X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaska udanego urlopu :-)

    My weekend zabiegany,wczoraj byliśmy w galerii na zakupach :-) dziś lody i czuję już twardniejacy brzuszek i lekkie skurcze BH. Odpoczywam.

    Agnella na badania idę w czwartek- mocz,morfologia,tarczyca i toxo igm i igg.
    W piątek mam u dentysty usuwanie kamienia:/
    Wizyta u ginki już niedługo.
    Brzuszek rośnie,waga idzie w górę,kopki dość mocne,mam nadzieję że będzie ok.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :). Melduje sie trochę wyczerpana :). Ciężka taka jazda samochodem, tyłek bolał i co chwila zatrzymywanie na toaletę :(. Potem chodziliśmy po mieście i po plazy i nie wiadomo kiedy zrobiliśmy 10 km :).

    Mały uśpiony przez te spacery, teraz sie odezwał dopiero :). Agnella mi tez sie wybrzusza, czasem wstaje z łóżka a jedna strona jak UFO i twarda, ale niebolesna. Brzuch juz duzy, zwraca uwagę na mieście jak idę :). Szczupła laseczka z brzuszkiem :). Fajne tu ciuchy sa, tanie, ale w połowie sierpnia zaczną sie pewnie wyprzedaże wiec wtedy cos upoluje :).

    Agnella ja bym na twoim miejscu zrobiła cytomegalie prywatnie. To zbyt ważna sprawa by tego nie robić. Ja przeszłam cmv, mam przeciwciała iGg a cmv jest jak przeziębienie, dość często spotykana choroba.

    Ja niesmaku nie mam w buzi bo co wieczór i rano Luteina wiec tylko to czuje, ale posmak wiadomo nieprzyjemny :(. Podobno często w ciąży metaliczny posmak jest w ustach.

    Antygen na żółtaczkę to hbs? Ja robiłam w pierwszym trymestrze, cały komplet, hcv, hbs, HIV, różyczka etc. Teraz tylko toxo igm, mocz i morfologia.

    Ja mam za ponad tydzień wizytę, w czwartek :). Agnella ja sie pytałam tez lekarza czy potem juz co dwa tyg to powiedział ze zobaczymy. Ktg w ciąży bez komplikacji chyba dopiero po 38 tc.

    Agnella a jak sprawdzić czy auto ma bazę isofix? Czy to sie po prostu kupuje? Ja jeszcze nie na tym etapie :(. A Twój mąż przymierzał sie juz do jeżdżenia wózkiem po domu :)?

    Rozstępów nie mam :). Ale zauważyłam, ze skóra mi sie przesusza :(. Wam tez? Na szczęście nad morzem miękka woda wiec powinnam mieć skore fajniejsza i włosy błyszczące :). Muszę sie jeszcze zaopatrzyć w tarkę elektryczna do pięt. Macie takie cos, korzystacie? Nad morze idealna, znalazłam z firmy botti, sa z scholla ale trzy razy droższe.

    A w ogóle to mój syn kopie juz powyżej pępka :).

    Agnella ja nie oglądam takich filmow, jestem tego ciekawa ale boje sie ze spanikuje przed porodem :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2016, 22:14

    zem3i09kl173cczw.png
  • AniaŁ123 Autorytet
    Postów: 3128 1904

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, szukam odpowiednich wątków na forum i dziewczyn które troszkę znają się na temacie. Bardzo Was proszę o odpowiedź, jeśli się orientujecie <3
    Zrobiłam krzywą insulinową i cukrową po obciążeniu glukozą 75g i mam takie wyniki:
    (1)-na czczo, (2)- po godzinie, (3)-po 2 godzinach
    Insulina:
    (1) 2,5 mmol/l[2,6-24,9]
    (2) 59,5 mmol/l
    (3) 14,7 mmol/l

    Glukoza:
    (1) 4,52 μIU/ml [3,9-5,5]
    (2) 4,13 μIU/ml [-11,10]
    (3) 3,31 μIU/ml [-7,80]
    Mam wizytę u lekarza dopiero w sobotę, a bardzo chciałabym się czegokolwiek dowiedzieć, czy mam się czym przejmować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2016, 08:24

    km5sdf9h97fauxoy.png
    34 lata
    Starania od I 2020
    VII 2020 ciąża biochemiczna 😪

    O Łucję starałam się 20 cykli

    Niedoczynność tarczycy
    Euthyrox 100/88

    mutacje:
    Czynnik V R2 - homozygotyczny,
    MTHFR C677T heterozygotyczny,
    MTHFR A1298C heterozygotyczny,
    PAI-1 4G homozygotyczny

    Acard 75,
    KF, B6 i B12 metylowane

    3.02.2022 ➡️ 1 IUI ☹
    3.03.2022 ➡️ 2 IUI ☹
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2020, 14:47

    AniaŁ123 lubi tę wiadomość

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella dobrze że na wizycie ok :-)

    Ja też czuję już kopniaczki wysoko,brzuszek się podniósł :-) tylko do slodkiego dalej mnie ciagnie hihi

    Dziś mialam sen że urodzilam trojaczki :-) :-) :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • EwelkaRR Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny. Czy długo starałyście się o dziecko przy IO ? Mam jeszcze hashimoto. W czerwcu usunięty polip endometrialny, hsg w kwietniu i jajowody udrożnione. Teraz miałam monitoring cyklu. Owulacja była, na ostatnim usg ciałko żółte było w jajniku. Biorę również duphaston 2x dziennie. Poza tym oczywiście glucophage 3 x i eutyrox. Może macie jakieś lepsze sposoby ??

    EwelkaRR
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelka, jesli nasienie ok, to pozostaje Ci tylko czekać cierpliwie. Więcej nic nie zrobisz. Ja tez po hsg, przy glucophage zaszłam w drugim pełnym cyklu brania ale nie ma reguły.

    Ania, w internecie dostępne sa kalkulatory IO, wskaźnik homa ir. Tam możesz sobie obliczyć czy dotyczy Cie problem IO, endokrynolodzy korzystają z tych kalkulatorów pomocniczo.

    A mu pierwszy dzień plażowania za sobą :). Od jutra juz chłodniej. Dobrze ze kupiłam te kurtkę bo wieczory juz zimne. Ale brzuszek zwraca mocno uwagę :), przyciąga spojrzenia obu płci :). Na plazy jakaś kobitka sie mnie pytała ile do rozwiązania etc :). No rośnie brzuch to i dziecko rośnie tak myśle :). Mały był aktywny przez cały dzień na plazy, ale nie kapalam sie bo woda lodowata. Zanurzyłam nogi i masakra :(. Jednak to nie morze Śródziemne co nie.

    Agnella mas racje, ale ja sie zastanawiam kiedy ta ciąża bardziej stresuje, w 1 czy pózniej trymestrze. Ja sie stresuje ze dziecko sie owinie pępowina, a ono mogło sie juz owinąć tysiąc razy w 1 trymestrze właśnie kiedy pępowina większa od niego była.

    Ja tez mam problem z zębami, mam odsłonięte chyba kanaliki z tylu i jak jem np lody to mnie bolą zeby 5 minut i dopiero puszcza, takie wrażliwe na zimno. Tam tez duzo jedzenia wchodzi, na nitce to drugi obiad wydłubuje normalnie. Ale nie mam tam próchnicy, bynajmniej ostatnio nie było. Podobno jest płyn listerine tylko dokupienia właśnie w aptece na te odsłonięte kanaliki i bardzo pomaga, tak mówi mój chłop bynajmniej.

    Agnella nawet nie wiesz jakbym chciała by nasz poród poszedł sprawnie. Ja czuje ze będę sie męczyć. Ale bolesne @ mnie trochę zahartowały tak myśle. Skoro tylko ketonal mi pomagał... Teraz u mnie we Wrocku sa warsztaty darmowe z położna o bólu porodowym ale z racji ze jestem nad morzem to nie będę mogła sie wybrać a szkoda. Ale zobaczymy co mi na szkole rodzenia powiedzą.

    Dzisiaj znowu 10 km poszło i nogi mi do tyłka wchodzą :(. Ale mój facet mówi ze to dlatego ze w ciąży teraz sie mało ruszam i powinnam więcej chodzić. Wasi faceci tez tak wam mówią?

    Biorę lutke nadal, właśnie nie wiem jak długo jeszcze, póki co mam brać. Podejrzewam ze do 36 tc jak większość kobitek. Dokładnie, cmv wystarczy ci igm zrobić bo iGg nie ma znaczenia juz teraz.

    Dzisiaj jadłam pyszna rybkę, serwowana w takiej domowej jadłodajni. Bo wczoraj na mieście to koszmar, zupa z proszku, której nie tknęłam i ryba tak ohydna ze jadłam z obrzydzeniem. Tzn może nie ohydna, wszyscy sie zajadali i mój facet tez ale ja czułam ze to wszystko nieświeże i stare. Gdyby nie dzidziuś w brzuszku to bym pewnie palce lizała a tak to ostrożnie podchodzę to takiego jedzenia.

    AniaŁ123 lubi tę wiadomość

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2020, 14:47

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mi tak cieżko tu wstawać ze masakra ;). Spałabym i spała. Pogodę wczoraj mieliśmy ładna, słoneczko smalilo ale dzisiaj juz chłodniej i tak juz zostanie. Ale tu nawet 17-18 stopni jak jest słońce to na plazy jest ok.

    Mnie tez do słodyczy ciągnie :(. Wczoraj na śniadanie jak zwykle do tradycyjnych pomidorków jedna kromka z nutella, potem drożdżówka na plazy, po południu knoppers a wieczorem dobiłam sie gofrem z polewa czekoladowa :(. Przesadzam chyba :(.

    Agnella Ty juz 30 tc :). Pisze ze duzo wapnia potrzebujesz, ja brałam wczesniej suplement w którym był tez wapń ale zmieniłam bo mało było Dha. No i teraz nie biorę i jak zwykle zagwozdka, czy dokładać wapń czy nie. Musimy wiedzieć ze dorosły człowiek nie przyswaja juz tak wapnia, wapń przyswaja najbardziej sie do 14-15 roku zycia. Jestem ciekawa czy co to co jemy sery, mleko etc to mimo wszystko trafia do dzieciaczka?

    Mi sie śnią tez porody, ostatnio mi sie śniło ze wyleciał śluz ze mnie z takimi nitkami krwi i brzuch tak specyficznie bolał i do szpitala pojechałam i tam mój lekarz mówi, ze juz teraz porodu nie zatrzymamy ale dziecko juz ma szanse przeżyć. Masakra :/. Obudziłam sie i oczywiście co - brzuch mnie właśnie tak specyficznie bolał :/. Ale tez zauważyłam ze po nocy jak śpię w jednej pozycji to mam taki brzuch obolały. Wy tez?

    Agnella my tez jak emeryci :), seksu w ogóle , mój sie boi ze dziecku cos zrobi i prawdę mówiąc ja sie Tez obawiam. Nie wiem, mam paniczny lek ze zacznę krwawić i jak sie kochaliśmy wczesniej to nie umiałam sie rozluźnić. Za to mam właśnie sny erotyczne :). Cos za cos :P.

    Strój sprawuje sie super, ciagle nie mam jak zdjecia z komórki wkleić echh. Ale obiecuje ze w końcu to zrobię :).

    A w ogóle od jakiegoś czasu mam zaschnięte cos żółtego na sutkach, domyślam sie ze to siara. Ale jak naciskam to nic nie leci, ale po całym dniu widzę ze delikatnie cos pozasychane jest.

    Agnella a kiedy te zeby do leczenia, po ciąży? Ja kupie listerine i zobaczę czy pomoże a jak nie to dentysta. Gin zwracał uwagę na zeby, każda dziura to wiadomo siedlisko bakterii. Ale CRP miałam dobre wiec nie ma tragedii. A Ty badalas CRP?

    Super ze masz juz łóżeczko :). Ja sie ciagle zastanawiam nad tym z ikei. A juz złożone przyjechało? Ono ma szczebelki?

    A co u Ciebie do remontu zostało? Jak ja miałam gości od mebli to sie bałam bo wpuścić obcych facetów do domu to strach, jeszcze jak kobitka w ciąży.

    Na początku tylko ja mówiłam ze z dzieckiem jedziemy we trójkę, a tu morze w maju, mecze itp, ale mój chłop teraz nad morzem sam powiedział ze juz w trójkę jesteśmy, do gościa na recepcji ze w zasadzie w 2.5 :), może powoli sie dumnym tata staje :). I przygląda sie maluchom, wózkom, bardzo, juz nie przepuści żadnego wózka na ulicy bez spojrzenia co to za wózek :). Ale fajnie tak popatrzeć, wczoraj np zauważyliśmy jak małżeństwo z wozkiem jechało to koła juz strasznie scentrowane. Nie wiem jednak jaka to była marka wózka, ale nie baby design bo te maja napis na stelażu. No i stwierdził ze jak widzi te wózki to same badziewia. No cóż, zawsze można kupić taki za 5000 i napewno bedzie super :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2016, 08:06

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.bonprix.pl/style/tankini-ciazowe-2579125/?category=890&type=image&return=ref&source=2

    Takie strój mam :). Ale sie wkurzyłam bo teraz jak oglądam to ładniejsze modele wyszły, kolorowe, Echhh po co oni wypuszczają takie modele jak koniec wakacji :/.

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2020, 14:46

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ten strój rośnie razem z brzuszkiem :). Ja mam tez z h&m taka bluzeczkę w kropki właśnie, i jestem z niej bardzo zadowolona :).

    Kurczę dzisiaj ze mnie dość duzo śluzu leciało. Mam nadzieje ze to wody sie nie sączą :/. Synek kopie, daje o sobie znać jak siędze, leżę. Zmarzłam dzisiaj, zimno było, nici z plażowania. Jutro juz słoneczko.

    W ogóle moje dziecię jest zabawne, bo potrafi hasać w najlepsze a wystarczy ze np wieczorem kołdrę odsłonię przy świetle i juz przestaje - reaguje na światło najwyraźniej :). Podobno szybciej niz maluchy słyszą to reagują na światło :).

    Agnella jak sie nazywa ten listerine? Moja lekarka tez nie chciała amalgamatu ruszać choć mówiła ze na bank tam cos jest, jakaś wtórna próchnica. Ale jak ruszy a okaże sie ze za głęboko i trzeba bedzie kanał robić to dupa blada. Z lekarstwem do końca ciąży. Wiec sie wstrzymuje. A ja zmieniłam ze szczoteczki średniej na miękka bo mi przy średniej krwawiły przy myciu dziąsła a teraz mam spokój. Każdy musi chyba sobie dopasować.

    Żylak mi na nosze wyszedł. Mam nadzieje ze to tylko od chodzenia i trzaskania tych km bo straszą wszędzie ze te żylaki to zatory i niebezpieczne :/. Kurde wszystko juz dzisiaj niebezpieczne :/.

    Ja tez mam neutrofile podwyższone. Czytałam ze to standard w ciąży. Jak krwinki białe sa ponad normę to któryś ich rodzaj musi być podwyższony. Nie przejmuje sie tym i mój gin tez na to uwagi nie zwraca.

    Ja śpię na lewym boku najcześciej ale na prawym tez i na prawym jest mi niewygodnie znacznie cześciej i brzuszek boli i mały sie mniej rusza. Mój lekarz powiedział ze po 30 tc zakaz spani na plecach, Twój ci o tym mówił? Wynika to z uciskania na łożysko, ktore w tej pozycji jest na dole (jesli ma sie łożysko na tylnej ścianie) i gorszy przepływ wtedy jest tlenu i krwi i szybciej sie starzeje. Zalecił właśnie lewy bok. Ja mu powiedziałam ze juz tak śpię to pochwalił ze bardzo dobrze.

    I jak tam dzisiaj chłopaki z remontem dali radę :)?

    No ja nie kupuje tego kokosa, lateksowy zwykły materac kupie: nie będę wydziwiać. Złożone juz łóżeczko :)?

    Ćwiczę kegla od czasu do czasu ale nie regularnie. Czytałam o masowaniu krocza i stosowaniu olejków ale dopiero od ok 34-36 tc. Zobaczę co położne na szkole powiedzą, juz sie nie moge doczekać :).

    Agnella Ty dopiero za miesiąc wizytujesz?

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2020, 14:47

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj zaliczyliśmy dzień na plazy :). Mimo ze 18 stopni to jak słoneczko wyszło to było gorąco. Gorzej jak zachodziło za ciemne chmury to wiało trochę i zimno. Mój syn juz kopie mocno powyżej pępka, przez cały czas jak leżałam na lewym boku na plazy kopał mnie w lewa kość udowa i jednocześnie w prawy bok :). Musiał być jakoś w poprzek ułożony. Mój chłop mówi ze kozę tak kopie bo mu niewygodnie. Może tak. Na plazy jednak cieżko sie wygodnie położyć choć dzisiaj wzięłam gruby koc z pokoju i było w miarę dobrze. Juz sie nie moge doczekać az przyjedziemy tu z maluchem za rok :). Bedzie super mu wszystko pokazać, morze, piasek :). Wy macie tez plany takie?

    Haha Twój maz sie śmieje ze te kobitki sie ledwo ruszają a przecież my tez tak będziemy sie toczyć :). Ale masz racje, nam idzie w brzuszki i nie powinno być tragedii. Mój brzuch duzy, pępek wypukły lekko i tak fajnie sie rusza jak oddycham haha :). Twój zaraz tez podskoczy, dziecko juz rosnąć mocno nie bedzie ale za to przybierać na wadze.

    Ten listerine który mojemu polecała dentystka to do kupienia tylko w aptece. Ale on jest na odsłonięte szyjki czy kanaliki. Ja mam właśnie z tym problem tak myśle. Po powrocie zakupie taki a jak nie pomoże to do dentystki. Wchodzi mi jedzenie mocno miedzy zeby wiec musi tam być chyba jakaś szczelina duża. Ale skoro ząb reaguje na ciepło i zimno to jest żywy a to najważniejsze. Krwi teraz duzo krąży w naszym organizmie i podobno mogą być opuchnięte dziąsła.

    W ogóle Mój pan hemoroid czasem sie odzywa a czasem nie. Wczoraj znowu sie z lekka plamka krwi podcieralam a dzisiaj juz nic. Mnie lekarz nie pytał jeszcze o żylaki ani hemoroidy. Fajnie ze Twój zwraca na to uwagę. Na szczęście mój żylak na nodze zniknął :). Odpoczęłam po nocy i wszystko do normy wróciło.

    Ciuchy na jesień będę kupowała na bonprix napewno, tam jest duzo 2 w cenie 1. Można nie trafić z rozmiarem ale ja jakoś mam zawsze szczęście i tez patrzę co kobitki w opiniach pisza. A sa fajne ciuszki, swetry, bluzy, płaszcze. I dobre ceny. Chyba ze happymum cos jeszcze obniży. Do h&m tez sie przejdę, kupiłam tam biała bluzkę na ramiączkach, majtków trochę, niebieska bluzkę w kropki i sie super sprawują. Z reszta tego okresu jesiennego duzo nie bedzie. Ja trochę dłużej niz Ty, bo listopad to juz prawie zima :).

    Ja sie zastanawiam właśnie co kupić czy jakies rożki czy śpiworki. Zobaczę co na szkole rodzenia powiedzą. Chyba rożek kupie, do szpitala chociażby. Ale nie wiem właśnie czy śpiworek czy kołderka do wózka? Wiele rzeczy jest teraz reklamowanych i duzy marketing jest wokół tych dziecięcych rzeczy a przecież nasze mamy jak rodziły to nic nie było i jakoś dały radę :). Najbardziej sie zastanawiam jakie pieluchy. Wszystkie moje koleżanki matki mówią ze popularne pampersy strasznie uczulają i odparzaja. Wiele z nich zmieniało na haggisy i dada. Sa jeszcze wielorazowe tetrowe ale chyba nie mam przekonania, a Ty?

    Jaki leżaczek masz na myśli? Ja kupie napewno taki leżaczek- huśtawkę, zeby dzidziuś mnie obserwował jak będę cos w kuchni robić, sprzątać a on nie bedzie spał. Słyszałam dobre rzeczy o takich bujakach leżakach :). No i jakaś mata albo koc. Kojca nie będę kupować, nie chce ograniczać ruchów dziecka. Napewno tez łóżeczko turystyczne kupimy na wyjazdy właśnie gdzieś nad morze czy w góry.

    A jesteście za chustami do noszenia dziecka? Czy zwykle siedziska co sie zakłada jak plecaki na przód? Nie wiem jak to sie fachowo nazywa. Mój kolega kupił taki specjalny plecak na wyjścia w góry, plecak i nosidełko w jednym, śmieszne :).

    W ogóle zauważyłam ze mam problemy z pamięcią. Zapominam jakies słowa, albo cos mowię i sie zacinam. Kolega mój dobry mówił ze jego żonka tak samo, czasami przy ludziach w sklepie nie umiała sie wysłowić. Takie działanie hormonów :).

    Te ćwiczenia mięśni kegla to sie robi na sucho :). Z tym trzymaniem moczu to sie tylko poleca wypróbować jesli kobitka nie wie jak napinać te mięśnie. To wtedy właśnie sie zaleca zatrzymać mocz i te mięśnie co to zatrzymują to właśnie mięśnie kegla :). Podobno warto je tez ćwiczyć na lepszy orgazm :P. Ja ćwiczyłam 10 razy trzy serie. Można zwiększać stopniowo do 5 serii etc.

    Fajnie ze masz juz łóżeczko. Im więcej rzeczy bedzie przybywać tym większa chęć by je zobaczyć, dotknąć, powąchać :). Tak to jest :). Łóżeczko ustawiacie w sypialni waszej na początek, co nie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2016, 16:41

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weszla nowa kolekcja happymum :). Ta sukienka jest obłędna :) http://m.happymum.pl/d809,nowosci-charming_midnight_dress.html , jest jeszcze taka bluzka. Super :).

    A te jeansy z h&m widziałam na żywo, sa super ale nie było mojego rozmiaru :(. Ale na bo prof podobne w tej samej cenie :)

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2020, 14:47

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my dzisiaj w Malborku byliśmy :). Miała być gorsza pogoda wiec stwierdziliśmy ze sie wybierzemy. Wycieczka super, jesli jeszcze nie byłyście to bardzo polecam. Ja to nigdy nie byłam jakaś fanka zwiedzania historycznych miejsc, ale tu byłam pod wrażeniem. Krakowski Wawel sie chowa :). Niestety po całej podróży wystraszyłam sie jak nie wiem co :(. Zjedliśmy grilla, ja zjadłam kawałek kiełbaski, bigosik i ziemniaczki smażone i było przepyszne. A nogi mi do tyłka wchodziły i chyba to wszystko sie skumulowało i w drodze powrotnej dostałam takiego bólu brzucha i jeszcze bólu w krzyżu z promieniowaniem do tyłka ze myślałam ze rodzę! Juz naprawdę zaczęłam scenariusze snuć co bedzie jak go teraz urodzę, czy przeżyje poza wykwalifikowanym szpitalem nad morzem czy nie. Mowię do Mojego ze skurcze mam chyba. Mały mnie tak kopał ze masakra :/. Ale jakoś juz przed naszym ośrodkiem uświadomiłam sobie ze to chyba jednak... Jelita. I jak tylko weszłam do pokoju to przysięgam, może to sie wyda ohydne ale nigdy takiej ulgi na kiblu nie poczułam :). Czytałam na forach jak dziewczyny zachwalają lewatywę przed porodem ze pomaga na ból i teraz juz rozumiem dlaczego - pełne jelita, skręcone po jedzeniu kiszki ktore naciskają na macice to jakiś horror. Jak nie będę mogła skorzystać z toalety przed porodem to na bank poproszę o lewatywę :). Tak wiec, taki był mój dzień :).

    Maluch odkąd powiększył sie brzuch to odkrył, ze ma więcej miejsca i coraz cześciej kopie mnie powyżej pępka na prawo. Generalnie kopie mnie bardziej po prawym boku zawsze. Niemal nigdy nie z lewej strony, chyba ze leżę na prawym boku. Ale jak siedzę, to zawsze po prawej stronie, na gorze nad pępkiem. Niestety czasem sie tak układa, ze naciska mi na pęcherz. I mam teraz tak, ze od jakichś dwóch tygodni znowu chodzę cześciej do toalety. Czasem sie załatwię, jest ok az nagle mały kopnie i znowu czuje jak juz cos do pęcherza spływa. Tez masz tak?

    Agnella ostrożnie z osłonkami na szczebelki. Dziewczyny na forach odradzają bo grozi to uduszeniem. Działa tak samo jak poduszka. Poczytaj trochę opinii. Ja nie będę napewno na szczebelki zakładała osłonek. Planuje tez łóżeczko z szuflada, zdecydowanie :). To z ikei jest pod tym katem super ale jest tylko dwupoziomowe. Mam koleżanki ktore nie widziały problemu z dwupoziomowym ale ja ciagle nie wiem czy dwa czy trzy. Chyba muszę jednak podjechać do jakiejś hurtowni i wybadać co tam jest.

    Sprawdzałam na stronie h&m i nie maja ciagle rozmiaru 34 tych dżinsów skinny. Ale zobaczę jeszcze na bonprix bo fajne mieli. Na happymum w wyprzedaży za 129 zł sa tez dżinsy skinny, ja je nawet zamówiłam ale odesłałam bo jednak rozmiar XS był za duzy. Trochę odstawały. Ale wykonanie super i naprawdę to był dżins a nie jakaś ściema. Wprawdzie z C&A zamówiłam białe spodnie rozmiar najmniejszy 36 i tez odstają, ale tylko w pasie. Przykryje bluzka i nie widać wiec nie odsyłałam. U mnie wszyscy w pracy chwalili ze fajne ciuszki mam ciążowe. Z rodziny nikt nic nie mówi :). Ale złote rady co rusz dostaje. O jedzeniu, odpoczynku. Napewno będziemy sto rad dostawały dziennie po porodzie. Ja mojej mamie juz mówiłam ze czasy sie zmieniły i dzisiaj juz wie sie więcej o noworodkach i wychowaniu niz kiedyś i pewne rzeczy sa nieaktualne. Zobaczymy jak obie mama i teściowa mnie uraczą po ciąży :).

    Napewno podkłady na łóżeczko dla dziecka bo ufajda materac :). Plus rożki, kocyk. Można komplety kupić - ręczniki, kocyki, inne elementy wyposażenia w tym samym kolorze. Fajne teraz dla dzieci rzeczy sa :). Musimy pamietać ze dla nas tez trzeba podkłady jakies do szpitala haha :). Koleżanka mi opowiadała ze z niej tak wody ciekły ze ona nie nadążała ze zmiana i prześcieradło całe zalane dwa razy zmieniała w szpitalu :). Kosmos :).

    Idź z tym zębem bo to jednak ryzyko, bakterie. Mi dentystka tez mówiła ze jak sie odezwie ten amalgamat to mam przyjść ale jakoś mnie nie cmi teraz. Ale zeby zawsze mnie stresują. Nawet przy leczeniu niepłodności zaleca sie wyleczenie ubytków bo to jednak bakterie rozsiewane po organizmie.

    Agnella szkoła rodzenia od 26-28 tc sie zaczyna i trwa prawie do porodu :). Jakoś pod koniec października kończę zajęcia. Nie mam pojęcia czy można pózniej dołączyć. Musiałabyś sie zapytac. U mnie w mieście sa szkoły do których można dołączyć w dowolnym momencie. Oczywiście płatne. Szkoda ze sie Twój małż zreflektował tak późno ale lepiej późno niz wcale. Podzwon, popytaj jak to wyglada. Napewno bedzie musiał Twój maź przyjeżdzać z agro na te szkoły. Praktyka najlepsza, ćwiczenie na lalkach :), nie zastąpi tego internet.

    My za rok chcemy wrócić w to samo miejsce, do Władysławowa. Bardzo polecam :). Chcemy jednak przed sezonem, jakoś w czerwcu bo teraz to tłok. Chcemy zabrać synka w te same miejsca co my byliśmy, na Hel, do trojmiasta, w ogóle morze mu pokazać. Na Helu tez inne plaże, bardziej piaszczyste i dzikie niz tu, inna przyroda. Choć nie wiem czy tak małe dziecko cos zakuma. Ale ja juz mam wyobrażenie ze on nie wiadomo jak mądry bedzie i rozróżni miasto od miasta haha :). Koleżanka mi mówiła żebym dała sobie spokój, przecież on nie zakuma w ogóle ze miasto opuścił :), ze jest jakaś woda i piasek. Ale ja jakoś wierze w pokazywanie świata dzieciom od maleńkości :). Mam tez koleżankę która latała z dzieckiem wszędzie, jak była na macierzyńskim to buła w Tajlandii, Hiszpanii, w wielu miejscach. Azji bym nie zaryzykowała, ale jakies Wyspy Kanaryjskie, warto bo za maluszka sie nie płaci i tak. I samolot dobrze znosi bo zazwyczaj przesypia :)

    My tez rok temu w Egipcie byliśmy, Pod koniec maja w Marsie :), a wy?

    My jeszcze kochamy góry - o tak, zabierzemy tez malucha we wrześniu/ październiku do Zakopanego trochę pochodzić. Fajne plany, zobaczymy co z nich wyjdzie :).

    Agnella nie przejmuj sie krytyka ze strony koleżanek. Każda matka uważa ze to co kupiła jest najlepsze dla dziecka. Ja planuje taki materacyk jak Ty kupić. Dziecko bedzie spało w naszej sypialni, ale mimo ze mamy odcienie brązu i szarości to łóżeczko bedzie białe, pod katem innych mebli w pokoju malucha ktore bedą białe. Jakoś sobie te biel upatrzyłam :).

    Widzisz z remontem juz bliżej nie dalej :). U nas tez drobne rzeczy typu lampy etc. A okno czemu chcecie duże na małe w łazience? Kiedy majstry planują skończyć?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2016, 20:49

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2020, 14:55

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :-)
    Ostatnio mam mało czasu na forum,zajelam się sprzedażą ciuszkow po córce :-) zarobilam już 1tys.zł.:-) :-) :-)

    Dziś byłam usunąć kamień u dentysty,wczoraj zrobiłam badania.
    Podwyzszone neurofile i leukocyty,hemoglobina bz 11,60, tsh 0,166, ft4 1,40. Mocz i toxo ok. W środę wizyta.

    Kasiu nad morzem chyba zimno brrr u nas wczoraj tylko 10stopni masakra

    Dziś córka ma ostatni dzień w przedszkolu,pożegnanie.

    Ja ostatnio czuję się super,Mały daje o sobie znać o każdej porze dnia i.nocy,dziś u dentystki brzuch falowal hihi
    Przed porodem te rozpychanie może być bolesne:/
    Ja lewatywe miałam i nie żałuję :-) lepiej tak,bo po porodzie z kalem kiepsko:/ bynajmniej sn ból jak cholera.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2020, 14:55

‹‹ 128 129 130 131 132 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ