X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 17:44

    Aguśka@1@ lubi tę wiadomość

  • Aguśka@1@ Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie tylko ten Glucoghage i od 4 do 9 dc bralam clo na owulacje.Jesli chodzi o cykle to wlasnie są rozne 32,36 i tak jak pisałam srednia tych cykli to 40 .

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 17:45

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiec mamy tydzień fryzjerowy :). Agnella koniecznie Zapodaj fotkę, ja swoją tez zapodam :).

    Kas nie słyszałam o tym squeezerze, zobaczę na YouTube jak działa :).

    My z Filipem na spacerze wlasnie ale jak na złość musze do toalety... a dopiero co usnął. Jak żyć :).

    Agnella jogurt daje prosto z lodowki mówiąc szczerze. Miksuje z truskawkami, płatki daje na oko. Moze ze dwie łyżki. Tak zeby gęste było, cos smak dało. Ale nie wiem czy nie za duzo błonnika bo dopiero dzisiaj Filip kupe zrobił po 2 dniach przerwy. Moze to od tych płatków. Bo ja ich nie gotuje tylko blenduje na ziarno. Całość trochę odstoi zeby nie była za zimna.

    Kas super ze kupiec na mieszkanie sie znalazł :). My na balkonie chcemy w każdym rogu donice z drabinkami zeby nie było widać z ulicy tak, oprócz trgo myślimy o szybach mlecznych jednak... chce mieć duzo kwiatów :). Jakies świeczki, lampiony itp :). Balkon mamy spory, bo 12 m2, wiec jest co urządzać :). Ciągnie sie przez całe mieszkanie praktycznie.

    Agnella z tata kiepsko. Po powrocie z turnusu rehabilitacyjnego juz dwa razy pogotowie było bo miał kolejne mikro udary. Okazuje sie ze ma niedrożna tętnice obok stentow i musi kolejne steny mieć wszczepione. Lekarka jutro da skierowanie do szpitala. Oby szybko było ale wiadomo jak to NFZ. Bo prywatnie koszt operacji to kilkanaście tysięcy ;/.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2017, 17:20

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia za wcześnie by mowić czy to po metce czy nie. Moze to przypadek taki cykl. A moze organizm zaczyna wskakiwać na właściwsze dla niego tory. Potrzeba więcej cykli z metka by wydać opinie.

    Aguśka@1@ lubi tę wiadomość

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 17:45

  • Aguśka@1@ Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi....powiem,że jestem zielona w tym temacie :-) bralam clo zeby ta owulacja byla(bo dotad nie mialam ) i chyba jej nie bylo....zadnego sluzu nie widzialam :-) pocekam pare dni i wezme dupka na aby przyszła miesiaczka :-) Pozdrawiam serdecznie....i czytam Was codziennie :-)

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj byliśmy ze znajomymi w parku, dziś popołudniu basen :-) może Robert nóżki pomoczy,bo woda 22stopnie tylko,jeszcze nie nagrzana do końca,córka bardzo chce iść, zjeżdżalnia,lody itp.dziś upalnie to akurat :-)

    Ja kupilam kaszki Nominal i Robert nimi pluje :-/ najbardziej lubi Hipp i Holle. Akurat w Rossmanie jest promocja to mu kupię. Te Nominal mają intensywniejszy smak. Ehh,oddam koleżance.
    W Kaufie kupilam też jogurty z owocami Hipp, teraz jak jest tak ciepło to akurat fajny deserek.
    On te dla dzieci lubi, nawet zwykły owocowy mu smakuje a co mu dam naturalny np.ze zmiksowanymi truskawkami to się krzywi. Wybredny.

    O słodkim nie mów Agnella, u mnie masakra. Codziennie coś słodkiego,choć staram się jeść teraz dużo owocow to zawsze kawałek czekolady muszę skubnac :-/ chcialam schudnac tak 3kg,fajnie by było ale widzę że na razie nie ma szans...ehhh...

    Ja ząbki czyszcze wieczorem tą szczoteczka silikonowa na palec, mam też zestaw pierwszych szczoteczek BabyOno, wykorzystam jak te jedynki już w wiekszosci wyjdą,bo teraz jeszcze dalej rosną.

    Chodzicie w meliskach? Ja kupilam sobie nowe sandalki w kolorze pudrowego różu. Ładne są też granatowe.

    Oho,sąsiad znowu wierci :-/ niekonczacy się remont...

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, zostało mi 13 listów metformaxu SR 500 dokładnie 128 tabletek - o przedłużonym działaniu dzięki któremu udało mi się zajść w ciążę. Data ważności maj 2018, czyli jeszcze prawie rok. Cena z wysyłką 35 zł - jak coś to piszcie :)

    [img][/img]
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 17:45

    Nalunia lubi tę wiadomość

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella ja czyszczę cała buzię od urodzenia jałowym wacikiem z wodą, teraz po każdym stałym posiłku czyszczę tak samo. Nie trzeba specjalnie czyścić ząbków, wystarczy wodą przemywać po każdym posiłku. Na pastę trochę za wcześnie. Dobry pomysl to ta silikonowa szczoteczka jak Kas mówi, ja używałam jak się ząbki wyżynały. No właśnie, Filipowi wyrżnęła się... dwójka. Nie wiem jak to mozliwe, ale ewidentnie jest to dwójka gorna, nie jedynka. Rany, będzie mały wampir!! :).

    U nas na śniadania jogurt naturalny z owocami i czasem dorzucam jakies płatki włąsnie, ale u nas sprawdza się podawanie tego z kubka doidy. Jakos na łyżeczke chętny nie jest.

    Agnella kiedyś na YT widziałam wypowiedż neurologa, chyba z jakiegoś porannego programu, że jak dziecko nie usiądzie samo do 10 miesiąca to juz do lekarza trzeba bo raczej coś nie tak i trzeba wspomów ćwiczeniami. Także spoko, widać norma szeroka. Dzisiaj rozmawiaam z koleżanką, ma córę 7 miesięcy i 3 tygodnie, też sama nie usiądzie, ba, nawet nie siedzi samodzielnie. Ale ona sie tym nie martwi i na luzie podchodzi. Ja myślę, że warto zawsze skontrolować, trzymać rękę na pulsie bo czasem to małe lenisuzki są a czasem naprawde coś sie dzieje, jakies zaburzenie.

    U nas upalnie, najgorsze że mam alergie na trawy, w parku jak siedze na kocu z Filipem to kicham i prycham, masakra. Dzisiaj chyba miał spaść deszcz. Oby. A jutro dzien ojca :). Macie prezenty od maluszkow dla tatusiów :)?

    Agnella rozumiem Cie doskonale. Nie na darmo mówi się że z rodzina najlepiej na zdjęciu, a nie wchodzić w interesy czy pracowac razem. U mojego chłopaka w rodzinie mąż żonę do firmy wciągnął. Ona jest taka wygodna, w sumie nic nie robi, on prowadzi cała firmę, ona tylko dokumentacje prowadzi itp. Żyć nie umierać. No ale pensje raczej jej wyplaca, widac jak wygląda, jak sie ubiera. Wiesz to zawsze jest opcja. Myślisz że Twój mąż byłby zdolny do tego żeby Ci kasy nie wypłacać, żałować? Ja sie na mojego wkurzam bo on tak żałuje wszystkiego dla Filipa. Na wszystko musze go namawiać. Na każdą jedną zabawkę. Dzisiaj sie obruszył, bo moja siostra przysłała ciuszki dla Filipa pare dni temu i on z pretensjami, że ich nawet mu nie pokazałam. A co to ja służąca że muszę królowi pod nos podtykac żeby zobaczyl, no i tez od kiedy go interesują ciuchy Filipa, nigdy nie widział nawet co ma w szafce. Tak to juz z tymi chłopami jest.

    Ja mam faze na kwiatowe wzory, albo takie w stylu boho. Zamówiłam dzisiaj spódnicę do kostek i sukienkę z takim motywem trochę boho. Dzisiaj w pracy na kawie byłam, koleżanka moja dobra która miała zawsze taki styl ekstrawagancki, ładnie sie ubierala, acz odważnie czasem, zmieniła na biznesowy elegancki look. Wzięła slub ostatnio, trochę się zmieniła. Ja miałam zawsze pół na pół, troche biznesowo trochę casual. Koszule kupowałam w orsayu, ale teraz jak patrzę jak wyglądaja po wielu praniach, no szmatka straszna. Zanim wróce do pracy to sie przerzuce może na jakiś kastor albo wólczanke, bo tez szyja dla kobiet. Oj chyba się starzeje :).

    Jakie plany na weekend? U nas sobota balkonowa haha :), niedziela grill.

    Dziewczyny myślałam o meliskach, ale zawsze balam się że to guma i obciera. Nie jest tak? Chyba zasugerowałam się nieudaną promocja Loft37 w biedrze i slabymi opiniami haha :).

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas, 22 stopnie to faktytcznie zimno. probowaliśmy Filipa zanurzyc nad morzem w basenie, woda ok 30 stopni, płakał, nie chciał. Dopiero w ostatni dzień dał się namówić. Ale każde dziecko inne. Zanurzyć nóżki powinno być ok :)

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 17:46

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś byliśmy na zakończeniu roku szkolnego córki. Koniec 1klasy...przelecialo...zaczynala gdy jeszcze z brzuszkiem byłam :-) córka dostała świadectwo z czerwonym paskiem u nagrodę,my list gratulacyjny, no mega jestem dumna, choć to dopiero 1klasa ;-) Robertowi w szkole też się podobalo.
    Zaraz idziemy na lody i pizzę.
    Odchudzanie chyba po wakacjach ;-)

    Agnella córka usiadla mając 7,5ms, od tego dnia siadala już sama codziennie i pokochała tą pozycję. Zaraz potem zaczęła stawac i raczkowac. Robert tylko raczkuje. Podciaga się do siadu i siedzi sztywno w wózku,ale z pozycji czworaczej sam jeszcze nie usiadl,choć niewiele mu brakuje. Ja usiadlam sama mając 11ms, nikt mnie nie rehabilitowal i mam się dobrze :-) wszystko w swoim czasie, spokojnie.

    Ja z pracą mam jeszcze wolnego sporo. Unas też obowiazywal strój sluzbowy, biała koszula. Agnella macierzynski można skrócić.

    Na basenie wczoraj fajnie. Tylko woda zimna. Robert się krzywil, nóżki pomoczyl, poznal na kocyku nowych kolegow. Fajny wypad :-)

    Napiszę pozniej bo się zbieramy :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 25 czerwca 2017, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 17:46

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj byliśmy u tescia na urodzinach, fajnie posiedzielismy.
    Dziś ciąg dalszy upałów, pewnie basen lub dzialka popołudniu.
    Wkrecilam się w urzadzanie naszego nowego M i tak sobie obmyslam jak pomalowac, jakie dodatki itp.:-) na HGTV super programy są o urządzaniu :-)
    Kurcze, Robert juz tak szybko raczkuje ze na chwilę go nie można zostawic, ostatnio zamknal się w pokoju i nie szlo wejść :-/ dobrze że córka była razem z nim to go wziela. Ehh
    No i wczoraj prawie usiadl z raczkow, tak bokiem tylko się przewrocil hihi ale kombinuje ostro ;-)

    Co u Was?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas u nas to samo, wczoraj Filip próbował usiąść z raczkow ale przewracał sie. Dzisiaj tez próbował ale mniej jak wczoraj, moze sie zraził :).

    U nas weekend na grillu w niedziele, Filipek na ogródku u teściów pływał w basenie :). A w sobote przeżyłam chwile grozy, chyba za duzo zjadł, bo w piatek jogurt naturalny z bananem i truskawkami, dwukrotnie, cały kubek krupniku, rano w sobote jajecznica i niestety cała zwrócił. Do trgo nie robił kupy 3 dni, pewnie wszystko sie skumulowało. Biedny płakał, trzy razy zygal, był apatyczny, nie chciał piersi, bladziutki. Od razu poszedł spać i jak sie obudził to było juz ok. Ale trochę sie nastresowalam.

    Kas nic nie mów o urządzaniu, ja sie wkręciłam w plastry drewna :). Na Allegro kupiłam małe plasterki drewna i będę z nich sklejała rożne rzeczy, moze zegar zrobie, obraz. Kupiłam tez większe plastry ktore posłużą mi za podstawki pod świeczki, wazony itp. No i mam juz przygotowane sztuczne roślinki do dekoracji. Użyje słoiki do tego, do środka dam kamyki kolorowe, roślinki i moze świeczki. Jak zrobie to wyśle wam zdjecia :). Urządzanie mieszkania jest fajne :). Jakbym sama mieszkała to bym urządziła bardziej abstrakcyjnie niz teraz, napewno byłoby duzo drewna i dodatków z drewna, Np stolik kawowy. Jakies obrazy albo ciekawe plakaty, duzo fajnych rzeczy na pakamera.pl można dostać. Zazdroszczę ci :). Macie z mężem podobne gusta?

    Kas kolezanke syn zamknął ostatnio na balkonie. Ale taki juz chodzący. Niestety klamkę umiał tylko w doł a nie w gore. Na szczęście sąsiadka jej pomogła, miała akurat drzwi otwarte do domu i ona weszła i jej otworzyła. Z dziećmi trzeba uważać :).

    Agnella nie mam pojęcia ile skierowanie jest wazne. Nie wiem czy nie pol roku? Dawien dawna było miesiąc. Ale teraz sie chyba zmieniło.

    Jak jesteśmy w parku to albo pisze tu :), albo czytam. Przerzuciłam sie na Twój Styl. Czytacie? Dawniej było jakies glamour czy cos, widać sie starzeje :).

    Byliśmy dzisiaj u neurologa. W końcu jakis lekarz kompetentnie wytłumaczył rozwój Filipa. Byliśmy z prababcia, ona tak polukrowala ze lekarka dała skierowanie na rehabilitacje na cito i na USG głowy. USG mamy 5 lipca, rehabilitacja mamy dzwonić w połowie lipca.

    Agnella u nas raczej co drugi albo co trzeci dzień zmywarka chodzi. A Ty kupiłaś juz zmywarkę? Bo nie miałaś chyba wczesniej? U nas sie tak nie zbiera a ona dosyć pojemna. Za to pralka codziennie chodzi.

    Agnella Filip miał jakis miesiąc czy więcej spokoju od kręcenia głowa a pare dni temu znowu zaczął. Ta lekarka dzisiaj powiedziała ze to jest jakby odruch mimowolny ze jak np dorosły obgryza paznokcie albo podryguje noga tak dziecko np kręci głowa i zeby sie nie martwić. Jak USG wyjdzie mu ok to chyba sie faktycznie nie będę martwić.

    Kas wyobrażam sobie jaka dumna z córki musiałaś być. Jej ja sie nie moge doczekać az Filip zrobi sie taki naprawde kumaty. Ze bedzie przybiegał do mnie, ze bedzie laurki robił itp.

    Jakie plany na ten tydzień? Agnella kusisz pizza. Moj chłop wylatuje na turniej piłki do Szwajcarii w czwartek, wraca w nocy w niedziele to moze w tajemnicy przed nim sobie wciągnę mała pizzuszke :)?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2017, 17:30

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak nocka dziewczyny? Filip od kilku dni w nocy strasznie płacze, budzi sie kilka razy nadal ale ma jedno takie wybudzenie gdzie trzeba go bujać :/.

    Dostaliśmy sie do żłobka. Az mi łezka poleciała jak sobie uświadomiłam ze sie rozstaniemy :(. Ale tez cieszę sie, troszkę więcej czasu dla siebie będę miała. Moze tez nadrobi rówieśników w rozwoju.

    Jak wam mija dzień? My siedzimy w parku, upał straszny :(.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też upał, Robert w miejscu nie usiedzi, raczkuje non stop i cały spocony jest. Zaraz na lody idziemy jak wstanie. Nie wiem czy burzy nie będzie.

    Kasia fajnie że się dostał :-) ciężki czas na pewno przed Wami,ale później już z górki. No ja niestety serca nie mam :-(

    Robert je od dziś w krzeselku do karmienia :-) bardzo mu się podoba, bo ostatnie dni buntowal się w bujaczku i jadl na kolanach. Stabilnie siedzi więc jest ok. Apetyt dopisuje,ale daję mu max.3posiłki,bo też zauwazylam jak raz dalam 4,że często w nocy budzil się z placzem i był niespokojny,chyba brzuszek mu dokuczal. Co za dużo to niezdrowo ;-)

    Kasia koniecznie zapodaj zdjęcia tych plastrow :-) ja szukam wszelkich inspiracji, uwielbiam ogladac te programy, przegladam różne fora. Mąż zdaje się na mój gust. Ma być jasno i przyjemnie :-) zakochalam się we wszelkich odcieniach niebieskiegi. Teraz jak widzę jak te domy nowoczesne urządzają to tylko biel,czerń,szary i drewno. Żadnych kolorów. A ja kocham kolory :-) :-) :-)
    A Wy? Jak macie w domu/mieszkaniu? :-)
    Na razie wybralysmy z corka lazur/blekit i jasny fiolet do jej pokoju, delikatne pastele.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 17:46

‹‹ 212 213 214 215 216 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ