X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gorączki nie ma,ewidentnie od zębów była,wczoraj o 15.00 dalam ostatni raz Ibum i od tej pory jest ok. Ząbek przebity,niech rośnie dalej. Oby tylko nie za kazdym razem tak było.
    Jeszcze goscie byli w niedziele tzn.rodzina jak Robert mial goraczke,plakal dużo,tylko nosic i tulic chcial,cycek,spac,goscie be,wiec siedzialam z Mlodym na rekach praktycznie cały czas w drugim pokoju i oczywiście prawie wszyscy się obrazili,jeszcze dowiedzialam się ze arogancka jestem. No szlag. Najlepiej zostawic dziecko niech ryczy,byle z innymi siedziec. No ja tak nie potrafie,dla mnie dziecko jest nr1. Masakra.
    Fakt bylam przejeta Mlodym,ze malo z nimi pogadalam,ale chyba widzieli jaka jest sytuacja. Zresztą nikt nie zaoferowal pomocy,że mi dziecko ponosi czy cokolwiek,nawet nie mialam kiedy isc do wc czy zjeść kolację,gdy oni byli najedzeni i napici. Ehh zwariowac można.


    U nas Robert też już na kolankach sie buja,myślę że niedlugo ruszy. Agnella nim się obejrzysz a Julka też zacznie raczkowac. Jakie zabawki się u Was sprawdzaja najbardziej? Ja kupilam Robertowi pilot FP i gasieniczke Odkrywaj ze mną. On lubi jak gra,mówi i świeci.

    U nas też McDonald blisko,czasem na lody czy shake idziemy,choc blisko też jest fajna budka z lodami włoskimi.

    Agnella Robert też woli domowe zupki,ostatnio zrobilam mu ze szpinakiem i myślę nad pomidorowa.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny u nas duzooo sie dzieje. Wróciliśmy w niedziele, od poniedziałku zapiernicz, fizjoterapeutka, dentysta, tu juz balkon deski trzeba było zwozić, dzisiaj juz nie wiedziałam w co ręce włożyć. Fizjo zadowolona z postępów Filipa, teraz pokazała nam ćwiczenia motywujące do raczkowania i siadania. Młody zrobił sie po wakacjach mega mobilny, pełza wszędzie, ustawiam mu przeszkody. Siedzi samodzielnie ale sam nie siada. Pokazała nam ćwiczenia jak zmotywować do siadu i do raczkowania wlasnie, myśle ze szybko zaskoczy. Oczywiście jak ja tylko zobaczył to wpadł w ryk haha, mądre dziecko, zapamiętał z pierwszej wizyty ze to ta pani od ćwiczeń :). Jedzenie je super kawałki itp, ale zmiksowana zupka pluje. Albo mu nie pasuje konsystencja albo nie wiem... a chciałabym by tez pojadł sobie zupki.

    Kas super jest pierwszy ząbek :). Tak moze być ze jest gorączka i wodnisty katar. Wiesz co rodzina sie nie przejmuj. Masz dobra relacje z mężem to mozesz mu powiedzieć jak odebrałas sytuacje i ze oczekiwała wsparcia np w ponoszeniu dziecka. U mnie było podobnie ale teraz moj chłop nawet nie pyta, od razu bierze Filipa i pomaga nosić, bujać.

    Jesli chodzi o zabawki to Filip ma fazę na te wielka piłkę do ćwiczeń, wali w nią i kula do przodu, i na bujaczek :), w sensie szturcha go i patrzy jak małpki na gorze sie huśtaja :). I ciagle piesek ze Smily play chodzący jest furorą. A ta gąsieniczka to chodzi tez jak ten piesek?

    Agnella u nas ząbków brak, czekam z niecierpliwością na kolejne. Faza gryzienia wszystkiego mu minęła i teraz jestem w kropce bo juz nie wiem czy ostatnio miał fazę na zeby czy nie. Ale widać Filipek idzie jak Twoja Julcia z zębami, w tym samym wieku dostali jedynki :), wiec moze na 7,5 miesiąca mu wyjdzie. Zaraz Julcia usiądzie, fizjo nam pokazała ćwiczenia zeby przy podnoszeniu dziecka z maty go sadzac bokiem, zeby sie zapierał rączkami o matę i podkładać zabawki. To jest naturalna pozycja siadania dla dziecka.

    Agnella zupka pomidorowa do była pierwsza zupka jaka mama mi podała :). Do dzisiaj uwielbiam. Dziewczyny Doprawiacie cos jedzenie dla dzieci? Jakies przyprawy dajecie, odrobina soli?

    Na wczasach Filip furorę robił bo uśmiechał sie do wszystkich a ze on fajny chłopak to wszyscy do niego podchodzili i zagadywali. Agnella wyobraź sobie ze ze strojem kąpielowym to była masakra bo przez kp wychodziły mi z niego cycki haha. Dobrze ze przed sezonem i nie było ludzi na plazy :). Opalilismy sie trochę, nawet mały mimo smarowania sie opalił. I w ostatni dzień dał sie zanurzyć w basenie i poplywal cos z tata. Ogólnie super wakacje i wypoczęliśmy. Na plazy nam sie super sprawdził namiot, Filip tam spał i tam go karmiłam.

    Agnella ja sandałki super na zalando kupiłam, takie japonki z cekinkami, cyrkonie itp, piękne. Lubie zalando a wy? Dziewczyny kojarzycie sklepy online gdzie można kupić długie sukienki? Takie zwiewne w jakies kwiatowe wzorki :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2017, 22:26

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 18:17

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wlasnie spacerujemy. Musiałam dać cycka na dworze zeby zasnął. Nie ma praktycznie spaceru bez ryku, juz nawet spacer w spacerówce pod katem mu sie nudzi. Chyba mam takie dziecko, co nie toleruje wózka po prostu. Chociaż kolezanka zamieniła spacerówkę taka ciężka na leciutką letnia i dziecko odczarowane, zero płaczu. Moze Filipowi po prostu za gorąco?

    Agnella te ćwiczenia na tym polegają ze jak podnoszę Filipa z maty to go sadzam na półdupku tak jak dziecko siada. Dzieci siadają na początku na poldupku oparte rączkami o matę, nóżki zgięte do tylu. Tak siedzi i podkładam mu zabawki. Chwila tylko ale za każdym razem tak robie. Ćwiczenia do raczkowania robi niechętnie Ae wtedy na te barki tez niechętnie robił. Mam nadzieje jednak ze szybko ogarnie podobnie jak barki. Agnella a jaka matę kupiłaś? Uważaj bo czasem sprzedają ze szkodliwymi substancjami - to sie przekonasz czy bedzie śmierdzieć. Jak otworzysz i bedzie cuchnąc i nie wywietrzeje to znaczy ze do wyrzucenia. Filip juz w bujaczku w ogóle nie przebywa, fizjo nam z reszta odradziła. Na łożku go nie zostawiam bo raz dwa by sie przemieścił i spadł. Praktycznie tylko podłoga zostaje bo jest juz tak mobilny. Zaczął sie tez przewracać z brzucha na plecy i teraz obroty ciagle robi i musze uważać bo w sumie dom mam nieprzygotowany na to niestety. Wszędzie kanty.

    Dajecie maluchom witamine D? Ja ciagle zapominam :(.

    Agnella wlasnie nie wiem czy pisałam, ostatnio zjadłam hiszpańskie truskawki i Filipa strasznie wysypało na rekach, normalnie jakby oparzeń dostał. Musieliśmy na wczasach wapno kupić dla niemowląt. Na szczęście zaraz zeszło zanim użyłam. Ostrożnie trzeba ale wiadomo ze kazdy maluch inaczej zareaguje. Wczoraj dałam Filipowi cytrynę do ciumkania bo chciałam sprawdzić czy faktycznie dzieci sie nie krzywią na jej smak. Faktycznie sie nie skrzywił tylko na końcu jak chyba sok przełknął to sie skrzywił haha.

    Agnella ja mam garnuszek i jest jedna z ulubionych zabawek Filipa. Wkłada do niego klocki i wyjmuje. Czasem nieporadnie Ae jakoś sobie radzi. Grunt ze kuma o co chodzi.

    Ccc ma w tym roku super sandałki, japonki, z cekinkami, w zeszłym roku jak szukałam to nie mieli takich.

    JesCze wczoraj moj chrzestny wpadł i sypnął kasa dla Filipka. I przywiózł wielkiego misia pluszowego. Mamy juz od groma maskotek, wy tez?

    U nas balkon sie wlecze, cos czuje ze nie pójdzie szybko jak miało isc. A mamy 12m2 do zrobienia. Ale jak bedzie gotowy to bedzie juz super :). Dziewczyny macie moze tuje na zewnątrz? Nie wiecie jak one sie sprawują? Widzę ze sąsiedzi maja ale uschnięte i nie wiem czy nie dbali czy to po prostu trudne kwiaty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2017, 14:00

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też spacerujemy :-)

    Robert zaczyna raczkowac :-) na razie kilka ruchów,ale pewnie podpiera się już na rekach i kolanach,pewnie nieśli wyruszy na calego. Tak to całe mieszkanie zwiedza,trzeba uwazac.

    Przykro mi było,cóż rodziny się nie wybiera.

    Agnella ja dziś zrobilam pomidorowa :-) truskawki Robert dobrze przyjął,ale też nie będę dawac za czesto.

    Gasieniczke kupilam Gawedziarke :-)
    Choc teraz Robert woli normalne przedmioty,typu otwieranie szuflad,to ostatnio jego ulubione zajęcie ;-)

    Tuje mamy na działce :-) fajny płot z nich powstaje.

    Kasia my maskotkach plywamy ;-) masakra,są wszędzie. Przed przedprowadzka trzeba będzie je zlikwidować.

    Jutro dam Robertowi fasolke szparagowa :-) albo zupkę zrobię. Ja uwielbiam,a Wy?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wit.d akurat codziennie daje :-) z przypraw tylko koperek,natke,lisc laurowy i ziele. Soli nie wolno dawac do 1roku życia,bo dziecko nie potrafi jej wydalac i mozna uszkodzic nerki.
    Kurcze,nie umiem wyobrazic sobie tego ćwiczenia do siadu. Corka usiadla z lezenia na brzuszku,do tyłu jakby.
    Robert do siadania bynajmniej się nie zabiera. Zaczął wrzeszczec: ba,ga,da,a,ma,ta... ;-)
    U nas Robert nie lezy już na macie,pelza wszędzie,jedynie lubi odrywac te puzzle i kryc się pod nimi.
    Muszę kupic takie przylepce na szuflady,bo otwiera wszystkie szafki i szuflady właśnie :-/ kontakty mamy zaslepione już od czasow raczkowania corki.
    Kasia a jezdzisz z Filipek w wozku do przodu czy do tyłu? Moze woli drugą stronę? My jeszcze w gondoli,pewnie niedlugo bedziemy się przesiadac,w gondoli jednak wygodnie,od razu prawie zasypia :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 18:17

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 18:18

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella ja nie lubię takich bezfirmowych rzeczy,zwłaszcza dla dzieci,matę mamy Smily Play,nic nie czuć,super jest. No zobaczysz czy wywietrzeje.
    Gawedziarke polecam :-) i pilot FP :-)
    Mój ma ostatnio różne smaki,raz zje kaszke,obiadku malo,raz odwrotnie. Czasem wcale nie chce. Co zrobić.
    Dziś u nas ciepło,korzystamy z pogody,bo jutro ma padać. Zaczęły się dni regionalne,pójdziemy ze znajomymi zobaczyć :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 18:18

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella ja mam akurat taką typowo chlopieca
    https://m.ceneo.pl/40018907

    Tylko kupilam ją jak Robert miał 2ms i głównie leżał na niej,teraz to już bez sensu,większość czasu spędza poza nią,może gdy zacznie siadac to przyda się pod tyłek ;-) nie wiem czy Julce teraz potrzebna taka mata? Dotychczas na kocyku lezala?
    Nie miej do siebie pretensji :-) każde dziecko rozwija się w swoim tempie,na pewno niczego nie zaniedbalas,a Julia ma jeszcze na wszystko czas :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 11 czerwca 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wy tez macie problem z zalogowaniem sie na stronę? Ile razy próbowałam ostatnie dwa dni to mi pokazywało ze strona chwilowo niedostępna.

    Jesteśmy dzisiaj na jakiejś wiosce, tata sędziuje mecz i przyjechaliśmy we trójkę :). Korzystam póki Filip śpi.

    Agnella spokojnie mata powinna wywietrzyć do max 3 dni ale te dobre to wietrzeja szybko. Nasza w ten sam dzień pozbyła sie zapachu. Ja kupowałam w smyku matę chyba Smiki albo Smily play juz nie pamietam. Ale faktem jest, jak u Kas, mam dwie maty łączone a Filip i tak głownie juz poza mata. Teraz chce mu kupić taki dywanik z ikei i tym zastąpić matę bo te piankę zaczął... zjadać i tez jak u Kas nakrywa sie tymi puzzlami. A ze tam sa na niektórych drobne elementy to sie trochę boje. Ogólnie młody tak ruchliwy, wczoraj zrzucił ze stolika kawowego owoce i w ten stolik sie walnął, ogólnie nie ma dnia by nie było ryku z podłogi bo albo przy turlaniu sie walnie albo przy podnoszeniu.

    U nas tez juz cała paletą wyrazów, czasem lejemy z niego jak zaczyna gadac :). On tworzy całe ciągi wyrazowe, mama baba, Gaga, błe, płe, i inne których mi cieżko wymówić. W ogóle sie taki inny zrobił, jakby mądrzejszy, więcej rozumie, nasłuchuje, zmienia intonację. Fajnie sie go słucha.

    Doczytałam o tych tujach Że inaczej rosną w ziemi a inaczej w doniczce i tu moze być problem. Balkon zrobiony powoli chcemy cos na niego kupować tylko nie ma kiedy :(.

    Z zabawek jeszcze mam w planach kupić tunel z ikei do raczkowania, znajomi chwalili i fizjoterapeutka tez polecała.

    Agnella nie miej wyrzutów jesli chodzi o rozwój Julci. Znasz moje zdanie, ja wolałam skonsultować z fizjo, dostslismy ćwiczenia ale tak naprawde co za różnica kiedy usiądzie czy zacznie raczkować? Wczoraj tescie mi to uświadomili. Bo ja mowie ze fajnie jakby Filip usiadł na 7 miesięcy a oni do mnie ze jak nie usiądzie to co? No nic przecież. Jedna z nielicznych mądrych rzeczy jakie powiedzieli haha :). A nie masz tam jakiego fizjoterapeuty dziecięcego zeby z nim skonsultować?

    U nas dzisiaj gorąco! Co robicie? Jutro wpadają do mnie dziewczyny ze szkoły rodzenia, musze jeszcze drobne zakupki zrobic.

    Agnella basenik z piłeczkami nawet jak nie sprawdzi sie teraz to bedzie na pózniej. Dzieciaki raczej to lubią. U nas od kilku dni furorę robi taka żyrafa która kupiliśmy rok temu w zoo. Ma takie wielkie oczy i Filip myśli chyba ze sa prawdziwe i tak sie w nie patrzy i uśmiecha do niej. No śmiechu mam co niemiara :). Prosta zabawka, kto by pomyślał.

    Kas masz jakies osłonki na kanty? Ja myśle o kupnie ale podobno dzieci szybko je rozpracowują. A musze cos mieć bo on za często sie wali w stol czy w kaloryfer ostatnio. Boje sie ze rozbije sobie czoło tak jak ja jak byłam mała - do dzisiaj mam malutka bliznę na czole po tym.

    Ok kończę bo mały sie budzi. Miłej niedzieli :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2017, 14:26

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 18:18

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I u mnie był problem z logowaniem :-/

    W sobote bylam z kolezankami na koncercie Chylinskiej,jeny ale dała czadu. Tego mi było trzeba. Ciary mialam jak śpiewała,no mega jest. Na żywo polecam, 2godzinki totalna petarda!
    Niedziela spokojnie,lody,spacer
    Jutro przychodzą ludzie,zainteresowani naszym mieszkaniem. Dużo chętnych pyta,dzwoni,duże zainteresowanie,no zobaczymy.
    U nas furore robią musy w tubce,biorę na spacer,super sprawa.
    Teraz gotowalam zupki m.in.z porem czy cukinia,Robert zjada chetnie. No i mamy 2ząbki :-) przebily się prawie równocześnie.
    Agnella u nas krostek brak,Robert ma super skórę,żadnych sladow jakiejkolwiek alergii,gladka i mieciutka ;-)
    Baseniki później zerkne to napiszę.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella żaden z tych basenikow mi, się nie podoba :-/ nie lepiej kupić jakiś fajny dmuchany + osobno piłeczki,wykorzystasz też jako zwykly basenik z wodą :-) my przynajmniej mamy takie rozwiązanie na balkonie i na dzialce :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 17:42

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zabiegany dzień. Złożyliśmy papiery do żłobka, chce Filipa od września juz powoli przyzwyczajać. Na początku 2-4 godzinny dziennie a od stycznia juz normalnie 8 godzin. Mam nadzieje ze sie dostaniemy. Wyniki za dwa tygodnie.

    Agnella skąd pomysł by żółtka nie dawać codziennie? Naprawde nie rozumiem skąd biorą sie te wszystkie wytyczne. Poczytaj blog Małgosi Jackowskiej - jest specjalistka ds żywienia niemowląt. Możesz podawac absolutnie wszystko. U nas na śniadanie zazwyczaj sa płatki jaglane, płatki owsiane, kasza jaglana z jakimś dodatkiem - banan, wczoraj były jabłka z cynamonem. Z warzyw podajemy wszystko, cukinie tez, teraz kalafior, bataty. Mięsa tez daje wszystkie. Ryby. Owoce tez wszystkie, wczoraj był ananas, dzisiaj testuje truskawki. Wszystko gotuje na parze. Dodatkowo dodaje siemię lniane i olej rzepakowy by uzupełnić kwasy - to wazne tez. Czasem dorzucę awokado, tez zawiera duzo kwasów. Jajka podaje od początku rozszerzania diety. Hmm nie wiem chyba nie na rzeczy których nie podaje. Odnośnie płatków owsianych to ja robie te błyskawiczne. Wrzucam do wody i gotuje - wody tak nalewam zeby przykryło płatki. Wszystkie płatki czy kasze robie na wodzie mineralnej dla niemowląt. Nie mierze tez ile Filip je. Czasem nie zje nic a czasem brakuje na talerzu - oczywiście przy BLW duzo ląduje na podłodze. W zasadzie te stałe posiłki to dla niego narazie zabawa. I tak rządzi mleko mamy. Chyba musi być ok bo przybiera na wadze. Wazy 8600, przybrał 300 g w miesiąc, nie jest złe na tym etapie.

    Agnella ja tez uważam ze lepiej kupić basenik w sumie dmuchany i osobno kulki. Lepiej sie to wykorzysta.

    Filip ma super skore odkąd używam kosmetyków poleconych przez te nasza alergolog. Z diety nic nie kazała eliminować, ta skóra nie jest dla niej az tak sucha zeby wynikało to z diety. Ona sie ciagle i tak upiera ze to po kąpieli i w sumie moze mieć racje - u nas w mieście mega twarda woda. Dodatkowo jak Filip na basen chodził na wczasach to miał w ogóle mega sucha skore. Ale teraz juz jest mieciusia, naprawde pomagają nam te kosmetyki.

    Kas zazdroszczę Chylińskiej, uwielbiam ja :). Napewno super sie bawiłaś i to super doładowanie energii jest. Bez dziecka takie wyjście No i Chylińska. Ekstra :).

    Te dolne jedynki wlasnie tak idą jedna za druga :). Agnella u Julci sa juz dwie górne jedynki? Ja czekam niecierpliwie ale narazie ani widu ani słychu :(.

    U nas ciepło, codziennie robimy ze dwa spacerki. Nie jest za gorąco. Jedynie wiatr wieje i to mi przeszkadza i musze szczelniej spacerówkę zasłaniać.

    Agnella a u Ciebie nie da sie Twojego auta naprawić? Tak sie zepsuło na amen?

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella tak, dolne jedynki :-) teraz chyba jeszcze trochę go swedzi,bo poplakuje i zaczął uroczo mówić ma-ma :-)

    Mój na śniadania je póki co tylko kaszke z owocami, kaszkami mlecznymi pluje no i też mam problem co innego dac na śniadanie lub kolację,i nie wiem.
    Mięso daję po 10g ugotowanego :-) waze na wadze,a od 9ms chyba już 20g można dac i żółtko też od 9ms codziennie. Ja daję teraz średnio 3x w tygodniu. I ryby rzadko bardzo daję,sami mało jemy,może zacznę mu Dha podawać,kurczę nie wiem.

    U nas ciepło,ładnie,spacerujemy od niedzieli w spacerowce,Robert zachwycony :-)

    Teraz mamy dużo gości tzn.ludzi zainteresowanych mieszkaniem. Nie myslalam że będzie aż tyle chętnych :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas musicie ładna lokalizacje mieć na mieszkanie ze tyle chętnych :)?

    A czemu takie ograniczenia z mięsem :)? Można podawac ile sie chce, nic sie dziecku nie stanie. Tak samo żółtko. To chyba stare zasady ze cos można podawac od ilus miesięcy jak dziecko skończy.

    Polecam ten artykuł w kwestii czy można podać TO niemowlakowi: http://malgorzatajackowska.com/2016/04/07/czy-mozna-to-podac-niemowlakowi/

    Dha trzeba podawac bo dziecko nie przyswaja ich z mlekiem matki - to jedyne makroelementy nieprzyswajalne z mlekiem mamy. Ja podaje albo siemię lniane do kaszki, albo awokado daje do jedzenia lub robie z niego pastę. Albo kropla oleju do płatków. Jutro na śniadanie podam jogurt naturalny moze z rzodkiewka i szczypiorkiem, taki twarożek zrobie.

    My jutro idziemy na ogródek do teściów. Filip spędzi trochę czasu na świeżym powietrzu, dzisiaj w biegu wszystko to mało był.

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 17:43

‹‹ 210 211 212 213 214 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ