X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziękuję! Przydadzą się! Ale najpierw Mysza twój ruch! :D:D Działaj!
    Do rozwiązania!
    Spoko A88, myślałam że źle pisałam, że podałam jednej koleżance ceny.
    Ja nie żałuję, tych pieniędzy co już wydałam bo wiem , że dają Nam nadzieję i czekam na nią z utęsknieniem. Mimo, że straciłam ciąże wierzę , że będzie jeszcze dobrze! I jeszcze z Waszym wsparciem. Musi się udać!
    Choć staraczek już tutaj mało... Niedługo będziecie na porodówkach :D:D
    A ja z Myszą tam ciut później dołączymy! ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2017, 22:35

    Dalia90 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zasugerowalam sie slowami "stracilam pieniądze ", ciesze sie, ze wierzysz i sie nie poddajesz.
    A na porodowkach my bedziemy wczesniej tylko po to, zeby zagrzac Wam lozka, w koncu traficie tam na pewno tuz po reszcie z nas ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a88 wrote:
    Zasugerowalam sie slowami "stracilam pieniądze ", ciesze sie, ze wierzysz i sie nie poddajesz.
    A na porodowkach my bedziemy wczesniej tylko po to, zeby zagrzac Wam lozka, w koncu traficie tam na pewno tuz po reszcie z nas ;)


    No to faktycznie, mój błąd słowny :/ heh ostatnio tylko myślę dlaczego straciłam ciąże może dlatego mam te słowo w głowie... grzejcie grzejcie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2017, 11:02

  • Anecia666 Koleżanka
    Postów: 159 16

    Wysłany: 5 lipca 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy rusza dofinansowanie w tym Poznaniu, wiecie coś?

    2016:
    Starania naturalne.
    Badanie nasienia męża - Azospermia ;/
    Działamy.
    2017
    Przygotowanie do ivf w Invimedzie
    2022 Wracamy do gry!
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 5 lipca 2017, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anecia nie wiem kiedy rusza, ale na pewno Medart nie będzie brał w tym programie udziału - Ivita i Invimed z tego co kojarzę :) chyba najlepiej zadzwonić sobie do którejś z tych klinik i zapytać też jakie warunki trzeba będzie spełnić poza zamieszkaniem. Zresztą widzę, że jesteś pacjentką Invimedu to zapytaj swojego lekarza :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 5 lipca 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza pamiętamy o Tobie i Ci mocno kibicujemy :)

    Mysza1986, Mada29, Alberta lubią tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 5 lipca 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonna ty już 22 tc!? Wow! Ależ ten czas leci :)

    antonna lubi tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 6 lipca 2017, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi powodzenia, bo dziś wizyta u dr Sz, dobrze kojarzę? ;)
    Mysza ty też dziś wizytujesz, czy wczoraj byłaś? ;)

    gabrysia111 lubi tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 6 lipca 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek91 wrote:
    Gabi powodzenia, bo dziś wizyta u dr Sz, dobrze kojarzę? ;)
    Mysza ty też dziś wizytujesz, czy wczoraj byłaś? ;)
    Dzis ide :)

    Imbirek91, Mada29 lubią tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 6 lipca 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dziś jadę.

    We, kiedy masz kardiologa? Daj znać jak tam u Ciebie

    Dziewczyny, kiedy brzuszek zaczął być u Was widoczny? Ja na razie mam tylko że tak powiem twarde podbrzusze i lekko wystające, ale tak naprawdę zawsze wystawało. Jestem dość sporych rozmiarów, zapewne mam w środku sporo miejsca i może dlatego jeszcze nic nie "wypycha" :) Jak to u Was wygląda / wyglądało?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2017, 09:06

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 6 lipca 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi to trzymam kciuki! Pochwal się po wizycie :) Tak samo Mysza - daj znać, jakie wrażenie zrobił na Tobie dr B :)

    Gabi u mnie już widać, też jestem sporych rozmiarów, ale ja już widzę brzuszek, zresztą mama też, bo do mnie mówi, że przytyłaś, a ja mówię, że akurat waga stoi w miejscu od początku ciąży więc to jednak brzuszek, no ale jak dwójca się tam rozpycha (mam nadzieję, bo już mi się koszmary śnią przed poniedziałkiem :/) to może dlatego wcześniej mi wyrzuciło :) A z tą wagą to pytałam dr i mówiła, że najlepiej jakby tak do 20 tygodnia stała w miejscu, ale zobaczymy czy to się uda osiągnąć. Póki co tuczę dzieci jednym nutridrinkiem proteinowym i nabiałem, bo dr mówiła, że dzieci na białku rosną jak na drożdżach za to mamusie nie więc tak się przejęłam, że piję tego syfiastego nutridrinka, chociaż mi nie wchodzi :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2017, 09:32

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 6 lipca 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj nutridrinka wspominam z czasu po punkcji :)
    Ja przytyłam na razie 2kg, ale przyznaję się bez bicia, że wiele można poprawić w mojej diecie (pracuję nad tym). Zalecenie dr Kruszyńskiego, bym przez całą ciążę przytyła nie więcej niż 10kg z moim bmi...

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 6 lipca 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do 20 tc przytyłam 2-3 kg i nic nie było widać. Ale startowałam z bmi 20. A teraz to idzie jak szalone, co tydzień brzuch większy i na wadze już +7 kg. A plan mam 13 kg, zobaczymy jak to będzie :)

    1JyDp2.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 6 lipca 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek u mnie się to sprawdziło z białkiem. Ale jakoś tak przez pierwszy trymestr miałam mega ochotę na twarogi, jogurty i mleko że szok. No i młody o 7 dni większy niż z OM.

    1JyDp2.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 6 lipca 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie też mam od początku ochotę na takie mleczne produkty i jajka, jej, jak ja kocham jajka odkąd w ciążę zaszłam! :) wcześniej nie pałałam jakąś wielką miłością do nich a teraz mmmm :)
    Co prawda u mnie dzieciaczki nie wyprzedzą OM, bo jednak miałam późno transfer, ale byle rosły jak najszybciej, bo wiadomo, że bliźniaki jednak wcześniej się rodzą - termin mam na 12 stycznia, ale dr mówiła, że jak dotrwam do 1 grudnia to będzie dobrze, a jak jeszcze uda się przetrzymać 2 tygodnie to bajka więc tak czy owak jeśli donoszę tę ciążę to na wigilię będą już na świecie :)
    Ale jeszcze najpierw te prenatalne, a boję się jak cholera! Nie tam zespołu downa, bo z tym to sobie tam poradzimy, ale bardziej takich wad rozwojowych z którymi nie da się nic zrobić... Byle do poniedziałku!

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 6 lipca 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajda a co u ciebie? Bo ty już na ostatnich nogach/urodziłaś? :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 6 lipca 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek91 wrote:
    Ja właśnie też mam od początku ochotę na takie mleczne produkty i jajka, jej, jak ja kocham jajka odkąd w ciążę zaszłam! :) wcześniej nie pałałam jakąś wielką miłością do nich a teraz mmmm :)
    Co prawda u mnie dzieciaczki nie wyprzedzą OM, bo jednak miałam późno transfer, ale byle rosły jak najszybciej, bo wiadomo, że bliźniaki jednak wcześniej się rodzą - termin mam na 12 stycznia, ale dr mówiła, że jak dotrwam do 1 grudnia to będzie dobrze, a jak jeszcze uda się przetrzymać 2 tygodnie to bajka więc tak czy owak jeśli donoszę tę ciążę to na wigilię będą już na świecie :)
    Ale jeszcze najpierw te prenatalne, a boję się jak cholera! Nie tam zespołu downa, bo z tym to sobie tam poradzimy, ale bardziej takich wad rozwojowych z którymi nie da się nic zrobić... Byle do poniedziałku!

    Będzie wszystko dobrze, ale wiadomo że stres jest. Bliźniaki to prawdziwe wyzwanie :)

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    1JyDp2.png
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 6 lipca 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja cały czas trzymam kciuki za was
    Gabi i Mysza oby dzisiejsze wizyty były tylko z pozytywnymi wieściami.

    Co do wagi to mi zostało 1kg do wagi z przed ivf :) Ale wy dbajcie o maluchy a waga się nie przejmujcie zgubi się po porodzie .

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • ajda Ekspertka
    Postów: 192 92

    Wysłany: 6 lipca 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek u mnie też na początku mówiono byle do 32 tc potem byle do 34tc a teraz na wizycie myślałam że już pójde do szpitala a tu skierowanie na 26 lipca a to już będzie 37 tydzień, bo wszystko jest podobno bardzo dobrze!

    Dzisiaj mam 33+4, dzieci we wtorek miały 2kg oraz 2100 i mamy nadzieje że do 2500 dojdą :) czuje się już naprawdę ciężko! puchną mi nogi, ręce, ciężko też w nocy przełożyć się z boku na bok - ale jeszcze 3 tygodnie i maleństwa będą z nami :)

    Po 34 tygodniu już jest spokojnie jeśli chodzi o poród bliźniaków a każdy tydzień to już sukces! Choć ja nie biore sterydów na płuca bo dr uważa, że lepiej jak się same rozwiną a jest pewien że dam rade! Oby się nie mylił!!!!!

    Prócz skurczy które czasami są częste i napradeę silne to wszystko jest ok - szyjka długa a rozwarcia brak...

    A Ty jak się czujesz? Który tydzień u Ciebie??? Moim zdaniem dotrwałam do tego etapu bez żadnych problemów po drodze dzięki Żakowi który od samego początku mówił dużo leżeć i mimo iż lekarz do którego potem przeszłam już leżeć nie kazał tylko się oszczędzać to słowa Żaka mi tak utknęły że rzeczywiście bardzo bardzo dużo odpoczywałam zresztą tak jest do dziś...

    ajda
  • We Ekspertka
    Postów: 264 82

    Wysłany: 6 lipca 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, kardiologa mam w poniedziałek 10 lipca, także zobaczymy czy będzie widział też tą wadę, która podejrzewa Pan dr Sz.
    Ja to powiem wam, że chyba tej wady serca aż tak się nie boję bo kardiolog pewnie pokieruje co robić itp. Bardziej boję się tego czy uda mi się bez żadnych innych komplikacji jeszcze donoscic moja dzidzie, bo mam za mało tych wód plodowych. Pije teraz mega dużo wody chyba z 5 czy 6 litrów bo niektórzy mówią, że to może też pomóc. Tego płynu owodniowego boję się bardziej żeby przez to nie było jakiś problemów z nerkami oraz pęcherzem u dziecka i żeby oczywiście urodziło się w miarę o czasie i się nie udusilo że względu na brak miejsca w brzuszku :/

    Starania od 2013r.
    w MedArcie od 08.2016 - problemy z nasieniem

    Ciąża naturalna 10.03 - 926 mlU/ml - termin Listopad 2017
    Córka październik 3260g.
‹‹ 523 524 525 526 527 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ