klinice. Jednak uważam, że to jest niesprawiedliwe co piszesz, bo dr Ch akurat nie naciąga na kasę, widziałam wiele tego przykładów. Pozdrawiam i kończę temat. Zajrzałam tu zobaczyć co u Milki, której nieodmiennie kibicuję ❤

    lipcowka86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik 1- Piszę tak jak było w moim przypadku:) Dr ani razu nie zaproponował nawet jednego badania wręcz naciskał na 4 procedure na tych samych lekach, w tych samych dawkach. Gdy pŁaciliśmy po 12 000-15 000 zł był dostępny wręcz 24/h a gdy zdecydowaliśmy się na AZ powiedział że będziemy w kontakcie tel oraz sms pisałam do niego kilkakrotnie w sprawie AZ nawet raz nie odpisał. TO jest niesprawiedliwe. :)
    Co innego gdybym była u Niego na wizycie 2 razy wtedy mogłabym nie mieć wyrobionego zdania ale leczyłam się u tego lekarza 3 lata i z miejsca można było zauważyć zmiane nastawienia w stosunku do naszej pary.
    Mogę jednak powiedzieć że kulturalny i miły z Niego człowiek.
    Jako lekarz.. każdy musi sobie wyrobić sobie własne zdanie. U mnie były problemy z immunologią, gdybym nie zmieniła lekarza, nigdy bym tam nie zaszła w ciążę.

  • Lucy2323 Autorytet
    Postów: 1354 1030

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwoniłam do Macierzyństwa i powiedzieli że rzeczywiście Wyroba już odszedł za to Mirocki jest tam przynajmniej do końca roku, czy będzie później to się okaże. No i się umówiłam do niego za 2 tyg. Sama nie wiem czy dobrze zrobiłam. W sumie tyle opinii o nim za jak i przeciw.

    34bws65gwd3m3jlj.png
    Oboje 36 lat
    2014 - synek na świecie ♥️
    2017 - córcia w niebie*
    2018-2020 - 4x nieudane IUI :(
    11.2018 - laparo, oba drożne, pcos, Hashimoto, AMH 5, niepłodność wtórna, 2xbiochemiczna,
    On morfologia 2% i mała ruchliwość, lepkość

    in vitro Kraków Macierzyństwo
    21.09.2020 - stymulacja
    30.09.2020 - punkcja, 21 pobranych ➡️12 zapłodniono ➡️mamy 5x❄️5.1.1 oraz 1x❄️4.1.1
    12.12.2020 - transfer ❄️5.1.1
    7dpt: beta 77, 9dpt: beta 189, 11dpt: beta 503,2
    20.04.2021- połówkowe: córeczka 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    Dzwoniłam do Macierzyństwa i powiedzieli że rzeczywiście Wyroba już odszedł za to Mirocki jest tam przynajmniej do końca roku, czy będzie później to się okaże. No i się umówiłam do niego za 2 tyg. Sama nie wiem czy dobrze zrobiłam. W sumie tyle opinii o nim za jak i przeciw.
    Mirocki działa po łebkach. Niestety nie bierze odpowiedzialności za swoje decyzje. Za to jest bardzo przyjemnym człowiekiem. Niestety na tym się kończy. Dr W dużo lepszy.

    Marzycielka40 lubi tę wiadomość

  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    Dzwoniłam do Macierzyństwa i powiedzieli że rzeczywiście Wyroba już odszedł za to Mirocki jest tam przynajmniej do końca roku, czy będzie później to się okaże. No i się umówiłam do niego za 2 tyg. Sama nie wiem czy dobrze zrobiłam. W sumie tyle opinii o nim za jak i przeciw.
    Mi z Miro dobrze się współpracowało, pilnowal badań itp., choć wydaje mi się że W. podchodzi do procedury, bardziej technicznie, zadaniowo. Do stymulacji wybrałabym raczej W., Ale jak widać po stopce efekty pracy Miro są, więc nie narzekam, tym bardziej że do tej pory mam z nim kontakt.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2020, 11:59

    Lucy2323 lubi tę wiadomość

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • Pola84 Autorytet
    Postów: 467 624

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    Dzwoniłam do Macierzyństwa i powiedzieli że rzeczywiście Wyroba już odszedł za to Mirocki jest tam przynajmniej do końca roku, czy będzie później to się okaże. No i się umówiłam do niego za 2 tyg. Sama nie wiem czy dobrze zrobiłam. W sumie tyle opinii o nim za jak i przeciw.
    Ja na Miro nie narzekam. Załapałam z nim dobry kontakt, wszystko cierpliwie tłumaczył. Pomógł i to jest najważniejsze. Świątek piątek mogłam do niego dzwonić jak coś się działo. I zdaję sobie sprawę, że moja opinia może być nie obiektywna. Bo pewnie jak bym w ciąży nie była to bym na niego narzekała 😉

    Lucy2323 lubi tę wiadomość

    url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki/dzieciece]202011121762.png[/url]

    cztery lata starań
    Amh 0.33
    14.03. FET AZ
    6dpt II kreski
    7dpt beta 21
    9dpt beta 71☺
    11 dpt beta 249 💪
    14 dpt jest pęcherzyk 😍
    10 kwietnia wizyta ❤ 🙏
    19 maja prenatalne zdrowy chłopak 💕
    16 lipca połówkowe - syn ❤
    12.11.2020 53cm szczęścia i 2720g doskonałości 💞
  • Lucy2323 Autorytet
    Postów: 1354 1030

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie mam wyboru zbytnio bo Wyroby już tam nie ma.
    A czy np. Parens w Krakowie ma dobrych lekarzy?

    34bws65gwd3m3jlj.png
    Oboje 36 lat
    2014 - synek na świecie ♥️
    2017 - córcia w niebie*
    2018-2020 - 4x nieudane IUI :(
    11.2018 - laparo, oba drożne, pcos, Hashimoto, AMH 5, niepłodność wtórna, 2xbiochemiczna,
    On morfologia 2% i mała ruchliwość, lepkość

    in vitro Kraków Macierzyństwo
    21.09.2020 - stymulacja
    30.09.2020 - punkcja, 21 pobranych ➡️12 zapłodniono ➡️mamy 5x❄️5.1.1 oraz 1x❄️4.1.1
    12.12.2020 - transfer ❄️5.1.1
    7dpt: beta 77, 9dpt: beta 189, 11dpt: beta 503,2
    20.04.2021- połówkowe: córeczka 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    No nie mam wyboru zbytnio bo Wyroby już tam nie ma.
    A czy np. Parens w Krakowie ma dobrych lekarzy?
    A dr Wyroba nie ma własnej kliniki?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    Dzwoniłam do Macierzyństwa i powiedzieli że rzeczywiście Wyroba już odszedł za to Mirocki jest tam przynajmniej do końca roku, czy będzie później to się okaże. No i się umówiłam do niego za 2 tyg. Sama nie wiem czy dobrze zrobiłam. W sumie tyle opinii o nim za jak i przeciw.
    A doktor P? Wiem że w Krakowie nie zapisują nowych pacjentek ale w lipcu w Tarnowie były zapisy na pierwsze wizyty na sierpień. Moze w sierpniu będą na wrzesien.

  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem 10 dot ,dzisiaj miałam informować doktora Mirockiego o wyniku badania.Nikt mnie nie poinformował wcześniej ,że będzie na urlopie.W rejestracji poprosiłam o konsultację u innego specjalisty.Odmowiono mi.Dostalam tylko tel do gabinetu zabiegowego,ale nie wiem czy coś wskóram.Czuje się bardzo rozczarowana, tymbardziej że to było nasze pierwsze podejście i prawdopodobnie nie udane a ja nie wiem czy mam odstawić leki itp.

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • Marzycielka40 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    jestem duchem na forach obecna już kilka dobrych lat, ale jakoś nigdy nie odważyłam się nic napisać. Staram się o drugie dziecko już 8 lat. Nie chcę wypisywać badań oraz dziwnych zabiegów jakie robiłam aby uzyskać wymarzony pozytywny wynik. Wydałam masę pieniędzy ale przede wszystkim straciłam bardzo dużo cennego czasu, którego już nie odzyskam. Dzisiaj odebrałam wynik Beta HCG po drugim transferze mrożonego ostatniego zarodka w Macierzyństwie i niestety negatywny.
    Nie sposób opisać mojego żalu bo z racji wieku więcej prób już nie podejmę. Naprawdę miałam nadzieję do końca.
    Najważniejsze: Dziewczyny nie traćcie czasu na lekarzy, którzy oprócz dobrego PR nie reprezentują sobą nic innego. Naciąganie na kolejne badania drożności, szczepienia itp powoduje, że Was najcenniejszy czas ucieka. Trzeba wszystko dobrze przemyśleć. Czy warto?
    Piszę to z dzisiejszej perspektywy bo wiem, że straciłam zbyt dużo czasu na kolejne inseminacje, monitoringi itd, aż tu pewnego dnia stuknęła mi 40 i się okazało, że leki di IVF nie są już refundowane i koszty leczenia się dublują. Ehh, klinika Macierzyństwo ma moim zdaniem tylko kilku dobrych lekarzy dr. P, dr W i współpracująca dr. K. Reszta niestety, ale nie od przypadków skomplikowanych tylko od procedura standardowych. Leczyłam się też w Parens, ale jak mi pomylili wyniki AMH i lekarz zrobił mi wykład, że z takim wynikiem nigdy nie będę mieć już dzieci co doprowadziło mnie do czarnej rozpaczy i dopiero przytomność mojego męża, który zobaczył na kartce inne nazwisko uprzytomniła lekarza o pomyłce, oczywiście nie usłyszałam nawet słowa przepraszam. Stwierdziłam, że na takiej taśmie to nie chcę jechać i przeszłam do Macierzyństwa, ale same wiecie, że nigdzie nie ma idealnie.
    Reasumując najtrudniej znaleźć odpowiedniego lekarza.

  • Lucy2323 Autorytet
    Postów: 1354 1030

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki marzycielka za post. Ja też mogę się pod nim podpisać rękami i nogami. My straciliśmy ciążę 3 lata temu i nawet nie wiem kiedy te 3 lata minęły...
    Podczas tego czasu przeszliśmy przez wiele lekarzy i wiele metod a pomiary temp i model Craightona z instruktorem - kompletna strata jakże cennego czasu. Dopiero nowa przypadkowa lekarka w zaatepstwie gdy naszej nie było otworzyła nam oczy i powiedziała: państwo macie już po 36 lat i w waszym przypadku czas działa na niekorzyść. Po co traciliscie czas na te "zabawy" a nawet inseminację. W waszym przypadku tylko in vitro. Wyszliśmy z gabinetu i od razu robiłam już rozeznanie klinik w Krakowie. Bardzo żałuję straconego czasu na pierdoły, stymulowanie, monitoring i 3 lata poszły na marne.

    Marzycielka40 lubi tę wiadomość

    34bws65gwd3m3jlj.png
    Oboje 36 lat
    2014 - synek na świecie ♥️
    2017 - córcia w niebie*
    2018-2020 - 4x nieudane IUI :(
    11.2018 - laparo, oba drożne, pcos, Hashimoto, AMH 5, niepłodność wtórna, 2xbiochemiczna,
    On morfologia 2% i mała ruchliwość, lepkość

    in vitro Kraków Macierzyństwo
    21.09.2020 - stymulacja
    30.09.2020 - punkcja, 21 pobranych ➡️12 zapłodniono ➡️mamy 5x❄️5.1.1 oraz 1x❄️4.1.1
    12.12.2020 - transfer ❄️5.1.1
    7dpt: beta 77, 9dpt: beta 189, 11dpt: beta 503,2
    20.04.2021- połówkowe: córeczka 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    Dzięki marzycielka za post. Ja też mogę się pod nim podpisać rękami i nogami. My straciliśmy ciążę 3 lata temu i nawet nie wiem kiedy te 3 lata minęły...
    Podczas tego czasu przeszliśmy przez wiele lekarzy i wiele metod a pomiary temp i model Craightona z instruktorem - kompletna strata jakże cennego czasu. Dopiero nowa przypadkowa lekarka w zaatepstwie gdy naszej nie było otworzyła nam oczy i powiedziała: państwo macie już po 36 lat i w waszym przypadku czas działa na niekorzyść. Po co traciliscie czas na te "zabawy" a nawet inseminację. W waszym przypadku tylko in vitro. Wyszliśmy z gabinetu i od razu robiłam już rozeznanie klinik w Krakowie. Bardzo żałuję straconego czasu na pierdoły, stymulowanie, monitoring i 3 lata poszły na marne.
    No spokojnie. Mam wrażenie, że teraz in vitro lekiem na całe zło i wszystko. Bez przesady. Faktem jest, że spędzać czas na tylko monitoringach jest strata czasu,ale inseminacja nie jest bez sensu. Oczywiście jeśli macie 5 mln w całości to trzeba korzystać z innej metody. Osobiście mam córkę z pierwszej inseminacji.
    Przemawia przez Was rozgoryczenie, co jest zrozumiałe, ale zachowajmy umiar.

  • Lucy2323 Autorytet
    Postów: 1354 1030

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga ja nikogo nie chcę zniechęcić. Jasne że podczas długo letnich starań próbuje się wszystkich możliwości leczenia.
    Ja już wiele przeszłam, jestem teraz po czwartej inseminacji więc stąd nasza decyzja o ivf. Jestem dobrej myśli :)

    34bws65gwd3m3jlj.png
    Oboje 36 lat
    2014 - synek na świecie ♥️
    2017 - córcia w niebie*
    2018-2020 - 4x nieudane IUI :(
    11.2018 - laparo, oba drożne, pcos, Hashimoto, AMH 5, niepłodność wtórna, 2xbiochemiczna,
    On morfologia 2% i mała ruchliwość, lepkość

    in vitro Kraków Macierzyństwo
    21.09.2020 - stymulacja
    30.09.2020 - punkcja, 21 pobranych ➡️12 zapłodniono ➡️mamy 5x❄️5.1.1 oraz 1x❄️4.1.1
    12.12.2020 - transfer ❄️5.1.1
    7dpt: beta 77, 9dpt: beta 189, 11dpt: beta 503,2
    20.04.2021- połówkowe: córeczka 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy2323 wrote:
    Aga ja nikogo nie chcę zniechęcić. Jasne że podczas długo letnich starań próbuje się wszystkich możliwości leczenia.
    Ja już wiele przeszłam, jestem teraz po czwartej inseminacji więc stąd nasza decyzja o ivf. Jestem dobrej myśli :)
    To trudna droga. Mnie też nie jest łatwo. Trzeba mi3c też szczęście, żeby trafić na dobrego lekarza. Dużo czasu na to się traci niestety.
    Jaki u Was jest problem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2020, 13:09

  • Lucy2323 Autorytet
    Postów: 1354 1030

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiemy i nikt nie wie. Badania wychodzą w miarę w normach, nie ma się do czego przyczepić zbytnio. Tylko pcos. Owulacje po tabletkach są, po zastrzyku też pękają i albo się nie zapładnia albo nie zagnieżdża. Od jakiegoś czasu przekonana byłam że to moja głowa coś blokuje, chodzę już chwilkę do psychologa...

    34bws65gwd3m3jlj.png
    Oboje 36 lat
    2014 - synek na świecie ♥️
    2017 - córcia w niebie*
    2018-2020 - 4x nieudane IUI :(
    11.2018 - laparo, oba drożne, pcos, Hashimoto, AMH 5, niepłodność wtórna, 2xbiochemiczna,
    On morfologia 2% i mała ruchliwość, lepkość

    in vitro Kraków Macierzyństwo
    21.09.2020 - stymulacja
    30.09.2020 - punkcja, 21 pobranych ➡️12 zapłodniono ➡️mamy 5x❄️5.1.1 oraz 1x❄️4.1.1
    12.12.2020 - transfer ❄️5.1.1
    7dpt: beta 77, 9dpt: beta 189, 11dpt: beta 503,2
    20.04.2021- połówkowe: córeczka 🥰
‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ