X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem,myślę że jutro,najpóźniej we wtorek mnie wypuszcza. Zależy czy będę plamic mocniej czy będzie to ustepowac. Póki co po nocy i teraz wkladka sucha,tylko przy podcieraniu sluz lekko różowy. Leży ze mną dziewczyna w 13tc, w9tc też miala takie plamienia, a teraz jest tu drugi raz bo krwawila. Tak ze to chyba częste. Jutro będzie na dyzurze moja gin,mam nadzieję że dowiem się czegoś więcej.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, a bylo cos widac na usg, jakies nieprawidlowosci w pecherzyku ciazowym / macicy? Bralas duphaston w mniejszej dawce wczesniej, prawda? Podejrzewam, ze juz na L4 bedziesz, dopoki sie nie wchlonie. Dobrze, ze nie mialas problemow w szpitalu, bo czasami zbywaja kobiety z takimi problemami.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na usg pecherzyk ciazowy z plodem 2,99cm bez zadnych nieprawidłowości. Kosmowka przodujaca,ale powinna się podnosic. Krwiaczek maly jakby u dolu daleko od pecherzyka. Jutro chyba też zrobią mi usg.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ciekawe jak to sie tworzy. Kiedyś jak czytałam o tym to było napisane ze taki krwiak często jest juz od samego poczatku jako wynik implantacji zarodka i czasem daje o sobie znac dopiero jak rośnie łożysko. A łożysko chyba wlasnie jakos w 10 tc powstaje. Daj znac co na USG wyszło.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia skąd się to tworzy,ważne zeby się wchlanial a nie rósł:/ jutro pewnie wiecej się dowiem,dziś taki nudny dzień w tym szpitalu. Na wczesniejszych 2usg gin nic nie mówił o krwiaku,musial się pojawić niedawno i wskutek może lekkiego wysilku pękł. Nie wiem. Gin mowila że to opcja najbardziej optymistyczna. Wczoraj na usg maluch mial 9t6d, nadrobil nawet za dużo. No mam nadzieję. Obok leży dziewczyna w 13tc z tym samym problemem i wiekszym krwawieniem. A Ty Kasiu jak się czujesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2016, 15:17

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to wcale nie jest radka sprawa jak widac. U mnie ok, duo sluzu, troche brzuch czuje od czasu do czasu jak leze i sie zabardzo rozciagne. W zoladku mam dziwne uczucie, chyba z tego calego stresu, niby nie jestem glodna, ale czuje glod w zoladku, bardzo specyficzne uczucie. I przespala, dzisiaj 3 godziny :).

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też ze stresu żołądek boli,choć staram się wyluzować. A jedzenie tu okropne,na szczęście mąż przywozi mi domowe :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to w szpitalu :). Kasiu, a masz juz wiekszy brzuszek?

    zem3i09kl173cczw.png
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2019, 15:55

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • Ellasi Autorytet
    Postów: 544 230

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas,
    Widzę że zawitałaś na listopadówki :)
    Cześć dziewczyn z tamtego forum jest po przejściach a część zupełnie tych naszych zestresowanych nie rozumie. Ale spokojnie niebawem forum się uspokoi i rozkręci :)

    Powodzenia ciążowe koleżanki!

    I nie zapominajcie o mnie- proszę trzymać za mnie kciuki :)

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellasi, oczywiscie ze trzymamy kciuki :). Juz za jakis czas przeciez pochwalisz sie nam dwoma kreskami :)

    Ellasi lubi tę wiadomość

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellasi ja tam od jakiegos czasu podczytuje,specjalnie się jakoś nie wkrecam w to forum :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Ellasi Autorytet
    Postów: 544 230

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)
    Nadal biorę Glucophage, a podejrzewam że ten lek uruchomił mi ładne owulacje (mam taką nadzieję) wiec liczę na to że tym razem pójdzie szybciej.

    Teraz chwila przerwy w staraniach, gin sugeruje 3 miesiące, ale jak sama mówi jak się wcześniej uda to też będzie dobrze :) oby w pierwszym cyklu nie zaciążyć bo nie będzie wiadomo czy to nowa ciazą czy ta poprzednia i czasem bywa to kłopotliwe.
    Poza tym hormony rozchwiane wiec nie wiadomo jak organizm sobie poradzi.
    Ja i tak muszę porobić badania żeby mieć pewność że wszystko jest ok albo żeby zapobiegać możliwie skutecznie kolejny, stratom.

    Generalnie w pierwszym cyklu nie jestem przygotowana na ciazę.
    Muszę odpocząć. Teraz planuję badania i urlop :) Muszę odpocząć :)

    Trzymajcie sie kochane!

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle ze odpoczynek dobrze Ci zrobi, tymbardziej ze wakacje ida i wtedy urlop, sloneczko, i mozna cos podzialac :P.

    Ja dziewczyny zamowilam dzisiaj cala dokumentacje medyczna z centrum Medicover, gdzie mialam abonament od 2004 do 2011 roku. Pani na infolinii powiedziala, ze mialam rowniez wykonywanych kilka cytologii, ktorych odpisy zamowi z laboratorium. Wiec sobie popatrze na te wyniki co tam bylo wtedy. Musze sie jakos podbudowywac ze nie jest ze mna tak zle :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2016, 08:58

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu będzie dobrze :-)

    U mnie plamienie ustapilo,śluz kremowy. Niestety badanie dopiero jutro:/ dziś kolejny nudny dzień. Gin na obchodzie kazał odstawić Acard. Duphaston brać 3x1.

    Kaska1985 lubi tę wiadomość

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, a czemu kazal odstawic Acard? I duphaston zmienil dawke z 2x2 na 3x1? Za silna?

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem może branie acardu ma coś wspólnego z tym krwiakiem. Duphaston gdy nie ma plamien wystarczy 3x1 przez kilka dni i potem 2x1,chyba że znowu zacznę plamic.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, kazdy lekarz ma inna taktyke. Moj jak potwierdzil ciaze to kazal zwiekszyc luteine z 2x1 na 2x2, bardzo duza dawka. Podejrzewam, ze tak protekcjonalnie podszedl, bo by pewnie i mniejsza wystarczyla. Ale 3x1 to i tak sporo, samo 2x1 powinno wystarczyc zawsze do utrzymania ciazy. Czytalam o przypadkach dziewczyn ktore 4x1 braly, acardy, clexane etc a ciaza i tak sie nie utrzymywala. Jak ma sie poronic to sie poroni i z masa lekow.
    A w ogole, przeczytalam w ulotce metforminy, ze nie wolno stosowac metforminy z preparatami zawierajacymi jod dozylny - np w kontrascie do badan. Ciekawe, czy to sie tyczy tez jodu w tabletkach.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba dotyczy tylko kontrastu bo tam jest mega dawka jodu. Na szczęście maluch rośnie,mam nadzieję że wszystko się unormuje,tylko boję się wad w zwiazku z tymi lekami:/

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu ale czemu miałyby byc wady? Masz na mysli metformine? Nie sadze by wystąpiły, naprawde :). Bedzie dobrze :).

    zem3i09kl173cczw.png
‹‹ 77 78 79 80 81 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ