X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Macierzyństwo- Kraków
Odpowiedz

Macierzyństwo- Kraków

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka1825 wrote:
    Pewnie jak się poprosi to wystawi. Tylko czy jest potrzebne? Ja pracuję z dziećmi i o 6 rano robiłam sobie zastrzyki, a na 7:30 biegłam do dzieci. Nawet już przed samą punkcją było w porządku. Pobrali mi 12 komórek, więc nie było tego jakoś mało.
    Bardziej dr nalega na L4 po transferze.

    Dziękuję😊obawiam się, że przy juz wiekszych oecherzykach mogę miec problem z bólem brzucha, bo raz miałam 10 cm torbiel na jajniku i byl to koszmar..a tu jednak te jajniki będa dość duże i to obydwa😊

    A te zastrzyki bierze się raz dziennie, czy wieczorem też?

  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 29 grudnia 2021, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo każdy odczuwa inaczej. Zresztą torbiel to jest jednak inna bajka. Ja miałam zastrzyki tylko rano. Wyjątkiem była ovitrell

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2021, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jakie badania Wasi panowie mieli do zrobienia przed in vitro w Macierzyństwie?

  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Sleepy widzę, że u Ciebie szczęśliwe rozwiązanie 😊 gratuluję 😍
    Bleuberry, Ty chyba już też powinnaś, jeśli dobrze liczę. Jak sytuacja? Wszystko ok?
    Jak pozostałe ciężaróweczki? Jestemza? Mika225?
    O kim nie pamiętam?
    Hej , u mnie 3 listopada skończylo się nagła cc w 34 TC.
    Przeszliśmy trochę nerwów i strachu,ale synek jest już z nami w domu, przyssany do cyca;) więcej napisze jak znajde chwilę.
    Sleppy Blueberry gratulacje 🙂🥰

    blueberry_7 lubi tę wiadomość

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, powiedzicie mi czy jest tu jakaś dziewczyna, której udało się zajść w ciążę z Kir AA, jestem po 2 nieudanych transferach i dr.P i nie wiem co dalej robić?czy zostać w klinice i zaczynać wszystko od nowa czy zmienić lekarza i szukać szczęścia gdzie indziej. Zastanawiałam się nad dr.Wyroba on wcześniej pracował w Macierzyństwie, co sądzicie na jego temat?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza.LM wrote:
    Witajcie, powiedzicie mi czy jest tu jakaś dziewczyna, której udało się zajść w ciążę z Kir AA, jestem po 2 nieudanych transferach i dr.P i nie wiem co dalej robić?czy zostać w klinice i zaczynać wszystko od nowa czy zmienić lekarza i szukać szczęścia gdzie indziej. Zastanawiałam się nad dr.Wyroba on wcześniej pracował w Macierzyństwie, co sądzicie na jego temat?

    Mam co prawda KIR Bx, ale może to nie jest tylko wima KIRu? Miałaś Accofil w obydwu transferach?
    A komórki NK badałaś? Bralaś jakis steryd po transferze?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, miałam wlew z Accofil oraz później podawany co drugi dzień do brzucha, w pierwszym transferze tego nie miałam ponieważ wtedy nie wiedziałam że mam problemy z Immunologia. Niestety nie znam się na interpretacji komórek NK. Mam duzo Kir nieobene ale nie wiem co oznaczają te wyniki.
    Jeśli jest tu dziewczynyna którą posiada wiedzę w tym temacie, chętnie podam wyniki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak masz wynik komórek NK to możesz na priv napisać i zerkne.
    Mysle, że to może być w immunologii przyczyna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, podaję Ci moje wyniki-)
    Kir obecne: 2DL1, 2 DL3,2 DL4del, 2DS4del-22pz, 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3 DP1 norm
    KIR niewykryte: 2DL2, 2DL4 norm, 2 DL5 gr.1, 2DL5 gr.2, 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2 DS4 norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var
    Chyba nie wygląda to dobrze-(

  • Monia81 Koleżanka
    Postów: 52 2

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Nie nie zrezygnowaliśmy :) w ogóle tam nie byliśmy więc nie mam zdania nt. tej kliniki.
    Jak szukałam lekarza/miejsca gdzie się wybrać to najbardziej brałam pod uwagę Macierzyństwo, ale jakoś nie mogłam sie tam wybrać, bo miałam wątpliwości czy to odpowiednie miejsce itd. ale potem przez przypadek (ale wg. mnie to nie był przypadek :) ) przypomniałam sobie o naprotechnologii i bez zastanowienia poszliśmy do lekarza napro i nie żałujemy bo po 3 wizytach mamy diagnozę a wcześniej przez 4 lata niby było ok (wg. poprzednich "lekarzy").
    Jeszcze nikt nigdy nas tak kompletnie nie diagnozował :) o niektórych badaniach nawet nie miałam pojęcia że takie istnieją, bo nikt mi wcześniej o nich nie wspomniał a wyszły tragicznie :/ i bez odpowiedniego leczenia nie mielibyśmy ŻADNYCH szans.
    Witam
    Na czym polega leczenie naprotechnologią jeśli chodzi o starania się o maluszka tak od technicznej strony?
    Będę wdzięczna za informację.
    Pozdrawiam serdecznie i życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2022r.
    Monika

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza.LM wrote:
    Super, podaję Ci moje wyniki-)
    Kir obecne: 2DL1, 2 DL3,2 DL4del, 2DS4del-22pz, 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3 DP1 norm
    KIR niewykryte: 2DL2, 2DL4 norm, 2 DL5 gr.1, 2DL5 gr.2, 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2 DS4 norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var
    Chyba nie wygląda to dobrze-(

    Nie masz żadnego z KIRow implantacyjnych,.ale na to pomoże Accofil. Tylko musisz jeszxze przed kolejnym transferem zbadać Subpopulację limfocytów (w test DNA to robią taniej niż w Diagnostyce) i jak tam bedą odchylenia od normy to steryd trzeba będzie podać. Wiesz, zanim pojdziecie do kolejnego transferu to sprawdz i podlecz sobie immunologie. Wystarczy czasem niewiele steryd i intralipud i sie udaje✊😊może porozmawiaj z dr P, on się zna na immunologii to może coś zleci..a jak nie to dr Sydor, albo immunolog w Angelius Provita w Katowicach dr Iwona (nie pamietam nazeiska). Mozesz tez do dr Paśnika do Łodzi, ale tam terminy sa ogromne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Wielkie za pomoc, widzisz więcej się dowiedziałam od Ciebie, niż od dr.P. z tego co pamiętam z ostatniego transferu, nie chciał mi podawac żadnego steryda, mówiąc że On obniża allo-mlr, ja jemu zaufałam, bo przecież wie co robi, ale mimo podania wlewu a Accofil, się nie udało, co w rezultacie bardzo mnie zniechęcilo do zaczynia wszystkiego od Nowa, ale jak to w życiu, człowiek po czasie zaczyna dawać sobie kolejne szanse, bo głowa nie daje spokoju. Czyli gdzie mam teraz uderzać....jak radzisz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza.LM wrote:
    Dzięki Wielkie za pomoc, widzisz więcej się dowiedziałam od Ciebie, niż od dr.P. z tego co pamiętam z ostatniego transferu, nie chciał mi podawac żadnego steryda, mówiąc że On obniża allo-mlr, ja jemu zaufałam, bo przecież wie co robi, ale mimo podania wlewu a Accofil, się nie udało, co w rezultacie bardzo mnie zniechęcilo do zaczynia wszystkiego od Nowa, ale jak to w życiu, człowiek po czasie zaczyna dawać sobie kolejne szanse, bo głowa nie daje spokoju. Czyli gdzie mam teraz uderzać....jak radzisz?

    Ja bym najpierw zadzwoniła do testDNA i zrobiła badanie Subpopulacja limfocytów. Z tym badaniem oraz z badaniami KIR, allo i tymi co robiłaś do ivf poszłabym do dr Iwony Janosz w Angelius Provita (koleżanka z Kirem AA ma dziecko po leczeniu u tej pani dr).
    O dr Wyrobie tez słyszalam dobre rzeczy, ale nie wiem czy on zajmuje się problemami z KIRami itp. Wiem, ze robi cuda jesli chodzi o ilosc zarodkow itp.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dziękuję Ci bardzo za pomoc-))) i te wszystkie namiary, przynajmniej nie muszę błądzić w ciemności. dobrej nocy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza.LM wrote:
    Ok, dziękuję Ci bardzo za pomoc-))) i te wszystkie namiary, przynajmniej nie muszę błądzić w ciemności. dobrej nocy

    Trzymam kviuki✊😊bedzie dobrze😊

  • blueberry_7 Koleżanka
    Postów: 34 37

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 02:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliza.LM wrote:
    Witajcie, powiedzicie mi czy jest tu jakaś dziewczyna, której udało się zajść w ciążę z Kir AA, jestem po 2 nieudanych transferach i dr.P i nie wiem co dalej robić?czy zostać w klinice i zaczynać wszystko od nowa czy zmienić lekarza i szukać szczęścia gdzie indziej. Zastanawiałam się nad dr.Wyroba on wcześniej pracował w Macierzyństwie, co sądzicie na jego temat?
    Hej, ja byłam pod opieką doktora Wyroby przy pierwszej procedurze w 2020 roku i wtedy był on raczej sceptycznie nastawiony do badania szeroko pojętej immunologii, ale nie wiem jak jest teraz. Może zmienił podejście. 🤷‍♀️
    U mnie co prawda wyszedł KIR Bx, ale też brakowało tych od implantacji i doktor P. sam zlecił Accofil (tylko w zastrzykach), bo Allo wyszło na odpowiednim poziomie i już nas nie kierował do żadnego immunologa na konsultacje.

  • blueberry_7 Koleżanka
    Postów: 34 37

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 02:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dota25 wrote:
    Dziewczyny, jakie badania Wasi panowie mieli do zrobienia przed in vitro w Macierzyństwie?
    U nas, w 2020 roku, były takie: wirusy (anty hbc, hbs ag, vdrl, hiv combo, anty hcv - ab), wymaz z cewki moczowej na obecność chlamydia pcr, cmv igm; potrzebna była też grupa krwi, seminogramu nie kazali powtarzać, chociaż był wykonywany dużo wcześniej. 🙂

    Dota25 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blueberry_7 wrote:
    U nas, w 2020 roku, były takie: wirusy (anty hbc, hbs ag, vdrl, hiv combo, anty hcv - ab), wymaz z cewki moczowej na obecność chlamydia pcr, cmv igm; potrzebna była też grupa krwi, seminogramu nie kazali powtarzać, chociaż był wykonywany dużo wcześniej. 🙂

    Dziękuję😊

    blueberry_7 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blueberry_7 wrote:
    Hej, ja byłam pod opieką doktora Wyroby przy pierwszej procedurze w 2020 roku i wtedy był on raczej sceptycznie nastawiony do badania szeroko pojętej immunologii, ale nie wiem jak jest teraz. Może zmienił podejście. 🤷‍♀️
    U mnie co prawda wyszedł KIR Bx, ale też brakowało tych od implantacji i doktor P. sam zlecił Accofil (tylko w zastrzykach), bo Allo wyszło na odpowiednim poziomie i już nas nie kierował do żadnego immunologa na konsultacje.

    Dziękuję Ci za odpowiedź, ja jednak muszę pierw się skonsultować z Imunologiem, do takiego doszłam wniosku, ponieważ chcąc robić kolejną procedurę od nowa,muszę wiedzieć czy aby sam Accofil wystarczy i będzie tzw.lekiem na całe to zło, którym nas los obdarzył. Szkoda mi tracić kolejne transfery, a wiem że na pewno będą takie jak poprzednie. Doszłam do wniosku że zostanę u dr.P bo ma On najlepsze opinie w Małopolsce, ale pirew muszę się dowiedzieć co z moją Imunno.

    blueberry_7 lubi tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestemza wrote:
    Hej , u mnie 3 listopada skończylo się nagła cc w 34 TC.
    Przeszliśmy trochę nerwów i strachu,ale synek jest już z nami w domu, przyssany do cyca;) więcej napisze jak znajde chwilę.
    Sleppy Blueberry gratulacje 🙂🥰

    😱 Napisz koniecznie co się wydarzyło, że nagła cesarka tak wcześnie?? Sama jestem u progu 34 TC i cała drżę. Zaczynam pakować torbę do szpitala.
    Cieszę się oczywiscie ogromnie, że finalnie jest wszystko ok i gratuluję bardzo 😍😍😍

‹‹ 86 87 88 89 90 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ