X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 24 maja 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi, mi ja zadzwoniłam ok 10 maja, że wizyta na 28 maja to Pani bez problemu godzinę podała (może to dlatego,że to niedziela?), a może dlatego że Wasze terminy akurat wypadają tuż po jej urlopie i jej się pacjentki "nawarstwiły"?

    sama nie wiem jaki powód... mam nadzieję, że Twojemu mężowi uda się wybłagać u kierowniczki to wolne :)

    wiesz jak to z naszą doktor jest: raz tak raz siak

    Ja natomiast melduję, że wczoraj w południe plamienia ustały więc nadzieja wróciła.
    Co oczywiście nie oznacza, że się nie boję jak dalej się będzie układać.
    Biorę dupka, prolutex i lutinus więc jestem obstawiona progesteronem z każdej strony ;p

    kiciakocia lubi tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 24 maja 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, udało się poprzestawiać i mąż będzie ze mną :)

    Mysza, cieszę się, że już jesteś spokojniejsza. W niedzielę usłyszysz piękne serduszko!

    Mysza1986, kiciakocia, MedA lubią tę wiadomość

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Lena1 Przyjaciółka
    Postów: 76 24

    Wysłany: 24 maja 2017, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:

    Dla ciekawych: doktorek powiedział że jestem w tzw. "progesteronowej szarej strefie" , że z jego doświadczenia (ponoć 7 lat w US) wynika, że ciąża z progesteronem na poziomie > 5 raczej ma małe szanse się utrzymać, powyżej 20- raczej pewniak... (ja miałam 11)

    Będę informować jak coś się zmieni, całusy dla Was dziewczny :*
    I nieustające kciuki za tegotygodniowe serduszka

    Mysza,odgrzeję temat sprzed kilka dni :P a Ty ten progesteron miałaś 11 w dniu badania USG?
    Dziś robiłam powtórkę progesteronu i wyszło mi 29, czyli też nie tak dużo. Zastanawiam się, czy coś warto dołożyć ?

  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 25 maja 2017, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron 11 mialam w 9dpt, a beta wynosila wtedy 30. Potem juz nie badalam bo dr nie zlecała. Ps 29 to moim zdaniem dobry wynik, zawsze obok masz normy. Ja bylam tylko troszke powyzej minimum jak na ciaze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2017, 07:06

    bv5tg9v.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 25 maja 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja Wam powiem coś ciekawszego: Diagnostyka dla I trymestru podaje normę od 2,8 do 147,3 ng/ml, a ALAB od 11,2 do 90 ng/ml. Czy to znaczy, że nie możemy tych wyników porównywać bo inaczej badają ten hormon? :/

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 25 maja 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabrysia-zakresy referencyjne są tylko i wyłącznie dla danego laboratorium. Wyniku z jednego nie wolno przykładać do norm z drugiego, to jest kwestia sprzętu, odczynników itp.

    gabrysia111, kiciakocia lubią tę wiadomość

    r9bzabd.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 25 maja 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale widzisz, to oznacza, że lekarzowi trzeba jednocześnie podawać normy z labu. Mój prg 5,9 był dobry w Diagnostyce, ale wg Alabu byłby już kiepski. Bez tego punktu odniesienia lekarz w sumie nie wie jak jest...

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 25 maja 2017, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak jak mowisz, to nie są wartości bezwzględne...wiesz, u mnie było raz tak, jak się bujałam z estradiolem zeby podejść do crio, że z ciekawości zbadałam w alabie i diagnostyce jednego dnia. Różnica kolosalna-jeden wynik był ok, poniżej 60 a drugi powyżej 80... i bądź tu mądry. Może podpytaj dr przy wizycie? Sama jestem ciekawa do czego oni się odnoszą.

    gabrysia111 lubi tę wiadomość

    r9bzabd.png
  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 25 maja 2017, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Campari, a jak Pawełek? Wszystko dobrze? Śpi Wam w nocy? Karmisz go cycusiem? 5 miesięcy to już duży chłopiec. My mamy 3 miesiące i mała tez już całkiem duża, bardzo kontaktowa, wesoła. Takie dziecko to wielki skarb :)

    Wszystkim świeżo zacisznym: WIELKIE GRATULACJE i spokojnych ciąż :)

    gabrysia111 lubi tę wiadomość

    Aina
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 25 maja 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ainaa, spanie jest obce mojemu dziecku ;-) tak, karmię Go, za chwilę zaczynamy podawać warzywa, ale mamy pewne problemy z brzuszkiem ciągle więc jeszcze czekamy aż się unormuje, zastanawiam się też już nad butlą, może lepiej by spał, nie ukrywam, że jesteśmy już z meżem mocno zmęczeni, w końcu nie mamy po 20 lat :-). A ogólnie dziecko mam grzeczne, bardzo wesołe i pogodne, prawie niepłaczące i bardzo gadatliwe, no tyle że mocno aktywne, a skąd On siły czerpienie mam pojęcia :-)

    r9bzabd.png
  • ajda Ekspertka
    Postów: 192 92

    Wysłany: 25 maja 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała ja też chodzę na Marcelińską ale do dr Olejniczaka - chodziłam do niego przed kliniką i teraz po 3 miesiącu ciąży wróciłam. Jestem bardzo zadowolona - ogólnie oni się bardzo dobrze orientują w tych naszych dziwnych lekach. Teraz zaczęłam 28 tydzień jak ostatnio zapytałam o acard który Ż zazwyczaj odstawia po 27 tc to mi bardzo dobrze wytłumaczył dlaczego wg niego powinnam brać go do 35 tygodnia więc ufam mu no bo komuś trzeba :) A dodatkowo jest bardzo szanowany na Polnej gdzie będę rodziła no bo u mnie parka i to mnie dodatkowo uspokaja :) Za wizytę rzeczywiście bierze 180 zł i jest w tym wliczone wszystko cokolwiek robi...

    MalaHD lubi tę wiadomość

    ajda
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 25 maja 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki ajda, myślę, że dobrze wybrałam. A jak powiedziałam o prolutexie to od razu zapytał czy z medartu. Ponoć tylko u nas dają prolutex ;)

    Właśnie pisałam do niego z wynikami krwi. Odpisał po minucie, normalnie proszę, dziękuję, pozdrawiam. Niby pierdola, ale takie pierdoly się składają na ogół. Ż odpisywał "nie" "tak" "malutko" "niekoniecznie" i 2 razy musialam się dopytywac czy malutko to dobrze czy źle

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2017, 13:16

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • kasiula2122 Przyjaciółka
    Postów: 83 20

    Wysłany: 25 maja 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie odebrałam drugie wyniki bety:
    23.05 - 127
    25.05 - 208
    Szału nie ma, już się martwie bo przy ostatnim poronieniu tez nie miałam książkowych przyrostów. Do tego TSH mi rosnie ciekawe co lekarz zaleci. A brzuch nadal piłka :(:(:(

    w57v3e3kt53bmubr.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 25 maja 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tsh też skoczylo w ciąży. Dostałam letrox.
    Beta napędza hiperke, jak nie ma ciąży to szybko schodzi. Myślę, że się jeszcze pomeczysz chwile
    To jest 60% przyrostu. Spokojnie, to nie matematyka. Ważne, że rośnie :)

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 25 maja 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiula2122 wrote:
    Właśnie odebrałam drugie wyniki bety:
    23.05 - 127
    25.05 - 208
    Szału nie ma, już się martwie bo przy ostatnim poronieniu tez nie miałam książkowych przyrostów. Do tego TSH mi rosnie ciekawe co lekarz zaleci. A brzuch nadal piłka :(:(:(
    Przeciez Twoj wynik jest w normie :)

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • kasiula2122 Przyjaciółka
    Postów: 83 20

    Wysłany: 25 maja 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Mi tsh też skoczylo w ciąży. Dostałam letrox.
    Beta napędza hiperke, jak nie ma ciąży to szybko schodzi. Myślę, że się jeszcze pomeczysz chwile
    To jest 60% przyrostu. Spokojnie, to nie matematyka. Ważne, że rośnie :)
    Mala też dostałam letrox, mam brać po dwie tabletki dziennie na razie przez dwa tygodnie. A Ty bierzesz letrox cały czas?

    w57v3e3kt53bmubr.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 25 maja 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam jedną ale tsh miałam 2,7 dziś już mam 0,17 i mam zejść na pół tabletki :)

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • kasiula2122 Przyjaciółka
    Postów: 83 20

    Wysłany: 25 maja 2017, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przedwczoraj miałam TSH 2,5 a dzisiaj 3,6. Nawet nie wiedziałam, że to tak szybko może podskoczyć. Nie dopytałam lekarza czy mam wziąć tabletkę jutro rano czy jeszcze dzisiaj. Zapomniałam z tego wszystkiego. Mala Ty bierzesz pewnie rano na czczo?

    w57v3e3kt53bmubr.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 25 maja 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak rano na czczo pół godz przed jedzeniem. Weź jutro, nic się nie stanie

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • kasiula2122 Przyjaciółka
    Postów: 83 20

    Wysłany: 25 maja 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Tak rano na czczo pół godz przed jedzeniem. Weź jutro, nic się nie stanie
    Dzięki Mala, tak zrobie. Dobrze jest być tu z Wami, jestem spokojniejsza i czuję, że nie jestem sama.

    w57v3e3kt53bmubr.png
‹‹ 481 482 483 484 485 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ