X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Macierzyństwo- Kraków
Odpowiedz

Macierzyństwo- Kraków

Oceń ten wątek:
  • AgaJaga Znajoma
    Postów: 20 24

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja umówiłam się do dr Przybycienia do Tarnowa. Zapisują tam na wizytę raz w miesiącu, miejsca rozchodzą się w kilkanaście minut - ale warto próbować!

  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aster wrote:
    MalaGosia dziękuję za odpowiedź. Już byłam praktycznie zdecydowana na doktora Mirockiego, ale się dowiedziałam, że przyjmuje w Macierzyństwie tylko do końca roku bo odchodzi stamtąd 😒

    Także chyba sobie odpuścimy ta klinikę.

    I gdzie bedziecie próbować?

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • aster Debiutantka
    Postów: 8 16

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimsi, zastanawiam się między artvimed a angeliusem. Zobaczę do którego lekarza jest szansa się tam dostać. Ci najbardziej polecani odpadają, już się pytałam. Nie chcę czekać pół roku.

  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aster wrote:
    Nimsi, zastanawiam się między artvimed a angeliusem. Zobaczę do którego lekarza jest szansa się tam dostać. Ci najbardziej polecani odpadają, już się pytałam. Nie chcę czekać pół roku.

    Ja jestem w Artvimedzie, ogólnie polecam😉 ale przez to że uzyskaliśmy tylko 2 zarodki z tego jeden słabiutki, zastanawiam się nad zmianą kiedyś w przyszłości, żeby może spróbować jakiejś innej kliniki.

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • MalaGosia Ekspertka
    Postów: 130 67

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaJaga wrote:
    Ja umówiłam się do dr Przybycienia do Tarnowa. Zapisują tam na wizytę raz w miesiącu, miejsca rozchodzą się w kilkanaście minut - ale warto próbować!
    Kiedy się zapisywałaś bo ja dzwonilam tam to chyba w październiku to mówili mi że zapisy wstrzymane dla nowych do końca roku?😒 Ja to mam pecha teraz jeszcze dowiaduje się że dr Mirocki odchodzi z Macierzyństwa😲Mam wizyte w sobotę zapytam go o to.
    Aster wiesz może gdzie odchodzi?

    Starania od 10.2018, lat 32
    AMH-2.68
    ANA-ujemna
    Nasienie-morfologia 3%
    1) 2019.12-Histeroskopia
    2)2020.09-Laparoskopia(jajowody drożne, ognisko endo i cysta wycięta)
    14.11 1 IUI 🍷😒
    14.12 2 IUI 🍷😒
    .
    .
    .
    Naturalna
    01.02 beta 1052
    03.02 beta 2085 prog 26
    Chwilo trwaj 🙏


    *Niedoczynność
    *Hiperprolaktynemia
    *bakteria Chlamydia-wyleczona
  • Asia8818 Ekspertka
    Postów: 154 101

    Wysłany: 11 grudnia 2020, 05:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja juz jestem po pierwszej wizycie u doktora P. I powiem wam nie czarowal ze jest dobrze konkretnie powiedzial ze jest zle mamy tylko 10 procent na ciaze przez in vitro. Ale nie poddam sie. I zaczynamy dzialac. Szkoda ze rok temu doktor W. Z kliniki nas dobrze nie zdjagnozowal bo bym mialala troche wiecej szans.

    K91 lubi tę wiadomość

  • aster Debiutantka
    Postów: 8 16

    Wysłany: 11 grudnia 2020, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaGosia wrote:
    Ja to mam pecha teraz jeszcze dowiaduje się że dr Mirocki odchodzi z Macierzyństwa😲Mam wizyte w sobotę zapytam go o to.
    Aster wiesz może gdzie odchodzi?

    Pani w recepcji nie wiedziała lub nie mogła powiedzieć. Rzuciła tylko że "chyba na coś swojego". Ale myślę, że dr swoim pacjentkom powie ;)

    MalaGosia lubi tę wiadomość

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy w macierzyństwie wymagają do in vitro badań na covid? Czy to musi być wymaz? (boję się pobrania go, podobno to bolesne..) i czy musi być zrobiony u nich?

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • Zielona@ Autorytet
    Postów: 2188 4028

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska wrote:
    Czy w macierzyństwie wymagają do in vitro badań na covid? Czy to musi być wymaz? (boję się pobrania go, podobno to bolesne..) i czy musi być zrobiony u nich?
    Tak wymagają przed punkcja. Ja robiłam u nich i powiem szczerze nieprzyjemne ale chyba miałam pobierane ze złej dziurki bo zawsze mi z niej krew leci i mam chyba krzywa przegrodę, ale potem musiałam zrobić drugi raz przed zabiegiem ale gdzie indziej i kazałam z drugiej dziurki i było spoko, do przeżycia w porównaniu z tym za pierwszym razem.
    Ogólnie nie musisz chyba robić u nich ale żeby wynik był w miarę świeży przed punkcja czyli jak zaczniesz stymulację to wtedy robisz covid.

    Starania od 2010 r. - 4 IUI

    Start in vitro 05.2020 Macierzyństwo Kraków (5x❄️blastocysty)
    ➡️21.09.20 transfer ❄️💚5.1.1. (cykl sztuczny) CB
    ➡️28.11.20 transfer ❄️💚 5.1.1 (cykl naturalny + Embrioglue)
    16dpt - pęcherzyk ciążowy 😍
    31dpt - bije ❤️ maluszek ma 7 mm
    8 t.c. - poronienie zatrzymane 💔
    ➡️06.05.21 transfer ❄️💚 4.1.1 (cykl naturalny + Embrioglue)...🙏
    ➡️28.06.21 transfer ❄️💚 4.2.1 (cykl sztuczny + Embrioglue)... biochem
    ➡️08.03.22 transfer ❄️💚 5.1.2 (cykl sztuczny + Embrioglue) ....last chance...Please, stay with us 🥰
  • blueberry_7 Koleżanka
    Postów: 34 37

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska wrote:
    Czy w macierzyństwie wymagają do in vitro badań na covid? Czy to musi być wymaz? (boję się pobrania go, podobno to bolesne..) i czy musi być zrobiony u nich?

    Hej, ja też leczę się w Macierzyństwie i rzeczywiście wymaz w kieurnku COVID jest wymagany przed IVF. Ja zrobiłam go przed rozpoczęciem stymulacji (zalecenie lekarza), ale nie musiałam robić go u nich - wybrałam Diagnostykę. W każdym razie w klinice można zrobić go w określone dni i o konkretnych godzinach (trzeba się umówić). Sam wymaz nie należy do przyjemnych, ale myślałam, że będzie gorzej. Naprawdę. :)

    Padło też pytanie o to, dokąd wybiera się doktor M. - otóż przyjmuje już razem z doktorem W. w klinice KrakOvi. Byłam pacjentką doktora W., ale postanowiliśmy zostać w CMM ze względu na dobrą opinię o laboratorium. Natomiast w KrakOvi nie mają jeszcze całego zaplecza - IVF przeprowadzane jest w Parens.

  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blueberry_7 wrote:
    Hej, ja też leczę się w Macierzyństwie i rzeczywiście wymaz w kieurnku COVID jest wymagany przed IVF. Ja zrobiłam go przed rozpoczęciem stymulacji (zalecenie lekarza), ale nie musiałam robić go u nich - wybrałam Diagnostykę. W każdym razie w klinice można zrobić go w określone dni i o konkretnych godzinach (trzeba się umówić). Sam wymaz nie należy do przyjemnych, ale myślałam, że będzie gorzej. Naprawdę. :)

    Padło też pytanie o to, dokąd wybiera się doktor M. - otóż przyjmuje już razem z doktorem W. w klinice KrakOvi. Byłam pacjentką doktora W., ale postanowiliśmy zostać w CMM ze względu na dobrą opinię o laboratorium. Natomiast w KrakOvi nie mają jeszcze całego zaplecza - IVF przeprowadzane jest w Parens.


    A kto Was teraz prowadzi? Jestes w trakcie ifv czy po? Słyszałam właśnie że mają dobre laboratorium...

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • blueberry_7 Koleżanka
    Postów: 34 37

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nimsi wrote:
    A kto Was teraz prowadzi? Jestes w trakcie ifv czy po? Słyszałam właśnie że mają dobre laboratorium...

    Jestem w trakcie drugiej procedury (kilka dni po punkcji, czekam na wynik hodowli). Udało się zmienić lekarza na doktora P. (sama nie wiem jakim cudem, pewnie dlatego, że poprzedni lekarz nie był już pracownikiem kliniki i doktor P. zgodził się nas przyjąć).

    W pierwszej procedurze 2 blastki, już prawie się udało, ale beta zaczęła źle przyrastać i wiadomo... Teraz głębsza diagnostyka (też immunologiczna) i badanie zarodków w planie. Mam nadzieję, że w końcu wynik będzie już całkowicie pozytywny. :)

    nimsi lubi tę wiadomość

  • Asia8818 Ekspertka
    Postów: 154 101

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blueberry_7 wrote:
    Jestem w trakcie drugiej procedury (kilka dni po punkcji, czekam na wynik hodowli). Udało się zmienić lekarza na doktora P. (sama nie wiem jakim cudem, pewnie dlatego, że poprzedni lekarz nie był już pracownikiem kliniki i doktor P. zgodził się nas przyjąć).

    W pierwszej procedurze 2 blastki, już prawie się udało, ale beta zaczęła źle przyrastać i wiadomo... Teraz głębsza diagnostyka (też immunologiczna) i badanie zarodków w planie. Mam nadzieję, że w końcu wynik będzie już całkowicie
    Dziewczyny czy punkcja boli. ??? Ile sie czeka na informacje czy jajeczka zostaly zaplodnione ??

  • Parole Autorytet
    Postów: 251 585

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aster wrote:
    Wczoraj tam dzwoniłam, dr Przybycień w Macierzyństwie nie przyjmuje na razie nowych pacjentek :( Podobno można próbować się do niego dostać w Tarnowie, ale nie próbowałam.
    Do dr Knafel są terminy na maj...

    Właśnie zastanawiamy się nad wyborem tej kliniki.
    Dziewczyny, polecacie kogoś z pozostałych lekarzy? Wiem, że dr Mirocki jest dość popularny,
    co o nim myślicie? Pozostały zespół wygląda dość młodo, macie jakieś doświadczenia?
    Próbuj przez Tarnów do niego się dostać. Jest tam też trudno. Ale da się.

    VI. 2016 zaczynamy starania
    VIII. 2018 pierwsza nieudana inseminacja 😔
    IX. 2018 druga nieudana inseminacja 😔
    V. 2020 zmiana kliniki
    VII. 2020 wizyta u immunologa (min. Kiry AA😔)
    IX. 2020 decyzja o in vitro i rozpoczęcie długiego protokołu
    27.X.2020 punkcja

    Mamy 6 zapłodnionych komórek. 🥰
    2 przebadane PGS zdrowe🥰


    1.XII.2020 udany transfer 5 dniowego mrozaczka
    VIII. 2021 jest nasz Synek 😍
    VI. 2022 wracamy po rodzeństwo 🙏
  • Parole Autorytet
    Postów: 251 585

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie wyniku Covida.
    Mi dr Przybycien polecił zrobić zanim zacznę stymulacji. Dlatego, że bez sensu byłoby zaczynać jakby coś wyszło. A pozatym tylko do 3 stymulacji jest refundacja na leki.
    Więc w sumie wynik Covida miałam dzień przed rozpoczęciem stymulacji.

    VI. 2016 zaczynamy starania
    VIII. 2018 pierwsza nieudana inseminacja 😔
    IX. 2018 druga nieudana inseminacja 😔
    V. 2020 zmiana kliniki
    VII. 2020 wizyta u immunologa (min. Kiry AA😔)
    IX. 2020 decyzja o in vitro i rozpoczęcie długiego protokołu
    27.X.2020 punkcja

    Mamy 6 zapłodnionych komórek. 🥰
    2 przebadane PGS zdrowe🥰


    1.XII.2020 udany transfer 5 dniowego mrozaczka
    VIII. 2021 jest nasz Synek 😍
    VI. 2022 wracamy po rodzeństwo 🙏
  • Lenaa86 Autorytet
    Postów: 447 642

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to laboratorium w Parens jakie ma opinie?

    35 l.
    Starania od 2017 r.
    Styczeń 2019 - histero
    Luty 2019 - cb 😔
    2 x IUI 👎
    1 IVF - 2 blastki, beta 0
    2 IVF - 0 blastek
    3 IVF - 2 blastki, cb
    Zmiana kliniki
    4 IVF - 🥰
  • blueberry_7 Koleżanka
    Postów: 34 37

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia8818 wrote:
    Dziewczyny czy punkcja boli. ??? Ile sie czeka na informacje czy jajeczka zostaly zaplodnione ??

    Punkcja sama w sobie nie boli, bo jest przeprowadzona w krótkim znieczuleniu - zasypiasz i za chwilę budzisz się w szoku, że to już. :) Potem przez kilka dni brzuch jest dosyć wzdęty, ale nie boli jakoś bardzo. Jest taki ogólny dyskomfort. Przynajmniej ja to całkiem dobrze zaniosłam, choć pobrano sporo jajeczek i dwukrotnie było ryzyko hiperstymulacji. Pewnie są dziewczyny, którym brzuch bardziej dokuczał, ale myślę, że nie ma się czego bać. :)
    Informację o liczbie zapłodnionych komórek otrzymałam następnego dnia, a ostateczny wynik dostaje się telefonicznie po 5 dniach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2020, 22:31

  • natalia_nyk Autorytet
    Postów: 321 116

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia8818 wrote:
    Hej ja juz jestem po pierwszej wizycie u doktora P. I powiem wam nie czarowal ze jest dobrze konkretnie powiedzial ze jest zle mamy tylko 10 procent na ciaze przez in vitro. Ale nie poddam sie. I zaczynamy dzialac. Szkoda ze rok temu doktor W. Z kliniki nas dobrze nie zdjagnozowal bo bym mialala troche wiecej szans.
    Chodzi o dr J.P? Radzę dobrze poczytać fora, każdej tak mówi, że jest źle, dramat i że tylko ivf. Więc podchodziłabym do tego z dużym spokojem.

  • Asia8818 Ekspertka
    Postów: 154 101

    Wysłany: 13 grudnia 2020, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blueberry_7 wrote:
    Punkcja sama w sobie nie boli, bo jest przeprowadzona w krótkim znieczuleniu - zasypiasz i za chwilę budzisz się w szoku, że to już. :) Potem przez kilka dni brzuch jest dosyć wzdęty, ale nie boli jakoś bardzo. Jest taki ogólny dyskomfort. Przynajmniej ja to całkiem dobrze zaniosłam, choć pobrano sporo jajeczek i dwukrotnie było ryzyko hiperstymulacji. Pewnie są dziewczyny, którym brzuch bardziej dokuczał, ale myślę, że nie ma się czego bać. :)
    Informację o liczbie zapłodnionych komórek otrzymałam następnego dnia, a ostateczny wynik dostaje się telefonicznie po 5 dniach.

    A jesli mozna spytac ile tobie pobrali i jak duzo sie udalo zaplodnic?

  • Asia8818 Ekspertka
    Postów: 154 101

    Wysłany: 13 grudnia 2020, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalia_nyk wrote:
    Chodzi o dr J.P? Radzę dobrze poczytać fora, każdej tak mówi, że jest źle, dramat i że tylko ivf. Więc podchodziłabym do tego z dużym spokojem.

    Dzieki. Ale ja to mam AMh 0.81 i ledwo co sie lapie na dofinansowanie.

‹‹ 39 40 41 42 43 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ