X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 3 maja 2017, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolyna ja bralam 2cykle,tzn.w zasadzie półtora :-)

    U nas dziś cieplo,duszno,nie pada. Byliśmy na spacerze,teraz córka poszla jeszcze na rower. Cos nie umie się ta pogoda zrobic do końca.

    Dzisiaj Robert kończy pół roku :-)

    Dalam mu w zupce żółtko,coś się skrzywil na początku,ale zjadl całą :-) on jest mam wrażenie wszystkozerny hihi
    Kaszki pochlania już całą miseczke 150ml,wody z niekapka pije nadal niewiele,kilka lyczkow,20-30ml.

    Kasia ja z listopadowkami piszę cały czas w zasadzie :-) tam to wogole dzieci robią postepy. Niektore już same usiadły,czesc prawie raczkuje,unoszą brzuszku,no szok. Robert dalej leniwy w tej kwestii:-/

    Atoperal baby mam krem do twarzy,fajny,lekki,nie uczula. J&J raczej bym nie ryzykowala,lubią podrazniac. Nam sluzy ten Dermedic zel,czasem posmaruje go po kąpieli Emolium.

    Kasia u Was pewnie skok,nasz trwal wtedy 2tygodnie,masakra,non stop cyc i marudny byl okropnie. Teraz grzeczny ale niecierpliwy. Dzis na spacerze corka prowadzila wozek,ladnie zasnal,a wtedy bunt z wozkiem byl. Jeszcze w gondoli go woze.

    Agnella wlasnie moja corka pije tą wodę z Lidla Sugaro junior 0,33l i tam pisze że jej nazwa to Mama i Ja. Wiec to chyba ta sama woda hmn

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2017, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas50 ja biorę od stycznia, ale póki co nie udaje się :(

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 3 maja 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was nie ma może na zbyciu metforminy?

    M&M
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 4 maja 2017, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolyna, mi sie udalo w 2 cyklu. Ale to nie tylko za sprawa metki tak myślę. Martoszka ja już nie mam nic na zbyciu.

    Kas zastanawiam sie czy dziewczyny tam prawde piszą :p. Ale tez widze ze przy tym skoku teraz Filip robi postepy, probuje na kolanka się dzwigac, zacząl się ładnie unosić na rączkach, co wcześniej robił od święta. Ale moim zdaniem i tak wolno mu to idzie. Zaczął tez wydawac nowe dźwięki i wyrazy - teraz kroluje baba i bambam :). Ale u was pewnie też :).

    Kas, pytalas o kokon. Sprawdza się super, i nie jest tak jak sie balam, że młody gębke przytuli do ścianek. My go zaieramy na wakacje, będzie z nami w łożku spal w tym kokonie, także tez to dobra alternatywa dla łóżeczka turystycznego.

    A propo wody, jeszcze Rossmann ma baby dream wodę, baby wasser sie nazywa. W kartonowych opakowaniach jak mleko.

    Agnella co u Ciebie?

    Kas ale zleciało pół roku co... :)?

    Agnella, serial teraz wciągamy Rodzinę Soprano, oglądalyście?

    Jakie plany na weekend? Ja do prababci na imieniny w sobotę z młodym jadę. A w poniedziałek idę do znajomej żeby nauczyła mnie szyć na maszynie. Chce dla Filipka sama szyc kocyki minky, za drogie to cholerstwo w sklepie, widziałam filmiki i uszycie takiego kocyka proste jak budowa cepa. Maszyne mam, stoi i sie kurzy, czas się wziąć do roboty :). Szyłyście kiedyś?

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 4 maja 2017, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 09:59

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 5 maja 2017, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 10:00

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 5 maja 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam i ja :-) u nas pobudki jakby częstsze w nocy,hmn. Ale nie jest zle. Ostatnio tylko ciagle słyszę slowa krytyki że spimy razem z dzieckiem:-/ zeby nie przyzwyczajac itp. No dobra rozumiem,ale ja też chcę byc w Miare wyspana i wypoczeta zeby miec sily zajmowac sie dziecmi przez dzien,a przez takie ciagle wstawanie w nocy na pewno nie bylabym wyspana.eh Ci ludzie...

    O Lewym czytalam...podobno Klara...hmn,dobrze że polskie imię ale czemu takie dziwne...

    U nas kaszka już zjedzona. Agnella w ksiazce pisze ze w 7-8ms powinno dziecko zjadac ok.150ml kaszki,owoce 150ml i zupka ok.200ml. To jesli chodzi o mm :-)
    Mój zjada na razie ok.130ml kaszki i tyle,samo zupki,taki mały sloiczek. Ale i tak jestem dumna że tak fajnie to idzie :-) wczoraj zjadl cukinie z ziemniakami :-)
    Żółtko dalam raz i obserwuje czy alergia się nie pojawi,jesli nic nie wystapi to. Trzeba podawac co drugi dzien pół zoltka ugotowanego na twardo,ja przecieram przez sitko do zupki. Agnella nie dawalas Julce jeszcze żółtka? Niby od 7ms powinno sie dawac ze wzgledu na zelazo,a całe jajko chyba ok.10ms.
    Robert po stalych posilkach odbija jak go wyciagne z bujaczka,po piersi nie zawsze.:)

    Agnella dobrze że fryzurka fajna i kolor :-) ja ostatnio sama,zamawialam tą farbę bo mialam fryzjerke w domu :-) tak normalnie to w,salonie mi farbuje i przycina rzecz jasna,teraz pójdę pewnie za 3,4tyg.

    Może Julka ma teraz lek separacyjny skoro tak placze przy innych?

    Właśnie na,listopadowkach dziewczyny wrzucaja zdjecia swoich dzieci które już siedzą czy prawie raczkuja,nie,są to "gołe" posty. No mój Robert też jest po tylach;-) na rekach się podnosi ale brzuszek ciezki lezy hihi

    Moja mama kiedys bardzo duzo szyla na maszynie,ja później też ubranka dla lalek ale rzadko. Teraz u mnie bardzo duzo kolezanek szyje,jedna jest z zawodu krawcowa,ma naprawde dużo zlecen typu wystroj sal,,i swoje stoisko w Castoramie. Jedna z kolei szyje takie tulipany,literki,hand made,no ładne nie powiem :-) i to przy trójce dzieci,więc szacun :-)

    My dzis pojdziemy na spacer,przez weekend planuje rolki ale nie,wiem czy pogoda dopisze. Za tydzień mamy Komunie.

    Aha,my fotelik mamy po córce Maxi Cosi przodem do kierunku jazdy jak, zresztą wszystkie w przedziale od 9kg. Tylko te nosidelka mozna montowac też tylem,takie wieksze foteliki juz są przodem.

    Miłego dnia :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2017, 08:33

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 6 maja 2017, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 10:00

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 6 maja 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hipisiatko jest nowy wątek o mecie
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/metformina-od-nowa-dla-mniej-i-bardziej-doswiadczonych,10918.html

    Agnella mój Robert też uwielbia te miekkie ksiazeczki,slini i odwraca strony,mamy jedną z grzechotka,drugą z piszczalka :-) fajna sprawa. I telefon też koniecznie :-)

    To Julka juz pewnie niedlugo będzie sama siadac :-) mój predzej bedzie raczkowal niz siedzial,póki co jezdzi już brzuchem po calym pokoju haha

    U nas dzis znowu brzydko deszczowo ehhh
    Popoludniu wpadna tesciowie na kawę.
    Na Komunie idziemy wszyscy,to nasza chrzesnica,znowu kasa pojdzie,teraz te Komunie gorsze niż wesela;-)

    Agnella żółtko jak nie wystapi alergia to co drugi dzień trzeba podawac,ja dalam w środę,wszystko jest ok,więc od jutra będę już co drugi dzień dawac,a chyba od 8ms już codziennie trzeba. Mięsko też rozne najlepiej,testowac warzywa,owoce,dajesz gluten? Trzeba niby przyzwyczajac i jak nic się nie dzieje to po ok.2ms mozna dac dziecku.np.kromke chleba :-) ja trzymam sie zalecen Agnieszki Gorniakowskiej z ksiazki Zdrowy Start,tak samo rozszerzalam diete corce,choc teraz kilka rzeczy sie juz zmienilo,ale ja ide starym tropem :-)
    Macie te gryzaki do owocow? :-)

    Fajnie że mąż sie pojawil :-)
    My niedlugo obchodzimy 8 rocznice slubu :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 6 maja 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 10:00

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 7 maja 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 10:01

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 7 maja 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie spacerujemy :-) corka pojechala z mężem na basen. Dzis na spokojnie,bez gości.

    Agnella mięso od 7ms trzeba dawac do zupki codziennie,żółtko co drugi,można razem łączyć. 2x w tyg.mozna dac rybkę :-)
    Żółtko dzis zblendowalam,jednak lepiej tak niz przez sitko. Cała miseczka zjedzona. Rano jadl kaszke z musem jablkowo-gruszkowym,smakowalo,póki co lubi wszystkie owoce tzn.jedlismy na razie jablko,banana,gruszki i suszone sliwki.
    Jutro dam zupkę z krolikiem;-)aha,jajka mam od znajomego z fermy :-)

    Agnella też dlugo jestescie już malzenstwem :-)

    Krwiomoczu nigdy nie mialam,zapalenie pecherza raz. Jak dzisiaj,lepiej cos?

    Kasia. Co u Ciebie?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 maja 2017, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wracajac do tematu metforminy.... komuś pomogła przy pvos ?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 maja 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Wchodzę na wątek, który od niedawna mnie dotyczy i co widzę ?? Wątek zdominowały Rozmowy o kaszkach, spacerach, karmieniu i oto a o metce ani słowa.
    I teraz nie wiem czy wogole ktoś zauważy moje pytanie. ?

    Od nowego cyklu biorę gluco 2x1, cykle 28-32 dni. W tym cyklu w pierwszy dniu brania luteiny dostałam okres. Dziś 17 dc a ja krwawię bardziej niż podczas normalnego okresu. Czy to metformina takie cuda wywołała? Mam sie martwic i jechać 70 km do lekarza ?
    Wydaje mi się, że nis ma to związku z gluco. Ja bym pojechala do lekarza

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 8 maja 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 10:01

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 maja 2017, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella jak krwiomocz? Dalej jest czy przeszlo?
    Zakupy udane?

    My już na nogach,corka idzie do szkoły,dziś zimno,5stopni.brrr...maj...no no no

    Kasia co u Ciebie?

    Agnella pochwal się wloskami :-) anuz mnie natchnie żeby jeszcze rozjasnic;-)
    Na razie mam takie...
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/51b8f10ef8c3.jpg

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 9 maja 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas śliczne włoski i śliczna Ty :).

    Ja zarobiona, młody marudne, pobudki w nocy dwa razy, ale usypianie idzie lepiej. Przedwczoraj młody sie obudził ok 1 w nocy i szalał do 3.

    Agnella krwiomocz miałam ale ja choruje na nerki. Generalnie krwiomocz nie jest normalny. Radziłabym ci zrobic badanie moczu plus kreatynina zeby mieć pewność ze z nerkami ok. Dzisiaj tez krwiomocz?

    Kas widziałam te zdjecia na listopadowkach, ale szczerze - ta jedna dziewczynka to wyglada na posadzona. Na kanapie wąskiej wokół zabawek - sama raczej nie usiadła. W każdym razie imponujące jak niektóre dzieci sie rozwijają. Ja mam nowy problem z Filipkiem. W rożnych sytuacjach np jak sie cieszy, jak jest zmęczony czy sie budzi to kręci głowa jakby chciał powiedzieć "nie nie". Przychodzi do nas fizjoterapeutka i zapytamy jej o to, nagrałam nawet filmik. Śmierdzi mi to kolejna wizyta u neurologa.

    Dziewczyny skąd pomysł ze żółtko co drugi dzień i rybę 2x w tygodniu? Dzieciom naprawde można podawac wszystko od początku. To chyba stare wytyczne. Nawet gluten można podawac. Duzo sie zmieniło odnośnie rozszerzania diety. Jedynie co z chlebem trzeba uważać nie ze względu na gluten ale na sól która jest jego składnikiem. A ryb unikać takich ktore maja duzo rtęci ale raczej w Polsce sie takich nie jada (rekin czy miecznik). I ostrożnie z błonnikiem ale tez codziennie można w małych ilościach.

    Zarezerwowaliśmy sobie juz wakacje, szukaliśmy hotelu ze spa i basenem bo sobie tak chłop zażyczył zeby odpocząć (odpocząć haha :))) ), jedziemy jednak do Dziwnowa, juz za 3 tygodnie. Młody popływa w basenie, juz nie moge sie doczekać :). Kiedy wy wyjeżdżacie dziewczyny?

    Ale dzisiaj zimno u nas. Agnella widziałam w tv ze w Białymstoku śnieg??

    Agnella ja kupiłam uciekającego pieska ze Smily :) czekam na dostawę ze smyka wiec zdam relacje co i jak :).

    Agnella jak zakupki? Ja ostatnio tez w galerii, nakupowalam sobie pyłki i lakiery hybrydowe.

    Te krostki mogą faktycznie być od suchości. Generalnie samo AZS cechuje sie sucha skóra wiec trzeba i tak to nawilżać. U nas po Emotopic jest o wiele lepiej.

    Agnella No trąbią o tej Polce, jak sie do ciapakowa samej jedzie to tak sie to kończy moim zdaniem. Tam strach nawet z partnerem. Byłam dwa razy w Egipcie i zawsze sie gapili i podrywali jak tylko obok faceta nie było.

    Klara Lewandowska... No musieli tak nazwać zeby oryginalnie było. Pewnie po jakiejś babci. A widzialyscie jej baby shower? Impreza roku, a mnie na niej nie było!

    My tez mamy komunie w ten weekend a w sobote grill. A wy jakie plany na ten tydzień? Agnella maz na agro?

    Z zapachów mam Euphorie ulubiona, ale nowy Shalimar jest obłędny. Rzadko jednak używam teraz perfum, młody raczej nie lubi. Jakie zapaszki Lubicie :)?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2017, 16:40

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 maja 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam całe pudło perfum :-) uwielbiam! Moje ulubione D&G Femme, DKNY Be Delicious,Boss White, Deep Red...długo by wymieniac...ale od porodu nie uzylam żadnego :-) kiedys nie do wyobrazenia hihi jednak dziecko dużo zmienia;-)

    Kasia wlasnie ja idę starymi zasadami odnosnie diety;-) powoli przyzwyczajam do wszystkiego...choc dziś Robert pogardzil obiadkiem i zjadl tylko pół sloiczka,za to niedlugo potem zapil 100ml Bobofrutem;-) uwaga sukces- pije z niekapka :-) wodą trochę pluje,ale soczek smakuje...jablkowo-marchewkowy,dla mnie też pyszny :-) pamietam jak córkę poilam z łyżeczki,ona nic nie tolerowala;-)
    Robert w dzień mniej cycka się już domaga...

    U nas dziś zimno ale slonce swieci,zdradliwa pogoda...w nd też mamy komunie,sobota ma być ladna,pewnie pojedziemy na rolki :-)

    Dzięki Kasia :-) Agnella czekam na zdjęcie Twoich wloskow :-) kusi mnie jeszcze tak z 2tony jasniejszy odcien;-)

    Kasia mój tak głowa nie kreci,a to coś złego? Zaczal sprawniej przewracac się na brzuszek,lubi tą pozycję,mam wrazenie ze niedlugo zacznie raczkowac,bo rwie się,kręci,pelza,ale to może tylko moje takie wrazenie;-) siadac bynajmniej to on predko nie będzie.

    Dziewczyny jak ubieracie dzieci do spania? Mój ostatnio w nocy trochę główkę ma wilgotna,chyba sam pajacyk będę mu zakladac,bo dotychczas mial body i spioszki.

    Fajnie że wakacje zaklepane :-) my jedziemy 30lipca na 10dni...kierunek Karwia :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 9 maja 2017, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 10:01

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 10 maja 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella 25lat to było wieki temu;-) ale dziękuję za komplement :-) jednak to słońce za oknem kusi do rozjasnienia koloru...no zobaczę jeszcze,ewentualnie delikatne refleksy zrobię :-)

    U nas Robert wstał dziś o 5.30! Teraz odsypia. Rano zjadl kaszke z jablkami,wczoraj wypił caly kubek 150ml Bobofruta,wodą pluje eh. Agnella co Julka pije? Lubi wodę?

    Ten piesek Smily też mnie kusi :-) muszę coś wymyslec na Dzień Dziecka :-)

    Agnella na blogu Małgorzaty Jackowskiej pisze ze w drugim polroczu mozna dziecku dawac od razu całe jajko,obserwowac reakcje,mozna,dac na twardo,do zupki,zrobic jajecznice na parze itp.
    Rzeczywistoście te zalecenia zmieniaja się co chwilę;-) teraz mozna dawać wszystko,nawet jogurty czy makarony i obserwowac :-) my póki co wprowadzilismy mięso :-) ostatnio zaakceptował też gruszke,jednak woli owoce,hmn wiadomo słodkie. Kasia niedługo i Ty zaczynasz :-) ciekawe co zasmakuje Filipowi :-) od czego zaczniesz?

    U nas głoszą piękny weekend,slonecznie,ciepło :-) dziś tylko 10stopni...

    Agnella ja nie smaruje Roberta po kąpieli,do wody wlewam mu kilka kropli Emolium.

    Wczasy za granicę w pojedynke niestety różnie mogą się skonczyc,ja sama bym się nie odważyla,choć zawsze różnie może byc. Zresztą Egipt mnie nie przekonuje,wolę Europę :-) swego czasu duzo latalismy do Hiszpanii :-) no,szkoda dziewczyny.

    Dobrze że zakupy udane :-) ja znowu dzieci obkupilam w h&m...z kurierem jestesmy już na TY...hihi;-)




    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

‹‹ 206 207 208 209 210 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ