X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 9 września 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada :(

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 9 września 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada :( trzymaj sie!

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! Jakoś się trzymam. Wiecie same jak to jest. Chyba wszystkie musimy troche przejsc by się wkoncu doczekać brzuszka.Liczyłam na ten zarodek ale cóż skoro się nie zagniezdzil to lepiej że teraz niż znowu wszystko dobrze i serduszko przestaje bić. To jest o wiele gorsze... leki odstawiam. będziemy musieli znowu przejść stymulacje od początku by mieć zarodek. Znowu trzeba czekac na naturalny okres to pewnie październik/listopad. Jakieś dobre rady? Cos kiedyś pisalyscie ze na lepszą jakość jajeczek jest branie koenzym (czy jak to się pisze) tak? Warto to brać?

    Dzdzownica bardzo dziękuję za te słowa!przede mną jest jeszcze trochę chętnych dziewczyn na Twój brzuszek:) bardzo Cię polubilam na tym forum. Potrafisz mnie podnieść na duchu i dobrze doradzić!Jesteś dla mnie motywacją że wszystko jest możliwe. I ten prolutex faktycznie o wiele wygodniejszy :) zdaję sobie sprawę że niedługo pójdziesz stąd :(

    Alberta nie poddam się! Będę trzymać kciuki za Ciebie i mi tutaj wszystko pisz :) pewnie będę po Tobie walczyć.

    Zoe, Jasia kciuki za Wasze pozytywne bety!

    Powiem Wam że łatwiej z Wami przez to wszystko przejść! Za co Wam dziękuję!

  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 9 września 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada ja tez Ciebie polubiłam bardzo :) czuje jakąś więź między nami :)
    A powiedz mi czy jesteś na diecie bezglutenowej? Wiem że dziewczyny mają różne zdanie na ten temat ale u mnie to się sprawdziło. A jest to niewielkie wyrzeczenie tak naprawdę :)
    Mój 6 letni syn, choć nie ma celiaki zaczął rosnąć w końcu od kiedy przeszedł na dietę więc ja jestem ogromna fanka niejedzenia glutenu :)

    Mada29 lubi tę wiadomość

    1JyDp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżdżownica wrote:
    Mada ja tez Ciebie polubiłam bardzo :) czuje jakąś więź między nami :)
    A powiedz mi czy jesteś na diecie bezglutenowej? Wiem że dziewczyny mają różne zdanie na ten temat ale u mnie to się sprawdziło. A jest to niewielkie wyrzeczenie tak naprawdę :)
    Mój 6 letni syn, choć nie ma celiaki zaczął rosnąć w końcu od kiedy przeszedł na dietę więc ja jestem ogromna fanka niejedzenia glutenu :)

    Nie, dr nic mi o tym nie mówił. W takim razie będę musiała się nią zainteresować i przejść skoro to pomaga :)

    dżdżownica lubi tę wiadomość

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 9 września 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada tak naprawdę przed kolejną stymulacją możesz wiele zrobić ;) przejść na BG, zacząć pić pierzgę (ohyda ale mnie chyba pomogła), używać koenzym q10 ale dr poleca tylko ten z mito-pharmy (drogi, ale chodzi o to, żeby był ubrichinol)... A badałaś tę modną tu ostatnio homocysteinę, wit. B12 i kwas foliowy? Dodatkowo miałaś robioną biopsję endo? Uda się, ale potrzeba chwilę czasu, najczęściej jednak to że się nie udaje to kwestia zarodka - będę powtarzać jak mantrę nawet 70% zarodków, rowniez tych które docierają do blastki w pogłębionych badaniach genetycznych okazują się mieć takie wady że się nie przyjmą, albo przyjmą ale i tak dojdzie do poronienia... Dlatego jeśli macie finanse na to to możecie rozważyć dodatkowo badanie ngs, aczkolwiek to jednak drogie badanie dlatego czasem lepiej transferować w ciemno niż badać, bo po prostu taniej to wychodzi, ale też zależy jak tam z twoją psychiką ;) jeśli porażki bardzo cię przygnębiają to może jednak warto tego ngs 'a rozważyć...
    Edit: wycofuje się z tych 70%, bo ja rozmawiałam z dr na ten temat dawno, dawno temu i mam nadzieję, że teraz jak klinika przeprowadza coraz więcej badań ngs to statystyka wygląda dla nas staraczek, korzystniej ;) trzeba by zapytać o te procenty dr, jak to wygląda w praktyce ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2017, 21:18

    dżdżownica lubi tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 9 września 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada29 wrote:
    Nie, dr nic mi o tym nie mówił. W takim razie będę musiała się nią zainteresować i przejść skoro to pomaga :)

    Mi też powiedział o tym dopiero po 3 transferze. Ciężko znaleźć informacje że dieta pomaga w zapłodnieniu, to u nas jest takie przekonanie.
    Przejdź na dietę ale bardzo restrykcyjnie, nie tak że czasem sobie na coś pozwolisz. Ja się bardzo restrykcyjnie trzymam od miesiąc przed transferem do teraz.

    1JyDp2.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 10 września 2017, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada bardzo mi przykro :( Z tym glutenem to roznie jest. Jednym odstawienie faktycznie pomaga, a inni tego nie potrzebuja. Ale chyba kazda z nas by tu wyprobowala wszystkiego, byleby sie tylko udalo!

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Jasiaaa Autorytet
    Postów: 411 212

    Wysłany: 10 września 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętacie od kiedy dr K ma urlop?

    I macie jakiś sposób na przeziebienie? Wzięło mnie wczoraj (narazie katar i gardlo) i sie zastanawiam czy cos wziąć, a nie chcialabym brać przed jutrem.

    l22nej28tcppkg68.png
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 10 września 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr K z Ż mają urlop od 16 do 30 września. Z leków bezpieczny jest paracetamol. Ja polecam napar że świeżego imbiru oraz tymianku zapatrzony w termosie. Dużo czosnku a także propolis.
    Zoe czekamy dziś na Twoją betę.

    Jasiaaa lubi tę wiadomość

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 10 września 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasiaa najważniejsze żeby nie doprowadzić do gorączki, przeziębienie bez gorączki nie jest groźne dla malucha bo sobie spokojnie poradzi ;) a w razie gorączki dr mi mówiła że mam paracetamol dosłownie popijać polopiryną ale mam nadzieję że nie będzie mi to potrzebne ;)

    Jasiaaa lubi tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 10 września 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co z naszą chorwacką koleżanką? Tzn.z dziewczyną która w drodze na wakacje robiła betę i się okazała pozytywna? ;) nicku nie pamiętam a byłam na etapie pęcherzyka bez serduszka, przegapiłam serducho czy koleżanka już się nie odezwała?

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 10 września 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe kciuki za Twoja betę

    Ja brałam tantum verde w ciąży. Z katarem się po prostu przemeczylam.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Jasiaaa Autorytet
    Postów: 411 212

    Wysłany: 10 września 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na tą chwilę nie mam goraczki. Wypilam mleko z czosnkiem i miodem. Maz skoczy po paracetamol. Polopiryna tez jest bezpieczna?

    l22nej28tcppkg68.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 10 września 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasia w pierwszej kolejność paracetamol,dr o polopirynie mi mówiła jakby gorączka po paracetamolu nie spadała. To gorsza dla malucha jest ta gorączka niż paracetamol+polopiryna ;) ale jak nie masz gorączki to może się wstrzymaj z lekami?

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 10 września 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasia ja jestem właśnie przeziębiona, tzn wirusowe zapalenie gardła. Byłam na pomocy doraźnej i lekarka w pierwszej kolejności poleciła inhalacje 3 razy dziennie z soli fizjologicznej i tantum verde do gardła. Pije też mleko z miodem. Dziś rano miałam 36,9 Ale paracetamol mam wziąć dopiero powyżej 37,2

    1JyDp2.png
  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 10 września 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba chodzi o mnie :) Dziękuję za pamięć i sorki że się nie odezwałam ale nie chciałam już Wam spamować i miałam trochę stresów, leżałam w szpitalu z krwawieniem i niewidzialam jak to wszystko się rozwinie. Ale poki co jest dobrze, jestem w 9 tygodniu i w czwartek zarodek miał 18mm i FHR 150, niemniej jednak co jakiś czas plamie jasnobrązowo i doktor nie była pewna czy widzi krwiaka czy to przepływy, więc na wszelki wypadek większość czasu leżę i odpoczywam. Na mutacje MTHFR dostałam clecxane od 6 tyg,metafolin biurem od 4 tyg ciąży i modlę się żeby wystarczyło. Generalnie co chwilę miałam jakieś obawy, a to że nagle nie czułam objawów a to o delikatne plamienie więc w sumie wizyty miałam co tydzień. Cały czas Was podczytuje i wszystkim kibicuje :)

  • Jasiaaa Autorytet
    Postów: 411 212

    Wysłany: 10 września 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tak, ale w domu nie mam. Wolalabym mieć, zeby wziąć jak sie pojawi, a nie czekać.

    Zoe, trzymam kciuki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2017, 12:10

    l22nej28tcppkg68.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 10 września 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to semi trzymam kciuki żeby wszystko dobrze się skończyło! Kicia miała też bardzo trudne początki ciąży a teraz ma już synusia przy sobie więc wierzę że u ciebie tak samo się skończy! ;)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 10 września 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dziękuję żeby nie zapeszyc :) Dam znać za jakiś czas co u mnie a za wszystkich trzymam również kciuki :)

‹‹ 578 579 580 581 582 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ