X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 28 sierpnia 2016, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella teraz wizytę mam 14września a na to usg dodatkowe pójdę 26września,jeszcze podpytam ginke co myśli. Z badań mam zrobić tylko morfologie,mocz i tarczyce.
    U nas normalnie ktg mówiła że przy ciąży bezproblemowej robi się od 37-38tc.hm

    Włożyłam rzeczy do koszyka w aptece gemini i 300zł nie moje:( Avent u nas się nie sprawdzil,dziwny kształt te smoczki miały.
    Wzięłam majtki poporodowe,podkłady,smoczek,termometr kapielowy,aspirator,witaminy,Jelp do prania,tantum rosa i inne pierdolki. Niedługo to zamówie tylko muszę pomyśleć co jeszcze by się przydało.

    Po wafelkach zjadlam loda rzecz jasna eh:( nawet w upały ciagnie mnie do słodkiego.

    Ja też nie zamierzam przyjmować odwiedzin wczesniej niż po 2tyg.i to najblizsza rodzina,nie wliczajac tesciow bo oni nam bardzo pomagają. Niestety na rodziców nie mogę liczyć:( wizyty znajomych najwcześniej po miesiącu,jeszcze święta będą po drodze,no zobaczymy.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2020, 14:56

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2020, 14:56

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas odwiedziny najwcześniej po miesiącu, psycholożka nam tez doradzała zeby nie wczesniej jak miesiąc. Rodzice wiadomo, ale znajomi etc to niech poczekają :). U mnie akurat zaraz święta wypadną po miesiącu po porodzie wiec zadni znajomi nie przyjdą pewnie :).

    Ja odkryłam fajny sklep, właściwie dziewczyny tu w szpitalu polecają, naszsmyk.pl, bardzo tanie rzeczy. Dziewczyna miała koszule do karmienia, tutaj na porodówce ja widziałam jak przyszła na chwile z dzieciaczkiem do nas, fajny cienki materiał, idealny do szpitala zeby poplamić :), cena... 23 zł :). Super wzorki, takie dla mamy chłopczyka albo dziewczynki co tam sie urodzi, wiec ja sobie kupie do szpitala takie trzy. Na gemini patrzyłam ale gemini dla mnie droga, na DOZ sa ceny o wiele niższe. Ja będę na naszym smyku cześć kompletować i u nas w hurtowni.

    Agnella ja ci nie chce nic mowić ale powinnaś rozsądniej teraz do ciazy podchodzić :), za bardzo sie przemeczasz i jak masz skurcze i twardnienia to ostatni dzwonek przed plamieniem jesli sie nasilają. U mnie było tak właśnie dzień przed i tego dnia co dostałam to silne plamienie, ciężki brzuch, twardnial jak nie wiem, sprzątałam i musiałam co chwile przerwy robić. No i zaraz krew poleciała. Ja juz nie chce w szpitalu wyladowac drugi raz wiec po powrocie do domu ogłaszam labe wszem i wobec :).

    Magvit nie było w aptece :(, poczytałam o tym co sie wchłania i kluczowe sa te jony magnezu w preparacie który oprócz tego sie dobrze wchłania, jakiś cytrynian czy cos takiego. No to zamówiłam magne b6 max, mam nadzieje ze bedzie ok. Bo ten co teraz biorę to sie okazuje ze niby zawartość super bo 240 mg ale węglan magnezu, a to sie praktycznie nie przyswaja :/.

    No duzo tych cc, nie wiedziałam ze nawet w sobote tyle, myślałam ze nie ma planowych cc w weekendy ale widocznie szpital kliniczny to robią. To sie moj doktorek naciął :). Ale wiecie co, słyszałam od dziewczyn ktore maja cc ze by wolały naturalnie bo ból po cc jest tez okrutny, jesteś na kroplowce ale na jedna działa na inna mniej ta kroplówka, boli i ciągnie i tak przez minimum tydzień. No i to rana operacyjna. Z kolei teraz dwie dziewczyny opisywały na FB na tej naszej grupie z Wrocławia ze fajnie bo niby zzo miały w szpitalu ale po zzo im sie akcja zatrzymała i musiały oksy mieć podawane tak czy siak, zanim oksy zadziałała to znieczulenie puściło i na koniec i tak czuły. Wiec i tak złe i tak niedobrze. Moze lepiej tak jak Ty miałaś Kas, dożylnie cos wziąć i tez trochę ten ból ukoi prawda? No i gaz.

    Ja to juz nie będę na żadne dodatkowe USG szła, nie wiem czy moj gin takie robi czy nie, ale tu przy wyjściu jeszcze mnie znowu przebadają to juz będę tyle tego miała ze starczy :). Ktg mam książkowe, żadnych skurczy, dzidziuś tylko śmiesznie w głowice od ktg kopie. Wizytę planowa mam 12.09 u swojego lekarza, ale zobaczymy co mi przy wypisie powiedzą. Teraz juz tylko czekam na wymaz i moze jutro bedzie i wtedy w środę wyjdę jak dobrze pójdzie. Tsh mi badali i w normie, nie musze podnosić dawki leku.

    A ja tu sie obzeram pieguskami milki :), ale tez duzo owoców i soków pije. Nie ciągnie mnie narazie do żadnych innych słodyczy :).

    Dzisiaj wrzucę listę wyprawkowa :). Przynajmniej blisko do szkoły mam, piętro niżej zejdę i juz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2016, 11:08

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje że Gemini najtaniej wychodzi,muszę sprawdzić jeszcze.
    Agnella tak o ten aspirator mi chodziło :-)
    Oliwke polozna polecala nam stosować i do kąpieli żel Hipp. Pieluszki porownywalam i Dada wypada najlepiej.
    Bylam właśnie w Rossmannie,ale jakiś kiepski wybór akcesorii tam mają.
    Nożyczki,patyczki,zawieszka do smoczka,pudełko itp.wszystko będę zamawiać.
    A podklady jakiej firmy.bierzecie?
    Stymulatora nie zamierzam kupować,podczas karmienia piłam takie specjalne herbatki na laktacje z Herbapolu :-)

    No właśnie głównie o to łożysko się obawiam czy te słodycze nie wplyna jakoś na szybkie jego starzenie?

    Spotkalam koleżankę w sklepie z 1miesiecznym maluszkiem,mówi że cały czas śpi,byli nawet na wakacjach tygodniowych i jakby dziecka nie było,to jej trzecie :-)

    Kasiu magnez polecam Slow Mag zawiera 535mg magnezu w postaci cytrynianu i to nie jest suplement jak np.magne b6max tylko lek i tabletki dojelitowe. Mi polecila farmaceutka odkąd biorę jedną dziennie żadnych skurczy nie mam.
    Zawazylam że jedynie nogi mi trochę puchna i obrączkę już za wczasu sciagnelam.

    Kasiu daj znać co tam po obchodzie :-) czy jutro do domu.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam przy porodzie tylko to znieczulenie dozylne,z gazu nie korzystalam,prysznic dobrze koil ból :-) muszę ginki zapytać czy jeszcze tą Buscolizyne dają w szpitalu.
    Ona jest znieczuleniem które nie oddzialuje negatywnie na maluszka,bo większość niestety źle wpływa.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nie wiem czemu nie wzięłam tego slow mag, cos mi nie pasowało w składzie, moze miał za mało tych jonów magnezu.

    Kas a ten dożylny to jakaś ulgę przynosił? Właśnie ja mam tez koleżankę która taka eko jest i ona 50 godzin rodziła bo nie chciała ani oksytocyny ani zzo bo tyle skutków negatywnych dla dziecka, łącznie z tym ze dziecko sie pijane rodzi po zzo. No pewnie tak, ale jak usłyszałam tutaj tez ta eko rodząca to pierdziele, pogodze sie moze z tym ze małego pijaczka urodzę :).

    A czemu słodycze maja na starzenie łożyska wpłynąć?

    Kas a te patyczki normalnie dla niemowlaka do uszu sie używa? Cos mi sie obiło o uszy ze sie nie czyści maluszkowi tym uszu juz, bo można cos tam uszkodzić, ale jakoś przecież trzeba?

    Ja chyba z canpolu kupie te majtki i podkłady. Zobaczę co tam poleca. A jakie macie proszki dla malucha do prania? Tutaj dziewczyny ktore maja dzieci polecają Lovela, można w rossmanie kupić.

    Zobacz Kas na tym naszsmyk.pl czy tam nie taniej. W rossmanie widziałam duzo promocji przez internet jak sie zamawia plus jest duzo z karta superpharm.

    My na szkole rodzenia tego hippa dostaliśmy chusteczki. Wyglądają na fajne. I pieluszki dada chyba tez kupie bo maja dobre opinie.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slow mag ma 64jonu magnezu,mi odpowiada.

    Kasiu dozylne znieczulenie przyniosło ulgę przy skurczach partych,bo to dostalam już na samiutki koniec,nie czulam bólu podczas parcia i nacięcia,choć wrzeszczalam strasznie,niestety wcześniej gdy rozwarcie szybko postepuje nie daje się tego znieczulenia,położna mówiła że dają przy rozwarciu 7-8cm gdy jest kryzys.

    Z tymi slodyczami tak sobie wymyslilam hihi w sumie sama nie wiem co wpływa na jakość łożyska?

    Patyczki takie specjalne z ogranicznikami do uszu żeby za głęboko nie wsunac,choć my przemywalismy też platkami kosm.

    Nas Lovela uczulila i nie lubię tego zapachu:/
    Pralismy w proszku Jelp Color Soft,taki teraz też kupię,a po roku to zwykły Persil Sensitive.
    Majtki wybralam z BabyOno rozmiar wieksze wezmę.

    A taką zamowilam torbę dla Malucha

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/460b8486cc93.jpg

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2020, 14:56

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Największy wybór ma jednak Gemini,bo w Melissie dużo rzeczy nie znalazlam,choć suplementy stamtąd zamawialam już kilkakrotnie.
    Dziewczyny puchna Wam nogi? Ja mam lekko obrzekniete kostki,ciśnienie w normie,jutro idę do rodzinnego po receptę,tak myślę czy nie wziasc też skierowania na krzepliwosc...

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2020, 14:56

  • Beata.D Autorytet
    Postów: 509 741

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wpadam tu tylko z takim zapytaniem-biore rano i wieczorem metformax1000 czy moge wypic lampke wina(chodzi mi o pare dni na lepsze endometrium) czy nie brac wtedy tabsow?? Troche sie martwie o ewentualne skutki uboczne-juz czytalam ulotke ;) Cos poradzicie? :)

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2020, 14:56

    Beata.D lubi tę wiadomość

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nowe ubranka będziecie prały w 40 stopniach? A Używane w 60, chyba tez 40 starczy???

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj wyszła juz jedna kolezanka z patologii, na jej miejsce położyli jakaś dziewczynę co wazy ze 100 kg, z hipotrofia, cukrzyca ciążowa i malowodziem, na dodatek pali i ma brudne stopy :). Ja chce stad wyjsć!!! Masakra. Taka fajna ekipę miałyśmy.

    O tyle właśnie dobrze ze mi zrobią komplet badań, USG pewnie jeszcze, wymaz juz będę miała, na GBS to po 34 tc. Polozna nam mowila ze jak lekarz nie zrobi to one profilaktycznie podają antybiotyk ale wiadomo lepiej mieć zrobiony by było wiadomo czy podać czy nie podać.

    Podobno skurcze parte to nie trwają długo? Moze ten najgorszy ból nie bedzie najdłuższy.

    Polozna która mnie do ktg dzisiaj podłączała to mowila ze często właśnie dziewczyny ktore maja drobna budowe w 1 ciazy, szczupłe, maja większy problem ze stawianiem macicy bo te mięśnie brzuch opinają i trzymają i dzidziuś sie rozpycha i napina sie wszystko i ciągnie. Powiedziała tez ze mieli niedawno dwie dziewczyny tu na patologii, jedna 4 miesiace leżała, druga 2, po jakimś czasie wróciły do delikatnych ćwiczeń na szkole rodzenia, właśnie duzo z piłka, jakies spacery i urodziły szybko i bez problemu :). Zapytam sie lekarza jakie będę miała wskazania i przeciwskazania bo nie wyobrażam sobie ze nawet na spacer nie pójdę.

    Agnella, ja nie chodze do innej szkoły rodzenia teraz :), leżę w szpitalu gdzie jest szkoła rodzenia do której zaczęłam chodzić wiec schodzę piętro niżej tylko :).

    Do cc nie dostajesz narkozy, w bardzo rzadkich przypadkach, dostajesz normalnie zzo. Jesteś świadoma i wszystko wiesz co sie dzieje.

    Kas, mi nie puchną, ale jak Tobie puchną to musisz z nogami do góry wieczorem codziennie i przed tym jeszcze je poplukac w kąpieli wodnej z jakaś sola. Polozna nam mowila ostatnio ze nie wolno tych opuchniętych nóg lekceważyć i nawet jak nie ma opuchnięć to i tak z nogami do góry codziennie wieczorem przez trochę poleżeć.

    A w ogóle to ciekawa sprawa - jak mnie podłączają pod ktg i twardnieje czasem brzuszek bo dzidziusiowi to przeszkadza to o dziwo ktg nie rejestruje u mnie w tym czasie żadnej akcji skurczonej. Czyli widać nie każde twardnienie to te słynne skurcze BH. Zauważyłam ze te rejestrowane sa, gdy zaczyna twardniec i bolec jednocześnie, tak ciagnąć jakby. Ciekawe.

    Zaraz wstawię co tam na wyprawkę dla maluszka, sa tam moje notatki jak cos :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2016, 20:46

    zem3i09kl173cczw.png
  • Beata.D Autorytet
    Postów: 509 741

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella wrote:
    Ja parę razy miałam, że wypiłam lampkę do kolacji, ale odstęp dwugodzinny zachowałam od tych tabletek. Nic sie nie działo, pod warunkiem, że tylko kieliszek tego winka.
    A jak miałam imprezę służbową to na noc już nie brałam, już następnego dnia.

    Tak,tylko kieliszek :) Dziekuje :)

    Agnella lubi tę wiadomość

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpital :). Nie wiem tylko czy wyraźne? Bo z telefonu wrzucam i niemówienia jak na pełnym ekranie.

    o8ifl3.jpg

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla maluszka - ale to będziemy omawiać na poźniejszych zajęciach, teraz tylko pobieżnie.

    2lxjqmh.jpg

    zem3i09kl173cczw.png
  • Nimia Koleżanka
    Postów: 76 13

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja tak samo tylko z szybkim pytaniem do metforminek :D

    Nie udało mi się zapisać w tym miesiącu do lekarza, a tabletek starczy mi tak do połowy września.

    Czy to będzie jakaś katastrofa dla organizmu kiedy przez parę tygodni nie będę brała? Jakie macie doświadczenia z odstawianiem?

    niedoczynność Hashimoto, PCOS, IO
    '85, starania od września 2011...
    d600a17edc96a58a32fbf409cc727b21.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2020, 14:56

‹‹ 135 136 137 138 139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ