X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 6 lipca 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We, nie martw się na zapas, trzymam kciuki za pozytywny dalszy rozwój spraw. Musisz wierzyć, że będzie dobrze!

    Ja po prenatalnym, wszytko w normie, na 70% dziewczynka :) Uff...

    Imbirek91, antonna, We, dżdżownica, a88, AnaC, Lena1, MalaHD lubią tę wiadomość

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 6 lipca 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajda u mnie dr powiedziała, że na Wigilię będą dzieciaki już z nami, tzn. nie wiadomo, czy w szpitalu czy w domu, ale już rozwiąże mi ciążę :) Chyba, że będzie tak jak u ciebie, że termin będzie się przesuwał, ale nawet jeśli to i tak urodzę jeszcze w tym roku :) Fajnie, że u ciebie termin się przesuwa bo jednak maluszki nabierają mocy i w zasadzie pewnie będziesz mogła szybciutko z nimi do domu wyjść :) A co w ogóle będziecie mieli? I jakie masz te bliźniaki? Ja mam nadzieję nieustannie na to, że dr Sz się nie pomylił i są dwukosmówkowe - dr B też tak stwierdził więc jest nadzieja, że dr w poniedziałek na wizycie, jak mnie osobiście zbada to potwierdzi :)
    Ja chodzę do pracy tak jak mówiłam, ale pracę mam siedzącą, ciężarów nie przenoszę, w ogóle w pracy spędzam średnio 6 godzin tylko a jak wracam do domu to kręcę się troszkę, żeby coś ugotować albo ogarnąć lekko i tyle :) U mnie jest teraz 12+3/4 wg usg, bo terminem OM się nie posługuję, bo przez to, że miałam owu przesuniętą to mu nie ufam i wolę się odnosić do rzeczywistego wieku dzieci :) Tak więc poniedziałek będzie dniem przełomowym, bo po pierwsze te badania a po drugie koniec pierwszego trymestru :) Mam nadzieję, że będzie ok wszystko - jak zapytałam dr o to, czy mam się martwić, że nie donoszę tej ciąży z różnych przyczyn to powiedziała, że ona w ogóle o tym nie myśli i jest pozytywnie nastawiona, no ale jednak to usg u Sz jest jednak najważniejsze...
    We trzymam kciuki, żeby było wszystko ok i niech ci napłynie tych wód cała masa! A kiedy masz następną wizytę taką u ginekologa?

    We lubi tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 6 lipca 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi zazdroszczę, że już masz tę pewność, że wszystko jest ok! :) No i gratuluję Małej Gabrysi!

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 6 lipca 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi gratuluję udanej wizyty :) Ja już widziałam u siebie brzuch w 13/14 tc. Natomiast dla innych widoczny był tak w 18 tc, ale wiadomo, że był mały. Teraz już widać, ale nie jest jakiś ogromny wciąż :> U mnie to "na 70% dziewczynka" póki co się potwierdziło jeszcze dwa razy, więc zakładam, że teraz już mam na 100% dziewczynkę :D

    Imbirek ja od początku ciąży jem to na co mam ochotę. Póki co przytyłam 4.8 kg. Przy czym w I trymestrze był to niecały kilogram.

    We picie dużej ilości wody powinno pomóc! Mam nadzieję, że u kardiologa wszystko będzie oki :)

    Ajda niesamowite, że tak dobrze znosisz tę ciążę bliźniaczą :) Mam nadzieję, że końcówka też będzie bezproblemowa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2017, 12:49

    We, Imbirek91 lubią tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • We Ekspertka
    Postów: 264 82

    Wysłany: 6 lipca 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do ginekologa idę swojego tutaj w moim mieście 18 lipca, ale zastanawiam się cały czas czy ten mój ginekolog podejdzie do sprawy poważnie jeśli chodzi o te wody plodowe bo wiecie jak to z takimi lekarzami w małym mieście gdzie wchodzisz na wizytę na 5 min. I po tej wizycie zobaczę co powie, jeśli nie spodoba mi się podejście to chyba będę szukać kogoś kto poważnie podejdzie do tematu i postara się mi pomóc donosic ciążę bez problemu. Bo co innego jakbym w dalszym ciągu nie miała żadnych komplikacji ale skoro coś pojawiło się na mojej drodze to nie chce tego bagatelizowac i ufam temu co mówił dr Sz.

    Starania od 2013r.
    w MedArcie od 08.2016 - problemy z nasieniem

    Ciąża naturalna 10.03 - 926 mlU/ml - termin Listopad 2017
    Córka październik 3260g.
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 6 lipca 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We ja tam bym akurat żadnemu lekarzowi w moim mieście nie zaufała, ale jakie miasto tacy lekarze :)
    Może akurat trafisz na kogoś kompetentnego - a nie przyjeżdża do was jakiś gin z Poznania lub jakiegoś większego miasta w okolicy?
    A w ogóle to do tego czasu będziesz miała już odpowiednią ilość wód!

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • We Ekspertka
    Postów: 264 82

    Wysłany: 6 lipca 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nikt taki specjalny nie przyjeżdża i tu jest problem właśnie, ale mój mąż ma znajomego który podobno z żona jeździł do jakiegoś lekarza do Poznania, który dokładnie badał itp. wiec jak będę miała potrzebę to będę brała namiary i trzeba będzie jechać innego wyjścia nie ma, ale zobaczymy :) a ten doktor w medarcie dobry jest? Ten do którego odsyła zak?

    Starania od 2013r.
    w MedArcie od 08.2016 - problemy z nasieniem

    Ciąża naturalna 10.03 - 926 mlU/ml - termin Listopad 2017
    Córka październik 3260g.
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 6 lipca 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We rejestratorki mówią, że pacjentki go sobie chwalą, aczkolwiek z nim jest ten problem, że on jak jest to jest i cię przyjmie praktycznie od ręki, ale co jakiś czas lata do Manchesteru na 2 tyg do tamtejszej kliniki. Gabi była u niego to pytaj ją o wrażenia :) Dr nazywa się Kruszyński to sobie poczytaj opinie :)
    Mała ma też jakiegoś lekarza, z którego jest bardzo zadowolona, pewnie zaraz się tu odezwie i da ci namiary w razie czego :)

    We lubi tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 6 lipca 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi Pani dr na wizycie w 11tc dała błogosławieństwo na wizyty u dr Kruszyńskiego, u którego byłam wcześniej w 9tc. Powiedziała, że jest u nich na pełnym etacie, ale niestety faktycznie przynajmniej do końca roku będzie regularnie wylatywał. Namawiają go jednak, by przestał :)
    Pan dr jest bardzo sympatyczny, dokładny, fajnie szczegółowo wszystko tłumaczy. Spodobał mi się, więc się przenoszę, żeby miejsca u Pani dr nie blokować. Ale umówiłam się z nią tak, że w razie nieobecności Pana dr mogę się z nią śmiało kontaktować.

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • ajda Ekspertka
    Postów: 192 92

    Wysłany: 6 lipca 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała chodzi tam gdzie ja - FEMIMED ona do dr Jachowskiego (mam nadzieje że nie pokręciłam) a ja do dr Olejniczaka. Polecam go pracuje w szpitalu św Rodziny i jak jest jakiś problem to kieruje do szpitala i się Tobą zajmuje. Odpisuje na smsy a jak coś cię niepokoi to można do niego podjechać wtorek i czwartek tam gdzie przyjmuje a środa i piątek do szpitala...


    Imbirek mamy parke :) Helenkę i Ignasia ciążą dwukosmówkowa i dwuowodniowa tak więc najbezpieczniejsza z możliwych i Tobie też takiej życzę!!! Dasz rade, zobaczysz! Myśl pozytywnie! Pamiętaj że u Sz płacisz 500 a nie 300 - ja nie wiedziałam i trochę mnie to zaskoczyło

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    ajda
  • AgnieszkaN Znajoma
    Postów: 28 23

    Wysłany: 6 lipca 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabrysia111 ja 12 lipca wybieram się właśnie do dr Kruszyńskiego. Dobrze że go chwalisz , będę również spokojniejsza. Byłam u dr B.K-P( brak serduszka) wg usg 8 tyg ( a wg belly 7 tydz) nie rozumiem tych roznic ale pewnie lekarze posluguja sie inne terminologia.właśnie skierowała mnie do tego lekarza . Zobaczymy co nam powie i czy cokolwiek się zmieni. :)
    Muszę jeszcze prawie tydzień poczekać. :D ;P

  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 6 lipca 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    Dziewczyny ja cały czas trzymam kciuki za was
    Gabi i Mysza oby dzisiejsze wizyty były tylko z pozytywnymi wieściami.

    Co do wagi to mi zostało 1kg do wagi z przed ivf :) Ale wy dbajcie o maluchy a waga się nie przejmujcie zgubi się po porodzie .

    Bravo Anakonda! Jak dzialasz zeby zgubic dodatkowe kg? Co u Ciebie w temacie starań?

    Ciężaróweczki drogie: spokojnosci, najbardziej niebezpieczne tygodnie ciazy juz za Wami, wierze ze towarzyszy Wam strach, ale zycze Wam zebyscie mogly cieszyc sie tym stanem o ktory tak dlugo I dzielnie walczylyscie.
    Zaczynam dzis przygodtowania do crio (prog, estradiol I usg ok) I zamierzam predzej czy pozniej dolaczyc do Waszego grona.

    Imbirek91, gabrysia111, Mada29, dżdżownica, Alberta, MalaHD lubią tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 6 lipca 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajda no proszę jak wam się pięknie trafiło ;) a jakie ładne imiona wybraliście!
    Do dr Olejniczaka wszystkie moje znajome chodzą i rzeczywiście go chwalą ja jednak zostanę sobie w klinice już pal licho u jakiego lekarza, bo jednak 2 lata z nimi walczyłam i dużo przeszliśmy różnych różności, dlatego bezpiecznej się czuję przez to że tam znają moją historię no i jednak mam zaufanie do dr K ;)
    Nie wiedziałam o tym, że będę płacić 5 stówek, babki mi nic nie mówiły, ale i tak zawsze płacę kartą więc luz, aczkolwiek mógłby w końcu zaistnieć tam jakiś jawny cennik co i za ile ;)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Bravo Anakonda! Jak dzialasz zeby zgubic dodatkowe kg? Co u Ciebie w temacie starań?

    Ciężaróweczki drogie: spokojnosci, najbardziej niebezpieczne tygodnie ciazy juz za Wami, wierze ze towarzyszy Wam strach, ale zycze Wam zebyscie mogly cieszyc sie tym stanem o ktory tak dlugo I dzielnie walczylyscie.
    Zaczynam dzis przygodtowania do crio (prog, estradiol I usg ok) I zamierzam predzej czy pozniej dolaczyc do Waszego grona.


    No to super wieści! I kiedy kolejna wizyta? Jeśli można spytać? Do kogo będziesz chodzić?
    Tak czytam i czytam, są i ciężąrne z bliźniakami ;D Fajnie, moje nie przetrwały i tak mi trochę przykro bo bym już kończyła 9 tydzień a teraz tak jak Mysza będę próbować dalej może za 2 miesiące bo mamy jeszcze jednego eskimoska...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2017, 18:59

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 6 lipca 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Bravo Anakonda! Jak dzialasz zeby zgubic dodatkowe kg? Co u Ciebie w temacie starań?
    Co do temat starań to zawieszone do wrzesień /październik o ile MLR podniesie się . Także pełen luz . Nawet odpuściłam diete BG wróce od sierpnia . Wiesz co robię w zasadzie to wróciłam do sportu czyli trampolina i rolki . Z tym że miałam aż 3 kg do zrzucenia więc w zasadzie to nic ale mnie męczą :) A dziś objadłam się pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym o taka dieta :)

    A wy macie jakiś plan B ? Bo my ciągle ustalamy i nie możemy się zdecydować czy 4 procedura IVF czy adopcja zarodka :/

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 6 lipca 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek91 wrote:
    Nie wiedziałam o tym, że będę płacić 5 stówek, babki mi nic nie mówiły, ale i tak zawsze płacę kartą więc luz, aczkolwiek mógłby w końcu zaistnieć tam jakiś jawny cennik co i za ile ;)
    Otóż to ! Nigdy nie wiesz ile zapłacisz nigdy ! Albo nie zapłacisz co mnie bardziej cieszyło :)

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 6 lipca 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada29 wrote:
    No to super wieści! I kiedy kolejna wizyta? Jeśli można spytać? Do kogo będziesz chodzić?
    Tak czytam i czytam, są i ciężąrne z bliźniakami ;D Fajnie, moje nie przetrwały i tak mi trochę przykro bo bym już kończyła 9 tydzień a teraz tak jak Mysza będę próbować dalej może za 2 miesiące bo mamy jeszcze jednego eskimoska...
    Mada nir cofaj się wstecz tylko idź do przodu . Co byś nie zrobiła to i tak tego nie wrócisz !
    A tak w ogóle witaj bo się nie przywitałam

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 6 lipca 2017, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We widzę ze moja wiadomość do Ciebie się rozpłynęła :/ Ja wierzę że bedzie u Ciebie wszystko dobrze . Dacie radę z maluchem zobaczysz ! Ja też bym sie przeniosła do kogoś kto bardziej się wami zajmie .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    Mada nir cofaj się wstecz tylko idź do przodu . Co byś nie zrobiła to i tak tego nie wrócisz !
    A tak w ogóle witaj bo się nie przywitałam

    Witaj witaj Anakonda! Milo mi !
    Wiem że muszę iść do przodu. Codziennie rano budzę się i nie rozumiem czemu się tak stało. A było już wszystko na najlepszej drodze. Trochę pomaga mi to forum. Piszę co czuje, ktoś to przeczyta i wesprze. Maz jest i wspiera ale nie chce mu tak ciągle gadać bo go też to boli..za chwilę będzie miał mnie dosyć. Cieszy mnie podejście Myszy, że ma tyle siły by znow walczyć!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2017, 19:47

    anakonda lubi tę wiadomość

  • We Ekspertka
    Postów: 264 82

    Wysłany: 6 lipca 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    We widzę ze moja wiadomość do Ciebie się rozpłynęła :/ Ja wierzę że bedzie u Ciebie wszystko dobrze . Dacie radę z maluchem zobaczysz ! Ja też bym sie przeniosła do kogoś kto bardziej się wami zajmie .

    No właśnie zobaczę po tej wizycie 18 lipca jak mnie potraktuje tutaj mój doktor i jak podejdzie do tych wiadomości z USG polowkowego i od kardiologa. Jeśli będzie dalej tak samo to pojadę do poznania do któregoś z polecanych przez was lekarzy bo jestem już tak daleko i nie chce tego zaprzepascic w końcu już 21 tydzień :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2017, 19:40

    anakonda lubi tę wiadomość

    Starania od 2013r.
    w MedArcie od 08.2016 - problemy z nasieniem

    Ciąża naturalna 10.03 - 926 mlU/ml - termin Listopad 2017
    Córka październik 3260g.
‹‹ 524 525 526 527 528 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ