X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 17 maja 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piersi od ok.3tyg.wogole mnie nie bolą,może brodawki są jeszcze wrazliwe,ale odrobinkę.
    Brzuch nic a nic nie boli,czuję tylko raz za czas te przelewania w poblizu jajników :-) ale bez bólu. Może więzadła Ci się rozciagaja? Nie pamietam jak to bylo w 1ciąży,mnie nie boli,może już mam bardziej wycwiczona macice hihi;-)
    Wypilam dziś ponad 2litry wody z cytryna,pieczenie przeszło,wypralam bielizne w szarym mydle i zamowilam profilaktycznie sok z żurawiny. Mam nadzieję,że nic się nie rozwinie,bo wykoncza mnie te wszystkie infekcje.
    Powodzenia u gina :-) niech stwierdzi co Ci dolega :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 18 maja 2016, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu jak po wizycie?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 18 maja 2016, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest wszystko ok, jest bardzo duzo sluzu, ale lekarz powiedzial ze ta wydzielina jest normalna i to dobry znak ze w ogole jest i ze jest jej wiecej niz ostatnio - tak ma byc w drugim trymestrze. Ona wraz z czopem sluzowym chroni wejscie do macicy i maluszka. Sluz jest bialo - przezroczysty, a dyskomfort moge odczuwac bo jest go duzo. Dal mi jednak pimafucin choc powiedzial, ze infekcji nie widzi, a na kolejnej wizycie pobierze wymaz, ale tylko po to, zeby mnie uspokoic. Kazal przestac czytac internet, gazety etc bo tam tylko strasza:), nawet mowil zebym provagu nie brala bo sie wyjalowie calkiem. Raz na jakis czas bedzie ok.
    Wczoraj zaaplikowalam pimafucin i dzisiaj co godzine wkladke zmieniam, tak leci sluz i resztki tabletki.
    Przy okazji zbadal szyjke, mam rekordowo dluga bo az 4,44 cm, wiec to dodatkowo ochrania droge bakteriom do macicy. Bedzie juz teraz badal na kazdej wizycie tymbardziej, ze mu powiedzialam, ze moja mama miala porod przedwczesny w 8 miesiacu. Jak bedzie trzeba i stwierdzi jakies nieprawidlowosci to bedzie nawet co 2 tyg badal.
    O tych zakazeniach to powiedzial, ze jest to troche wyolbrzymiane i jesli kobieta roni czy plod sie zaraza to w wiekszosci inne czynniki temu sprzyjaja - nieprawidlowosci w lozysku, nisko lozysko, krotka szyjka wlasnie, brak sluzu. Wtedy latwiej. A u mnie jest wszystko ok. Powiedzial, ze jak jest zakazenie bakteryjne to ja moge nie odczuwac dolegliwosci, ale dla ginekologa jest to tak charakterystyczne, ze tego nie przegapi - sluz przy ujsciu szyjki jest zolto zielony, jest obrzek lekki, brzuch lekko twardnieje, to ja moge tego nie odczuc nawet. Dlatego mnie co wizyte ginekolgicznie bada.
    Przy okazji podgladnelismy malucha :), hasal sobie w najlepsze, 7,77 cm, stopki sliczne i paluszki, machal raczkami, nic mu nie jest :).

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 18 maja 2016, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliczny suwaczek :-)

    Ja też bralam Pimafucin na grzybice,chyba pomogło. Wczoraj też mnie lekko pieklo,dziś już ok i śluzu też więcej,jest przezroczysty. Ja w poprzedniej ciąży byłam w szpitalu z uwagi na podejrzenie skracania szyjki,na szczęście było wszystko ok,ale teraz też muszę uczulic na to moją ginke,no i mama urodzila mnie w 36tc,nagle jej wody odeszly.
    Sama nie umiem niestety badać szyjki,a wolę też paluchow nie wkładać:/
    Super,że maluszek rośnie :-) kolejna wizyta w czerwcu,tak?
    Przyszła ta książka,poczytuje :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 18 maja 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje :).

    Mojej mamie tez wlasnie doeszly wczesnie wody, tylko ze ona jeszcze dzien wczesniej pojechala w podroz kilkugodzinna, wiec moze dlatego. Ale z drugiej strony jakie ma to znaczenie, jak jest ok to nie powinno z takiego powodu sie wczesniej urodzic.
    Jesli Twoja ginka nie wie o tej szyjce w poprzedniej ciazy to musisz jej napewno powiedziec. Dlugosci nie sprawdzisz, ale mozesz miekkosc sprawdzic i otwartosc. Ale ja tez podzielam to zdanie, ja bym nie umiala tez i sie bala tam paluchy wsadzac, nigdy szyjki nie badalam i nie zamierzam :) - zostawiam to lekarzowi. Wczoraj ledwo globulke moglam wlozyc tak ciasno bylo, wypadala normalnie.

    I jak sie ksiazka podoba :)?

    Moja kolejna wizyta 2 czerwca.

    A masz skierowanie na posiew moczu?

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 18 maja 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęłam czytać,zapowiada się ciekawie,dużo wątków.
    Mocz mam zrobić zwykły,bez posiewu.
    Te globulki okropne są,taka packa rano po nich wylatuje,ale w ciągu dnia miałam już sucho. A Ty robisz teraz posiew?
    Z poprzedniej ciąży mam wypis ze szpitala,wezmę teraz na wizytę.
    Aha,zaczęłam dodawac siemię lniane,jem z sałatką owocową i pomaga na zaparcia :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 18 maja 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robilam 3 tyg temu posiew, ale kolejnego skierowania nie mam. Jutro mam usg ukladu moczowego, w przyszlym tyg wizyta u nefrologa, mam jeszcze zrobic dobowa zbiorke moczu na bialko i wtedy mi pewnie da kolejne skierowania. Ja mam te nerki chore wiec musze dodatkowo kontrolowac wszystko.
    Te globulki masz na mysli pimafucin? Ja to powiem Ci ze tyle tego mialam ze klekajcie narody, normalnie nie nadazalam z rana, teraz jest w miare ok.
    Z zaparciami u mnie lepiej, siemie kiedys dodawalam do owsianki, ale naraie nie jadam. Musze jednak zaczac, moze nawet na warzywa na kanapke czy cos.
    Kurcze chcialam popracowac sobie 4 godziny i do domu, a tam w domu sasiedzi na dole sie urzadzaja i non stop wiertarka chodzi echhh :/

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 18 maja 2016, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Remonty:/ ehhh.
    Zapomniałam że Ty masz problem z tymi nerkami:/
    Kurcze,mi się dziś chce slodkiego:( zjadlam już lody i trochę czekolady,jak odstawie metę to nie wiem jak dam radę:/

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 18 maja 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie na szczescie nie ciagnie, ale roznie jest. Czasem mam takie zachcianki.

    Wyobraz sobie, ze babcia robi imieniny i sobie wymyslila, ze zamowi pizze. Zwariowala chyba :). Ale z drugiej strony pizza ma tylko IG 60, wiec zle nie jest :P. Ja sie smieje, ze moj syn urodzi sie pomaranczowy, bo ja wcinam spaghetii bolognese i zupy pomidorowe - moje ulubione dania, no i pomidory :).

    A lody to sprobuj jakichs naturalnych. Chociaz nie chce Ci mowic, ale Milka ma takie pyszne lody.... mmmm :)

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 18 maja 2016, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a w ogole to kiedy ostatnia tabletka mety? Moja jutro :). Tylko ze wzgledu na te bole lekkie podbrzusza i fakt, ze mama tez to miala i w 8 miesiacu urodzila luteine jeszcze kazal brac :(

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 18 maja 2016, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też uwielbiam pomidory,dziś pomidorowa i spaghetti,jutro roladki z suszonymi pomidorami i gnocci :-)
    Metę mam do niedzieli. Mam nadzieję,że nic złego się nie wydarzy po odstawieniu.
    Pizza mniam,my tak raz na 2tygodnie zamawiamy :-) ostatnio z sosem slodko kwasnym,pedami bambusa i kurczakiem. Ale bym zjadla :-) duphastob mam brać do 18tc

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 18 maja 2016, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze to ostro jedziesz z ta pizza :). Ale ja w ciazy juz ze 4 razy jadlam. Tak srednio raz na miesiac wychodzi, i stwierdzam ze to o te 4 razy za duzo :D.
    Mysle, ze nic sie nie stanie. Ja zeszlam do 1 tabletki, wczoraj widzialam malucha i jest mu dobrze :).

    A jaka masz dawke dupka? Ja mialam odstawic schodzac do 1 tabletki i sie wlasnie zastanawiam czy tak zrobic czy dalej 2x2 brac.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 18 maja 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubię pizzę,nic nie poradzę:(
    Duphaston biorę 2x1,zobacze jeszcze co gin powie w poniedziałek do kiedy faktycznie brać. Ciekawa jestem też morfologii,czy hemoglobina coś urosla,ostatnio badalam 1,5ms temu,na tą wizytę nie kazała.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 18 maja 2016, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam co miesiac morfologie, teraz bede robic przed 2 czerwca. A jak sie czujesz? Ja odkad biore zelazo o niebo lepiej, ale moze to tez dlatego ze juz 2 trymestr leci. Licze na to, ze mi sie hemoglobina podniosla choc tragiczna nie byla.

    Kasiu, w 1 ciazy robilas badanie AFP? To kolejne z krwi na wady i anomalie plodu. To zalecane badanie miedzy 15 a 20 tc, ale nie wymagane.

    A dupka masz jedna tabletke 100 mg czy 50?

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 18 maja 2016, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aft nie mialam,Pappa tez nie.

    Teraz czuję się już dobrze,nie jestem senna,bez mdłości,może pomaga żelazo,może to zasługa II trymestru,a może hormonow tarczycowych,które wreszcie mi się unormowaly,a może wszystko razem :-) ale jest o niebo lepiej.

    Duphaston 1tabletka 10mg. Tylko to jest progesteron mikronizowany lepiej przyswajany przez organizm. Podobno;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2016, 17:37

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 18 maja 2016, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ty będziesz robić to Afp? Jaka cena jest?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 19 maja 2016, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja jeszcze nie mam zalecenia by zrobic, dowiem sie 2 czerwca na wizycie. To badanie wykrywa rozne schorzenia, nie tylko z plodem, ale np wady lozyska etc. Zobacze co lekarz powie.
    Ja dupka srednio tolerowalam, luteine dopochwowa tez, zawsze jednak dobrze tolerowalam podjezykowa i to wlasnie w 1 cyklu z podjezykowa lutka zaszlam w ciaze. Zbieg okolicznosci :).
    Chociaz moj lekarz jak i poprzedni mowil, ze najlepiej to i tak dopochwowo bo omija sie watrobe i od razu trafia tam gdzie ma trafic, ale ja mialam straszne bola podbrzusza po tym.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 19 maja 2016, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytalam o tym badaniu,ale wyniki często wychodzą fałszywie dodatnie,przez co jest dodatkowy stres,więc raczej je sobie odpuszczę. Pozatym jest dosyć niedokladne i ma mały stopień wykrywalnosci wad,bo wykrywa też choroby matki,które potem mają wpływ na wynik.

    Kasiu a tą długość szyjki to gin zmierzyl przez usg dopochwowe?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2016, 11:51

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 19 maja 2016, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja sie wlasnie zastanawiam, w Stanach to standardowe badanie. Mysle, ze jesli mi cos dolega, to chyba lepiej to wykryc teraz niz pozniej :).

    Tak, przez dopochwowe. Ale plytko glowice wlozyl, nie tak jak normalnie sie wklada przy standardowym usg.

    Zapisalam sie dzisiaj na szkole rodzenia :)

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 19 maja 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko że jak wynik badania wyjdzie dodatni to i tak nie wiadomo co jest nie tak,czy wada dziecka czy np.coś z pepowina,dla mnie mało dokładne,wolę poczekać na usg polowkowe.
    Szkoła rodzenia super :-)
    Chodzilam w 1ciąży a potem rodzilam razem z polozna prowadzaca :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ