X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellasi, kurcze, ale jak to sie stalo? Tak mialam zle przeczucia jak wczoraj nic nie napisalas :(. Strasznie mi przykro :(. To juz byl 8 tc :(. Lekarka ma jakies podejrzenia? Serduszko juz nie bilo? To jest niewiarygodne, tymbardziej, że nie miałaś żadnych plamień i normalne objawy. Myślę, że pewnie jakieś anomalie chromosomów, bo co innego by to mogło być?
    Pocieszające jest to, że po poronieniu kolejna ciąża już najczęściej bez żadnych komplikacji przechodzi. Może też warto, byście oboje z partnerem kariotypy zrobili? To drogie badanie, ale ocenia własnie ilość chromosomów, a anomalie plodowe się biora najczęściej z nieprawidłowości w ilosciach chromosomów.
    Strasznie mi przykro i naturalnie kciukam na szybkie zajście. Jak tylko lekarka da zielone światło to próbujcie.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz to i ja zaczelam się stresowac,a wizytę mam dopiero za tydzień w środę:/ kasiu jak się czujesz? Masz jakieś objawy?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas50 wrote:
    Domiszka Twoja glukoza to już chyba powoli cukrzyca?

    Ellasi co z Tobą???


    cukrzyce bada sie naczczo i wychodzi ona od 126

    rozmawiałam z lekarzem ordynatorem w spzitalu i powiedziała ze jest ok, a to ze po obciazeniu jest wyzej to normalne, jest lekko zbyt wysoko i do ogarniecia grunt ze spad.a
    pokazała mi równiez normy z poprzednich lat i mowi ze regularne non stop je obnizaja i za 10 lt to juz chyba wszyscy cukrzyce bedziemy mieli..


    biore metformine, dieta paleo mam nadzieje ze pomoze

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cdomniszka, musi być po obciążeniu poniżej 140 więc niewiele Ci brakuje.

    Domniszka a jednak dostałaś metformine? ja chyba też sie zdecyduje z racji tego, że teraz się katuję

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi normami to fakt,2lata temu jak badalam to norma glukozy była 115,00.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak dostałam, najpierw 500 a teraz 1000 , ja biore avamine bo cene miala dobra to co samo co siofor czy metformax :)

    macie racje musze bardzo uwazac na cukier i tak tez wlasnie zrobie, wiem ze to bbadanie powinna równiez powtórzyc za jakis czas, dziwi mnie ten wynik bo jednak jestem szczupla i nie sadzilam ze to moze byc jakies zaburzenie tak jak tu ze stan przedcukrzycowy...

    ale to mnie przy moim PCOS i tak martwi najmniej bo diete trzymac moge i potrafie :)

    na kolacje jadma duzo wegli z warzy i chyba zrobilam badanie po nieco mniej niz 12 godzinach, nie wiem czy to ma jakikolwiek wpływ na wynik ale na pewno bede to miała na oku :)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normy glukozy zaleza tez od laboratorium. Ostatnio robilam w takim, co norma byla do 115. A w diagnostyce maja np do 100. Od labu to chyba zalezy.

    Kasiu, u mnie dziwnie, piersi bez mian, bole brzucha sie pojawiaja. Ja sie z tego ciesze, jak one sie pojawiaja raz na jakis czas i przechodza, bo dla mnie to znak, ze dzidzia rosnie. No i mam sluzu wiecej ciagle. Ostatnio jak przestalo mnie bolec, to wpadlam w panike, bo nie bolalo dwa dni, ale na usg okazalo sie, ze wszystko wporzadku. Lekarz kazal mi sie nie denerwowac jak objawy sie zmniejsza. Jest dobrej mysli, maluch rosnie, nie ma oznak, ze mialoby cos nie tak byc, ale... wiadomo... A jak u Ciebie? A ta wizyta kolejna to w jakim celu, usg tylko?

    zem3i09kl173cczw.png
  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ile przed ciążą bralas metformine? Powielam pytanie jak wyżej bo chyba ominelas:-)

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak usg kontrolne. Ja mdlosci raczej nie mam,czuję dziwny posmak w buzi i co chwilę mi się odbija. No i jem czesciej co 2h bo potem lekko mnie mdli. Piersi brodawki powiekszone,pobolewaja przy dotyku. No i okropna sennosc zwlaszcza popoludniu:/ a robilas może badania na cytomegalie?ja idę w piątek i jeszcze tarczyca i ferrytyna.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daktylek wrote:
    Kasia ile przed ciążą bralas metformine? Powielam pytanie jak wyżej bo chyba ominelas:-)

    daktylek, juz ci kiedys pisalam bo chyba mnie o to pytalas. Bralam chyba 2,5 miesiaca. Tym sie nie nalezy sugerowac, ja mialam jeszcze inne schorzenia i inne rzeczy robilam, zeby zajsc w ciaze, wiec nie zawdzieczam tego tylko metforminie.

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas50 wrote:
    Tak usg kontrolne. Ja mdlosci raczej nie mam,czuję dziwny posmak w buzi i co chwilę mi się odbija. No i jem czesciej co 2h bo potem lekko mnie mdli. Piersi brodawki powiekszone,pobolewaja przy dotyku. No i okropna sennosc zwlaszcza popoludniu:/ a robilas może badania na cytomegalie?ja idę w piątek i jeszcze tarczyca i ferrytyna.

    Robilam caly pakiet, cytomegalia, toxo, rozyczka, wszystkie zalecane dla 1 trymestru zrobilam. Czesto na to usg chodzisz. Mi juz kaze sie pojawiac co miesiac.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prywatnie chodzę co miesiąc,a ostatnio bylam na nfz głównie ze względu na badania bezplatne. Teraz jak wszystko będzie ok to pewnie za 2,3tyg.prenatalne.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To szybko te prenatalne. U mnie dopiero 5 maja. Generalnie chodzi o to by i tak trafic na te badania miedzy 11 a 12 tc, wiec najwczesniej i tak 3 tygodnie.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prenatalne też mam 5maja :-) to będzie 12t0d, mam nadzieję tylko że wszystko będzie dobrze do tego czasu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 09:17

    Kaska1985 lubi tę wiadomość

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ogole Kasiu, to ciekawa rzecz przeczytalam na ulotce do witaminy D. Kupilam vigantoletten, to suplement, ktory byl kiedys na recepte i byl zarejestrowany jako lek, bo moj devikap sie skonczyl i zapomnialam lekarza poprosic o recepte. I tam bylo napisane, ze suplementacja wit D3 do 500 j dziennie jest bezpieczna dla plodu, jednakze powyzej moze powodowac ciezkie wady rozwojowe etc, glownie z powodu wyplukiwania wapnia. Nie pamietam dokladnie co tam bylo napisane. Zdziwilo mnie to, bo wszedzie mowia, ze wit D3 w ciazy to suplementacja 2000 j. No i sie zastanawiam ktora informacja prawdziwa jest. Z drugiej strony chyba sie zapytam lekarza czy teraz w porze slonecznej jest w ogole sens suplementowac te witamine skoro bedzie dostarczana ze sloncem? Ostatecznie chyba zbadam poziom wit D, zawsze mialam niedobor jesienia i zima, sama jestem teraz ciekawa czy jest juz ladnie w normie czy nie. Po suplementacji devikapem wskoczyla do granic normy, ale tez tak na granicy.

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas50 wrote:
    Prenatalne też mam 5maja :-) to będzie 12t0d, mam nadzieję tylko że wszystko będzie dobrze do tego czasu.

    To idziemy leb w leb :). U mnie plod bedzie mial jakis 11t5d czy jakos tak, chyba ze znowu podrosnie. Czytalam, ze zbyt duzy przyrost plodu moze byc tez powodowany cukrzyca ciazowa, i badz tu madry :(. Ale kolezanka ma tez partnera co ma jak moj prawie 2 metry wzrostu, i urodzila dziewuche 65 cm (!!) i 4,2 kg a nie miala cukrzycy ciazowej i bylo ok. Wiec juz nie wiem kurde czy to cukier czy geny :/. A jadasz dalej slodkie? Ja jeszcze troche tak :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 09:22

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadam :-) wczoraj zjadlam lody z truskawkami i bitą śmietaną a zaraz potem kanapki sledziowe :-) nie dam rady póki co odpuscic slodkiego tzn.bardziej jem np.jogurt owocowy,czasem czekolade czy kolaczyka,staram się ograniczac,ale jak mnie mdli to najczesciej siegam po slodkie.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, mie gin opieprzyl za takie jedzenie. To znaczy moze nie opieprzyl, ale zwrocil uwage, ze jak biore metformine to i tak niebardzo to wychodzi ze jadam slodkie :(. Sciagnelam sobie juz tabele z ig i bede sie starala tego przestrzegac. Czytalam na stronie glukoza.pl, ze niezalecane sa produkty o ig powyzej 60. Jest dobra wiadomosc - nutella ma 55, hurra :)

    Asia_88 lubi tę wiadomość

    zem3i09kl173cczw.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaska1985 wrote:
    A w ogole Kasiu, to ciekawa rzecz przeczytalam na ulotce do witaminy D. Kupilam vigantoletten, to suplement, ktory byl kiedys na recepte i byl zarejestrowany jako lek, bo moj devikap sie skonczyl i zapomnialam lekarza poprosic o recepte. I tam bylo napisane, ze suplementacja wit D3 do 500 j dziennie jest bezpieczna dla plodu, jednakze powyzej moze powodowac ciezkie wady rozwojowe etc, glownie z powodu wyplukiwania wapnia. Nie pamietam dokladnie co tam bylo napisane. Zdziwilo mnie to, bo wszedzie mowia, ze wit D3 w ciazy to suplementacja 2000 j. No i sie zastanawiam ktora informacja prawdziwa jest. Z drugiej strony chyba sie zapytam lekarza czy teraz w porze slonecznej jest w ogole sens suplementowac te witamine skoro bedzie dostarczana ze sloncem? Ostatecznie chyba zbadam poziom wit D, zawsze mialam niedobor jesienia i zima, sama jestem teraz ciekawa czy jest juz ladnie w normie czy nie. Po suplementacji devikapem wskoczyla do granic normy, ale tez tak na granicy.
    Dlatego witaminę d3 zawsze powinno suplementów się razem z k2

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do tej wit.d to wiekszosc suplementow dla kobiet w ciąży ma ją w dawce 2000j. Ja teraz jak jest słońce to już nie biorę,lub co drugi dzień. Zimą bralam codziennie. Wszędzie nawet w ciąży zalecają suplementacje hm

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

‹‹ 74 75 76 77 78 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ