X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 15 marca 2016, 05:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu ja ft też miałam już 86% i endo zmniejszyla dawkę żeby nie było niedoczynności subklinicznej. Teraz ft4 mam 70% ono mówi o poziomir właśnie hormonu we krwi więc chyba nie jest źle. Mam nadzieję że wysokie tsh nie spowoduje nic złego. Robilas całą trójkę tarczycowa?
    Moja glukozw na czczo 93, ale wynik chyba zwklamany przez mete. Wcześniej było 97 bez mety.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 15 marca 2016, 05:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia u mnie niemal identycznie, glukoza przed metka 93, po juz nie badałam :(. U mnie był problem bo ft4 wynosiło 1.61 (norma do 1.7) ale TSH juz 2.5. Wiec obniżenie dawki nie wchodziło w grę. Ft3 nie badałam. Dzisiaj robię zlecone wcześniej TSH i ft4 i mam endo od razu wieczorem wiec zobaczymy co wymyśli.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 15 marca 2016, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mialam ft4 1,6 przy tsh 0,149.

    Kciuki za wizytę! Ja bedę próbować dzwonić do mojej endo, ostatnio mowila ze w ciąży brać min.75.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 15 marca 2016, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale moje 2,5 TSH wynosiło przy takim ft4 :(. Lekarka była troche skonsternowana bo nie wiedziała zabardzo co z tym zrobić. Ostatecznie zwiekszyła mi z połówki 75 na 50. Dzisiaj w labie dopiero pani która pobierała krew powiedziała ze TSH reaguje o wiele wolniej niż ft4, tyle ze u mnie miedzy jednym badaniem (2,6) a drugim (2.5) minęły 2 miesiące a wtedy tez zwiększyłam dawkę, wiec juz powinnam zareagować na lek. No nic, zobaczymy co lekarz powie :). Trzymam kciuki tez u Ciebie :).

    A No i dziękuje za życzenia :)

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 15 marca 2016, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ft4 i ft3 spafa a tsh rośnie więc pewnie zwiększy mi dawkę. No zobaczymy. Kiedy masz wyniki?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 15 marca 2016, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 17:18

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 15 marca 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja leczę się na tarczyce od lipca ub.roku dawkę euthyrox mam zwiekszana i średnio co 5tyg.powtarzam wyniki. Teraz też pewnie endo zwiekszy nieznacznie dawkę bo ft4 mam wysoko. Ja bede spokojniejsza jak beta przyrosnie, powtórzę w czwartek po 72h

    Agnella super że ciążąa przebiega prawidłowo:-)

    Ja w ub.roku w listopadzie poronilam, fajnie by było gdyby teraz się udało:-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 15 marca 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella, super że u Ciebie wszystko ok i jestes spokojna, to najwazniejsze. Spokój mamy to spokój dziecka. Ja też jednak z pewnych powodów nie chcę suwaczka dodawać :(. Słyszałam o krwiakach, powstają często już przy zagnieżdzeniu. Co ciekawe, w Polsce są takie wytyczne że nalezy wypoczywać przy krwiakach etc, ale za granica tego nie ma. W ogole jakby nie patrzeć, to w Polsce opieka ginekologiczna jest naprawdę szeroka, w ciąży to co rusz do lekarza. Moje ciężarne koleżanki z UK i ze Szwajcarii (co ciekawe) to były na poczatek, w środku i na koniec i to tyle. Czekać i rodzić :).

    kas, ft4 to wlasnie odpowiedź na tyroksynę. Myślisz, że przy wysokim ft4 zwiększy Ci dawke? To chyba odwrotnie, powinien zmniejszyć jeśli tsh jest tez niskie. U mnie problem jest, ze tsh wysokie i ft4 tez. Dzisiaj wyniki będa po południu, mieli na cito zrobić, a o 18 mam wizytę. Na bętę idę jutro i strasznie się denerwuję. Co rusz cycków dotykam czy czasem nie bolą bardziej i doszukuję się nowych objawów które by mi powiedziały, czy hormon rośnie czy nie. Ale to bez sensu co nie dziewczyny :). Trzeba być po prostu dobrej myśli i myśleć pozytywnie a napewno wtedy się poukłada wszystko.

    Agnella lubi tę wiadomość

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 15 marca 2016, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz też mam wysokie tsh 3,21 i wyzsze ft4 70%. Liczę na minimalne podniesienie dawki.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 15 marca 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No przy tym tsh musi Ci zwiekszyc dawke. Tylko pytanie jak manipulowac dawką jak ft4 bedzie roslo, a tsh nie bedzie spadalo.

    A jak sie Kasiu po jedzeniu czujesz? Ja sie martwie, bo od paru dni jak jem obiad to po obiedzie mnie znuzenie lapie i sennosc, zupelnie jak przed braniem metforminy... Boje sie ze glukoza i insulina skacze i dlatego tak sie czuje.

    zem3i09kl173cczw.png
  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 15 marca 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczynam od dziś przygodę z cudem o nazwie Siofor:-) licze na wczesniejsze owulki.... Tylko i aż.....

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 15 marca 2016, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bedzie dobrze daktylek :). Napewno beda, kwestia jak bardzo wczesnie.

    Kas, Ja wlasnie odebralam wyniki badan i nie jest dobrze. TSH podskoczylo do 3,33 i ft4 do 1,65 (norma dla kobiet ciezarnych 1,5). Wiec teoretycznie powinnam obnizyc dawke leku ze wzgledu na ft4, ale zwiekszyc ze wzgledu na tsh. I badz tu madry :(. Zobaczymy co dzisiaj moj lekarz wymysli.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 15 marca 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli ft4 masz ponad normę, wydaje mi się że powinnas zostać przy aktualnej dawce bo czytalam że gdy bhcg rośnie to tsh spada. Czekam na wieści z wizyty:-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 15 marca 2016, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale mi wlasnie wzroslo tsh, tak jak Tobie. Tylko jednoczesnie ft4 wzroslo. Pomieszanie z poplataniem, endo bedzie mial pewnie orzech trudny do zgryzienia. Bo z ft4 wynika ze dawka powinna byc zmniejszona, a z tsh ze zwiekszona by spadlo. Kosmos jakis.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 15 marca 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No kosmos:-/ kiedy powtarzasz bete?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 15 marca 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bete jutro. A dzisiaj sie tak nawkurzalam w pracy ze ciagle w nerwach chodzilam. Jak moj zarodek to wytzryma to jakis mistrz bedzie w przyszlosci, mistrz mocnych nerwow :)

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 15 marca 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bedziesz powtarzac 2 czy 3 razy? Ja myślę czy iść jutro cxy w czwartek. Stresuje się.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 15 marca 2016, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idę jutro. W piatek do ginekologa i on zadecyduje juz kiedy kolejne. Tak sobie to bynajmniej zaplanowałam Haha :).

    Kas ja tez sie stresuje. Strasznie. Jeszcze po tych nerwach w pracy juz mam myśli ze zarodek się przestał rozwijać :(. Będę siedzieć jak na szpilkach jutro w oczekiwaniu na wynik :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2016, 17:40

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 15 marca 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam to samo. Non stop boję się że beta nie przyrosnie

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 15 marca 2016, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas, ja jestem juz po wizycie. Endokrynolog nie zwiekszyl mi dawki. Powiedzial, ze najwazniejsze dla mnie jest ft4, bo to jest tabletka czyli tyroksyna, ktora bierzemy i z niego czerpie dziecko. Tsh jest hormonem, ktory sklada sie z roznych receptorow, i u mnie moze byc tak, ze ja mimo zwiekszania dawki i odpowiedzi ft4, nigdy z tsh nie zejde ponizej jakiegos poziomu. A zwiekszanie dawki tylko po to, zeby sztucznie zmniejszyc receptory odpowiedzi na tyroksyne (tsh), nie ma sensu, bo zaraz eksploduje ft4 i popadne w nadczynnosc. Zalecil tez powtorzenie badania w innym laboratorium, bo mowi ze Diagnostyka ostatnie cos sie pogorszyla jesli chodzi o tsh i on u pacjentow widzi duze roznice miedzy wynikami i, wykonanymi dzien pozniej na przyklad.
    Mam generalnie jeszcze powtorzyc wyniki za 4 tygodnie, lacznie jeszcze z ft3 i ewentualnie wtedy skorygujemy dawke.
    Skonsultuje to jeszcze z innym endo, do ktorego chodzilam wczesniej, jakos mailowo bo chwilowo u mnie w Luxmed nie przyjmuje. Ten u ktorego bylam teraz to jeden z najlepszych w miescie wiec chyba wie co mowi. Powiedzial tez, ze ft4 bedzie sukcesywnie spadac w miare jak dziecko bedzie sie rozwijac. Zapytalam sie go o ryzyko straty czy obumarcia ciazy z powodu tarczycy i powiedzial, ze jesli by sie tak stalo, to nie tarczyca bedzie tego,powodem.

    Zapytalam tez o metformine. Powiedzial faktycznie, zeby nie odstawiac szybko, ale stopniowo zmniejszajac dawki. I ze metka prawdopodobnie juz w tym roku zostanie zarejestrowana jako lek w cukrzycy ciazowej w Polsce :)

    Agnella lubi tę wiadomość

    zem3i09kl173cczw.png
‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ