X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • ladybirth Autorytet
    Postów: 443 115

    Wysłany: 16 lipca 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarinka ja też dzis byłam. Punkcja juz w pon. Nawet nie wiem ile mam tych pecherzy ale dr powiedzial ze jest ok i z czego wybierać. Ja nie wiem jeszcze nic o transferze, wiadomo że zależy czy i ile się zapłodnieni ale osobiście uważam ze 5 doba to nawet lepsze rozwiązanie. Większa pewność bo skoro przetrwały dzielnie 5 dni to może będą silniejsze na przeżycie kolejnych 9 miesięcy. Ogólnie tez jestem przerażona. Bardzo się ciesze ze chodzisz do psychologa. Ja tez od pewnego czasu chodzę na Psychoterapię - to mocno podbudowuje i na pewno pomaga. Powodzenia we wtorek.

  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 16 lipca 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doktorek cały czas praktykuje 3 dobę, nasze dwa ostatnie w 5 były na nasza wielka prośbę. Lekarzowi trzeba zaufać, ale ja osobiście poczekałbym do punkcji i dnia po, jak bedziesz znała liczbę zarodkow poproś panią o transfer 1 w 3 dobie, a reszta niech sie rozwija dalej. Najlepsze środowisko dla zarodka to macica i zarodki które nie rozwijają sie poza nią nie jest powiedziane ze nie rozwiną sie w macicy, dlatego transfer w 3 dobie wydaje sie rozsądny. Jednak my po 4 nieudanych transferach w 3 dobie zwątpiliśmy, czy zarodki rozwijają sie po 3 dobie i przy ostatnim IVF czekaliśmy ze wszystkimi do 5 doby mimo ze dr sugerował 3, no i był strach, czy bedzie co transferować, wiec...moze pani dr, jak my ostatnio, chce mieć pewność, u nas sie to opłaciło, a poza tym...kochana, Ty zaszłaś w ciąże ostatnio wiec...na 100% maluchy rozwijają sie do 5 doby!!!!!

    Aina
  • Natu93 Autorytet
    Postów: 923 293

    Wysłany: 16 lipca 2016, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liloe wrote:
    Ainaa ja miałam wypłacane przez poznański ZUS przekazem. Może zależy od oddziału i wewnętrznej polityki. Dopiero po mojej prośbie na piśmie zaczęli płacić przelewem.

    Zgadzam się z Campari, kosmetyki Palmers są bardzo dobre. Ja niestety będąc w ciąży nie mogłam ich używać, od zapachu nasilały mi się mdłości.

    Katarinka super, że psycholog pomaga i jest lepiej

    Bezposrednio wyslalas pismo du zusu? O jakiejs szczegolnej tresci?

    Bliźniaki <3
    Najprawdpodobniej Parka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2016, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2016, 12:03

  • ladybirth Autorytet
    Postów: 443 115

    Wysłany: 16 lipca 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ainaa ja w temacie jestem zielona ale chyba masz rację ze lepszego środowiska niż kobieca macica nie ma dla rozwoju. Ważne żebysmy miały co z Katarinka transferować ale nie ukrywam ze na myśl o czekania czy zarodki przetrwają juz robi mi się słabo :(
    Katarinka no jest taka opcja ze się nawet w poczekalni widziałysmy ;)
    Dziewczyny a jak jest liczona ta 3 doba od pon? Transfer wypada w środę czy czwartek?

  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 16 lipca 2016, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli punkcja w poniedziałek to 3 doba to czwartek!
    Dziewczyny dla mnie czekanie do 3 doby na informacje było mega nerwówka, o 5 nie wspomnę, no i tak samo z CRIO, czy maluszek sie rozmrozi... Dlatego trzeba byc gotowym na wszystko, bardzo sie nie nastawiać, wiem, ze to trudne, bo każdej z nas zależy na powodzeniu IVF, ale sama musiałam przejść ich 4, aby zobaczyć upragnione 2 kreseczki.
    Bądźcie dziewczyny spokojne, silne i dzielne, moje kciuki macie, jesteście w najlepszej klinice, z najlepszym sprzętem, uda sie!!

    Aina
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2016, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2016, 12:03

  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 16 lipca 2016, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjmuje się chyba około 200-300pg/ml na jeden dojrzały pęcherzyk, więc wygląda to u Ciebie raczej dobrze

    r9bzabd.png
  • ladybirth Autorytet
    Postów: 443 115

    Wysłany: 17 lipca 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ainaa dziękuję!Potwornie się boję. Nie tylko zabiegu ale też co z tego wyniknie.. Kiepsko znoszę stymulację i marze o tym abym nie musiała tego kiedyś powtarzać. Dodatkowo we wtorek musze iść do pracy i boję się jak będę się czuć po jutrzejsze punkcji..

  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 17 lipca 2016, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybirth, zrozumiałe, że się boisz, ja też boję się nieznanego. Ale jestem pewna, że zabieg pójdzie gładko. Po zabiegu bez problemu dostaniesz L4, no chyba, że faktycznie musisz w pracy być, to też jest jakiś plus. Ja wolałam być w pracy niż rozmyślać co tam się dzieje na szkiełku, nawet jeśli w brzuchu coś kłuło. Zapytaj doktora co wziąć w razie bólu i myślę, że spokojnie dasz radę. Trzymam kciuki i co tam się jeszczcze da za Ciebie i za katariiinkę. A najbardziej życzę cierpliwości i siły. Dziewczyny niech moc będzie z Wami:-)

    r9bzabd.png
  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 17 lipca 2016, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, niech moc jutro bedzie z Wami.

    Aina
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2016, 12:04

  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 18 lipca 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kata - gratluję 8 komórek i trzymam kciuki za zapłodnienie... 8 :)

    Ojej, niedobrze, ze taki ból, ja tak nigdy nie iałam, przychodził 2 dni po punkcji, ale żeby po samym zabiegu... kurcze, wracaj szybko do sił, niech może Pani dr Cie przebada jeszcze, choć czy męczyc teraz Twój organizm...

    Aina
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 18 lipca 2016, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybirth,jak tam? Odezwij się.

    r9bzabd.png
  • ladybirth Autorytet
    Postów: 443 115

    Wysłany: 18 lipca 2016, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez kiepsko się czuje, cały czas na przeciwbólowych jadę. Mam 14 komórek ale sporo było małych także nie wiem ile takich które mają szansę. Teraz tylko to czekanie do jutra czy coś się zapłodnienilo.. Dzięki za kciuki dziewczyny. Katarinka trzymaj sie!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2016, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2016, 12:04

  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 18 lipca 2016, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki pijcie bardzo dużo wody, min 2l dzienni, aby wypłukać hormony! Kciuki!

    Aina
  • Campari Autorytet
    Postów: 1271 471

    Wysłany: 18 lipca 2016, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpoczywajcie dziewczyny. Dacie radę, myślcie o celu:-)

    r9bzabd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2016, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2016, 12:04

  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 18 lipca 2016, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nadal bardzo dobry wynik :)

    Aina
‹‹ 50 51 52 53 54 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ